Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1521 PostWysłany: 12 Gru 2021 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Wczoraj zdziwiłem się że w NRW jest obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz. Sprawdziłem i okazuje się, że reguły dotyczą nie dość że tylko konkretnych miast, to jeszcze konkretnych miejsc i godzin. Dla przykładu Dortmund od 24.11:

Kod:
- Veranstaltungsflächen der Dortmunder Weihnachtsstadt
 o Sonntags 12:00 – 22:00 Uhr
 o Montags – Donnerstags 10:00 – 22:00 Uhr
 o Freitags u. Samstags 10:00 – 23:00 Uhr
- Auf den Dortmunder Wochenmärkten.
- Auf dem Westen- und Ostenhellweg täglich in der Zeit von 09.00 - 20.00 Uhr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1522 PostWysłany: 13 Gru 2021 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
W weekend byłem na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dortmundzie.

Przed wylotem (w KTW) były sprawdzane paszporty covid oraz niemieckie cyfrowe zgłoszenie wjazdu (https://www.einreiseanmeldung.de/#/). Na lotnisku w DTM nic nie było już sprawdzane.
W samym Dortmundzie na ulicach prawie wszyscy w maseczkach (nie na nosacza tylko uczciwie założonych). Na Jarmarku przed kupnem czegokolwiek sprawdzany jest paszport Covid wraz dokumentem tożsamości, po czym dostajemy opaskę na rękę, która zaświadcza, że w danym dniu byliśmy już sprawdzani. Następnego dnia jest już chyba nie ważna (w jednym miejscu ją zaakceptowali, w innym chcieli od nowa sprawdzać paszport i dowód). Zdarzają się też kontrolerzy chodzący po starówce i sprawdzający wyrywkowo czy masz już opaskę czy nie.
W hostelu również paszport covidowy był sprawdzony przy zameldowaniu.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1523 PostWysłany: 15 Gru 2021 20:37 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 31
Loty: 28
Kilometry: 67 110
Hej.
Czy orientuje się ktoś, który certyfikat odesłać (cyfrowe zgłoszenie wjazdu do Niemiec)? Chodzi o sytuację, w której przyjęto 3 dawkę szczepionki ale nie minęło 14 dni od tej trzeciej dawki. Podobno systemy po skanowaniu kodu QR błędnie odczytują że nie upłynęło 14 dni i przez to może być kwarantanna. Na starym certyfikacie (tym po 2 dawkach) tego problemu nie ma bo już upłynęło 14 dni. Czy ktoś wie, czy zostało to już naprawione? Z góry dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1524 PostWysłany: 15 Gru 2021 20:51 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
A kto tam pyta o odsyłanie certyfikatu ? Wczoraj wypelniałem i pytanie czy mam tylko
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1525 PostWysłany: 15 Gru 2021 20:56 

Rejestracja: 13 Gru 2018
Posty: 31
Loty: 28
Kilometry: 67 110
Strona przekierowuje na załączenie i odesłanie im ceryfikatu, tak było jakieś 2 tygodnie temu, gdy to wypełniałam. Po odesłaniu dostałam potwierdzenie, że jest ok. Wtedy też certyfikat był po 2 dawkach. 2 dni temu było szczepienie 3 dawką przypominająca i stad obawy o te 14 dni od ostatniego szczepienia. Na ich stronie nadal jest informacja o konieczności przesłania im certyfikatu, który zwalnia z kwarantanny.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 15 Gru 2021 21:02, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1526 PostWysłany: 17 Gru 2021 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie jak obecnie wygląda, zwłaszcza w praktyce, kwestia tranzytu na lotnisku w Niemczech (bez opuszczania lotniska) w ramach strefy Schengen pod kątem wymogu szczepienia lub testu dla osoby niezaszczepionej.
O ile dobrze pamiętam kilka miesięcy temu nie były one wymagane chyba tylko przy transferze w ramach strefy Non-Schengen.
Natomiast szukając teraz aktualnych informacji znalazłem na niemieckich stronach rządowych informacje, że przy tranzycie lotniskowym test/szczepienie/ozdrowienie nie są wymagane:
"A direct transfer at an airport in order to continue one’s journey into another (Schengen) state is not considered an entry within the meaning of the Ordinance on Coronavirus Entry Regulations."
"Airline passengers who are simply changing flights at an airport in the Federal Republic of Germany need not comply with the provisions of the Ordinance on Coronavirus Entry Regulations."
"Exemptions from requirement of testing or providing proof of immunity
Exemptions apply for:
-persons, who only change flights at an airport"

Natomiast np. na stronie IATA czy Lufthansy nie ma nic o zwolnieniu z tego wymogu przy tranzycie.

A konkretnie sytuacja wygląda tak: lot Hiszpania (Gran Canaria) -> Monachium -> Warszawa, na jednym bilecie (LH).
2 osoby dorosłe (ja jestem zaszczepiony ale żona nie) i dwójka niezaszczepionych dzieci (12 i 10 lat).
Jeżeli dobrze rozumiem to mnie (zaszczepiony) i młodszą córkę (poniżej 12 lat) niewiele interesują wymogi przed lotem, natomiast wątpliwości mam co do żony i starszej córki (12 lat). Z tych zapisów powyżej wynika, że pomimo, że nie są zaszczepione, to przy tranzycie nie muszą mieć testów, czy jednak...? Wolałbym nie kopać się z koniem przy boardingu w LPA...
Pomijam kwestię tego, że testy zrobione na Gran Canarii zwalniałyby od razu z kwarantanny w Polsce, ponieważ wolelibyśmy niepotrzebnie nie ryzykować i testy zrobić już po przylocie do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1527 PostWysłany: 18 Gru 2021 02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Robiłem dwa testy w Berlinie w zeszłym tygodniu w https://coronatest.de/. Mają kilka punktów testowania w popularnych miejscach. W obu punktach dokładnie pobierali wymaz z gardła oraz głęboko z nosa. Wyniki w 20-45 minut na mailu. Wyniki super, bo w dwóch różnych szatach graficznych - jedna prosta, druga bardzo fancy: ze znakami wodnymi oraz podpisem kogośtam. Dokładnie opisane dane testów (czułość, swoistość itp.). Do tego osobno po niemiecku, osobno po angielsku i osobno wersja mieszana niemiecko-angielska. Wydają również kody QR, aby dodać wynik do apek typu Luca i Corona-Warn App. Łącznie .pdf na sześć stron. Wynik oczywiście starczył też na podróż. Można dodać do wyniku numer paszportu. Mają podobno punkt w okolicach lotniska, ale nie wiem jak tam weryfikują adres. Tutaj tylko prosili o słowne potwierdzenie adresu w obu przypadkach.

Obsługa wygląda tak: podajemy kod z rejestracji, ustnie potwierdzamy adres (ja, ja), jesteśmy proszeni o dezynfekcję rąk oraz zweryfikowanie danych (imię, nazwisko, mail) na tablecie oraz podpisanie się na nim. Potem jesteśmy kierowani do osoby pobierającej wymaz i tyle.

Jeśli ktoś potrzebuje pilnie testu, a zbliża się godzina zamknięcia punktu, to lepiej poczekać w okolicach do otrzymania wyniku. Gwarantowali wynik w 20 minut, ale pierwszy dostałem po 45 minutach, więc miałem małego stresa. Infolinia działa tylko do 18:00, a była 19:30... Wydają się English-friendly. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
tarman lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1528 PostWysłany: 19 Gru 2021 10:56 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
To jeszcze nic pewnego, ale gazety już o tym piszą, więc w każdej chwili może wejść.

Po pierwsze, od poniedziałku Wielka Brytania staje się obszarem z wariantami wirusów, a więc nie ma szans na ominięcie kwarantanny 14 dni przy wjeździe. Ponadto do Niemiec wpuszcza się tylko obywateli Niemiec i osoby z niemieckim pobytem.

Po drugie, są żądania, żebu podobne warunki wprowadzić też na lotniskach w strefach tranzytowych. Na razie tylko gazety o tym piszą, co będzie dalej, zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1529 PostWysłany: 19 Gru 2021 14:00 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Nigdzie nie moge znalezc informacji co to znaczy tranzyt przez Niemcy.

Czy moge przyleciec z UK na niemieckie lotnisko i potem pociagiem udac sie do Polski?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1530 PostWysłany: 19 Gru 2021 18:44 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Podobne pytanie co jednego z przedmówców odnośnie tranzytu przez Niemcy drogą lotniczą:
Lot KRK-MUC-LPA na jednym bilecie Lufą, powrót przez FRA.
1) Rozumiem, że dla zaszczepionych powyżej 12 lat nie muszę testu, a dla starszych wystarczy pełne szczepienie, tak?
2) Muszę czy nie muszę wypełniać ten niemiecki formularz na https://www.einreiseanmeldung.de/#/ ? Bo Lufa pisze w mailu z wczoraj, że nie muszę, ale na stronach rządowych niby, że tak...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1531 PostWysłany: 19 Gru 2021 19:58 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Kod:
Travellers who have visited a high-risk area or area of variant of concern in the last ten days must register at www.einreiseanmeldung.de before arriving in Germany and carry proof of registration with them upon entry. Exemptions to this registration requirement apply in particular to persons who

have only passed through a high-risk area or area of variant of concern without a stopover,
are only passing through Germany, or
in the case of border traffic: persons who have spent less than 24 hours in a high-risk area oder area of variant of concern or are only entering Germany for a period of up to 24 hours.

@sanchopan
Wyglada wiec ze nie musisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1532 PostWysłany: 19 Gru 2021 20:44 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzięki!
Też jestem tego zdania, ale nabrałem wątpliwości. :shock:
W razie czego wypełnię niemiecki formularz na lotnisku, bo chyba nie ma przeszkód... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1533 PostWysłany: 19 Gru 2021 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
No dobrze, zatem i ja dla pewności zapytam. Jadę autem z PL na lotnisko BER w 2 dzien świat i lecę na Gran Canarie (2 os. dorosłe zaszczepione). Powrót 2.01.22. Zatem na dzień dzisiejszy widzę następujące wymagania:
1) lot tam tylko wypelnienie hiszpańskiego formularza meldunkowego
2) lot powrotny wypełnienie niemieckiego formularza meldunkowego (na pewno konieczne?)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1534 PostWysłany: 19 Gru 2021 22:35 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Jak dla mnie to wszystko podchodzi pod tranzyt:

Cytuj:
1. Transit
Persons who merely passed through a high-risk area or area of variants of concern without without stopping over are exempt from the obligation to register. Stopovers are stays which exceed the customary length of a necessary stop in order to take a break or refuel a vehicle, for instance; connection times at an airport are not deemed to constitute a stopover.

Example: A toilet break at a motorway service area is not a stopover. However, if you visit someone or spend several hours in a town on the way to your actual destination, you are stopping over.

The same applies to persons who are only in transit through and leaving the Federal Republic of Germany as quickly as possible to complete their transit journey.

Wiecej info
https://www.bundesgesundheitsministeriu ... sende.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1535 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
No niby tak, ale...
Tutaj https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy pisze coś takiego:
Brak konieczności rejestracji formularza lokalizacyjnego przy tranzycie drogą lądową (obowiązkowy formularz na stronie http://www.einreiseanmeldung.de w przypadku podróży lotniczej), zwolnienie z kwarantanny.

No to co - ja przy tranzycie lotniczym (na jednym bilecie) muszę ten niemiecki formularz wypełniać czy nie, bo już zgłupiałem...? :o :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1536 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
sylvo napisał(a):
@Tomasz101
Dlatego ja przed lotem z Albanii do Berlina wydrukowałem sobie zgłoszenie na papierze. W razie czego aby wypełnić awaryjnie (i potem do kosza). Na szczęście nie było potrzeby.


Polecam tą metodę. Będzie wymagane, wypełnisz. Nie będzie, to olewasz i trzymasz na powrót.

Nie widzę powodu do martwienia się o coś takiego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1537 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:23 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
No i tak raczej zrobię, zamiast martwić się na lotnisku. W końcu to nic (poza chwilą z życia) nie kosztuje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1538 PostWysłany: 19 Gru 2021 23:55 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
@sanchopan 3 dni po tobie robie dokladnie taka trase jak ty, tez Lufa i tez na jednym bilecie z Krakowa przez Monachium, Daj znac prosze jak poszlo i czy chcieli ten niemiecki formularz, bo szczerze mowiac juz calkiem zglupialam :roll:
My lecimy 30-tego - wszyscy zaszczepieni
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1539 PostWysłany: 20 Gru 2021 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
sanchopan napisał(a):
No to co - ja przy tranzycie lotniczym (na jednym bilecie) muszę ten niemiecki formularz wypełniać czy nie, bo już zgłupiałem...? :o :shock:

Przy pobytach poniżej 24 godzin nie jest on potrzebny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1540 PostWysłany: 20 Gru 2021 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Ludzie wy naprawdę nie macie problemów, ten formularz przy tranzycie nie jest wymagany ale trafi się policmajster, który powie, że ma być i was nie wpuści.
Wypełnić i nie zawracać dupy na forum, to zajmuje kilkadziesiąt sekund.

zacytuję siebie przy powrocie z Tirany do Berlina
cypel napisał(a):
Dla świętego spokoju wypełniłem też Einreiseanmeldung ale przy check-in nie interesowało ich to bo tranzyt. Za to w BER policjant od mojej żony zarządał Einreiseanmeldung (kontrola wyrywkowa) mimo, że przechodziła przez bramki biometryczne a ja przeszedłem bez problemu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group