Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Cze 2018 07:07 

Rejestracja: 14 Sie 2017
Posty: 5
Hej wszystkim!
Chodzi mi po głowie bilet na Tajwan. Wszystkie połączenia są z przesiadką w Pekinie, realizowane na obu odcinkach przez Air China. To będzie moja pierwsza podróż z przesiadką i po przeczytaniu dużej ilości poradników dowiedziałam się, że jeżeli nie zdążę na drugi odcinek podróży, to linia lotnicza ma obowiązek mi zapewnić miejsce w kolejnym locie, jedzenie, spanie i wszelkiego rodzaju atrakcje, a w dodatku bagaż nadaje tylko raz i odprawiam się tylko raz. ;)
Dowiedziałam się też, że taki Ryanair wszystkie bilety rezerwuje jako osobne, przez co oni nie mają takiego obowiązku.

I teraz moje pytanie: skąd właściwie mam wiedzieć, że rezerwując bilety, rezerwuje je jako jeden (w sensie taki, że w razie dziwnych i nieprzewidzianych okoliczności przysługuje mi ta pomoc)?
Z racji lepszej ceny bilety chcę zarezerwować przez Gotogate/BudgetAir/MyTrip/Kilroy/SuperSaver.
Przesiadki trwaja 3h50min i 5h, więc wydaje mi się, że są całkiem ok, ale z drugiej strony wychodzę z założenia, że jak ktoś ma pecha to i palca w dupie złamie.

Jak piszę nieprawdę, to mnie poprawcie.

TLDR:
Skąd mam wiedzieć, że rezerwując lot z przesiadką przez pośrednika nie rezerwuję 2 osobnych biletów? Bo z tego co rozumiem to wtedy w razie np opóźnienia pierwszego lotu zostanę na lodzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 10 Cze 2018 07:15 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
Jak rezerwujesz WAW-TPE i podczas rezerwacji masz napisane, że są przesiadki, znaczy że jest na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Cze 2018 07:51 

Rejestracja: 14 Sie 2017
Posty: 5
Rozumiem, że takie niefajne loty na Skyscanner są opisane w taki sposób:

Image

I w któryms systemie rezerwacyjnym widziałam dopisek, że trzeba kupic 2 osobne bilety (WAW-TPE z przesiadka w Moskwie, Air China + Aeroflot).
Rqs, odnioslam wrazenie, ze slowo "przesiadki" sie pojawia za kazdym razem. Rozumiem, że jezeli nie ma takich dopiskow jak wymienione wyzej, to moge smialo kupowac, rezerwacja bedzie na jednym bilecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Cze 2018 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Jesteś nie obeznana/y ok , każdy kiedyś zaczynał przygodę z podróżami wiec tak jak pisał rqs + obrazowo
na tej fotce sa 2 przesiadki - to lot do nowej zelandii
zauważ ze bilet jest z Warszawy do Auckland i po drodze sa 2 stopy, te 2 kropki to własnie 2 przesiadki i to jest własnie na 1 bilecie

zresztą wyszukaj lot i wklej linka to ci powiemy jak nie jesteś pewna/y


ale szukaj połączeń bez udziału wizara czy ryana bo przesiadki z ich samolotów na dalekie trasy nigdy nie sa na jednym bilecie i zawsze sa na twoja odpowiedzialność, wyszukaj interesujące cie połączenie i daj linka

Załączniki:
waw akl.jpg
waw akl.jpg [ 17.68 KiB | Obejrzany 3344 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Cze 2018 09:11 

Rejestracja: 14 Sie 2017
Posty: 5
Link

Screen w załączniku.

Załączniki:
scr.png
scr.png [ 27.02 KiB | Obejrzany 3311 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Cze 2018 09:21 

Tradycyjna linia czyli przesiadka gwarantowana w ramach jednego biletu (ale też nie możesz opuścić żadnego odcinka podróży)
Poczytaj to forum jakiego pośrednika wybrać czy też kupić bezpośrednio na stronie tej danej linii lotniczej


Ostatnio edytowany przez Anonymous 10 Cze 2018 09:24, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Cze 2018 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
A z praw ciekawszych możesz wyskoczyć z lotniska i zobaczyć trooochę Pekinu nocą ( ale pewnie bardziej na powrocie) Poczytaj w temacie o wizie tranzytowej w Chinach - wszystko jest.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Cze 2018 09:30 

Rejestracja: 14 Sie 2017
Posty: 5
Czytalam o wizie tranzytowej, ale chyba za mało czasu będę mieć na takie wyprawy. ;)
Cytuj:
Poczytaj to forum jakiego pośrednika wybrać czy też kupić bezpośrednio na stronie tej danej linii lotniczej

Czytam i czytam i myślę. Do tej pory kupowałam bilety tylko raz, przez Kilroya. Dobrych doświadczeń nie mam (rezerwacja się nie chciała pojawić na stronie LOTu, a jak po kontakcie mailowym się pojawiła, to z datą wystawioną na przyszły rok.), ale z drugiej strony porównania też nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group