Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Sie 2018 00:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
@Tomo14 przyznaj, że człowiek przyzwyczaja się do lepszego :) i nie w smak wszystkim dopłacanie do tego, żeby te dobre warunki utrzymać, bo jeśli nie to będzie gorzej. Strach się bać, ale żeby nie okazało się, że zaraz Wizz wróci do swoich starych zasad.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 24 Sie 2018 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@Kashpir

Oczywiście, że fajnie by było jakby zostało jak było.
Ale ja patrzę przez swój pryzmat a nie zbawienia całego świata.
Na kilkadziesiąt lotów rocznie tanimi liniami zawsze biorę swojego 30-litrowego Forclaza Air. A on wejdzie wszędzie, no chyba że O’Learego fantazja poniesie :D
Moja poprzednia dziewczyna potrafiła na 2 dni zapakować 30 litrów pod czubek, a obecna nawet połowy nie bierze (żeby nie było - wyglada równie atrakcyjnie).
Czyli....da się :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 24 Sie 2018 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@Tomo14 coś mi się wydaje, że Twoja kolejna dziewczyna spakuje się w nerkę cinkciarza
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
29 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 24 Sie 2018 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
macq91 napisał(a):
Nie widzę żadnej logiki w nadawaniu za 10€ bagażu w przy stanowisku odprawy jeśli ten sam bagaż można zabrać ze sobą za 6/8€, nie czekać w kolejce przy stanowisku odprawy jak również po przylocie podczas odbioru bagażu a do tego mieć pierwszeństwo wejścia na pokład.

Słowo klucz - PŁYNY. Nie mogłem przywozić jakiś fajnych tanich winiaczy, czy cyderków, bo zawsze latam tylko z podręcznym. Teraz za groszową dopłatą będzie można to zrobić. To chyba jedyny pozytyw jaki wynika z nowych zasad.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 24 Sie 2018 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,238 ... BoxBizLink

Powoli dogadują się z pilotami, więc wiadomo z jakiego powodu podwyżka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Sie 2018 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Tomo14 napisał(a):
Na kilkadziesiąt lotów rocznie tanimi liniami zawsze biorę swojego 30-litrowego Forclaza Air. A on wejdzie wszędzie, no chyba że O’Learego fantazja poniesie :D

Nie chcę Cię martwić kolego ale nowy mały bagaż Ryana według wymiarów to równe ... 20 litrów. Więc Twój plecak jeżeli będzie pełny, to już jest za duży. Jest to o 40% mniej objętościowo od starego małego bagażu Wizza. W tamten pakowałem się nawet na tydzień ale te nowe wymiary Ryana to już dramat. Mi wsytarczy na max 2-dniowy wypad. Chyba więc właśnie Pana O'L poniosła fantazja :D


Ostatnio edytowany przez maczala1, 24 Sie 2018 10:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Osoby z małym dzieckiem (do roku, na rękach), wchodzą przez bramkę priorytetową?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Kashpir napisał(a):
z ciekawości pytanie: czy Ryanair może jednostronnie zmienić warunki umowy jeśli już mam bilet na koniec listopada? Problem z rozdzieleniem osób na te, które kupiły bilety przed zmianami i te, które kupiły po zmianach?

Nie wiem czy może on to zrobić, ale w 2016 roku zrobił podobnie ze skróceniem czasu bezpłatnej odprawy. Bilety kupowałam w lipcu na listopad, a w międzyczasie darmowa odprawa on-line została skrócona z 7 do 4 dni. Co spowodowało, że zamiast 1 płatnej wcześniejszej odprawy musiałam zrobić 3. Nie byłam zadowolona, ale się z tym pogodziłam.
Teraz ta zmiana bagażowa bardziej mi się nie podoba (duże zmniejszenie wymiarów bagażu), niż podoba (możliwość nadania podręcznego i przewiezienia fajnego winka np. z Hiszpanii). Pewnie częściej będę latać Wizzem, a Ryanaira wybiorę tylko na 1-2 lub max 3-dniowe wypady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Czeka ich wymiana koszy pomiarowych i to już kolejna w krótkim czasie. Czy na pewno Pan O'L to skalkulował ? Może jeszcze jest nadzieja, że się opamięta ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 24 Sie 2018 09:28 --

maczala1 napisał(a):
Czeka ich wymiana koszy pomiarowych i to już kolejna w krótkim czasie. Czy na pewno Pan O'L to skalkulował ? Może jeszcze jest nadzieja, że się opamięta ? :D



to jest nasza szansa! napisz do niego, może cofnie decyzję :mrgreen:

-- 24 Sie 2018 09:29 --

Cicha_Woda napisał(a):
Nie wiem czy może on to zrobić, ale w 2016 roku zrobił podobnie ze skróceniem czasu bezpłatnej odprawy. Bilety kupowałam w lipcu na listopad, a w międzyczasie darmowa odprawa on-line została skrócona z 7 do 4 dni. Co spowodowało, że zamiast 1 płatnej wcześniejszej odprawy musiałam zrobić 3. Nie byłam zadowolona, ale się z tym pogodziłam.


co ciekawe, w tym roku w czerwcu też to zmieniali i pozwalali anulować bilety, jeśli komuś się zmiana nie podoba [na czym zaoszczędziłem z 60 czy 70 euro, anulując bilety i kupując je od nowa w niższej cenie :lol:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
@maczala1 To będzie adaptacja low costowa - przyjdzie pan złota rączka i odpowiednio wyklepie blaszki dla małego podręcznego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
maczala1 napisał(a):
macq91 napisał(a):
Nie widzę żadnej logiki w nadawaniu za 10€ bagażu w przy stanowisku odprawy jeśli ten sam bagaż można zabrać ze sobą za 6/8€, nie czekać w kolejce przy stanowisku odprawy jak również po przylocie podczas odbioru bagażu a do tego mieć pierwszeństwo wejścia na pokład.

Słowo klucz - PŁYNY. Nie mogłem przywozić jakiś fajnych tanich winiaczy, czy cyderków, bo zawsze latam tylko z podręcznym. Teraz za groszową dopłatą będzie można to zrobić. To chyba jedyny pozytyw jaki wynika z nowych zasad.

przecież bagaż podręczny od dawna można było oddawać do luku przy stanowisku check - inu.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
rw30 napisał(a):
co ciekawe, w tym roku w czerwcu też to zmieniali i pozwalali anulować bilety, jeśli komuś się zmiana nie podoba [na czym zaoszczędziłem z 60 czy 70 euro, anulując bilety i kupując je od nowa w niższej cenie :lol:

Teraz też będzie można anulować bilety, więc może ktoś skorzysta, jak akurat potaniał jego lot.


Ostatnio edytowany przez maczala1, 24 Sie 2018 10:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
luki napisał(a):
Szukajmy pozytywów.
[....] Być może, niższa cena "gołego" biletu.


tzn ogólnie zgadzam się z podejściem oraz że to nie jest jakaś dramatyczna zmiana ale ....

Image

....czy ty naprawdę wierzysz w to co napisałeś czy tylko chciałeś nabić posta ? :P
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
rw30 napisał(a):
maczala1 napisał(a):
macq91 napisał(a):
Nie widzę żadnej logiki w nadawaniu za 10€ bagażu w przy stanowisku odprawy jeśli ten sam bagaż można zabrać ze sobą za 6/8€, nie czekać w kolejce przy stanowisku odprawy jak również po przylocie podczas odbioru bagażu a do tego mieć pierwszeństwo wejścia na pokład.

Słowo klucz - PŁYNY. Nie mogłem przywozić jakiś fajnych tanich winiaczy, czy cyderków, bo zawsze latam tylko z podręcznym. Teraz za groszową dopłatą będzie można to zrobić. To chyba jedyny pozytyw jaki wynika z nowych zasad.

przecież bagaż podręczny od dawna można było oddawać do luku przy stanowisku check - inu.

Można było ale nie wszędzie i nigdy nie było pewności czy się akurat uda. W razie niepowodzenia trzeba by obalić kilka flaszek na miejscu przed lotem :D Teraz będzie sytuacja 100% jasna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:19 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Denerwuje mnie to, że prawo działa wstecz.
Robię na przełomie listopada i grudnia trasę POZ-ATH-JTR-ATH-POZ i kupując bilety (miesiąc temu) miałem informację, że mogę za darmo oddać do luku swój ,,duży" bagaż podręczny lub wziąć go do kabiny jeśli kupię priority.
Teraz jestem nieco udupiony, bo muszę dokupić usługę do 4 lotów, co robi już jakąś kwotę, prawie równą cenie wszystkich 4 biletów.
Bardziej mi się podobają najnowsze zmiany w Wizzie, że muszę nadać (ale za darmo) bagaż przy check-in...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
@Runo-88 Oddanie do luku jest dla wielu osób ok, bo nie muszą po lotnisku poruszać się z bagażem itp., ale co jeśli masz miękki plecak? Oddanie go do luku daje praktycznie 100% pewności, że zawartość (szkło, elektronika, kosmetyki itp.) ulegnie uszkodzeniu. A nie wszyscy lubią latać z walizką, bo na miejscu jest trudniej się z nią poruszać niż z plecakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:51 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
i dlatego z niepokojem patrzę na te zmiany, teraz przyjdzie mi chyba latać z walizką...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Sie 2018 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
(szkło, elektronika, kosmetyki itp.) ulegnie uszkodzeniu.


Pozostaje wykupienie priorytetu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Sie 2018 13:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
IMHO dopóki linia lotnicza nie napisze, że bierze na siebie uszkodzenia rzeczy wartościowych z bagażu podręcznego przewożonego w luku, dopóty będzie zapis, że na pokład należy zabrać ze sobą wszystkie rzeczy wartościowe z tego bagażu. Pod warunkiem, że Ryanair w kolejnej zmianie polityki bagażowej nie nazwie tego bagażu małym rejestrowanym...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group