Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mont Saint-Michel
#1 PostWysłany: 08 Sie 2022 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wg. Wiki jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Normandii
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mont_Saint-Michel

Wyjatkowo posucha panuje w tematach na forum gdy wbic w szukajke Mont San Michel.
Chetnie bym przeczytal forumowiczów pomysly jak/czym/ile etc. chocby w najbardziej hardcorowej wersji np
Załącznik:
aaa.jpg
aaa.jpg [ 9.97 KiB | Obejrzany 2394 razy ]

Załącznik:
bbb.jpg
bbb.jpg [ 25.16 KiB | Obejrzany 2394 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#2 PostWysłany: 08 Sie 2022 12:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Nie będę zbyt oryginalny, ale ja zaliczałem MSM podczas tygodniowej objazdówki autem z BVA - zamki nad Loarą, Bretania, MSM, Etretat i okolice.
Dla mnie warto, wrażenie zrobiło bardzo duże
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#3 PostWysłany: 08 Sie 2022 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Ja robilem lot praga-nantes (V7) i potem auto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#4 PostWysłany: 08 Sie 2022 13:29 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Jest też bezpośredni Flixbus z Paryża. Nie jechałem, ale nie wykluczam w przyszłości. :)
Cena przykładowa na jutro, z wyprzedzeniem jak zwykle będzie taniej.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-08-08 132701.jpg
Zrzut ekranu 2022-08-08 132701.jpg [ 103.17 KiB | Obejrzany 2329 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#5 PostWysłany: 08 Sie 2022 13:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Kiedyś fajną opcją był lot z Londynu do Dinard i dalej pociągiem i autobusem. Ale niestety już lotów brak. Też interesuje się tym miejscem ale niestety budżetowy dojazd tam nie jest prosty.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#6 PostWysłany: 08 Sie 2022 14:27 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Był jeszcze autobus za 15€ z Rennes, ale tam z Polski się nie dostaniemy.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#7 PostWysłany: 08 Sie 2022 18:37 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Ja planuję wyjazd do Nantes i potem do Rennes, a stamtąd już fajny dojazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#8 PostWysłany: 08 Sie 2022 20:14 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Jeszcze jest autobus od blablacara, ale niestety ciężko się zorientować jakie mają trasy do MSM. Na pewno jest Paryż i Lille-Avranches. Oni się lubią dublować z flixem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#9 PostWysłany: 11 Sie 2022 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
kubek mocnej kawy zarwana noc i zrobilem niemal doktorat z dojazdu do Saint Michel, wrzuce niebawem rozpiske najtanszych wariantow

prosba tylko do forumowiczow - nie chce gnac przez pol Francji by okazalo sie na miejscu, ze pojawilem sie w niewlasciwej godzinie
https://www.ot-montsaintmichel.com/marees/
w jakich godzinach nie bedzie mozliwe dostanie sie do Saint Michel
w dniach +/- 17-18 wrzesnia ??
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#10 PostWysłany: 11 Sie 2022 18:40 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 419
niebieski
Może to ci zobrazuje jak wygląda najniższy poziom i najwyższy na przestrzeni doby.
https://www.tideschart.com/France/Norma ... t--Michel/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#11 PostWysłany: 11 Sie 2022 22:57 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
I do tego pamiętaj o tłumach które tam są. Przeciskanie się po schodach w tłumie ludzi i potem stanie w kolejce do wejścia do samego klasztoru nie należy do miłych wspomnień. Myśmy sobie stanie w tej kolejce odpuścili i do środka nie weszliśmy w 2015tym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#12 PostWysłany: 12 Sie 2022 06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Planuje naprawde intensywne skakanie po Francji Flixbusem, stad dopytuje szczegołowo forumowiczow o kwestie dostepu do M. S.-M.
Czy jest dostepny dojazd caly czas czy np na dwie godziny przed szczytem przyplywu dojazd jest zablokowany lub jeszcze inny margines czasu na obostrzenia.
Bo w moim przypadku gdy nie mam wlasnego samochodu i staram sie tam dostac z Lille, niestety tym razem nie mam mozliwosci leniwego picia kawy i oczekiwania np 3 godziny az woda opadnie i rusze z lawina ludzi,
gdyz posypie mi sie ukladanka flixbusowo/kolejowa :(

Z pomoca forumowiczow zaplanowalem kiedys odwiedzenie Playa de las Catedrales gdzie przyplyw / odplyw tez robi imponujaca roznice. Dostalem widelki czasowe albo sie zmiescisz i bedziesz sobie spacerowal gdzie chcesz, albo bedziesz patrzyl z gory na fale :)

Wracajac do kwestii dojazdu. Dla przylatujacych do Lille lub lotniska wokol Paryza w mojej ocenie wybralbym wariant dojazdu ze stacji Paris Montparnasse.
Załącznik:
vau.jpg
vau.jpg [ 215.81 KiB | Obejrzany 2042 razy ]

Paris Montparnasse (quai Vaugirard) <> Mont-Saint-Michel Flat rates through 2022 (direct train and shuttle to Pontorson-Mont-Saint-Michel):
Adults €27 each way (2nd class) / Children aged 4-11 €13.50 each way (free under 4).
Co wazne jest mozliwosc przyjazdu i powrotu tego samego dnia.
dodatkowo
Special offer from 1st July to 4th September 2022: leave Paris from Montparnasse station on board the train to the Mont-Saint-Michel and get off at Pontorson. On your arrival at the Pontorson train station, a shuttle will drive you to the Mont. A 2 euros discount will be given for each entrance to the Abbey of the Mont-Saint-Michel (free entrance for EU citizens under 26).
Załącznik:
s1.jpg
s1.jpg [ 51.83 KiB | Obejrzany 2042 razy ]

Załącznik:
s2.jpg
s2.jpg [ 63.5 KiB | Obejrzany 2042 razy ]


Drugi wariant dla "dzikusów"
Zdecydowalem sie na inny wariant przylatuje do Lille robie kolko Gandawa-Brugia i nocnym Flixbusem przejazd do Rennes.
Załącznik:
flix.jpg
flix.jpg [ 21.1 KiB | Obejrzany 2040 razy ]

W Rennes sugeruje skorzystanie z oferty przejazdu https://keolis-armor.com/en/5ey-Timetab ... lines.html
Załącznik:
k1.jpg
k1.jpg [ 37.95 KiB | Obejrzany 2042 razy ]

Załącznik:
k2.jpg
k2.jpg [ 67.57 KiB | Obejrzany 2042 razy ]

Załącznik:
k3.jpg
k3.jpg [ 107.73 KiB | Obejrzany 2042 razy ]


Bezdyskusyjnie lepiej wziac samochod i skakac od Lille przez perelki jak Eteret itp wzdluz wybrzeza, niestety cena wynajmu samochodu/paliwa troche przekracza widelki kosztowe mojego postrzegania krotkiego wypadu okolo weekendowego :9
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#13 PostWysłany: 12 Sie 2022 12:03 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Właśnie, warto wspomnieć, że ten autobus co jedzie na wyspę z przystanku/parkingu na lądzie jest bezpłatny. Przynajmniej był za moich czasów, wiec nie trzeba iść piechotą. Z drugiej strony to bardzo miły spacer, szczególnie w stronę MSM, bo widoki ładne na klasztor. Dodatkowo idąc wzdłuż trasy autobusu możemy podziwiać różnokolorowe figurki krów, chyba że to było tylko tymczasowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#14 PostWysłany: 12 Sie 2022 13:19 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ja korzystałem w jedną stronę z autobusu ze stacji Pontorson. Jedzie na sam koniec pomostu.
https://www.bienvenueaumontsaintmichel. ... g-by-train
Kosztował chyba 3,10 EUR

W drugą stronę jechałem autobusem NOMAD linii 8 do Granville - on jedzie z parkingu (koło centrum informacyjnego), kosztował chyba 2,30 EUR (tak, mniej niż ten z Pontorson). W lecie jeździ codziennie, po wakacjach tylko w weekendy.
https://www.normandie.fr/manche-lignes- ... -estivales
https://www.normandie.fr/sites/default/ ... nville.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Saint-Michel
#15 PostWysłany: 17 Mar 2024 20:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Odkopię wątek :)
Poprzednio (trochę dawno, bo w 2000 r. :mrgreen: ) byłem w Mont Saint-Michel własnym samochodem, ale z racji iż biwakowaliśmy na nieopodal położonym campingu, to parking jako osobna usługa nas nie interesował.
Planuję na Wielkanoc tam wyskoczyć z Paryża własnym samochodem i chciałem uprzejmie zapytać czy ktoś może polecić (bądź nie) jakiś sensowny parking w cenie "życiowej", nie musi być gratis?
Myślałem o dłuższym ładowaniu AC auta elektrycznego, ale widzę, że - poza jakąś restauracją dla klientów - chyba nie ma nic godnego zainteresowania. Więc pozostaje zwykły parking.
Nie muszę parkować "pod wejściem" (szczególnie, że tam bywają czasami dodatkowe "atrakcje" :lol: ), możemy się przejść kawałek do celu z parkingu.
Czy ktoś może polecić jakieś miejsce? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group