Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lis 2017 17:15 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Na autobusy są bilety 10-przejazdowe (następna opcja to miesięczny).
Cenniki znajdziesz tu: http://www.njtransit.com/sf/sf_servlet. ... reChartsTo , ale nie podejmuję się grzebać w tym dalej (ponieważ jakość tej strony mniej więcej odpowiada jakości komunikacji miejskiej w stanie New Jeresey :) ), musisz znaleźć ile stref tym 160 będziesz przejeżdżał i ile faktycznie ta 10-przejazdówka może kosztować.

Dodatkowo, w Garfield jest stacja kolejowa, a na pociągi podmiejskie tygodniówki z tego co pamiętam są (aczkolwiek takie jak u nas w latach 90, od poniedziałku do niedzieli i nie ma zmiłuj że przyjeżdżasz w środę). Wszystko pewnie znajdziesz gdzieś na stronach http://www.njtransit.com/. Cierpliwość jednak polecana!
Góra
 Profil Relacje PM off
paisas uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 18 Lis 2017 08:46 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Faktycznie, cierpliwośc na tej stronie jest na wage złota ;)

Udało mi się znaleźć że będę przejżdżał przez 3 strefy, więc jednorazowy bilet to 4,50$. Jak kupię od razu 10, to zaoszczędze aż... 2,50$ 8-)

wielkie dzięki za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 20 Lis 2017 16:24 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
paisas napisał(a):
Przez kilka dni będę dojeżdżał do NY z Garfield (NJ). Znalazłem że jeździ autobus 160 czy 164, którymi dojadę.
Pytanie moje (troche złudne) - pewnie na taki podmiejski autobus tygodniowa karta nie będzie obowiązywać ? Nie mogę znaleźć nigdzie potwierdzenia.


nie bedzie dzialac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Maj 2018 15:14 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
szymonpoznan1 napisał(a):
Generalnie w NYC na taki pobyt nie ma chyba nic lepszego niż tygodniówka za 32$. Dojazd z JFK na Manhattan jest w cenie, ale trzeba wydostać się z lotniska AIRTRAINem na pierwszą stację metra (Jaimaica) za ~5$ OW.


Czy na tygodniówkę można kupić ze zniżką dla seniorów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Maj 2018 15:28 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Ja z JFK zawsze jeżdżę Q10. Na lotnisku chyba z terminalu 5, bezpłatny pociąg między terminalami dowiezie na przystanek. Druga pętla przy metrze "Kew Garden", gdzie na Manhattan można pojechać metrem "E".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Sty 2020 23:01 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Ten bezpłatny pociąg to jakiś inny niż Airtrain?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Sty 2020 06:31 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Nie, po prostu air train jest bezpłatny jeśli tylko przemieszczasz się między terminalami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Kwi 2020 08:28 

Rejestracja: 09 Kwi 2020
Posty: 24
Wszędzie piszą, żeby jeździć metrem, a ja byłem dwa razy w NYC i za każdym razem poruszaliśmy się z całą rodziną... na nogach. Jeśli mieszka się na Manhatanie to naprawdę nie jest problem, żeby do największych atrakcji dotrzeć z buta. To naprawdę nie są duże odległości wbrew pozorom, a spacerowanie jest zdrowe i przyjemne :)
_________________
Recenzje muzeów i relacje ze zwiedzania Polski i Europy
Zapraszam na blog: https://kierunekzwiedzania.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
pajacyk lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 09 Kwi 2020 15:15 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
dobra opcja sa promy wzdluz Manhattanu, w cenia biletu na metro, widoki gratis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Sie 2022 15:50 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Cześć.
Znalazłem takie coś:
https://new.mta.info/fares/how-to-save-money
Czy można to wykorzystać przy podróżujących kilku osobach? Pewnie nie i pewnie system blokuje zbyt częste przykładanie karty / smartfona do czytnika (gdy przechodzi więcej niż jedna osoba) ale nigdzie nie widzę takich zapisów.
Ktoś, coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Sie 2022 16:28 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
blackgrzywa napisał(a):
Wszędzie piszą, żeby jeździć metrem, a ja byłem dwa razy w NYC i za każdym razem poruszaliśmy się z całą rodziną... na nogach. Jeśli mieszka się na Manhatanie to naprawdę nie jest problem, żeby do największych atrakcji dotrzeć z buta. To naprawdę nie są duże odległości wbrew pozorom, a spacerowanie jest zdrowe i przyjemne :)


I tak i nie, zalezy ile dni spedzasz w NJ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Sie 2022 16:44 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Raczej od tego jaki masz tryb zycia i bycia, podejscie, kondycje. Osobiscie robilem 30 km dziennie po NY, nie byl to zaden wyczyn.

Znam ludzi, ktorzy maja do przejscia kilometr i wola poczekac na autobus. Nie ma co dyskutowac, kazdy ma inne podejscie do tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Sie 2022 18:15 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
W sumie jak się tak teraz zastanawiam to moja ostatnia wizyta tez polegała na chodzeniu wyłącznie pieszo, nie licząc dojazdu z lotniska. Tylko, że wszystkie „must see” widziałem już wcześniej a mój plan nie był przeładowany. Ja bym jednak polecał kupić bilet, szczególnie jeśli jesteśmy tam pierwszy raz. Możemy sobie pojechać wtedy przykładowo na plaże przy lotnisko. Metro swoją drogą to też atrakcja sama w sobie. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Paź 2022 13:20 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Kobita fajnie i przystępnie opisała zasady działania metra w NYC oraz sposoby płatności (bądź ich unikania):

_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MarBlo lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 24 Sty 2023 13:41 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 26
czy karta Unlimited MetroCards (7 dniowa) w Nowym Jorku jest ważna:
- 7 dni licząc od północy z niedzieli na poniedziałek
czy
- 7 dni od pierwszego użycia?
przykładowo: pierwsze użycie karty np w piątek, spowoduje jej wygaśnięcie w nocy z niedzieli/poniedziałek (czyli 3 dni), czy będzie można korzystać aż do północy w czwartek (7 dni)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 24 Sty 2023 16:37 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Według mnie 7 dni. Konkretny tydzień to w Toronto był, co mnie strasznie irytowało, a tutaj żadnych złych wspomnień nie mam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Sty 2023 18:09 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 26
pytam bo na stronie https://omny.info/fares jest napisane: "seven-day period (beginning at 12 a.m. on Monday and ending at 11:59 p.m. on Sunday)"
czy to dotyczy tylko OMNY czy również "zwykłej" 7-Day Unlimited MetroCards?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 24 Sty 2023 18:28 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Gdy byłem w 2021 to karta buła ważna 7 dni od dnia zakupu bez względu na dzień w jakim ją zakupisz. My kupowaliśmy ok. 18 we wtorek na Penn Station i w następny wtorek rano już nie działała ok 10. Musieliśmy kupować bilet jednorazowy wracając na lotnisko. Także działa w taki sposób, że jak przeciągniesz pierwszy raz 10 minut przed 24 dnia w którym kupiłeś to korzystasz tylko te 10 minut a zalicza cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
Akna uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 26 Sty 2023 07:42 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@darmir zwykła karta jest ważna od dnia zakupu. OMNY jest ważne od niedzieli do niedzieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 03 Lut 2023 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Czy ktoś ma doświadczenie w kupowaniu biletu LIRR (Long Island Rail Road) w Nowym Jorku przez aplikację?

Jeśli mam podać dokładną godzinę odjazdu pociągu, czy wystarczy tylko dzień, dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group