Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Cze 2010 16:30 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Jak w temacie - czy mógłby mnie ktoś oświecić - czym i za ile?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 01 Sie 2016 07:51, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 08 Cze 2010 16:47 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
Zależy, na który dworzec.
Zerknij tutaj: http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=8&t=608
Tam jest moja propozycja dojazdu z Malpensy na Garibaldi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Cze 2010 19:45 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
chodzi mi o Milano Centrale.
Tzn chyba tam, bowiem chcę się potem przemieścić do Aosty.


EDIT:

W ramach autouzupełnienia zachęcam do zapoznania się z linkiem
http://www.mediolan.pl/Przyjazd/malpensa.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Cze 2010 18:41 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Sam sobie raz jeszcze odpowiem. Z Malpensy za 7,5 EUR kilka linii jeździ niemal na okrągło.

Obecnie jest promocja 3 bilety w cenie 2, czyli przy 3 os po 5 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Cze 2010 19:51 

Rejestracja: 16 Kwi 2010
Posty: 15
sa tez promocje dwa blety taniej. ja płaciłm 14 euro z bergamo i z owrotem więc malpensa może byc jeszcze tańsza.
Locatelli jest tańsze niż autostadale chociaż ma gorsze autobusy ale na takiej trasie kogo to obchodzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Wrz 2011 21:07 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Wiem już że można dojechać pociągiem do centrum, ale czy wg Was 40 min na tym lotnisku między przylotem easyjeta a odjazdem pociągu wystarczy czy dodać jeszcze czas na przesiadkę (bagaż rejestrowy) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Wrz 2011 22:41 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Jeździ bezpośredni shuttle bus, bilet w 2 strony kosztuje chyba 12 EUR, jechałem nim w listopadzie 2010 r. Jakiś czas temu za zakup biletu na ten autobus dostawało się parę mil M&M.
Czas przejazdu 45-50 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Wrz 2011 11:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
basienqa napisał(a):
Wiem już że można dojechać pociągiem do centrum, ale czy wg Was 40 min na tym lotnisku między przylotem easyjeta a odjazdem pociągu wystarczy czy dodać jeszcze czas na przesiadkę (bagaż rejestrowy) ?


Ale pociąg odjeżdża co 15 minut, więc bez problemu złapiesz następny. Dużo ich tam jest. Na dokładkę 40 minut powinno wystarczyć jeszcze nawet na papieroska 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Paź 2011 00:01 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
i tak i nie easyjet ląduje w terminalu oddalonym od tego głównego więc trzeba łapać busa i czeeeeeeeeeeeeekac na bagaże, ale bilet kupiony przez neta jest ważny do północy

ciekawostka można tez kupić na pokładzie easyjeta bilet w dwie strony na ten pociąg jest nawet 2 euro tańszy niż kupiony przez neta

Ważne - sprawdzajcie czy pociąg to malpensa express trenord bo u nich tez są różne firmy :)

jak kupujecie na dworcu bilet to go skasujcie przed wejściem do pociągu, spotkałam Polaków, którzy tego nie zrobili i naliczyli im po 30 euro kary :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Cze 2012 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Moja ostatnia przygoda, która może posłużyć za przestrogę dla innych. Jechałem pociągiem z Mediolanu do MXP - pociąg wjechał na stację Garibaldi, po czym już nie odjechał. Po dwudziestu minutach z głośników nadano komunikat, że pociąg będzie opóźniony 40 minut. Zapytałem się konduktora, czy 40 minut względem rozkładu, czy 40 minut od teraz - okazało się, że od teraz czyli opóźnienie względem rozkładu miałoby wynieść godzinę. Robi się nieciekawie, większość ludzi wysiada szukać alternatywnego dojazdu. I wtedy pociąg najzwyczajniej w świecie sobie odjechał - bez żadnego komunikatu na dworcu ani w pociągu - na szczęście z nami w środku. Skończyło się na 25 minutach spóźnienia w MXP, ale stresu co niemiara.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lip 2012 19:52 

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 11
Loty: 53
Kilometry: 62 949
Ja leciałem EasyJet na lotnisko w Malpensie i na pokładzie kupiłem za 7,5€ bilet na autobus. Wybór okazał się trafiony, poznieważ na ten sam "Malpensa Shuttle" bilety na lotnisku kosztowały 10€. Wyboru dużego nie miałem bo przyleciałem około północy i inne busy już nie jeździły. A ten odjeżdżał z T1, ale miał przystanek na T2, z którego lata easyJet. Rozkłady jazdy i info są na stronie http://www.malpensashuttle.it/
Btw po przyjeździe w okolice Stacione Centrale mocno się zawiodłem, ponieważ około 1 w nocy wszystko (łącznie z dworcem) było zamknięte i nie było na zewnątrz nawet żadnego automatu by kupić coś do picia/jedzenia. A wstęp na dworzec jest tylko z ważnym biletem. Najbliższy automat znalazłem kilkaset metrów od dworca. Warto więc zaopatrzyć się w picie na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lip 2012 20:51 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Proszę o radę znawców Mediolanu.W przyszłym tygodniu o 9.40 przylatujemy w dwie rodziny 2+1 do Mediolanu Malpensa.Chcemy najpierw dostać się z Terminalu 2 na Terminal 1 bo tam ponoć jest przechowalnia bagażu.Jak pokonać odcinek T2na T1? Czy na piechotę damy radę czy raczej jakiś autobus?Skąd odjeżdża pociąg Malpensa Express,chyba z T1,prawda ? Moich wątpliwości nie wyjaśnia ta mapka http://www.malpensaexpress.it/en/orari_ ... attiva.php
Czy dojeżdża on do Stazione Cadorno jak piszą na tej stronie poniżej?
http://www.mediolan.pl/Przyjazd/malpensa.htm
Wylot z Malpensy EasyJetem do Berlina mamy o 21.00. Myślę,że wyjazd ze stacji Cadorno o 18.00 wystarczy,jak myślicie?
No i ostatnie pytanie.Nie zadbałem o rezerwację biletów na Ostatnią Wieczerzę.Czy naprawdę nie ma szans na zobaczenie fresku bez rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lip 2012 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Malpensa Express odjeżdżają z T1 i zasadniczo mają 2 kierunki M. Cadorna oraz M. Centrale przez M. Porta Garibaldi.
T1 i T2 łączy darmowy shuttle, odjazdy co 7 minut.
Z Ostatnią wieczerzą może być problem, ja rezerwowałem z 3-miesięcznym wyprzedzeniem.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Lip 2012 21:32 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
No i już jesteśmy.... Zgodnie z moimi przypuszczeniami i waszymi informacjami wszystko odbyło się bez niespodzianek. Na Terminal 2 przylecieliśmy z samego rana.Jeszcze przed opuszczeniem lotniska sprzedawcy z dwóch różnych firm autobusowych chcieli nam sprzedać bilety do centrum za 16 ue RT od osoby.Nie zgodzilismy się bo rzeczywiscie przechowalnia bagażu znajduje się jedynie na terenie Terminala 1.Po wyjściu na zewnątrz natychmiast trafilismy na przystanek autobusowy z którego bezpłatnie w ok. 10 minut przejechalismy na Termial 1.
Tam ,po wejściu do hali po prawej stronie są automaty sprzedaży biletów na Malpensa Express a za nimi pomieszczenie gdzie kupuje się bilety w "okienku".Tam też należy je skasować ,wyjść z pomieszczenia na zewnątrz i zgodnie z oznaczeniami skręcić w lewo gdzie poziom niżej jest platforma skąd odjeżdżają pociagi do centrum.
My najpierw jednak po wejściu do terminalu poszliśmy prosto,przez halę, w której chyba przygotowywano jakieś audiowizualne projekty,dalej przez halę wypożyczalni aut , do hali głównej .Tam skręca się w lewo i schodami ruchomymi w głębi wjechalismy na wyższy poziom T gdzie od razu trafilismy na pomieszczenie przechowalni bagażu.Walizki czy torby o "normalnej" wadze kosztują 4 eu za sztukę,płatne gotówką przy odbiorze.Te cięższe 4,50 eu.
Dalej,bez walizek ,poszło już znacznie szybciej z tym,że bilety na Stazione Cadorna kosztują nie 11 eu/os lecz już 15!Dziecko płaci 7,50.Bilety oczywiście należy skasować przed wejsciem do pociągu ,który wygląda świetnie i nowocześnie i jedzie do centrum co pół godziny w ciągu 29 minut (powrotny dłużej bo zatrzymuje się na kilku stacjach ).Poszliśmy pieszo do centrum tracąc na to może 20-30 minut.Mediolan prezentuje się znakomicie a dla dzieci największa atrakcja to wejście (niezbyt uciążliwe)pieszo na dach wspaniałej katedry.Fantastyczna jest również Galeria Vittorio Emanuele a także Castello Sforzesco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Lip 2012 09:49 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 4
Rysiek napisał(a):
bilety na Stazione Cadorna kosztują nie 11 eu/os lecz już 15!


Niemożliwe. W poniedziałek kupowałem normalnie za 11 euro, zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Bilety kupowałeś w automacie czy w okienku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Lip 2012 11:08 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Płaciłem po 15 eu/dorosły i 7,50 dziecko ale były to bilety RT-powrotne.Kupowałem je w okienku w hali biletowej.Sprawdzałem też w automacie -koszt był taki sam .Warunek-musisz wracać tego samego dnia !
Co znaczy Twoje określenie -"zarówno w jedną jak i w drugą stronę"?Kupowałeś w jedną stronę a potem osobno powrót?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Lip 2012 11:59 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 4
Skoro 15 euro w dwie strony, to ok :-)
Tak, kupowałem najpierw bilet na lotnisko, a na lotnisku kupiłem powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lip 2012 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Przerabiał może ktoś odwrotną trasę Mediolan - MXP? Da się taniej niż 10 Euro OW?
Najbardziej pasuje mi z Garibaldi, ale może być tez z Fiera lub ostatecznie Centrale.
Z góry dzięki za każdą wskazówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Lip 2012 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2010
Posty: 120
Ja ostatnio jechałam z Centrale do MXP, wyjeżdżaliśmy ok 7 rano i płaciliśmy po 10 euro, taniej nie znaleźliśmy. Zresztą wtedy strasznie lało, więc za bardzo nie rozglądaliśmy się (no a druga sprawa,w niedzielę o 7 rano większość kiosków, czy innych budek z biletami była pozamykana).


Ostatnio edytowany przez Anya, 23 Lip 2012 13:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Lip 2012 11:56 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
To jest problem na większości lotnisk, kiedy od turystów lub biznesu próbuje się wyrwać znacznie więcej niż na podobnych trasach nielotniskowych. Poza tym we Włoszech w ostatnim czasie mamy bardzo duże podwyżki w komunikacji miejskiej i regionalnej, więc wiele stron internetowych (także włoskich) zupełnie za tym nie nadąża i informacje np. z mediolan.pl są też mało wartościowe. Generalnie jak ktoś ma więcej czasu i chce zaoszczędzić trochę drobnych, to powinien korzystać z połączeń z przesiadką i wydostać się z lotniska do pobliskiej miejscowości, a stamtąd kupić bilety już w cenach normalnych.

Jak wspomniał(a) Krasnal jako Malpensa Express funkcjonują połączenia zarówno do M.Caderna za 11 EUR co pół godziny (tylko niektóre zasługują na określenie Express, bo bez przystanków) oraz do M.Centrale zawsze przez M.Garibaldi za 10 EUR co godzinę (plus kilka innych przystanków na trasie). Po podwyżkach i zmniejszeniu konkurencji wszystkie busy do M.Centrale też kosztują 10 EUR. Zaletą busów jest RT za 16 EUR z powrotem innego dnia, a wadą opóźnienia w godzinach szczytu. Ponieważ na Bergamo są zazwyczaj busowe promocje, więc obecnie zrobiło się tańsze w dojeździe od Malpensy.

Na trasie kolejowej Malpensa-Mediolan jest np. Busto Arsizio. Wg strony www.trenord.it bilety kosztują (2.kl/1.kl):
Malpensa Aeroporto - Busto Arsizio Nord 2,00/3,00 EUR
Busto Arsizio Nord - M.Centrale/Garibaldi 3,75/5,60 EUR
Niestety pociągów Regionale w 2.kl jest tylko kilka w ciągu dnia, natomiast kupując dwa osobne bilety na Malpensa Express (1.kl) schodzimy do 8,60 EUR nie wysiadając.

W tym przykładzie chodzi o ogólną ideę - sam tego nie przetestuję, bo zamierzam kupić bilet familijny za 25 EUR (max.2+2 do 18 lat, tylko w kasach na stacjach końcowych Malpensa Express).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group