Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie zapoznaj się z krótkim poradnikiem komunikacyjnym po Neapolu:
viewtopic.php?p=1035938#p1035938


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 02 Gru 2021 18:57 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
W lipcu kupowałem bilety po €1.60 w appce mycicero. Całkiem łatwa w obsłudze, można płacić kartą, nie trzeba tracić czasu, szukać Tabaccini itd.
Z tego co pamiętam była tam dostępna cała gamma biletów na Neapol (i nie tylko).

Wadą jest to że z takim biletem w metrze trzeba się prosić aby obsługa otworzyła bramki (a obsługi często nie było / palili papierosa na zewnątrz / zajmowali się akurat czymś innym)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#222 PostWysłany: 03 Lut 2022 01:10 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Doradźcie proszę jakie bilety kupic dla małolatów (<18lat).
1.) Na wyjazd do Pompei z dowolnego miejsca w Neapolu
2.) Na całodniowe jeżdżenie po Neapolu (tylko w obrębie miasta).

No bo z tego co naczytałem się tu i na włoskich stronach przewoźników (fajne, takie nieangielskie), to wychodzi, że są bilety zwykłe i zintegrowane (TIC). A także czasowe i całodniowe. I z racji pewnej obfitości tych przewoźników bezpieczniejszy jest bilet zintegrowany. Przy większej liczbie przejazdów wiadomo, że lepszy całodniowy niż czasowy. Ale zdaje się, że już przy Pompejach jest problem, bo stacja jest poza obszarem miejskim, a bilet pozamiejski dzienny jest bardzo drogi (albo i w ogóle takiego nie ma).

Czyli wydaje mi się, że na te Pompeje, dwa bilety (po jednym na dojazd i na powrót) 90 minutowe zintegrowane za 1,6EUR (i na takim bilecie dojedzie się metrem do Porta Nolana i stamtąd Circumvesuvianą do Pompei) a na pozostałe dni jeden bilet zintegrowany dzienny za 4,5 EUR? Mam rację?
A może jednak ten dzienny za 4,5 też pozwala dojechac do Pompei? No bo taki całodniowy wychodzi tyle co 3 pojedyncze. Czyli gdyby po powrocie z Pompei chciało się jeszcze wieczorem podjechać na żarełko i z powrotm, to już się opłaci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 04 Lut 2022 12:28 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Sorki za post pod postem, ale jeszcze jedna kwestia - tramwaje
Wyczytałem już tu, że autobusy sobie jeżdżą jak chcą, ale jak wygląda kwestia tramwajów?
Bo, żeby się dostać z kwatery do Porta Nolana (na Circumvesuwianę) to by mi najbardziej pasowało podjechać tramwajem linia 1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 04 Lut 2022 13:22 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
-- 04 Lut 2022 12:09 --

@mkuldane@o2.pl Tam wszystko jeździ jak chce, nawet metro. Ale z pomocą aplikacji Moovit albo Citymapper ustawiasz trasę i poda ci połączenia według rzeczywistego rozkładu jazdy z danych GPS.

-- 04 Lut 2022 12:22 --

@mkuldane@o2.pl Na całodniowe jeżdżenie po samym Neapolu najlepsze bilety jednodniowe (giornaliero) w cenie 3,50 EUR na transport organizowany przez ANM (autobusy miejskie, tramwaje, funikulary, metro linii 1) i 4,50 EUR wszystko (dodatkowo autobusy podmiejskie w granicach miasta). Do zakupu w kasach biletowych ANM, w kioskach i przez aplikacje myCicero lub DropTicket.
Jeśli chcesz jeździć poza Neapol to kupujesz:
- jednorazowy bilet na pociąg lub autobus,
- kartę na 3 dni za 21 EUR lub 7 dni za 34 EUR https://www.campaniartecard.it/all-card ... x_tr_hl=pl która pozwala podróżować po całej Kampanii bez ograniczeń i jeszcze zapewnia zniżki przy wejściach do muzeów. Wersja na trzy dni występuje też w wersji tańszej dla dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkuldane@o2.pl lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#225 PostWysłany: 04 Lut 2022 17:59 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
KL_user napisał(a):
-- 04 Lut 2022 12:09 --
- kartę na 3 dni za 21 EUR lub 7 dni za 34 EUR https://www.campaniartecard.it/all-card ... x_tr_hl=pl która pozwala podróżować po całej Kampanii bez ograniczeń i jeszcze zapewnia zniżki przy wejściach do muzeów. Wersja na trzy dni występuje też w wersji tańszej dla dzieci.

już widzę, jak mu się uda kupić tę kartę w Neapolu :lol: No chyba, że wyłącznie w wersji wirtualnej...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 04 Lut 2022 18:43 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
@Pudelek Może być i wirtualna w aplikacji, jest dostępna. Włosi z okazji pandemii mocno się unowocześnili i zakup biletu na np. autobus w papierze potrafi być teraz utrudniony lub wręcz niemożliwy. Z użyciem biletów elektronicznych ze smartfona u nich nie ma teraz najmniejszego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 04 Lut 2022 21:36 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
@KL_user
Bilety na komunikację miejską kupowałem bez najmniejszego problemu, zdobycie papierowej Arte Card jest od jakiegoś czasu niemożliwe. Tylko, że w takim przypadku Włosi powinni to zasygnalizować na odpowiedniej stronie, a tam nadal widnieją informacje o punktach jej sprzedaży w terenie, co jest fikcją.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mkuldane@o2.pl uważa post za pomocny.
 
      
#228 PostWysłany: 05 Lut 2022 21:32 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
KL_user napisał(a):
- kartę na 3 dni za 21 EUR lub 7 dni za 34 EUR https://www.campaniartecard.it/all-card ... x_tr_hl=pl która pozwala podróżować po całej Kampanii bez ograniczeń i jeszcze zapewnia zniżki przy wejściach do muzeów. Wersja na trzy dni występuje też w wersji tańszej dla dzieci.

Dzięki za odpowiedź. Kartę dla siebie i żony już kupiłem (wirtualną, bo się naczytałem, że "fizyczną" akurat na 3 dni Campania ciężko znaleźć.
Zaś co do wersji tańszej, to jedna istotna uwaga. Ona jest nie dla dzieci, a dla pełnoletniej młodzieży. A, że nasze nastolatki jeszcze niepełnoletnie, więc ogarniam dla nich te "zwykłe" bilety (bo Artecard w ogóle nie ma w opcji <18).

Też już doszedłem do wniosku, że najlepiej kupić zintegrowane całodniowe (TIC) za 4,5 EUR (nie chcę za 1 EUR oszczędności zastanawiać się, czy dany autobus/pociąg akurat jest objęty zwykłym biletem czy nie).

Sprawa się nieco koplikuje przy wyjeździe na Wezuwiusz/Pompeje. No bo to już jest strefa biletowa NA3 i na nią nie ma biletów dziennych. Więc muszę kupić 140 minutowy TIC za 3,5 EUR i nim mogę skozrystać z dowolnej liczby przesiadek na terenie Neapolu+jednego przejazdu pociagiem do Pompei.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 11 Lut 2022 20:58 

Rejestracja: 16 Paź 2018
Posty: 54
Nowy post, bo starego nie mogę już edytować.
Wróciłem, więc sprawdziłem na żywym organiźmie.
Na karcie Artecard Campania 3days jeździlismy z żoną wszędzie i nigdzie nie było problemu (metro, circumvesuviana, funicular, autobusy, Trenitala na terenie miasta). Jedyne czego nie obługiwała to autobus EAVbus z Pompei na Wezuwiusza (bilet za 3,1 EUR do kupienia u kierowcy).
Niepełnoletnia młodzież po mieście jeździła na biletach TIC za 4,5 (tak jak wyżej pisałem odpuściłem oszczędność 1 EUR i zastanawianie się gdzie można, a gdzie nie). Wyjazd do Pompei na 2 biletach 140 minutowych (jeden w 1 stronę, drugi na powrót).
Natomiat jedno ostrzezenie. Mieliśmy wynajęty apartament u babki, co się okazała Polką. I ona nam doradziła, żeby do Pompei jechać pociągiem Trenitalia ze stacji Montesanto linia do Salerno na bilecie powrotnym za 5 EUR. Jedzie szybciej niż Circumvesuviana i nie trzeba się przesiadać (z kwatery na Montesanto mieliśmy 10 minut spacerem). Ponieważ trzeba było jechac rano, a i tak byliśmy tam dzień wczesniej (bo przy Montesanto jest też stacja funicular na wzgórze Vomero) postanowiliśmy kupić bilety dla dzieciaków z wyprzedzeniem. W automacie wybralismy stację docelową, datę i nawet konkretny pociąg, którym mieliśmy jechać. Zapłaciłem, zabrałem bilety. Następnego dnia rano wchodzimy na stację i akurat stał gość w kurtce Trenitalia. Chciałem się upewnić, że na Artecard mogę jechac tym pociagiem. A on mi mówi, że w ogóle to tak, ale teraz linia do Salerno jest zamknieta, więc i tak muszę wysiąść na Garibaldi i przesiąść się w Circumvesuwianę. I faktycznie jak spojrzałem na talicę odazdów, to ten do Salerno był oznaczony "cancellara". Oczywiście kupione dzień wczesniej bilety w tym momencie do wyrzucenia.
Słabe trochę, że automat sprzedaje blety na pociągi, które nie jeżdżą, bo linia jest zamknięta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 08 Mar 2022 22:51 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 34
Chciałbym przejść Ścieżką Bogów (z Nocello do Bomerano lub odwrotnie). Jak dojechać z Neapolu i jak wrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 09 Mar 2022 00:31 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
@andres75 Do Nocelle raczej nie dojedziesz autobusem, ale do położonego niżej Arienzo już tak. Google Map ma wprowadzone wszystkie rozkłady z Kampaní. Jak sobie wpiszesz w wyszukiwarkę Neapol - Arienzo i Neapol - Bomerano i komunikacja zbiorowa to od razu wyszukuje połączenia i pokazuje lokalizację przystanków. Z zakupem biletów może być kłopot bo z powodu Covida kierowcy raczej ich nie sprzedają. Trzeba je nabywać w kasach biletowych, w kioskach w pobliżu przystanków. Z tego co widzę te trasy obsługuje SitaSud , która ma też ciekawe i niedrogie bilety dobowe jak się chce jeździć po regionie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#232 PostWysłany: 24 Mar 2022 01:50 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
Czy da się w aplikacji mycicero skasować kilka biletów (np. dla dwóch osób)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 24 Mar 2022 01:55 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Myślę, że tak. Tam każdy zakupiony bilet pojawia się jako oddzielna ikonka.
Góra
 Profil Relacje PM off
ratatam uważa post za pomocny.
 
      
#234 PostWysłany: 02 Maj 2022 09:48 

Rejestracja: 02 Maj 2022
Posty: 3
Na bieżąco po powrocie, może komuś informacje się przydadzą.
Do największych atrakcji (Pompeje, Herkulanum, Wezuwiusz) dojeżdżacie kolejką Circumvesuviana z Neapolu w kierunku Sorrento. Jest wersja zwykła i expres, obie zatrzymują się na przystankach z atrakcjami turystycznymi. Wg rozkładu pociąg expresowy Neapol-Sorrento jedzie 50 minut, ale nie spodziewajcie się takiego czasu (ekspresem jechałam 70-80 minut).
Większość przewodników poleca wsiadanie na dworcu Garibaldi. Ja jednak polecam dworzec Porta Nolana. Jest to pierwszy przystanek kolejki, są mniejsze tłumy, a nie jest bardzo oddalony. Placu przed dworcem Garibaldi jest noclegownią bezdomnych, rano smród moczu i ekskrementów, aż gryzł po oczach, więc jeśli macie tak jak ja wrażliwy żołądek to tym bardziej polecam Porta Nolana ;).

Jeśli korzystacie z Artecard możecie poruszać się kolejką za darmo. Kod z aplikacji odbija się na wejściu na stację. Kod działa na Garibaldi i Porta Nolana. Na stacjach: Pompeje, Herkulanum i Sorrento kod nie działa i trzeba pokazać obsłudze, wtedy otwierają bramkę dla niepełnosprawnych.

Po mieście warto poruszać się metrem - jest szybko i zgodnie z rozkładem (przynajmniej mi się tak udało trafić).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 02 Maj 2022 23:36 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Agalamka napisał(a):
Większość przewodników poleca wsiadanie na dworcu Garibaldi.

ciekawe, bo moim zdaniem akurat większość przewodników nie poleca wsiadania na Garibaldi, a na Nolana :P

Cytuj:
Na stacjach: Pompeje

w Pompejach są teraz bramki? :shock: W październiku żadnych nie było
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 04 Maj 2022 06:48 

Rejestracja: 02 Maj 2022
Posty: 3
Cytuj:
Na stacjach: Pompeje

w Pompejach są teraz bramki? :shock: W październiku żadnych nie było[/quote]

Przepraszam, tu chyba masz rację. Tzn były jakieś bramki, ale otwarte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 24 Paź 2022 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Jak wygląda jazda z wykorzystaniem Tap&Go? Czytałem, że to najłatwiejszy i najtańszy sposób podróżowania po Neapolu i okolicy. Jak to wygląda w rzeczywistości, można w kilka osób na jednej karcie podróżować?
Czy jednak zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w ArteCard? Jedna karta na osobę, czy można np. trzy na jednej?

Przeważnie w trójkę podróżujemy, więc to dla mnie istotne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 24 Paź 2022 22:56 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 176
My przykładaliśmy jedną kartę per osoba. Wychodząc musisz się odbić. Revolut sprawdza się bardzo dobrze. Jadąc z lotniska też nie musisz kupować jest specjalny kasownik/czytnik w autobusie.
Ale warto mieć ze sobą gotówkę. Raz zdarzyło się że czytnik nie działał. Dodatkowo w drodze powrotnej na lotnisko, podobno też nie działał. Ale to już ewidentnie ściema kierowcy, który chciał zarobić na boku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pieka lubi ten post.
 
      
#239 PostWysłany: 25 Paź 2022 14:44 

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 13
Którą aplikację doradzacie do kupowanie biletów na komunikację miejską w Neapolu oraz poza miastem (np. Circumvesuviana) dla kilku osób? Zainstalowałam myCicero, ale jakoś nie mogę wyszukać połączeń kolejowych do Sorrento...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 26 Paź 2022 20:00 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
Ja korzystałem z tej https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US i ma tą zaletę że można wyszukać połączenie i sugeruje zakup konkretnego biletu, czasami o dziwnych nazwach ale zawsze działało poprawnie.
Do Sorrento masz circumvesuviana i całkowicie osobno trenitalia, o ile jakość składów tego pierwszego to loteria plus gigantyczny tłok to trenitalia ma porządne składy ale dworce często w innych miejscach i mogą nie być wygodne do dalszych połączeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group