Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Atrakcje:
http://www.fly4free.pl/forum/neapol-wsz ... 1227,27560
Dojazd z lotniska:
http://www.fly4free.pl/forum/z-lotniska ... 1272,27551
Jedzenie:
http://www.fly4free.pl/forum/neapol,1317,19087
Noclegi:
http://www.fly4free.pl/forum/noclegi-w- ... 1362,34853
Artecard:
campania-artecard-informacja,1227,111687
Komunikacja miejska:
neapol-komunikacja,1407,111419

[ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Gru 2014 22:51 

Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Na Wezuwiusza to i w sandałach wejdziesz, naprawdę. Najwyżej drobne kamyki Ci powpadają między place.
 Relacje PM off  

#42 PostWysłany: 04 Gru 2014 23:02 
Awatar użytkownika

niebieski
A przy wyjściach sa krany zeby sobie nogi opłukać z czerwonego kurzu. Razem z butami....Ja wchodziłem latem z porządniejszych sandalach, z dziećmi. Spacerek. Ale dojezdzalismy samochodem.
Pogodę trzeba ocenić z dołu. Jesli góry nie widać z dołu to nie ma po co wchodzić.
Osobiście uważam ze robienie Popmei i Wezuwiusza w jeden dzien nie jest optymalne. Pompeje porządnie to 5h albo lepiej. Na wulkan tez trzeba minimum 2h poświecić jesli chce sie spokojnie obejrzeć widoczki (latem dodatkowo jest mnóstwo ludzi wiec momentami nie wchodzi sie płynnie)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
PawelGa lubi ten post.

Temat postu: neapol
#43 PostWysłany: 16 Sty 2015 13:12 

witam w przyszłym tyg wybieram sie służbowo do Neapolu będę miał wolne popołudnie od 13
co polecicie zobaczy?
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 16 Sty 2015 13:43 

Loty: 239
Kilometry: 364 379
złoty
polecamy przeczytać ten wątek

#45 PostWysłany: 08 Lut 2015 22:52 

piszesz że pogoda ma być lepsza a na zdjęciu ktoś ma krótki rękaw;) więc jak jest odczuwalnie bo myślałam o jakiejś cieplejszej kurtce;p

auto chcę wziąć z centrum więc ta wypożyczalnia odpada, ale dzięki!
ps. możesz wrzucić więcej zdjęć?
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 08 Lut 2015 23:01 

w Neapolu było rożnie od 8 do 15 stopni , było słonce , deszcz , grad w sobotę

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 08 Lut 2015 23:09 

możesz mi podać maila? bo niestety nie mogę wysłać Ci PW. a mam parę pytań jeszcze.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 09 Lut 2015 13:25 

5) jeśli ktoś jest teraz w Neapolu lub niedawno wrócił i był na Wezuwiuszu - jakie panują tam warunki - jest śnieg? Bo niestety bardzo kiepsko u mnie z formą i przeraża mnie godzinka czasu na wejście i zejście.

Byłem pod koniec stycznia (28.01) i niestety nie udało się wjechać na Wezuwiusz.
Według nawigacji (samochodowej) zabrakło nam 1000 metrów.
Na drodze w zacienionych miejscach było lodowisko i nie dało rady podjechać.
Z racji że mieliśmy letnie opony i braku łańcuchów to zawróciliśmy.

I jak napisał jacek1973 licz się z chaosem na ulicach w mieście.

#49 PostWysłany: 09 Lut 2015 13:45 

Polecam nawigacje Osmand na androida ( offline) google maps ( offline). Sprawdziła się doskonale.Na mapie były nawet ujęcia wody zdatnej do picia , punkty widokowe, perony na stacjach ,przystanki , dokładny plan Pompejów z opisem atrakcji i ścieżki w parkach.
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 09 Lut 2015 15:49 

a ten miejski bus jeździ w miarę często z lotniska? Będziemy ok 19 i nie wiem czy jest sens czekania i szukania dla tych 2-3euro w zasadzie.

czy na lotnisku można bez problemu dostać/kupić mapę regionu/Neapolu? późno się zdecydowaliśmy i niestety nie ma takich rarytasów w standardowych księgarniach :shock:

istnieje jakakolwiek szansa żeby zapłacić za auto kartą debetową lub gotówką? gdzie będzie najwięcej wypożyczalni w centrum?

na Wezuwisza zdecydujemy się lub nie na miejscu, ciężko nam to ocenić stąd, ale dzięki za informacje.

czy do tunelu Bourbonów wchodzi się indywidualnie czy grupą i czy nie ma problemu z wejściem (ilość osób)? Ewentualnie jaka jest cena?
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 10 Lut 2015 20:02 

Mapę Pompei dostaniesz przy zakupie bilet.
Przynajmniej tak było pod koniec stycznia.
Mapa o wymiarach 70 cm x 40 cm, w języku włoskim i angielskim.
Sugerowane trasy:
2 godziny zwiedzania
pół dnia
1 godzina zwiedzania

Jeśli chcesz mogę podesłać zdjęcia w lepszej jakości na PW.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#52 PostWysłany: 11 Lut 2015 01:55 

Wczoraj wróciłam z Neapolu, więc dzielę się na swieżo wszystkim, co wiem. Na lotnisku nie można kupić artecard, mimo, że w mailu wydawca tej karty poinformował mnie, że można. W sobotę i niedzielę- nie kupicie jej nigdzie, bo Włosi nie pracują,ale ona uprawnia tylko do zniżki na zwiedzanie- komunikacji nie dotyczy- więc my z niej zrezygnowaliśmy. Z lotniska oczywiście można dojechać do centrum Alibusem, ale jak jesteście pierwszy raz , to trochę czasu zejdzie na to, żeby go znaleźć. Zatrzymuje się zresztą nieczęsto, więc z walizami można jeszcze trochę pochodzić... Jechaliśmy z lotniska taksówką na Via Toledo za 25 euro ( polecam apartament Via Toledo 205- cena za noclegi- 7 dni od osoby 111 euro- wszystko wg opisu na stronie. Super miejsce!). Podróżowaliśmy w granicach Neapolu na bilet komunikacji miejskiej 12 euro- od poniedziałku do niedzieli. Poza Neapolem ( do Pompei, Sorrento ) kolejka podmiejska Circumvesuviano- w zależności od strefy- od 3,60 do 4,60 w jedną stronę. polecam zwiedzanie Pompei z przewodnikiem polskojęzycznym, bo inaczej niewiele zrozumiecie z samego oglądania kamieni :-)) Pani Agata (chyba Iwańska- trzeba poszukać w necie) wzięła za oprowadzanie 100 euro, ale było warto. Jeżeli ktoś ma legitymację nauczycielską- warto zabrac, bo zniżki są znaczne- do 50 %. Jeszcze Capri-. Ponieważ pogoda w Neapolu była iście angielska (podobno najgorsza w roku)- prom na Capri z Neapolu nie płynął o czym z radością poinformował nas pan w porcie 5 min. przed planowanym rejsem. Morze było niespokojne- podobno. Wybraliśmy się więc na wycieczkę do Sorrento, a stamtąd , właściwie, przez przypadek- promem na Capri. Cena rejsu 18.60 euro( wypływa o 11.45). Rejs powrotny do Neapolu ( 15.45) - +- 16.80 euro. Kręcący się po porcie przewodnik zaproponował nam wycieczkę busem po wyspie, krótkie zwiedzanie Capri i Anacapri za 17.50 euro. Nie żałuję, bo bus zatrzymywał się na tarasach widokowych i waznych miejscach,a nam nie chciało się włóczyć od autobusu do autobusu. Nie ma mowy o wpływaniu do groty Azurro, bo stan wody jest za wysoki. Ale Capri i tak przepiękna, bez tłumu spoconych turystów przewalających się ulicami. Wracając do Neapolu, jak ktoś ma możliwość korzystania z kuchni, to polecam ugotowanie muli po marynarsku ( przepis z internetu). Można je kupić w Carrefurze ( kolejka w ramach biletu za 12 euro) . W samym Neapolu- kościołów- jak ktoś lubi- od metra i trochę.Najciekawszy, św. Januarego, ze względu na legendę. Reszta- od gotyku do baroku....Koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Jajko i piękne wybrzeże Neapolu w tym miejscu! Praktycznie: nie powiem Wam, gdzie najlepsza pizza, bo i tak robię lepszą. Ale nie jedzcie przy trasach dla turystów, raczej w bocznych uliczkach.Mule i pizza z owocami morza ( np. w jedynej czynnej pizzerii na Capri)- ok. Warto zobaczyć Muzeum Archeologiczne, szczególnie sekretny gabinet :-)). Fallus zresztą jest symbolem dobrobytu i jest wszechobecny, nawet makaron ma jego kształt!Jeszcze organizacyjnie: w Neapolu są dwie linie metra ( wspomniana wyżej karta obowiązuje) , które krzyżują się na dworcu Garribaldi. Stamtąd dojedziecie prawie wszędzie w granicach miasta. Generalnie, jak w każdym państwie z Euro- dla nas drogo,ale jak bolały mnie zakwaszone mięsnie, to jechałam taksówką. Warto spojrzeć na wyprzedaże w sklepach, ale też nie przy głównych ulicach. Kupiłam fajną torbę i bluzę za nieduże pieniądze. Na ten moment chyba tyle, Pytajcie. Zwiedzajcie Neapol, bo mimo to, że jest brudny i odrapany, to ma swój nieodparty urok. Nawet dzielnica Hiszpańska... eh..a może właśnie ona jest urokliwa, z wywieszonym praniem w wąskich uliczkach i niezasłoniętych wieczorem oknach, gdzie dzieje się dzieje....

-- 11 Lut 2015 01:08 --

Polskojęzyczny przewodnik po Pompejach to Pani Agata Iwanowska. Polecam.

-- 11 Lut 2015 01:20 --

Zamiast tunelu Burbonów proponuję sprawdzone podziemia Sotteraneo. Zwiedza się odcinek ze świecami, pod warunkiem, że ktoś nie ma klaustrofobii. I chyba ciekawszym miejscem od szczytu Wezuwiusza, który jest o tej porze roku za mgła lub zasypany śniegiem ( fantastyczny widok), warto zobaczyć KONIECZNIE wulkan Solfatara- 10 km od Neapolu- bulgocące gejzerki siarki. Prawie Islandia! Wiem, co mówię- widziałam jedne i drugie.
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 11 Lut 2015 02:37 

niebieski
100 euro za oprowadzenie :shock: chyba pojade tam i bede oprowadzal, na cos mi sie w koncu przydadza moje studia :mrgreen:
 Relacje PM off
kleyo lubi ten post.

#54 PostWysłany: 12 Lut 2015 18:25 

Lucy z całym szacunkiem, bo nie mam zamiaru nikogo krytykować nie znając go, ale połowa Twojego posta to bzdury.

Już kolega wyżej wyjaśnił niektóre nieścisłości. Co do artecard, to jak szukałem przed wyjazdem informacji to chyba nie były dostępne na lotnisku, bo wiem że od początku plan zakładał zakup jej w Muzeum Archeologicznym. Z lotniska oczywiście nie jechaliśmy Alibusem tylko zwykłym autobusem, który chyba kosztował 1,2 euro, ale był taki tłok że nie mogliśmy kupić biletów. Byliśmy tam pierwszy raz, ale jakoś nie sprawiło nam problemów znalezienie przystanku leżącego jakieś 500 metrów od lotniska. Ten Alibusa też widzieliśmy, ale świadomie zignorowaliśmy.

Za 25 euro kupiłem sobie artecard i na tym podróżowałem przez 3 dni, aż do Amalfi :)

Mam też jeszcze pytanie, dlaczego uważasz że bez wynajęcie polskojęzycznego przewodnika nic ciekawego z Pompejów nie wyniosę? Czy angielskojęzyczni są jacyś gorsi? Poza tym z tego co wiem to są tam jakieś tablice informacyjne opisujące to co widzimy, więc jeśli się odpowiednio do wycieczki przygotuję to pewnie większość będę w stanie ogarnąć i opowiedzieć reszcie. Zwiedzałem Luwr bez przewodnika mając przygotowane "historyjki" poszczególnych z najważniejszych eksponatów i wszyscy znajomi byli zadowoleni. Akurat będąc w Neapolu do Pompejów nie dotarłem przed zamknięciem więc czeka mnie jeszcze ich zwiedzanie, ale jednak w kwocie 100 euro to raczej zamykam trochę więcej wydatków :)

Przy okazji, gdzie można zjeść Twoją pizzę? Bo jeśli jest lepsza niż włoska i w cenie 10 euro, to chętnie skosztuję ;)

#55 PostWysłany: 14 Lut 2015 10:24 

Witam
Może ja podzielę sie swoimi przeżyciami I opiniami.
Po przyjezdzie na lotnisko udajemy sie na przystanek Alibus - po wyjsciu z lotniska skrecamy w lewo i za MC donaldem jest przystanek. Cena biletu - 4e u kierowcy, 3e w info na lotnisku.
i kierujemy sie na centrum. Hotel - wybralem hotel garden z booking.com na placu garribaldim. Po wyjsciu z autobusu udajemy sie w lewa stronę i skręcamy w prawo w uliczkę. Hotel Ideal rowniez popularny na booking.com znajduje sie po drugiej stronie placu garibaldi od momentu wyjscia z autobusu. Opinia hotelu: dla mnie to byla dobra miejscowka - 2 linie metra wiec mozna szybko sie przemiescic, stacja kolejowa, blisko na vel de tribunali - gdzie wszyscy polecaja pizzeria ( Sorbillo, Di Mateo, Presidente - tutaj doliczaja 3e Coperto, w pozostalych 10% ). Sniadania jak wyzej bylo opisane....crossaint plus dzemy, kawa, platki, mleko chociaz chcialbym dodac, ze Pani obslugująca na prosbę zrobi cappuccino/ caffe latte z expresu i rowniez przyniesie cos ala bułke/chleb plus ser (niesprawdzone - podpatrzone ) wiec WTF za zapłacone śniadanie trzeba się upominac ?? Nie mam zbyt duzego doswiadczenia w mieszkaniu w hotelach, prosilbym o opinie bardziej doswiadczonych jak sie nastepnym razem zachowac....
Karta Campania art kupiona drugiego dnia w Museum Archeologicznym - spacerkiem z pieszo z hotelu. Zwiedzanie Muzeum i potem rundka po kolejnych stacjach metra- Piazza Cavour, Toledo
Potem spacer przez Galerie Umberto, Piazza Plebiscito w strone zatoki - generalnie zwiedzanie starego miasta
Jesli chodzi o Wezuwiusz to ja nie polecam w obecnym czasie wogole sie na niego wybierac. Standardowy bus chyba nawet nie kursowal a taksowkarze zostawiaja ludzi w polowie drogi do parking sciemniajac ze za zakretem jest ow wspominamy paring....Wejscie na szczyt tez podobno zamkniete bylo. Jesli ktos nalega zobaczyc Panorame neapolu to polecam zlapac autobus nr 5 (kursuje chyba od 10-10 30 co 30-40min ) na parking co prawda nie dojedzie ale panorama juz bedzie widoczna....
Pompeje - napewno trzeba zobaczyc ( 100e za przewodnika ? nie przesadzajmy, fakt warto sie zaopatrzyc w jakas opisowke przed wejsciem/przylotem do neapolu. Z samej mapki dostepnej w pompejach fakt nie wiele sie dowiemy.
Polecam sie przejechac kolejkami na wyzsze partie Neapolu - kilka punktow widokowych (znaleziony 1 przez mnie ale widok warty byl zachodu)
Mapka Neapolu - za free na lotnisku w info
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 15 Lut 2015 21:56 

wróciłam i ja;(
I również myślę o powrocie bo pomimo 5 dni, teoretycznemu przygotowaniu i tak nie zobaczyłam połowy;)

- bilet na lotnisku w kiosku na samym końcu - 3 euro; mapa i przewodnik w info punkcie; przystanek na alibus - wyjść z lotniska iść na lewo i za mcdonaldem w lewo i już jest. Jedzie do miasta jakieś 20 minut +/-

- wysiadka na Garibaldi lub w porcie - na Garibaldi żeby dojść do metra trzeba obejść budowę i skręcić w lewo, ale standardowo najlepiej zapytać;) mieszkałam przy via Toledo i wydaje mi się to być lepsze miejsce - więcej ludzi, trochę ładniej i jednak bliżej do bardziej znanych atrakcji. Jedno i drugie miejsce dzieli 25 minut piechotą idąc główną ulicą starego miasta, więc spokojnie można poruszać się w ten sposób;

- jeśli ktoś lubi wypić piwko w plenerze i zobaczyć jak wygląda studenckie życie w Neapolu - warto skoczyć na piazza Bellini, kilka barów i tłumy studentów, szczególnie w piątek;)

- knajpy z jedzeniem - byliśmy w Sorbillo, da Michele zostawiliśmy na sobotę (1,5 h czekania;)) i skorzystaliśmy z podpowiedzi właścicielki miejsca w którym spaliśmy - Trattoria Nennella w dzielnicy hiszpańskiej, ale blisko via Toledo (nie obawiajcie się kradzieży itp! zawsze był tam tłum ludzi a obok jest super minibar gdzie można kupić piwo/wino/spritz/rum z colą/limoncello za 1 euro za plastikowy kubeczek;) W każdym razie Nennella to strzał w 10tkę. Zazwyczaj jemy gdzieś raz i próbujemy gdzie indziej, ale tam byliśmy 3 razy. Niesamowita atmosfera, pyszne, proste, włoskie jedzenie (głównie pasty, ryby, mięsa na 2gie danie) 12 euro płaci się za makaron+drugie danie (z dodatkiem wybranych warzyw) + butelka wody + butelka wina + owoce; jakieś pieczywo na początek. Przy płaceniu (na dworze) dostaje się żetonik na kawę. Wracaliśmy dla jedzenia i dla atmosfery; niesamowite miejsce, ale nie spodziewajcie się eleganckiej restauracji, to po prostu neapolitańska knajpa dla 'swoich' ;) Aha, w większości pizzerii faktycznie podchodzi się do kelnera, mówi ilość osób i albo Cię zapisują na liście albo dają numerek a Ty wychodzisz przed i czekasz;) Dlatego warto zaopatrzyć się w coś co czekanie nam umili;) Na Piazza del Gesù jest sklep z winami w którym Pan pyta czy otworzyć do konsumpcji;) czynne z pewnością do 23, być może dłużej - nieopodal jest Piazza Bellini wspomniany na początku więc przypuszczam , że sklep ze względu na lokalizację może działać do późna. Polecamy też wina 'domowe' kupowane w małych sklepikach, zamykane są na korek podobny do tego w szampanie co ułatwia konsumpcję;)

- szczyt Wezuwiusza zamknięty;/ autobusy z Sorrento do Amalfi/Positano nie jeżdzą ze względu na zamkniętą po wielotygodniowych deszczach drogę;/ - można ewentualnie z Neapolu pojechać do Salerno i stamtąd do Amalfi, ale to już raczej opcja dla posiadających auto; rejs na Capri odradzono nam ze względu na średnią pogodę - później trochę żałowaliśmy (znacznie tańszy jest z Sorrento)

- wulkan Solfatara i tunel Bourbonów warte zobaczenia. Co do wulkanu - niesamowity smrodek siarkowodoru ;p Byliśmy też w parku Wergiliusza - sam park nic szczególnego, ale widok na Neapol, Procidę, Nisidę przepiękny! dojazd autobusem 140 z via Medina - jedzie się ok 30-40 minut. Warto też wejść na Castel Sant Elmo

- jak dla mnie porównanie Herkulanum/Pompeje na rzecz Pompejów, ale to rzecz gustu. Z pewnością miasto jest większe i ładniejsze są widoki dookoła.

- i ostatnie: WARTO kupić kartę Campania na cały region. Wersja 3 dniowa kosztuje 32 euro / dorosły i 2 wejścia (pierwsze dwa, więc warto zaplanować) są za darmo, każde następne -50% chyba, że dana atrakcja ma inną zniżkę - np Solfatara -20%. Jeździmy 'za darmo' metrem/autobusem/circumvesuviana/SITAbusem/Alibusem na lotnisko też. Więc warto sobie obliczyć czy nam się opłaca, ale wniosek będzie jeden.

jeśli ktoś ma pytania, oczywiście chętnie pomogę
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 04 Mar 2015 20:10 

Loty: 47
Kilometry: 49 067
Wg mnie wizyty w Pompejach i Herkulanum się wykluczają, lepiej ten czas przeznaczyć na Neapol ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#58 PostWysłany: 22 Mar 2015 13:16 

powiedzcie mi czy w pompejach jest jakas przechowalnia bagazu? do ktorej zmiescil by sie bagaz podreczny-samolotowy?
 Relacje PM off  

#59 PostWysłany: 22 Mar 2015 13:39 
Awatar użytkownika

Pomarańcze są na drzewach, pogoda ładna (w piątek wróciłem).
Przechowalnia bagażu w Pompejach - nie zwracałem uwagi ale wydaje mi się, że jest, jest tam też m.in. biuro które organizuje wycieczki więc w razie czego myślę, że można by u nich zostawić.
 Relacje PM off
MartaMarija lubi ten post.

#60 PostWysłany: 22 Mar 2015 13:42 

opowiedz cos wiecej;D prosszzzeee !:)
 Relacje PM off  

[ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości