Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Atrakcje:
http://www.fly4free.pl/forum/neapol-wsz ... 1227,27560
Dojazd z lotniska:
http://www.fly4free.pl/forum/z-lotniska ... 1272,27551
Jedzenie:
http://www.fly4free.pl/forum/neapol,1317,19087
Noclegi:
http://www.fly4free.pl/forum/noclegi-w- ... 1362,34853
Artecard:
campania-artecard-informacja,1227,111687
Komunikacja miejska:
neapol-komunikacja,1407,111419


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Neapol
#221 PostWysłany: 04 Lis 2018 22:01 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
@Klaudio, na pewno aktualne anomalie pogodowe w Italii są bardziej niebezpieczne niż spacerowanie po Neapolu - nie ma powodu pojedynczymi przypadkami podkręcać tego poruszanego już tematu . Jest tak jak w przeciętnym dużym europejskim/polskim mieście. Możesz zawsze poczytać kroniki policyjne z Katowic czy Warszawy. W każdym z tych miast są miejsca podwyższonego ryzyka jak okolice dworca nocą itp. Nie ma potrzeby ich nadużywać. W dzień/wieczorem wystarczy stanąć koło ludzi czekających na pociąg czy prom i jest ok. Zwykle tych miejsc pilnuje też włoska żandarmeria.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Neapol
#222 PostWysłany: 06 Lis 2018 10:00 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Właśnie wróciłem z Neapolu. Fakt, że pogoda była nieciekawa (choć ja akurat nie cierpię upałów, więc z dwojga złego to już chyba ten deszcz lepszy), a miasto jest brudne, jednak całe to straszenie niebezpieczeństwami czyhającymi na każdym kroku jest mocno przesadzone. Nie czułem ani przez moment dyskomfortu, a chodziłem i po małych uliczkach wieczorami. Ot, zwykła duża metropolia, gdzie wiadomo, czego robić się nie powinno, by nie kusić losu.
Pompeje za darmo w niedzielę to była świetna rada, dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#223 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:32 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 165
Loty: 84
Kilometry: 194 883
niebieski
chartsman
Również byłem w ciągu minionego weekendu w Neapolu i w 100% się zgadzam z tobą -
0 poczucia niebezpieczeństwa.
Jeśli chodzi o Pompeje to myślałem że będą jakieś dzikie tłumy bo darmowa niedziela
ale nie było źle i warto było zostawić tych kilka euro w kieszeni :lol:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Lis 2018 20:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#224 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:49 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
chartsman...bez złośliwości :lol: :lol: :lol: ale gratuluję logicznego myślenia i ogromnej wiedzy praktycznej skoro po kilku dniach pobytu wyciągasz wnioski jakże różne od wniosków ludzi mieszkających tam na stałę. Zawsze się wzruszam jak czytam takie opinie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#225 PostWysłany: 06 Lis 2018 16:49 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
@HandSome - wiesz, z drugiej strony jak czasem czytam opinie ludzi mieszkających w moim mieście mam wrażenie, że żyją w alternatywnej rzeczywistości :mrgreen:
Sam w Neapolu nie miałem wrażenia, żeby było bardziej niebezpiecznie niż w innych włoskich miastach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#226 PostWysłany: 06 Lis 2018 17:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
A dla ilu włoskich miast mamy oddzielny wątek o bezpieczeństwie? bezpieczenstwo-w-neapolu,1452,111688&start=80
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#227 PostWysłany: 06 Lis 2018 17:15 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
le-szek...zawsze uważałem , że Neapol jest szczególnym miastem pod wieloma względami. Sami Włosi spoza tego miasta także tak ...często uważają. Co do opinii na temat sytuacji czy danego miasta dotyczącego bezpieczeństwa opinie osób mieszkających we Włoszech bywają...tragiczne :mrgreen: Gdziekolwiek jadę zdecydowanie wolę posiłkować się info przedstawianym przez tubylca niż przez osoby które widziały lub doświadczyły czegoś w okresie jednego czy też kilku dni. Ich opinie o czym doskonale wiesz bywaja przesadzone w różne strony . Poza tym aby dodac sobie często ...bohaterskiego splendoru bywają koloryzowane . Fakt faktem we wszystkim a szczególnie w odwiedzinach Neapolu trzeba zachować mocno zdrowy rozsądek. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#228 PostWysłany: 06 Lis 2018 17:27 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
HandSome napisał(a):
chartsman...bez złośliwości :lol: :lol: :lol: ale gratuluję logicznego myślenia i ogromnej wiedzy praktycznej skoro po kilku dniach pobytu wyciągasz wnioski jakże różne od wniosków ludzi mieszkających tam na stałę. Zawsze się wzruszam jak czytam takie opinie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Również bez złośliwości, ale jaki to niby kuriozalny wniosek wyciągnąłem według Ciebie? Że nie czułem dyskomfortu, chodząc uliczkami wieczorami? :lol: :lol: :lol:
Też mi wniosek... Dyskomfort za to czułem, spacerując po fawelach w Rio de Janeiro (i też zdarzyło się pod wieczór w ich okolicach przechadzać) czy zaułkach Bogoty, więc jakieś tam porównanie mam. O Dzielnicy Czerwonych Latarni w Amsterdamie też się różnych rzeczy nasłuchałem, a mieszkam 15 minut piechotą od niej i czuję się tam bezpieczniej niż w Warszawie czy Łodzi na przykład. Zachowaj sobie zatem dla siebie te wzruszenia. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#229 PostWysłany: 06 Lis 2018 17:51 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Mieszkam w Holland ....jestem z Poland , byłem w Rio i nie dostałem w ryja :lol: :lol: :lol: Fakt , masz wszelkie podstawy żeby tworzyć oczywiste własne teorie na temat Neapolu bo przecież byłes w inszych miejscach . Koloryzowanie na temat bezpieczeństwa przez innych jest przesadą o czym dobitnie się przekonales będąc w tym miescie przez 1-2 lub nawet 3 -4 dni. BTW..w dzielnicy czerwonych latarni to raczej większość pań mówi w twoim ojczystym jezyku więc rzeczywiście masz prawo czuć dyskomfort :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#230 PostWysłany: 06 Lis 2018 18:18 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Kashpir napisał(a):
A dla ilu włoskich miast mamy oddzielny wątek o bezpieczeństwie? bezpieczenstwo-w-neapolu,1452,111688&start=80

No i? W tym wątku wiele nie ma. Akurat ktoś z moderatorów postanowił go wydzielić i się zaczęło gdybanie. O szczurach w Tel Avivie też tam jest :)
W Neapolu byłem trzy razy, nie stało nam się nic, choć po ciemku uliczkami też chodziliśmy. I to też nic nie znaczy, poza tym, że nam się nic w Neapolu nie stało. W każdym mieście można zostać napadniętym, pobitym, okradzionym. Zwłaszcza, jeśli się nie zachowuje ostrożności, jak niektórzy wypowiadający się w tamtym wątku.
Za to przy pierwszej bytności w Rzymie w pierwszą noc włamali się nam do samochodu, może też powinienem założyć wątek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#231 PostWysłany: 06 Lis 2018 18:31 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Rodowici Rzymianie pozostawiając na noc swoje Fiaty na ulicy za przednią szybą wkładają karton z wielkim napisem...I like refugees i dziwnym trafem nie ma włamów :lol: :lol: :lol: ale to tak BTW tylko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#232 PostWysłany: 06 Lis 2018 19:00 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
HandSome napisał(a):
Mieszkam w Holland ....jestem z Poland , byłem w Rio i nie dostałem w ryja :lol: :lol: :lol: Fakt , masz wszelkie podstawy żeby tworzyć oczywiste własne teorie na temat Neapolu bo przecież byłes w inszych miejscach . Koloryzowanie na temat bezpieczeństwa przez innych jest przesadą o czym dobitnie się przekonales będąc w tym miescie przez 1-2 lub nawet 3 -4 dni. BTW..w dzielnicy czerwonych latarni to raczej większość pań mówi w twoim ojczystym jezyku więc rzeczywiście masz prawo czuć dyskomfort :mrgreen:

A dowiem się dzisiaj, jaką to teorię niby stworzyłem? :lol: :lol: :lol:
Że niby mieszkańcy Poland czują dyskomfort w Holland, bo panie w witrynach ich rozumieją? Yyy... pisałem o zupełnym przeciwieństwie, więc kurs czytania ze zrozumieniem nie zaszkodzi :mrgreen: Pisowni polskiej też się przyda, bo jakieś bełkoty typu BTW są raczej niezbyt ojczyste...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#233 PostWysłany: 06 Lis 2018 19:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@le_szek ja w Neapolu byłem dwa razy i też mi nic się nie stało, ale uważam, że Neapol nie jest jak inne włoskie miasta i należy zachować szczególną ostrożność. Ostrzeżenia w przewodnikach, na wikitravel czy w innych serwisach nie biorą się z niczego. Nie chcę demonizować - chcę żeby ludzie czytając forum mieli świadomość, że jest to miejsce bardzo specyficzne i nawet na naszym forum mamy dokładnie opisane przypadki kradzieży.

@moderacja może przenieśmy ostatnie posty, bo w końcu to wątek o atrakcjach, a zrobił się duży OT
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#234 PostWysłany: 12 Maj 2019 10:26 

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 32
Czy ktos moze zwiedzal Neapol sladami Gomorry?;)
Secondigliano, Scampia, Forcella?
i moglby dac jakies wskazowki;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#235 PostWysłany: 12 Maj 2019 10:29 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Byłem na Scampi. Ale do środka bloków nie wchodziłem, żeby guza nie zarobić.
W dzień tam byłem. W nocy trochę niebezpiecznie ( chyba) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#236 PostWysłany: 08 Gru 2019 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Byłem wczoraj na Scampii. Pokręciłem się kilkadziesiąt minut przed zachodem słońca. Nie chciałem się włóczyć po zmroku. Na ulicach praktycznie zero ludzi (pieszych).
Zanotowałem kilka grupek nieciekawie wyglądających młodocianych drechów przy knajpkach.
Le Vele i cała okolica przygnębiająca. Przed wejściem na Scampie naoglądałem się ponownie filmików w sieci żeby się nakręcić :lol:
Nie jest tam za ciekawie, zrobiłem raptem kilka zdjęć z tzw. podpierdolki. Oczy dookoła głowy i tylko lukałem na przejeżdżające skutery z gówniarzami.

Okolice Garibaldi za to bardzo fajne, mieszkałem w centro storico więc praktycznie całe złaziłem z buta o różnych porach dnia i nocy, generalnie spoko.
Nie ciesząca się dobrą renomą dzielnica hiszpańska to też popierdółka przy "klimacie" Scampii.

Załączniki:
IMG_20191207_185028_735.jpg
IMG_20191207_185028_735.jpg [ 104.16 KiB | Obejrzany 4500 razy ]
IMG_20191207_185028_727.jpg
IMG_20191207_185028_727.jpg [ 81.41 KiB | Obejrzany 4500 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#237 PostWysłany: 21 Lut 2020 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Symbol Scampii, Le Vele, wczoraj 20.02.2020 rozpoczęto wyburzanie bloków :roll:


Załączniki:
levele.jpg
levele.jpg [ 163.09 KiB | Obejrzany 4142 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#238 PostWysłany: 09 Lis 2021 01:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Czy ktoś z forumowiczów był na wycieczce Napoli Sotteranea? Jeśli tak, to czy bywały problemy z dostępnością miejsc na wycieczki anglojęzyczne - szczególnie w czasach covidowych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 23 Lis 2021 00:02 

Rejestracja: 22 Lis 2021
Posty: 1
Kashpir napisał(a):
Ja też już po pierwszym dniu używania Artecard w aplikacji. Zwrócę uwagę, że choć kliknąłem aktywację części transportowej, to kody QR aktywowały się jednocześnie - czyli przylatując późnym popołudniem czy wieczorem należy przemyśleć zasadność aktywowania passa w tym dniu w celu skorzystania z transportu, bo to właściwie "kradnie" nam jeden dzień z kodu na atrakcje.

Jeśli chodzi o możliwość zakupu kart na lotnisku - niestety nie udało mi się sprawdzić, bo wg pani z informacji turystycznej - karty sprzedaje biuro turystyczne na lotnisku, które było jeszcze zamknięte (wg karteczki czynne 10-18).


Cześć,

Wybieram się do Włoch w tym tygodniu. Możesz powiedzieć coś więcej o wyjeździe?
Co wg Ciebie warte jest zobaczenia, co nie jest
i jak ogólnie wygląda Neapol i okolice w listopadzie?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Lis 2021 07:52, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 23 Lis 2021 12:23 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Masz całe dwa tematy o tym: https://www.fly4free.pl/forum/neapol,1227,27560 i https://www.fly4free.pl/forum/sorrento-amalfi-positano-capri-pompeje-neapol-wezuwius,1227,33082. Co do pogody - polecam Google, chociażby https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=neapol+pogoda.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 259 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: jekyll oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group