Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Mar 2019 18:55 

Loty: 18
Kilometry: 22 925
Cześć.
Wybieram się na wycieczkę na Bałkany w sezonie letnim. Jadę swoim samochodem z żoną i psem. Sprawa wygląda tak jedziemy z Polski aż do Albanii powoli sobie zwiedzając, odpoczywając. Najprawdopodobniej będziemy spali trochę w namiocie, trochę w jakiś motelikach, hostelach bądź u prywatnych ludzi (nocleg będziemy szukali podczas podróży). Z racji tego, że sprawa noclegu jak również scenariusz wyprawy jest cały czas otwarty potrzebujemy jakiegoś namiotu. Namiot ma być taki, żeby się szybko rozkładało, był względnie duży (zmiescił psa) i był stosunkowo tani (200-250zł). Nie zależy mi na namiotach z wyższej półki, ponieważ rzadko zdarza mi się sypiać w namiocie więc uważam, że taki za 200-250 zł w zupełności wystarczy na kilka dobrych lat.

Moje typy padły na decathlon.
https://www.decathlon.pl/namiot-2-secon ... 78283.html
https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz ... s_viewed_3
lub
https://www.decathlon.pl/namiot-arpenaz ... 93539.html

Miał ktoś z nimi styczność, może się wypowiedzieć?
 Profil Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 30 Mar 2019 22:45 

platynowy
na intersport masz namioty mckinleya na przecenie, np

https://www.intersport.pl/namiot-mck-au ... 76030.html
 Profil Relacje PM off
genselecta uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 31 Mar 2019 10:21 

Ciekawe jak z jakością tego mckinleya. Po tym jak żona miała buty tej marki i oglądałem trochę odzieży byłbym ostrożny... Przeceniony, bo nikt nikt nie chce tego kupić? ;-) W przypadku mckinleya największą zaletą są małe rozmiary i waga, a dla pytającego nie to jest najważniejsze.
Jak chcesz szybko rozkładać to przede wszystkim 2 seconds.
Poza tym nie wiem czy spałeś w namiocie w ciepłym klimacie, gdzie się wybierasz. Bardzo ważna jest dobra wentylacja. Ja to znoszę bez problemu, ale moja żona w namiocie ze standardową wentylacją na nasz klimat często budziła się zaraz po wschodzie słońca, bo było jej zbyt duszno.
 Profil Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 31 Mar 2019 12:34 

Loty: 79
Kilometry: 114 133
złoty
Byłam na Bałkanach na przełomie maja i czerwca, z noclegami nie było problemu. Rezerwowałam je dzień wcześniej. Myślę, że w sezonie letnim też nie będzie problemu.
Wzięliśmy ze sobą namiot ale nigdzie go nie użyliśmy. Mamy 3 os. 2 seconds, łatwo się rozkłada i składa, chociaż musieliśmy to składanie przećwiczyć :)
Byliśmy z nim też we Włoszech latem. Nie mam jakiś dyskomfortowych wspomnień ;)

#5 PostWysłany: 01 Kwi 2019 20:19 
Awatar użytkownika

Loty: 40
Kilometry: 36 591
złoty
Bez szaleństw, do takiego okazjonalnego użycia to weźcie sobie takie coś np.
https://allegro.pl/oferta/namiot-turystyczny-3-osobowy-tropik-3000mm-6821558700

I pies będzie zadowolony bo w przedsionku sobie będzie spał :)

Miałem, tydzień mieszkałem nad Bałtykiem, dało radę :)

#6 PostWysłany: 01 Kwi 2019 21:07 
Awatar użytkownika

Loty: 56
Kilometry: 120 024
niebieski
@genselecta
Mam trzysosobowy Quechua w wersji chyba 2" air i zjeździłem z nim kilka kilkutygodniowych tripów po Skandynawii, Islandii, Hiszpanii, Francji, Włochach. Skoro jedziesz swoim autem i rozmiar nie ma większego znaczenia to bierz w ciemno. Wygoda rozkladania namiotu w kilka chwil i tak samo szybko składania go przy codziennie innym noclegu jest bezkonkurencyjna.
Polecam!
genselecta uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 02 Kwi 2019 09:24 
Awatar użytkownika

złoty
Mam tego arpenaza za stówkę
Był ostatnio ze mną na pustyni Negev viewtopic.php?p=1195815#p1195815, jakość bardzo dobra, szczególnie podłogi, mocno dostał w kość na żwirowym podłożu, ale dla 2 osób jest za mały.
To jest idealny namiocik dla jednej osoby, do środka można schować cały majdan i jest komfortowo dużo miejsca. Dla dwójki można zapomnieć, no chyba, że macie po 160 cm wzrostu i ważycie po 40 kg, ale i tak średnio się nadaje bo nie ma żadnego przedsionka.

Skoro już o nim mowa, to mieści się do podręcznego bez problemu (55cm) i rozbijam go w 5 minut. Cena/jakość - doskonała, gdyby ważył 0,5 kg mniej byłoby idealnie.

Jeśli prawdą jest to co podaje strona, że ten namiot https://www.decathlon.pl/namiot-2-secon ... 78283.html ma podłogę o wymiarach 120x210 cm to moim zdaniem jest za mały dla dwóch osób i psa, poza tym jest też niski.

Ten arpenaz 3 możecie rozważyć, tym bardziej, że cały majdan będziecie pewnie trzymać w aucie.
 Profil Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 07 Kwi 2019 01:37 

My mamy 2 seconds i jest genialny, składanie rozkładanie podczas deszczu "w 2 sekundy" bezcenne :)
 Profil Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 07 Kwi 2019 12:32 

Loty: 18
Kilometry: 22 925
ten 2 sec. jest wporządku, ale na wyprawe jak bagaż nie ma znaczenia. Chciałbym chyba móc go wykorzystać w różnych sytuacjach, również zapakować do samolotu.
Najprawdopodobniej wybiorę tego Arpenaza, dłużej się rozkłada ale myśle, że więcej niż 10 minut nie zajmie.
 Profil Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 06 Maj 2019 21:26 

Ja posiadam decathlonowego Apernaz 3os+. Rozkłada się go może dłużej niż 2 seconds, ale zajmuje dużo mniej miejsca co jest mega wygodne kiedy się wybieramy z plecakami i namiot moge spiąć paskami pod plecakiem.
 Profil Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 06 Maj 2019 22:02 

Ja kupiłem taki namiot:
Naturehike P-series 4os.
https://allegro.pl/oferta/naturehike-na ... 7671278520

namiot w teeorii 4-osobowy, bo 4 osoby śpią upchane jak śledzie, ale w 3 osoby śpi się bardzo wygodnie.

Podstawowe zalety:
- mieści się w dużym bagażu podręcznym jaki zaleca Wizzair, więc oszczędzasz na bagażu w samolocie, zajmuje co prawda 40% walizki, w której mieszczą się jeszcze trzy śpiwory Snugpack Traveller 900g oraz trzy materace Naturehike Mumia 380g i nawet jeszcze trochę miejsca zostało np.na bieliznę.
- waga ok. 3kg. ,
- dwupowłokowy - tropik i sypialnia , więc większy deszcz mu nie straszny.

byłem z nim w Norwegii, Izraelu, Kopenhadze, na Majorce - wszędzie się sprawdził.

Jedyna jego wada - ten żarówiasty, zielony kolor - widać go z daleka, więc tam gdzie nie jest to porządane, np. Majorka może przeszkadzać - ja jako dodatek zabrałem siatkę maskującą , którą obkładałem liściami i gałęziami w przypadku dzikich noclegów.

Rozkładanie - max. 10 min. w dwie osoby nawet 5 min.
Składanie - troszkę dłużej
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość