Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Różne kryteria podróży -
krótka (bliska, np w Europie)
dłuższa (powyżej 2 tygodni?)
W 1 miejscu <-> wiele miejsc
Zrób-to-sam(a) budżetowo <-> All-incl.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Kwi 2013 14:07 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 2
Hej,

Jakie są Wasze doświadczenia jeśli chodzi o kraje, które są najtańsze do podróżowania i życia w nich. Kiedyś taki ranking oglądałem to wyszło że Filipiny to najtańszy kraj.
Jak macie jakieś własne doświadczenia czy wiedzę na ten temat to fajnie byłoby coś napisać.
Np. Ile kosztuje średnio nocleg w stolicy czy poza stolicą, koszt wyżywienia itp.
Pewnie wielu osobom ułatwi to podróżowanie, zwłaszcza tym mniej majętnym :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Maj 2020 16:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 22 Kwi 2013 14:27 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Myślę że pytanie nieco źle postawione. Kluczową sprawą jest długość pobytu.
Sądzę że taką granicą długości pobytu jest 2-3 m-ce przy którym koszty podróży do odległego, taniego kraju zostaną skompensowane przez niskie koszty utrzymania na miejscu.
Dla okresów krótszych zdecydowanie niższe koszty będą w Europie.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Kwi 2013 14:33 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 2
Właśnie chodziło mi o taki dłuższy pobyt.

Natrafiłem na kilka relacji ludzi którzy przebywali na Filipinach. Wynajęcie domku dla 5 osób nad oceanem to 200$ za miesiąc. Do tego bardzo tanie jedzenie bo za 5 zł dziennie z głodu nie umrzemy a możemy się najeść. Alkohol, papierosy po 3 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Kwi 2013 14:34 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Z mojego doświadczenia to w Europie Macedonia (ewentualnie jeszcze Bułgaria, Rumunia i w mniejszym stopniu Ukraina). To jest, nie licząc dojazdów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Kwi 2013 14:42 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 107
Macedonia - super kraj, wszystko tansze niz w Polsce, tylko ceny benzyny podobne. polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Kwi 2013 14:52 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Wiadomo, że koszty życia są zasadniczo niższe w biedniejszych krajach. Na pewno takim tanim do życia kierunkiem jest Południowo-Wschodnia Azja. Piszesz o Filipinach, ale jestem pewien że koszty życia w Tajlandii czy Indiach są równie niskie.

Kiedyś czytałem nawet, że niemieccy emeryci wyjeżdżają na pół roku do Tajlandii, piją drinki z palemką, opalają się itp., a w międzyczasie ich mieszkania są wynajmowane. Nie dość, że mają półroczne wczasy, to często przychody z wynajmu rekompensują im koszty podróży.

Na tej stronie są aktualne ceny rozmaitych dóbr w różnych krajach http://www.numbeo.com/cost-of-living/ra ... ountry.jsp

Natomiast kiedyś widziałem bodaj na stronie koniecswiata.net są opisy państw i tam również znajdują się informacje o kosztach podróżowania.

W sumie jak tak na to patrzę, to całkiem niezły biznes można zrobić, jeśli ktoś ma mieszkanie własnościowe w Polsce i jakąś pracę, która może być zdalna. Wtedy wynajmuje mieszkanie w kraju, wyjeżdża do Azji, tam sobie jeszcze coś dorabia (ale nawet niekoniecznie) i jest w stanie się utrzymać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Kwi 2013 14:52 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Bangladesz - ale nie polecam!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2013 15:11 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 286
Zbanowany
Vietnam- bardzo tani, piwo w knajpie 0,50$, marlboro 1$, jedzenie w knajpie od 1$. Podobnie jest w Kambodży
przyklad hotelu all inclusive w Wietnamie za 13 pln http://www.hostelbookers.com/property/p ... rrency=PLN


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Maj 2020 16:34, edytowano w sumie 1 raz
K, W
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2013 15:42 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Filipiny nie są drogie ale też nie najbezpieczniejsze.
Zwłaszcza na swojej karty kredytowe i to gdzie się z nich korzysta trzeba uważać. To dodatkowy 'koszt' .
Atrakcyjnie turystycznie miejsca są bezpieczniejsze ale też nieco droższe.
Nie mniej niezły pokój w hotelu można mieć taniej niż nocleg w byle czym w Singapurze ;)
(a jak zjadłem i wypiłem prawie wszystko co było w hotelowej lodówce (Davao, Filipiny), a było płatne dodatkowo, to zapłaciłem za to raptem 6PLN ;)

co do tematu - przy krótkim pobycie i poszukiwaniu czegoś w miarę wygodnego najtańsza jest Polska;) jakieś gospodarstwa 'agroturystyczne' lub 'kwatery prywatne' oferują z reguły rewelacyjne ceny zwłaszcza poza sezonem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2013 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Obstawiam Wietnam, który jest tańszy nawet niż Kambodża i Tajlandia. Filipiny jeśli chodzi o jedzenie i noclegi są według mnie drozsze niż Azja Płd-Wsch (może oprócz droższego Laosu), choć byłem tylko w turystycznych miejscowościach więc mogę się mylic. Być może są jakieś tańsze kraje w Afryce, lub w dzikiej Ameryce Południowej, ale pewnie mało kto o tym wie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2013 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
luxyfer napisał(a):
Obstawiam Wietnam, który jest tańszy nawet niż Kambodża i Tajlandia. Filipiny jeśli chodzi o jedzenie i noclegi są według mnie drozsze niż Azja Płd-Wsch (może oprócz droższego Laosu), choć byłem tylko w turystycznych miejscowościach więc mogę się mylic. Być może są jakieś tańsze kraje w Afryce, lub w dzikiej Ameryce Południowej, ale pewnie mało kto o tym wie.


Zgadzam się w 100 percentach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Kwi 2013 21:17 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Ja bym dodal do listy Nikarague i Honduras, choc osobiscie to dopiero chcialbym tam kiedys pojechac.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Kwi 2013 21:53 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 193
Honduras rzeczywiscie tanio, do tego najwyzszy wskaznik mordestw na swiecie:-)
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ci ... urder_rate
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Kwi 2013 22:21 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Polska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Kwi 2013 23:12 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
Z tak zwanych "zachodnich" krajów: Włochy (tani transport i jedzenie).

Szeroko pojęta Europa i okolice:

Maroko - jak się zna francuski, bo ułatwia uniknięcie wiru dzikiego turystycznego zdzierstwa.
Ukraina (poza Kijowem)
Macedonia - przyjazne dla portfela ceny noclegów (może z wyjątkiem Skopje) i knajp.
Bułgaria
Rumunia (ale szybko się to zmienia, co ciekawe jedzenie w knajpach wychodzi tam czasem taniej niż marketowe jedzenie i DIY kanapki)
Albania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 22 Kwi 2013 23:17 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Obiektywnie najtaniej po Polsce, jak napisał Kamil.

@Wietnam: tanio, ale zarazem wysoki stopień 'naciągactwa', które nie zawsze można ominąć.
@'biedne kraje Afryki' -> wcale nie są takie tanie dla przybyszów z zewnątrz, wiele składników podróży jest w sporej liczbie tych krajów dużo droższych niż w Polsce a często i w Europie Zach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Kwi 2013 23:28 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 46
Z mojego doświadczenia jeżeli chodzi o Europę są to: Węgry (bardzo tanie jak na tę część Europy), Macedonia, Albania oraz Ukraina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Kwi 2013 23:39 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
dżordż napisał(a):
Z mojego doświadczenia jeżeli chodzi o Europę są to: Węgry (bardzo tanie jak na tę część Europy), Macedonia, Albania oraz Ukraina.


Ukraina to Kosmos jak Afryka.W Odessie lub Kijowie takich aut u nas nietu ( lepsze!). Glubinka strany: da!
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Kwi 2013 23:46 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Kamil napisał(a):
Polska.

Generalnie yes, choc wiele rzeczy tanszych jest w krajach bogatszych niz my np.:
espresso, cappuccino, latte we Wloszech lub wino!
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Kwi 2013 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Latte we Włoszech to mleko - trzeba uważać - ja się raz naciąłem ;)

Co do tego że Polska jest tania do podróży to się nie do końca zgodzę. Wczasy nad morzem kosztują kolosalne pieniądze w porównaniu z np Balatonem.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Legion1 oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group