Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nadbagaż
#1 PostWysłany: 24 Wrz 2016 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Niebawem czeka mnie kolejny lot - do Anglii. Niestety będę miał nadbagaż. Za dużo o jakiś 1 kg będę miał. I tak się teraz zastanawiam, gdzie bardziej opłaci mi się schować ten "nielegalny" kilogram: bagaż podręczny, czy rejestrowany. Z tego co zauważyłem, to bagaż podręczny nie zawsze jest sprawdzany pod kątem masy. Z kolei kładąc na taśmę bagaż rejesrownay obok mam wyświetlacz z masą bagażu, na podstawie którego mogą mnie skasować.
Druga sprawa, załóżmy, że będę płacił za to. Płatność jest na bramce, czy muszę iść z kwitkiem do jakiejś kasy i powrócić?


Ostatnio edytowany przez mezzo, 25 Wrz 2016 13:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: nadbagaż
#2 PostWysłany: 24 Wrz 2016 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Jaką linią lecisz?
Z reguły w liniach "klasycznych" wagi podręcznego nie sprawdzają i tu kilogram się zgubi bez problemu. Niekiedy jednak tak.
O ile jako "bramkę" rozumiesz punk checkinu to zwykle płacisz w kasie gdzieś obok. Może być blisko, na jednym ze stanowisk albo i kawałek dalej poza checkinami. Pokażą ci gdzie iść i wracasz z kwitkiem po zapłacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: nadbagaż
#3 PostWysłany: 24 Wrz 2016 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Cytuj:
Jaką linią lecisz?

Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: nadbagaż
#4 PostWysłany: 24 Wrz 2016 21:21 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
1kg to nie jest duzo. Pomysl sobie ze obok Ciebie bedzie siedzial koles 120kg.
Jak faktycznie sie boisz to 2 bluzy na siebie i juz masz 1kg mniej w bagazu.

Wyslane z telefonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: nadbagaż
#5 PostWysłany: 24 Wrz 2016 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Po prostu weź to co najcięższe do kieszeni przy odprawie w check-inie.

Potem włożysz to sobie z powrotem do podręcznego.

Wagi są tylko na taśmach.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: nadbagaż
#6 PostWysłany: 24 Wrz 2016 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Generalnie liczę na to, że pracownik odbierający bagaż do luku daruje ten 1 kg. A jak nie to szybko wyciągnę nadmiar. I nie jest to przedmiot, który zmieści się do kieszeni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: nadbagaż
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2016 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Na podarowanie 1kg na checkinie to tak bardzo bym się nie nastawiał. Dużo większe szanse jak będzie to np. 60dkg. Zawsze możesz przeorganizować bagaż, założyć te cięższe buty i kurtkę itd. Zawiesić sobie aparat foto na ramieniu pod kurtką. Powkładać coś do kieszeni w kurtce. Jak ktoś będzie cię odprowadzał na lotnisku możesz dać mu to coś ciężkiego i dołożyć do podręcznego po checkinie i ważeniu. Na wejściu do security zwykle patrzą tylko na wymiary, przynajmniej na polskich lotniskach (tych co znam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: nadbagaż
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2016 22:04 

I generalnie w liniach również lcc tak to działa, prawie na pewno przejdzie bez problemu bez dopłaty
Jak nadajesz bagaz rejestrowany zaproponuj za free nadanie dużego podręcznego, powinni się zgodzic, bo i tak mają z tym problem
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: nadbagaż
#9 PostWysłany: 24 Wrz 2016 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Podręczny muszę mieć przy sobie - mam tam laptop i teczkę z dokumentami. W sumie to ciężko powiedzieć, czy podczas boardingu będą ważyć bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: nadbagaż
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2016 22:26 

Podczas odprawy bagażowe biletowej czyli nadawania bagazu rejestrowanego bagaz nadawany ZAWSZE jest wazony
Za to to na gate prawie nigdy nie ważą podręcznego
TYLE, resztę masz juz wyzej
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Nadbagaż
#11 PostWysłany: 28 Wrz 2016 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Ciekawe, walizka ważyła 20.9 kg (wg wyświetlacza) i nikt się nie czepiał. To chyba zależy od człowieka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nadbagaż
#12 PostWysłany: 28 Wrz 2016 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Zawsze zależy od człowieka. Nie przekroczyło pełnego kilograma nadbagażu to i mniejsze prawdopodobieństwo "czepienia". j.w.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nadbagaż
#13 PostWysłany: 28 Wrz 2016 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Dokładnie - wszystko zależy od humoru osoby przyjmującej bagaże. Nam kiedyś kazali 1 kg wyciągnąć- poszedł do podręcznego. Więc i tak to z nami poleciało i tak... Absurd, ale co zrobisz.
Tak jak już było napisane - zawsze cięższe rzeczy można wsadzić do kieszeni kurtki i przejdzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nadbagaż
#14 PostWysłany: 11 Paź 2016 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
klonowiec napisał(a):
walizka ważyła 20.9 kg (wg wyświetlacza)


Dodam jako ciekawostkę, że wyświetlacz wyświetlaczowi nierówny :lol: Wracałam ostatnio z Barcelony Lotem, gdzie limit bagażu rejestrowanego to 23 kg. Na jednym wyświetlaczu walizka ważyła jakieś 21,5 kg co wydało mi się zbyt niską wagą. Na stoisku obok ważyła już kilogram więcej, a podczas właściwego ważenia przy nadawaniu bagażu to wyszło 23,9 kg. Oczywiście pomiędzy tymi ważeniami nie wyjęłam nawet 1 kartki papieru z bagażu. Podejrzewam, że w związku ze świadomością rozregulowanych wag na taśmach pracownicy po prostu nie są zbyt czepliwi.
W normalnych liniach lotniczych oraz czarterach już kilka razy zdarzyło mi się mieć 1-2,5 kg nadbagażu w rejestrowanym i jak na razie nie zapłaciłam za to ani razu :D A podręczny też miałam nielekki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group