Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Lip 2018 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Dokładnie to ostatnie rozważam :)
Chociaż raczej chyba skorzystam z F LH na trasie z Brazylii do Niemiec, no ale to inny program, inny wątek.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Strategicznie byloby F LH z FRA (wiem, inny watek), bo masz terminal pierwszej klasy i ekstra wrazenia. Iberia nie ma pierwszej klasy, wiec pozostaje tylko biznes albo partnerzy RT. Ale biznes jest calkiem przyzwoity.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Gdyby nie różnica w dopłatach (1400 zł za FRA-GIG vs. 110 zł za GIG-FRA) pewnie bym się skusił, ale względy ekonomiczne są bezlitosne ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 04 Lip 2018 12:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 46
Zbanowany
mam około 210k aviosów z innej "promo", wie ktoś może jakie są dopłaty za infanta ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Lip 2018 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Do moich propozycji czasami potrzeba więcej Aviosów, ale oferty Groupona są w tej chwili już prawie stałym elementem programu więc jeśli komuś brakuje to nie problem.

LATAM ma bardzo niskie dopłaty (oczywiście trzeba RT zrobić).

FRA-GRU-FRA (bezpośredni) w jedną stronę Economy (Blue), w drugą biznes to 107,500 Avios + € 108.61 - dostępność krucha, ale jak poszukać to się znajdzie. Lot wykonywany 773ER.

BCN-LIM-BCN w jedną stronę Economy (Blue), w drugą biznes to 125,000 Avios + :!: € 60.81 - również słaba dostępność (ale jest). Lot wykonywany 763ER.

AKL-SCL-AKL w jedną stronę Economy (Blue), w drugą biznes to 107,500 Avios + € 64.06 jeżeli ekonomiczna w obie strony to 65,000 Avios + € 64.06. Lot dreamlinerem.

W jedną stronę EZE-BCN w LEVEL za 30,000 Avios + € 123,52 (w dwie strony taxy to €201).

Poza tym można rozpatrywać QF albo CX między SIN/HKG a Australią/Nową Zelandią, albo JNB-PER-JNB W QF.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 04 Lip 2018 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
tak sobie przeglądam różne opcje i ciekawie prezentuje się również WAW-LHR-YVR w C za 29.000 aviosów (OW) w off-peak. Niestety, "nie ma róży bez ognia". Tu są dwie okoliczności obciążające:
a) słabe (ciasne) C, a nie widzę dostępności F,
b) dopłata w wysokości 190 USD.
Chciałem porównać, jak to wygląda w drugą stronę, ale w różnych wrzucanych datach pokazuje brak dostępnych biletów (niewykluczone, że YVR-LHR został już wyssany przez ludzi z ostatniej promocji).
Podejrzewam jednak (o ile tylko @chester0 potwierdzi, że można dorzucić kilka aviosów z BA), że skorzystam z jakiegoś połączenia CX z HKG. Fakt, trzeba brać RT, ale taki np. HKG-PER-HKG w A350 w C za 100k + sto kilkadziesiąt USD brzmi bardzo miło :) Pod koniec naszego lata, to całkiem rozsądny (pogodowo) kierunek w Australii, choć wolałbym CNS, ale chyba jest bardzo trudno się załapać (a poza tym chyba też wyższa stawka - 150k aviosów - a to już za dużo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Lip 2018 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
Tropikey zaszalej i weź F na trasie Perth - Londyn albo coś z Nowej Zelandii do Doha bo jak się wylegiwac w luksusie to tak 17h minimum ?

Tak na wszelki wypadek właśnie otworzyłem 2 konto w Iberia dla mojej kuzynki ?

Niech sobie leży może znów jakieś promo będzie to nie zginie i nikt się do takiego nie przyczep i że nowo otwarte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Lip 2018 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Obawiam się, że aż takie trasy za aviosy w IBPlus u mnie nie przejdą. Mam "tylko" 96.000 (mogę ewentualnie dorzucić coś z BAEC, ale nie chcę zbyt dużo) i musi to wystarczyć na lot w dwie strony, bo tam loty one way przechodzą tylko w samej Iberii i w BA (i w liniach córkach). Jeśli wybiorę CX, QR, czy inną linię partnerską, będę musiał wziąć lot w obie strony i nie ma siły, by te moje zasoby styknęły na kilkunastogodzinny lot w F :(
Poza tym, mam z grubsza nakreślony plan trasy RTW i taki lot HKG-PER-HKG by się nawet wpasował, jako odnoga od trasy zasadniczej. Ale marzeniem byłoby HKG-CNS i Wielka Rafa Koralowa. Tylko, że nie widzę dostępności na loty bezpośrednie (są tylko przez SYD, itp. w Australii, a to znacznie podwyższa liczbę wymaganych aviosów).


A przy okazji, z przykrością stwierdzam, że wyszukiwarka nie pokazuje żadnych połączeń MH i JL. Ciekawe, czy nie udostępniają swych biletów Iberii?


Ostatnio edytowany przez tropikey, 04 Lip 2018 21:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Lip 2018 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
lovenz napisał(a):
Tropikey zaszalej i weź F na trasie Perth - Londyn albo coś z Nowej Zelandii do Doha bo jak się wylegiwac w luksusie to tak 17h minimum ?

AKL-DOH-AKL w C to 270,000 + € 440. F niestety nie operuje na tej trasie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 04 Lip 2018 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
tą trasę miałem zamiar pokonać one way na pokładzie QR, ale niedawno mnie (jak i innych członków Privilege Club) wydymali podnosząc o kilkadziesiąt procent stawki milowe za loty :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Lip 2018 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
tropikey napisał(a):
A przy okazji, z przykrością stwierdzam, że wyszukiwarka nie pokazuje żadnych połączeń MH i JL. Ciekawe, czy nie udostępniają swych biletów Iberii?

Tak samo jak wyszukiwarka BAEC nie pokazuje lotów LATAM Brasil i LATAM Peru między Europą a Am Płd (bardzo niskie dopłaty) - w BAEC trzeba dzwonić.

Co do Iberii, JL rezerwowałam telefonicznie w 2014, też nic nie było dostępnego online ale teraz nie mam pojęcia.

SIN zamiast HKG nie wchodzi u Ciebie w grę do CNS?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 05 Lip 2018 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
-- 04 Lip 2018 21:43 --

Może być i SIN i wszystko inne w tym rejonie :)
Ale z SIN chyba nic z OW nie lata, tylko *A? Z resztą, to też nie taki problem, bo mile ze *A też pójdą w ruch :)

Edit: zupełnie zapomniałem, że BA ma lot "fifth freedom" SIN-SYD. Gdyby dało się na niego załapać, najlepiej w F, byłoby o tyle dobrze, że ten lot mógłby być tulko one way. Będę musiał zerknąć, jak tam z dostępnością...

Edit nr 2:
dwuczęściowy artykuł na HfP o tym, jak wykorzystać promocyjne aviosy:

https://www.headforpoints.com/2018/07/0 ... eria-plus/

https://www.headforpoints.com/2018/07/0 ... on-part-2/

Edit nr 3:
Tu jest chyba najbardziej przejrzysty opis IBPlus i różnych aspektów rezerwowania nagród:
https://milecards.com/1588439049/iberia ... ria-avios/

-- 05 Lip 2018 20:35 --

tropikey napisał(a):
Edit: zupełnie zapomniałem, że BA ma lot "fifth freedom" SIN-SYD. Gdyby dało się na niego załapać, najlepiej w F, byłoby o tyle dobrze, że ten lot mógłby być tulko one way. Będę musiał zerknąć, jak tam z dostępnością...


Sprawdziłem i nie wygląda to zachęcająco. Owszem, można znaleźć i C i F, ale dopłata jest w mojej ocenie zbyt duża: 240 USD :(
Ten zatem temat odpuszczam.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 07 Lip 2018 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Taka ciekawostka - najtańsze spanie w Bangkoku w przeliczeniu na kasę wydaną na Aviosy (przy założeniu że Kowalski kupował najtańsze loty bez żadnych patentów) to nieco ponad 0.5 EUR/doba 8-)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 08 Wrz 2018 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
-- 07 Lip 2018 17:38 --

tropikey napisał(a):
Ale marzeniem byłoby HKG-CNS i Wielka Rafa Koralowa. Tylko, że nie widzę dostępności na loty bezpośrednie (są tylko przez SYD, itp. w Australii, a to znacznie podwyższa liczbę wymaganych aviosów).


Cofam to stwierdzenie - gdy trochę pogrzebać, połączenia CX na trasie HKG - CNS jednak są. W obie strony w C wychodzi 100k + 130 USD, więc jak dla mnie bardzo fajnie :)

-- 08 Wrz 2018 17:35 --

czy poszukując opcji do wykorzystania aviosów od IB rozglądaliście się może za lotami Qantasem?
Patrzę sobie na opcję MNL-SYD-MNL, ale są dostępne tylko loty w Y. Zastanawiam się, czy to oznacza, że Qantas nie dopuszcza klientów IBPlus do swoich miejsc w C, czy też może gdybym zadzwonił, to okaże się, że coś tam jednak jest? Dodam, że na BA na określoną datę lot jest, a na IB nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Wrz 2018 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
@tropikey aviosy przelane z BA działają bez problemu wraz z tymi z promocji - zakupiłem MAD-UIO na marginesie jak ktoś rozważa Galapagos dobrą opcją za mile jest użycie AA - 5k mil OW plus dopłaty w jedną miałem koło 14$ w drugą chyba 18$ :D (jak ktoś potrzebuję dokładnie to sprawdzę ) - rezerwacja tylko pod numerem z USA +18004337300 ( dzwoniłem za darmo z skype)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 29 Wrz 2018 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Niedawno podczas wyszukiwania hoteli wyskoczyła mi zakładka "activities" gdzie mogłem znaleźć kurs nurkowy w Tajlandii za 63k aviosów i inne atrakcje ;)
To jakiś bug czy ja mam dziś zaćmienie i nie potrafię tego znaleźć?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:26 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Może to chwilowy bug, a może coś mi się przywidziało, ale... wydaje mi się że działają OW partnerów za iberyjskie Aviosy...

Np. coś jak na zdjęciu niżej 46k + 100 EUR...

Załączniki:
Zrzut ekranu 2018-10-01 o 16.24.03.png
Zrzut ekranu 2018-10-01 o 16.24.03.png [ 173.39 KiB | Obejrzany 885 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:39 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
Juz nie wyszukuje, czyli chwilowe zawirowania systemowe :)

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:41 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
Niestety, ale przez co najmniej 10 minut działało ;) Może to jakaś jaskółka zmian...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Na FT też widywałem sygnały, że OW sporadycznie działa. O ile pamiętam, ktoś wspominał o AY i QR.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group