Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Paź 2014 10:31 

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 65
Citi wprowadziło do swojej oferty nową KK. Ciekawe rozwiązanie dla osób, którym brakuje mil lub punktów w programie lojalnościowym do nagrody. Chyba nie ma na rynku karty która pozwala zbierać mile/punkty w tych programach. https://www.citibankonline.pl/p/k_citib ... ermiles.do
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
benjamin uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 27 Paź 2014 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Wow! Niezła sprawa! A tak ostatnio zastanawiałem się, że też Qatar Airways czy Emirates nie próbuje w Polsce wprowadzić jakiejś współpracy z bankami celem wykreowania oferty z możliwością zbierania mil! Haha :) Zdaje się to być bardzo ciekawa oferta - zwłaszcza, że nie ogranicza wymiany do konkretnego programu. Potrzebujemy hotel - transferujemy mile do HH. Potrzebujemy lot do Tokio - transferujemy do QR. Super!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Paź 2014 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Ciekawsze rzeczy z regulaminu:

Cytuj:
W ramach Programu Bank przyznaje Posiadaczowi Karty Citi Mile za każdą Transakcję punktową dokonaną Kartą, która obciążyła Rachunek Karty, autoryzowaną według zasad określonych w Regulaminie Karty, według przelicznika: 1 Citi Mila za każde 5 PLN jakie obciążyło Rachunek Karty w ramach jednej Transakcji punktowej

Cytuj:
W celu wymiany Citi Mil na Nagrodę w postaci 1 Punktu w Programie lojalnościowym Partnera Bank pomniejszy Saldo Klienta o 2,47
Citi Mili, na co składa się:
i) 2 Citi Mile na 1 Punkt w Programie lojalnościowym Partnera,
ii) 0,47 Citi Mili na dodatkową nagrodę pieniężną, z której Bank pobierze należny podatek dochodowy od osób fizycznych.
5) W celu wymiany Citi Mili na Nagrodę w postaci CashBack o równowartości 1,23 PLN Bank pomniejszy Saldo Klienta o 49,38 Citi Mili,
na co składa się:
i) 40 Citi Mil na 1 PLN netto uznania na Rachunku Karty,
ii) 9,38 Citi Mili na dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 0,23 PLN, z której Bank pobierze należny podatek dochodowy
od osób fizycznych.

Cytuj:
Klient w ramach Programu może zgromadzić nie więcej niż 1500 Citi Mil w jednym Cyklu rozliczeniowym


Czyli raczej bez rewelacji, a nie udało mi się nawet jeszcze znaleźć informacji jak z opłatami za tą kartę.


Ostatnio edytowany przez Mareckipl, 27 Paź 2014 10:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Paź 2014 10:47 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6153
HON fly4free
przed zachwytami polecam przeczytać regulamin
słaby przelicznik - 1 punkt za 2 Citi Mile, czyli za wydane 10 zł - aby zarobić na noc w Club Carlson (9.000 pkt) trzeba wydać 90.000 zł (!)
wymiana (jedynie przez infolinię) min. 1.500 pkt partnera - czyli musisz wydać 15.000 zł aby przelać punkty

https://www.citibankonline.pl/retail/fi ... rMiles.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Paź 2014 11:23 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
pemat napisał(a):
przed zachwytami polecam przeczytać regulamin
słaby przelicznik - 1 punkt za 2 Citi Mile, czyli za wydane 10 zł - aby zarobić na noc w Club Carlson (9.000 pkt) trzeba wydać 90.000 zł (!)
wymiana (jedynie przez infolinię) min. 1.500 pkt partnera - czyli musisz wydać 15.000 zł aby przelać punkty

https://www.citibankonline.pl/retail/fi ... rMiles.pdf


A przypadkiem nie 12,35zł za ten 1 pkt? (tam jeszcze podatek od nagrody pobierają).
Dobre jest to rozwiązanie jak komuś brakuje kilkadziesiąt punktów, bo np. w przypadku IHG skoro można kupić 10tys pkt za 70$ bez żadnych promo, a czasem przy promocji nawet sporo lepszy przelicznik, to w tej promocji aby uzyskać tyle samo punktów trzeba wydać ponad 120tys zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Paź 2014 11:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8825
Loty: 988
Kilometry: 945 167
platynowy
wilczagorka napisał(a):
jednocześnie od 1 stycznia koniec współpracy CITI Handlowy i Miles and More
karty kredytowe citi lot staja się bezwartościowe...
https://www.online.citibank.pl/p/k_citibank_lot.do


No to już jest kicha, a dopiero niedawno wymieniłem na Lot Platinum po rezygnacji z karty Wizz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
domenico_xl lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Paź 2014 12:00 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Zenujaca oferta. Nie wiem na jaki bilet nagrode mede mogla wymienic citi mile np w programie Qataru, ale przy ograniczeniu do 1500 citi mil miesiecznie, to pewnie trzeba zbierac je przez 2 lata, zeby cos za nie kupic. Do tego czasu juz pewnie z piec razy zmienia regulaminy swoich kart kredytowych, jak zwykle na bardziej niekorzystne dla ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Paź 2014 13:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
Jedyną, względną korzyść, którą widzę, to ewentualnie możliwość zdobywania ta drogą Aviosów w BA. Jeśli dobrze rozumiem, za np. 1000 punktów do uzyskania przy obrocie 5 k PLN mozna dostać 500 Aviosów; dotąd było to 1000 mil M&M (w wersji podstawowej). A 500 aviosów ma znacznie wyższą siłę nabywczą niż 1 k mil M&M; od 2,5 k Aviosów mozna już rezerwowac bilety na krótkich, ale często bardzo drogich trasach, w ten sposób mozna zaoszczędzić realnie kilkaset zlotych.
Innych ewetualnych zalet nowego programu nie dostrzegam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Paź 2014 14:48 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Sudoku napisał(a):
wilczagorka napisał(a):
jednocześnie od 1 stycznia koniec współpracy CITI Handlowy i Miles and More
karty kredytowe citi lot staja się bezwartościowe...
https://www.online.citibank.pl/p/k_citibank_lot.do


No to już jest kicha, a dopiero niedawno wymieniłem na Lot Platinum po rezygnacji z karty Wizz.


Ja jestem w trakcie wymiany i od pewnego czasu bank z dnia na dzień zaczął grac na czas, infolinia nic nie wie, etc. W końcu konsultant mi powiedział że planują zerwanie współpracy "za pół roku albo cos". A tu się okazuje że już niebawem.
Ktoś ma jakiś pomysł w co teraz iść? Citi ma fajne możliwosci negocjacji zniesienia opłat. Ma ktoś jakieś doświadczenia w negocjacji z Dinersem ze znoszeniem opłaty (jest jeszcze mbank, ale w premium jakieś kosmiczne limity kwotowe są do wyrobienia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Paź 2014 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1434
srebrny
Ja też niedawno zmieniłem wizz na lot platinium a tu znowu jakieś zmiany, hmm jest jeszcze jakaś ciekawa karta w citi? Bo coś mi się zdaje że tym razem się pożegnam z nimi na stałe a szkodą bo nie są złym bankiem - elastyczni w negocjacjach i do tego mają względnym porządek w systemie w porównaniu do np. rafiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Paź 2014 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Też mam do nich sentyment. CITI jest znany na całym świecie. Boję się, że mBank nie. Chodzi mi tutaj o np. płatności nagle w jakimś egzotycznym kraju. Czy nie są np. niekompatybilni? Wiadomo, MC albo VISA to jedno, ale czy nie ma z nimi żadnych problemów? Poza tym historia (dostęp do tych wszystkich opłaconych rachunków); no i jednego się lekko obawiam - chciałbym wnioskować o kartę Premium (tą czarną), ale tam trzeba wydawać średnio co najmniej 5000zł. miesięcznie. Niby na styk będzie ok, ale jak coś przegapię, przyjdzie zapłacić kilkaset złotych za kartę. Za to przelicznik 3zł./mila jest atrakcyjny. No nic, podejdę do nich w czwartek i porozmawiam. PS - czy w też mają zniżkę na bilety LOTu (tak jak w CITI były kody CITI3 i CITI5)? Czy tylko te "mOferty"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Paź 2014 18:23 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 6
W Mbanku limity kwotowe do wyrobienia jest kosmiczne :
opłata nie będzie pobrana jeżeli roczna wartość transakcji bezgotówkowych za ostatnie 12 miesięcy wyniesie minimum 60 000,00 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Paź 2014 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
No właśnie... zależy jak u kogo. Są tacy, którzy miesięcznie tyle wydają. U mnie na styk te 60 000zł. na rok, więc... musiałbym się starać. Ale przelicznik milowy kusi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Paź 2014 18:50 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
w mbanku nie ma zniżki na stronie lot.com, chyba że jakaś mokazja się przytrafi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Paź 2014 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
Policzyłem na szybko opłacalność nowej oferty Citi i wychodzi tragicznie...

1. Wymiana na punkty HHonors.

Na oficjalnej stronie programu kupujemy 1000 punktów po 10 USD (= 33 złote).
Aby uzyskać tyle punktów potrzebujemy 2470 Citi Miles, czyli musimy wydać 12350 złotych.

Zwrot = 0,27%

Czy ktoś może podać inny program, gdzie ten przelicznik będzie bardziej korzystny? Np. jak można wycenić Aviosy?

2. CashBack

Aby uzyskać minimalny zwrot 75 złotych potrzebujemy 3703,50 Citi Mili, czyli musimy wydać 18517,50 złotych.

Zwrot = 0,41%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Paź 2014 19:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
Juz pisałem o Aviosach, tam chyba przelicznik będzie relatywnie najlepszy, bo Aviosy to "mocna" waluta, wg mnie przy założeniu wymiany na krótkie , ale często drogie loty (np. w Japonii, LAN w Ameryce Pd., krajówki w USA, BA w Afryce itp) , aviosy znacznie więcej sa warte (więcej dają w małych ilościach) niż mile Miles and More, gdzie pułap czegokolwiek jako tako sensownego zaczyna się od 12,5 k mil (np. krajówki w USA). Pułpap w BA dający bardzo sensowne zniżki zaczyna się zaledwie od 2,5 k aviosów.

Ale o wartości aviosów decyduje sposób podróżowania.

Jesli ktoś lata głównie po Europie, to tu aviosy są średnio użyteczne. Przy wymianie na long haule też stawki są już porównywalne do innych programów.

Poza tym aviosy szybko mozna uzbierać latając BA, IB i kilkoma innymi partnerami - bo wszedzie nadal dają 100% dystansu, w M&M w najtańszych taryfach linii zintegrowanych to juz tylko 25%, a większości linii z sojuszu - 0 mil (taryfy niemilowe).
Góra
 Profil Relacje PM off
mihau uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Paź 2014 19:09 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1835
HON fly4free
Od 1 stycznia 2015 przestaje obowiązywać umowa między Polskimi Liniami Lotniczymi LOT SA oraz Miles & More GmbH a Bankiem Handlowym w Warszawie SA (Citi Handlowy). Konsekwencją tego jest wycofanie wspólnego produktu - Karty Kredytowej Citibank-LOT.

Wszyscy Klienci Banku będą mogli korzystać z przywilejów związanych z posiadaniem Karty do 31 grudnia 2014. 1 stycznia 2015 roku zamknięty zostanie system naliczania mil premiowych Miles & More za transakcje dokonywane Kartą Kredytową Citibank-LOT. Jednocześnie uczestnicy programu, którzy posiadają niebieski status, nie będą mogli już korzystać z możliwości bezterminowego wykorzystania mil premiowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Paź 2014 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
man4business napisał(a):
Od 1 stycznia 2015 przestaje obowiązywać umowa między Polskimi Liniami Lotniczymi LOT SA oraz Miles & More GmbH a Bankiem Handlowym w Warszawie SA (Citi Handlowy). Konsekwencją tego jest wycofanie wspólnego produktu - Karty Kredytowej Citibank-LOT.

Wszyscy Klienci Banku będą mogli korzystać z przywilejów związanych z posiadaniem Karty do 31 grudnia 2014. 1 stycznia 2015 roku zamknięty zostanie system naliczania mil premiowych Miles & More za transakcje dokonywane Kartą Kredytową Citibank-LOT. Jednocześnie uczestnicy programu, którzy posiadają niebieski status, nie będą mogli już korzystać z możliwości bezterminowego wykorzystania mil premiowych.


Potrafisz człowiekowi zepsuć wieczór... Tyle się starałem o Ultime... Dobrze, że chociaż mBank zostaje...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Paź 2014 19:25 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1835
HON fly4free
BusinessClass napisał(a):
Potrafisz człowiekowi zepsuć wieczór...

No cóż, jest to niemiła niespodzianka (dla posiadaczy). Ja mam mBankową M&M Premium, z czasów gdy na powitanie dawali 6000 mil, a i warunki zostały po staremu. Nie wiem jak długo, ale jak skasują, to ja się skasuję z mBanku (zwłaszcza w obliczu przymusowych przenosin na nowy, koszmarkowy, interfejs).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Paź 2014 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 145
Loty: 94
Kilometry: 151 564
niebieski
BusinessClass napisał(a):
Potrafisz człowiekowi zepsuć wieczór... Tyle się starałem o Ultime... Dobrze, że chociaż mBank zostaje...


Spokojnie, może pojawi się jeszcze jakaś oferta na poziomie Ultime. Bo według TOiP Premier Miles to odpowiednik karty Gold, więc aż dwa poziomy niżej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group