Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 392 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 28 Gru 2022 15:11 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Jeśli różnica między OTA tego typu a stroną linii jest spora (na poziomie kilkuset zeta, a czasami zdarza się przy droższych biletach i więcej) to warto zainwestować wtedy w opłatę za darmową obsługę rezerwacji. Zwykle jest to poziom kilkudziesięciu zeta extra, nadal jesteśmy kilkaset złotych do przodu, a potem jest w razie czego przynajmniej brak opłat za zmiany itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#362 PostWysłany: 31 Gru 2022 02:50 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
marek2011 napisał(a):
@Kafar: tak na przyszłość: ch-b był potencjalnie jak najbardziej realny w tym wypadku, ale powinieneś był go zrobić w odpowiednim czasie (zasadniczo w ciągu 120 dni od momentu, w którym miała być dostarczona usługa - czyli miał odbyć się lot); teraz jest już dużo za późno. Teraz zostaje cierpliwość, albo sąd.


Cenna informacja, ale w moim przypadku nawet jakbym wiedział to bym nie chciał się pozbywać biletu w ciągu tych 120 dni, bo wcześniej kontaktowałem się bezpośrednio z linią i powiedzieli, że mam rok na wybranie nowego terminu u nich (co faktycznie dało się zrobić na stronie linii, pokazywało opcje zmiany rezerwacji i loty do wyboru), tylko wtedy jeśli wybrałem jakieś bonusy w OTA to by mi przepadły. Ale nie wybrałem więc myślałem, że jeśli da się załatwić zmianę lotu na stronie linii to jest to dla mnie najlepsza opcja, więc poczekałem do kolejnej jesieni kiedy chciałem znowu lecieć i... linia zaczęła gadać że tylko refund i mam to załatwiać z OTA, bo oni już im oddali kasę (co było prawdą, sam mytrip mi to potwierdził). Linia to LATAM jak co.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 05 Sty 2023 12:44 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Great success! Dostałem dziś zwrot od mytripa. Zanim zacząłem rozwiązywać sprawę poprzez sąd, postanowiłem zrobić jeszcze ostateczny krok w komunikacji z mytripem, czyli... pogrozić im tym sądem właśnie. I jak widać to jedyny sposób, jaki na nich zadziałał ;) Napisałem dosłownie tak, że to mój ostatni email do nich w tej sprawie i jeśli w ciągu tygodnia nie będzie kasy u mnie na koncie to składam pozew do sądu. No, i w tydzień nie dali rady, ale już po 11 dniach mam hajs z powrotem. Choć nie wierzyłem bo po tym mailu znowu dostałem standardowe maile z automatu, że przekażemy twój wniosek do działu od zwrotów, potrącimy 15eur itp. więc myślałem, że sąd nie zrobił na nich wrażenia i znowu odpalili swoją procedurę olewania klienta udając, że jednak coś robią. Jednak nie ;) bo dziś dostałem najpierw szokującego maila, że wysłali zwrot i powinien wpłynąć na konto w ciągu 5 dni, a już 2 godziny później pojawiły się pieniądze na revolucie, so it's official. Nie oddali tylko tych 15eur niby opłaty za procesowanie refunda, które wg mnie zgodnie z prawem i tak powinienem dostać bo ten refund to nie moja wina, ale już nie mam zamiaru się o to wykłócać. I tak czuję się, jakby ktoś mi dał 1600zł, bo już dawno pożegnałem się z tym hajsem :)
Ale dobry pomysł na biznes, otworzyć np. wypożyczalnię samochodów, których nie masz ale ludzie rezerwują i płacą, a potem nie dostarczasz usługi i nie oddajesz hajsu większości z nich, a tym którzy się do końca nie poddają to jednak oddasz ale chociaż te 15eur sobie zarobisz na nich...

Także @J.1 możesz spróbować jeszcze tym sposobem, może też Ci się uda
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
#364 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 12
Loty: 106
Kilometry: 158 499
Bilety kupione przez mytrip w zeszłym roku do Lwowa LOtem - odwołanie - propozycja voucher. BIlety po 234 zł. 5 osób razem kwota vouchera 1170 zł. Myślimy , trzeba jakoś wykorzystać , dzwonię na inoflinię mytrip i prosze o wykorzystanie na trasie Warszawa- Szczecin, bilety po ok. 200 zł. i tu się zaczyna- miła pani z angielskiej infolinii oddzwania i mówi że mam dopłacić 947 zł? jak to? ano -fee -opłata manipulacyjna ,
acha , mysle sobie bilety 1000 dopłata prawie 1000 haha śmieszne no to może zwrot tzw. refund haha też jest opłata manipulacyjna i do zwrotu z kwoty 1170 dostaniemy 140 zł??????? WTF,
przecież to jest rozbój w biały dzień , ja rozumiem wszystko , ale właśnie mytrip zarobił 1000 zł za nic na mnie o mojej rodzinie i nic nie da się zrobić , tak powiedziała pani na infolinii a ty człowieku płać i płacz ,
szkoda gadać jak oni tak działają , czyli przy odwołanym locie ja nic nie moge zrobić , to jaki jest sens kupowania biletów przez pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
@Wolnawola73: niestety wszystko mają w regulaminie, i to ich wynagrodzenie za ponowne zajęcie się rezerwacją. Masz voucher wystawiony przez mytrip czy bezpośrednio LOT? Bo jeśli to drugie to możesz go wykorzystać z pominięciem pośrednika.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Wolnawola73 uważa post za pomocny.
 
      
#366 PostWysłany: 18 Sty 2023 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@Wolnawola73 Lot generalnie ma luźne podejście do pośredników, więc gdyby teraz nie udało się załatwić sprawy z mytrip to na przyszłość (gdybyś jednak kupowała bilety Narodowego na jakimś ota) polecam kontakt z Lotem- na 99% dostaniesz ich Voucher.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Wolnawola73 uważa post za pomocny.
 
      
#367 PostWysłany: 18 Sty 2023 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 12
Loty: 106
Kilometry: 158 499
marek2011 napisał(a):
@Wolnawola73: niestety wszystko mają w regulaminie, i to ich wynagrodzenie za ponowne zajęcie się rezerwacją. Masz voucher wystawiony przez mytrip czy bezpośrednio LOT? Bo jeśli to drugie to możesz go wykorzystać z pominięciem pośrednika.

niestety , ale voucher wystawił pośrednik mytrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 18 Sty 2023 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wolnawola73 napisał(a):
ale właśnie mytrip zarobił 1000 zł za nic

Uzylas ich strony do kupna biletów, oni zakupili i wsyatwili ci bilety w LOCie, informowali mailowo o zmianach, nadchodzacym locie itd.
Lot sie nie odbyl ale ich usluga tak, której to regulamin zaakceptowalas.

Na przyszlosc lepiej nie prosic kogos o "pomoc" jezeli nie chce sie placic wiecej.

Jak voucher z mytrip.. to hmm.. nie mozna go uzyc online? Bo te ich oplaty to sa od anulacji badz rezerwacji przez telefon, ale kto wie, regulaminy czesto sie aktualizuja podazajac za dynamika rynku 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
#369 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:56 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 222
niebieski
Przypadek zaskakujący ode mnie :
Bilet kupiony przez Mytrip.com /pl na lot TAP - rejs skasowany . Informacja od linii że tylko Mytrip może zarządzać rezerwacją - co zrozumiałe.
Mail od Mytrip w tym samym dniu że lot skasowany/zmieniony , decyzja do podjęcia w ciągu 5 dni.
Tu ciekawostka bilet kupiony BLIKIEM w Mytrip.
Decyzja moja - zwrot kasy.
Po 5 dniach mail z Mytrip że przetwarzają zwrot od TAP i kasa ma wrócić w ciągu 5 dni roboczych......i tu zaskoczenie - zaksięgowany zwrot z BILKu w tym samym dniu co mail od Mytrip. Całość procedury 5 dni. Czyżby BLIK to skuteczny sposób w OTA?
Bilet kupiony w pażdzierniku 2022 na lot w czerwcu 2023.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#370 PostWysłany: 13 Mar 2023 23:09 

Rejestracja: 12 Mar 2023
Posty: 171
wczoraj złożyłem rezerwacę w mytrip. po wejście na stronie mytrip mam taką informację:

Cancel your ticket
If a booking was made by accident, or your plan changed, you have a few hours to cancel your ticket before the transaction is finalized. Please click the link below to cancel your booking.

I mogę kliknąc anuluj rezerwację. Pieniądze za bilety są nadal ,,w blokadzie''. Czy takie anulowanie już będzie obarczone opłatą czy nie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 21 Cze 2023 18:26 

Rejestracja: 31 Sty 2023
Posty: 59
Loty: 61
Kilometry: 115 579
Hej.
Kupiłam dziś bilety dla 2 osób POZ <-> STN.
Rezerwacja do STN bez problemu dodana do konta ryanair, natomiast przy próbie wejścia w lot powrotny pojawia się komunikat
Cytuj:
Rezerwacja została dokonana za pośrednictwem zewnętrznego biura podróży, które nie ma umowy handlowej z liniami Ryanair w zakresie sprzedaży naszych lotów. Musisz zweryfikować tę rezerwację, aby móc ją samodzielnie obsługiwać.


Miał ktoś podobny przypadek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 21 Cze 2023 18:34 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Tak miał, poczytaj w dedykowanym wątku dla Ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 06 Lip 2023 01:17 

Rejestracja: 22 Gru 2022
Posty: 16
-- 06 Lip 2023 00:17 --

konkwisotr napisał(a):
wczoraj złożyłem rezerwacę w mytrip. po wejście na stronie mytrip mam taką informację:

Cancel your ticket
If a booking was made by accident, or your plan changed, you have a few hours to cancel your ticket before the transaction is finalized. Please click the link below to cancel your booking.

I mogę kliknąc anuluj rezerwację. Pieniądze za bilety są nadal ,,w blokadzie''. Czy takie anulowanie już będzie obarczone opłatą czy nie ?

W jakich liniach rezerwacja?

-- 06 Lip 2023 01:17 --

Zadałem to pytanie powyżej, bo właśnie chciałem anulować rezerwację sprzed kilku h w LOT, bo zdałem sobie sprawę, że nie na ten miesiąc kupiłem co chciałem...

Na stronie mytrip niestety nie miałem takiej opcji, żeby anulować.

Zamotałem się kompletnie, na czacie mytrip uzyskałem informację, że mój bilet podlega "full refund", co dopiero po zleceniu zwrotu zobaczyłem, że jest nieprawdą (najtańsza taryfa).

Efekt jest taki, że mam zlecony zwrot przez mytrip, na infolinii LOTu nawet tej rezerwacji teraz nie widzą, a na ich stronie w zakładce "zarządzaj rezerwacją" po wpisaniu danych jest opcja "Edytuj dane osobowe", ale jak próbuję, żeby przejść dalej to się nie da.

Są jakiekolwiek szanse na odzyskanie czegoś z 130€ za bilet i 50€ podatków? Oczywiście odliczając opłatę 40€ dla mytrip :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 06 Lip 2023 05:29 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@polish_hornet jeśli rzeczywiście anulowałeś bilet w ciągu kilku godzin, to otrzymasz pełny zwrot, minus ich haracz (pewnie 40€).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
polish_hornet uważa post za pomocny.
 
      
#375 PostWysłany: 13 Lip 2023 14:23 

Rejestracja: 22 Gru 2022
Posty: 16
Tak właśnie się stało, dziś otrzymałem pomniejszony o 40€ zwrot!


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Lip 2023 16:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 09 Sie 2023 14:39 

Rejestracja: 12 Mar 2023
Posty: 171
spotkaliście się z czymś takim. mam prawo do zmiany lotu bilety AC kupowane przez MYTRIP. Po bojach na LC o tym, że mam darmowy pakiet i mi przysługuje darmowa zmiana bez ich opłaty, gościu mi mówi, że nie ma miejsc na alternatywne loty. Ja mu mówie, że przecież wchodzę na waszą stronę i mogę zarezerowwać ten lot, a on do mnie, że lot jest dostepny ale on nie widzi miejsc i odsyła mnie do linii lotniczej AC. O co tu chodzi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 09 Sie 2023 15:43 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@konkwisotr ogólnie te ich pakiety to pic na wodę, zazwyczaj tak jest że "nie da się, nie działa itp". Po prostu na tym zarabiają wciskając takie pseudo-dodatki.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#378 PostWysłany: 09 Sie 2023 15:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
To że widzisz jakiekolwiek dostępne połączenia nie znaczy, że na nie da się przepisać ot tak konkretny bilet bez walidacji ze strony AC.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#379 PostWysłany: 09 Sie 2023 16:01 

Rejestracja: 12 Mar 2023
Posty: 171
czyli co, ,,nic sie nie da zrobić'' czy muszę dzwonić o AC tak jak mi polecili. A AC mnie odesle do OTA bo bilet kupiony przez OTA, i kółko się zamknie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 09 Sie 2023 16:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Najpierw zadzwoń do AC i zobacz jakie są opcje dostępne : zawsze może uda się uzyskać nadpisanie w rezerwacji zmian do przepisania biletu przez OTA, jeśli sami nie będą chcieli tego zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 392 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group