Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Myrdal bez Flam
#1 PostWysłany: 10 Kwi 2013 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Mam pytanie do osób, które odwiedziły Bergen i zajechały do Myrdal i Flam.

Czy warto, będąc w Myrdal nie jechać do Flam? Podróż kolejką na trasie Myrdal - Flam - Myrdal wychodzi bardzo drogo, stąd też moje pytanie.
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 10 Kwi 2013 09:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Okolica Flam jest bardzo ładna, ale w porownaniu z takim np. Geiranger, nie jest nadzwyczajna. Kolej z Myrdal jest atrakcją sama w sobie i jesli sie decydowac na taki przejazd, to bardziej ze wzgledu na sam pociag i widoki z niego, niz po to by zobaczyc Flam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2013 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
No dobrze, ale jeśli zrezygnuję z Flam i pozostanę jedynie przy Myrdal, to jest tam co zobaczyć, co fotografować? Bilety w dwie strony z Bergen do Myrdal kosztują 418 NOK, czyli dość dużo, więc wolałbym mieć pewność, że nie będzie to stracona kasa ;-)

W Myrdal spędziłbym cały dzień, tj. przyjazd o 10, a wyjazd ok. 17:15. Są tam szlaki, na które warto się udać?


-- edit --

Znalazłem jeszcze taką opcję: https://www.couchsurfing.org/group_read ... t=12905789 i http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g2 ... orway.html

Da się w ogóle to zrealizować? ;-) bo jeśli tak to jest to co najmniej interesujące :-) pozostaje pytanie ile czasu zejdzie na podróż: na CS ktoś wspomina o 6h a na TA o 3h...
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#4 PostWysłany: 10 Kwi 2013 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Chyba nie ma co porównywać Flam do Geiranger, bo jak rozumiem Namtihowi chodzi o zobaczenie czegoś w okolicy Bergen, a nie Alesund.
W samym Myrdal nie ma niczego, co by uzasadniało samą podróż z Bergen i z powrotem, ot przełęcz, góry dookoła, kilka domków na krzyż i stacja.
Niestety w Norwegii ceny komunikacji, jak wszystko, nie rozpieszczają.
W ogóle cena 418NOK RT, którą podajesz, wydaje się niska. System nsb.no wyświetla 278NOK OW i ewentualnie minipris 249NOK OW, jak trafisz w daty.

Namtih, myślę że wyjdzie ekonomiczniej inna trasa: wycieczka pociągiem do Voss, autobusem do Ulvik i promem do Eidfjord (jak ostatnio sprawdzałem ceny to było odpowiednio 184 + 70 + 125 NOK OW). Eidfjord też malowniczo położone, prom z Ulvik wypływa 11.15, jest w Eidfjord 11.45. Wraca 14.40 -> 15.10. Można też nie wysiadać w Ulvik i popłynąć dalej, aż do Norheimsund i stamtąd busem do Bergen, ale wychodzi drożej (295 + 100 NOK).
http://www.norledfjordcruise.no/event/dolink/famid/207616
http://www.skyss.no/Global/Bussruter/H%C3%B8struter%202012/Engelske%20webfiler/945_Ulvik_Voss_Osa.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#5 PostWysłany: 10 Kwi 2013 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
A jak z tą trasą pieszą z Myrdal do Flam, którą dodałem po edycji ?

A tę trasę co mi podałeś do Voss to sprawdzę sobie również :) dzięki!
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2013 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Akurat na spacer albo przejechanie (a raczej zjazd;) trasę Myrdal-Flam mogę polecić. Ścieżka przeplata się co jakiś czas z torami kolejki, a i zobaczyć podjeżdżający stromo pociąg z zewnątrz, jest chyba ciekawiej niż być w nim w środku ;)

Dobry pogląd daje google street view - prawie cała trasa do Flam jest ofotografowana:
http://goo.gl/maps/GiuHm

ps. A w okolicach Eidfjord to polecam wodospady Voringfossen!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PioGor9618 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2013 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
A orientujesz się ile czasu mniej więcej zajmuje przejście z Myrdal do Flam?
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#8 PostWysłany: 10 Kwi 2013 14:33 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 20
Sądzę, że powinieneś liczyć ok. 4h z uwzględnieniem jakichś przerw chociażby w celu uzupełnienia dokumentacji zdjęciowej.
Ja w zeszłym roku pokonałem tą trasę w obie strony co z odpoczynkiem na stacji kolejowej w Myrdal zajęło tak mniej więcej cały dzień :)
Początkowo miałem zamiar w jedną stronę skorzystać z kolejki, ale liczba turystów pakujących się do niej skutecznie mnie do tego zniechęciła...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#9 PostWysłany: 16 Kwi 2013 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Dostałem informację, że trasa na całej dlugości otwierana jest nie wcześniej niż na początku czerwca... nawet bliżej połowy czerwca. Wcześniej leży tam jeszcze na niektórych odcinkach śnieg, stąd zamknięcie tej trasy.
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#10 PostWysłany: 16 Kwi 2013 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
namtih napisał(a):
Dostałem informację, że trasa na całej dlugości otwierana jest nie wcześniej niż na początku czerwca... nawet bliżej połowy czerwca. Wcześniej leży tam jeszcze na niektórych odcinkach śnieg, stąd zamknięcie tej trasy.

O, to niespodzianka. Ale pociąg Flamsbana kursuje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#11 PostWysłany: 16 Kwi 2013 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Pociąg tak.

No i się pomyliłem - droga otwierana jest nawet dopiero na przełomie czerwca-lipca...
Cytuj:
Hello,

Unfortunately the upper part of the path isn't open in May. There is still too much snow in May that you can walk all the way. I recommend you to take the Flåm Railway from Myrdal to Blomheller and walk from there. Blomheller is 5 km from Myrdal, so you still have 15 km walk to Flåm. It takes between 5-6 hours to walk, but it is a beautiful walk.

Med vennlig hilsen/Best regards

Betina Hansen
Salg og Markedskoordinator/
Sales and Marketing Coordinator
http://www.visitflam.com


Cytuj:
It depends on the weather the next few month, but normally the path is fully open in end of June/beginning of July.RegardsBetina
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#12 PostWysłany: 16 Kwi 2013 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
namtih napisał(a):
Dostałem informację, że trasa na całej dlugości otwierana jest nie wcześniej niż na początku czerwca... nawet bliżej połowy czerwca. Wcześniej leży tam jeszcze na niektórych odcinkach śnieg, stąd zamknięcie tej trasy.


ale pisząc trasa masz na myśli pieszy szlak - wysiadasz w Myrdal i schodzisz do Flam? Bo Flambana kursuje cały czas (tak myślę)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#13 PostWysłany: 16 Kwi 2013 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
AndziaP84 napisał(a):
ale pisząc trasa masz na myśli pieszy szlak - wysiadasz w Myrdal i schodzisz do Flam?

Tak, z Myrdal do Flam z buta pieszym szlakiem. I tak, wiedziałem że Flambana kurduje przez cały czas, ale zadałem pytanie o szlak pieszy, bo Flambana jest strasznie drogi.

Nie mniej, przynajmniej na razie, opcja została zawieszona, jadę jednak na 2 dni i nie będzie czasu na Flam/Mydral ;-)
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#14 PostWysłany: 16 Kwi 2013 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
dzięki za przydatne info!

ja lecę 28 kwiecień - 1 maja i sama zastanawiałam się nad tym szlakiem z powodu wysokich cen Flam bany i chęci przespacerowania się po szlaku zamiast siedzieć w pociągu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Myrdal bez Flam
#15 PostWysłany: 07 Maj 2016 16:13 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Z Flam polecam wziąć prom do Gudvangen i zobaczyć Nærøyfjord (lista UNESCO).

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group