Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 14 Wrz 2021 19:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22481
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#62 PostWysłany: 14 Wrz 2021 21:58 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1004
srebrny
Z góry przepraszam za pytanie, ale mój pomysł na tani powrót do Lwowa okazał się kompletną porażką, bo Ukraina i cyrylica zupełnie mnie przerastają. :lol: W najbliższą niedzielę ląduje we Lwowie i muszę się wydostać do Polski. Jeśli dobrze sprawdziłem i pociąg jeździ w niedzielę to na stronie kolei pokazuje mi się pociąg ze Lwowa o 20:50. Przyjazd o 22:55. Mam neobusa z Medyki z Granicy o 23:30 czyli jak rozumiem 00:30 czasu ukraińskiego, tak? Czy ten pociąg nie jest zbyt późno? Do tej pory przekraczałem granicę w drugą stronę i wszystko szło bardzo sprawnie, no ale to jednak nie to samo. Będę miał mało bagażu jeśli to ma jakieś znaczenie.
A jeśli nie pociąg to rozumiem marszrutka. Tylko właściwie gdzie ja chce jechać? Jak chce dojechać do tego takiego mini dworca tuż za granicą na Ukrainie to o co pytać lub jakiego napisu szukać?
Dziękuje wszystkim za każdą radę.

Załączniki:
lwow.png
lwow.png [ 89.57 KiB | Obejrzany 1818 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 15 Wrz 2021 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Masz pociąg 17:50 i na stacji Dzierż Kordon jesteś o 20:00. Spokojnie zdążysz.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 15 Wrz 2021 08:21 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 300
Loty: 205
Kilometry: 194 715
niebieski
Marszrutką możesz jechać tak:
- we Lwowie trzeba dotrzeć np. Uberem lub marszrutką/autobusem na autobusowy Dworzec Zachodni (nazwy Zapadnyj, Zachodnij, АС Західна) - wszystkie pojazdy jadące np. w kierunku sklepu Epicentr przejeżdżają w pobliżu, znajduje się przy głównej drodze wyjazdowej na zachód
- tam szukasz marszrutki/autobusu jadącego do Szegini (czyli pod samą granicę - nazwa Medyka może nic nie powiedzieć) lub do Mościsk (stamtąd jest z 11 km, sporo marszrutek jeździ w dzień powszedni z Mościsk do Szegini)
- powiesz kierowcy Szegini lub Mościska, nie musisz znać cyrylicy :) bilety kupuje się u kierowcy, nie na dworcu (a właściwie płaci za przejazd, bo biletów nie wydają - koszt powinien wynieść do 100 hrywien)
- zapewne z dworca autobusowego leżącego przy głównym lwowskim dworcu kolejowym też da się dojechać do Szegini lub Mościsk, ale nie próbowałem - powyższy sposób dojazdu do granicy przerabiałem wielokrotnie

Trzeba pamiętać, że niekoniecznie marszrutki będą jeździły do późna w niedzielę na samą granicę. Ewentualnie z Mościsk możesz spróbować podjechać taksówką na granicę - ja za takie coś zapłaciłem bodajże 200 hrywien, czyli około 30 zł. Wielkość bagażu nie ma znaczenia na granicy ;) Pamiętaj tylko, że maks prezentów to 2 paczki papierosów, 1 litr czegoś mocnego i zero produktów mięsnych lub ewidentnie mlecznych, bo zabiorą. Niestety, 23.30 to ichnia 0.30, więc to późna pora dnia.... Na szczęście w nocy czynne są niektóre mini bary, czy sklepy alkoholowe po ukraińskiej stronie, więc możesz tam zabić troszkę czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 15 Wrz 2021 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Jeszcze dodam, że we Lwowie wsiadasz w każdego busa, który ma napisane "METRO" - chodzi o centrum handlowe. Wysiadasz na przystanku przy głównej drodze i z tego samego przystanku masz marszrutki do Szegini (pierwszy przystanek do wspomniany wyżej Dworzec Zachodni, a kolejny to właśnie METRO)
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group