Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 11 Maj 2015 10:54 

Nie ma ścieżek i lepiej sobie kup dobre zapięcie.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 11 Maj 2015 17:06 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
goly1920 napisał(a):
spoko :) dzięki za rzeczową wypowiedź, zabłysnąłeś. A może kto poważnie się wypowie co do rowerów itp ?

No wiesz, podważyłeś rozkład dostępny na oficjalnej stronie kolei regionalnych w UA.
Z rowerami tak jak @Zeus, psy w zimie mają czasem osobny przedział :D wszystko co wejdzie może jechać.

I o ile chcesz jechać przedewszystkim do Lwowa, rower bym sobie odpuścił bo wyjazd możesz popamiętać na długo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 11 Maj 2015 17:36 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 28
Po Lwowie trochę słabo się jeździ rowerem ze względu na kostkę brukową w której miejscami są spore szpary.W pociągu podmiejskim spokojnie przewieziesz rower,ewentualnie naliczą opłatę za bagaż ale to są grosze.
Góra
 Profil Relacje PM off
goly1920 uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 29 Lip 2015 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
Czy jest opcja w Mostiskach 2 albo na stacji granicznej złapać podwózkę do Szeginie? Bo boję się spóźnić na ostatni bus z Medyki do Przemyśla i rozważam czy jechać elektriczką czy marszrutką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 29 Lip 2015 16:54 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
yyy... ale stacja graniczna to Szeginie... jeden przystanek chcesz brać marszrutkę? 15 minut drogi pieszo jest, po tym pociągu co przyjeżdża na 19 (naszego) spokojnie zdążysz na ostatni bus.
Góra
 Profil Relacje PM off
tokajka lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 29 Lip 2015 17:40 

goly1920 napisał(a):
dzięki :) Jeśli mogę zadać kolejne ryzykowne pytanie: to czy w Lwowie i okolicy jest sporo ścieżek czy jeździ się po ulicy ? Jak w ogóle podchodzi się do rowerzystów (mam nadzieję że to ciekawe pytanie bo nie ja jeden na pewno planuje taką podróż)


Kostka brukowa przeszkadza i to, że miasto jest położone na 7 wzgórzach (szczególnie w czasie deszczu utrudnia to jazdę).
Góra
 PM off  
      
#47 PostWysłany: 30 Lip 2015 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
pomoc napisał(a):
yyy... ale stacja graniczna to Szeginie... jeden przystanek chcesz brać marszrutkę? 15 minut drogi pieszo jest, po tym pociągu co przyjeżdża na 19 (naszego) spokojnie zdążysz na ostatni bus.

Zawsze zapominam o zmianach czasu. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Paź 2015 18:19 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 6
Witam,

właśnie wrociłem

Z Przemyśla do Medyki koło Biedronki kursuje także regularny linia numer 9 , przewoźnik eurobus, koszt 2,70 PLN, ale nie jeździ jak się zapełni, tylko regularnie wg rozkładu

stacja kolejowe Szegini znajduje się około 2 km za przejściem granicznym, po prawej stronie jest kapliczka prawosławna i kościół parafialny to skręcamy w w lewo i drogą nieutwardzona na peron

pociąg do Lwowa, ten co odchodzi około 11:30 to stoi ponad 60 min w Mosciskach. Bilet kupuje się u konduktora który chodzi i na pewno turystę z Polski wyhaczy :) Koszt biletu do Lwowa to 14 UAH. Pociagi dojeżdżają do dworca w Lwowie ale zlokalizowanego po lewej stronie Gmachu Głównego - perony 81,82,83...

przejazd pociągiem - bezcenne, babuszki z siatami, nikt nie ma smartfonów, każdy z każdym rozmawia...

Powrotny pociąg ze Lwowa o godz 13:45 w Szegini jest około 16:15 czasu ukraińskiego , jak się przekroczy granicę to na bus linia nr 9 o godz 16:15 spod Biedronki to się zdąży

Lwów - tramwaje i trojlebusy to koszt 2 UAH zakup biletu u prowadzącego pojazd, przepełnione marszrutki to koszt 4 UAH

na cmentarz Łyczakowski jedzie tramwaj linia 6

centrum informacji turystycznej - w Ratuszu, można pytac o wszystko nawet po polsku
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 26 Paź 2015 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Centrum informacji w języku polskim jest również na Dworcu Głównym we Lwowie. Bez problemu otrzymacie mapę Lwowa oraz foldery i mini przewodniki w języku polskim.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 14 Kwi 2016 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Hej,

widzę, że pierwszy pociąg jest z Lwowa do Szegini o 5:17, czy jadać nim zdążę na pociąg z Przemyśla o 10:30? Chyba nie powinno być problemu ponieważ jeszcze godzinę czasu zyskuję na przesunięciu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 15 Kwi 2016 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
zdążysz spokojnie
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off
04patryk12 lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 15 Kwi 2016 11:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Anonymous napisał(a):
Nie ma ścieżek i lepiej sobie kup dobre zapięcie.


Ja parę widziałem. Nie żeby wiele, ale kilka było. Ale to drugie, to tak. Przyda się.

bodzio301 napisał(a):
na cmentarz Łyczakowski jedzie tramwaj linia 6


No nie. Jeździ 7, ale teraz jest remont i wysiadamy przystanek wcześniej. Trzeba kawałek dojść. Można też podjechać 10 i 2. Przystanek Szewczenko Grove.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Maj 2016 14:51 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
bodzio301 napisał(a):
Witam,

właśnie wrociłem

Z Przemyśla do Medyki koło Biedronki kursuje także regularny linia numer 9 , przewoźnik eurobus, koszt 2,70 PLN, ale nie jeździ jak się zapełni, tylko regularnie wg rozkładu

Ta biedronka jest gdzieś w okolicy dworca? Wg. eurobusa pierwszy przystanek jest na ulicy Wilsona, czyli gdzieś przy rzece.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Maj 2016 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Jakiego dworca?
Biedronka jest zaraz przy granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 30 Wrz 2016 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Czy dobrze widzę jeśli w rozkładzie wyświetlają mi się tylko dwa pociągi na tej trasie, o 16:24 i 5:02?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 05 Lip 2019 09:56 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Trochę odświeże temat, bo moim zdaniem to na prawdę świetna alternatywa na podróż ze Lwowa do Polski. Pociąg jedzie na granicę trochę ponad 2h, po czym kawałek trzeba przejść na piechotę. Chyba trochę szybciej niż kiedyś.

Załączniki:
lwow.PNG
lwow.PNG [ 63.09 KiB | Obejrzany 4063 razy ]
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Lis 2019 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Tak @RadekZamulacz super sprawa z tym pociągiem, bo Ukraina to jednak nie jest Austria i tłok jest wszędzie, gdzie jest tanio ;) pociąg fajny oraz stosunkowo mało ludzi. Warto wsiadać na początku jak się jedzie z Lwowa do Polski, bo większość osób tym pociągiem właśnie jedzie do granicy i tak jakby już w pociągu jest wiadomo, że Ci z przodu będą szybciej w kolejce na granicy ;) w lipcu 2018 bilet kosztował 24 UAH, ciekawe jak teraz
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 26 Sie 2021 22:05 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Ma ktoś jakieś aktualniejsze informacje? Strona wypluwam mi komunikat, że nic nie jeździ, ale jako że nic nie rozumiem to mogłem coś źle poklikać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 31 Sie 2021 12:45 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 113
Wg strony kolei lwowskiej na stację Держ.Кордон jedzie ze Lwowa tylko jeden pociąg (wyjazd ze Lwowa 17:50, przyjazd 20:00, w drugą stronę wyjazd 5:40, przyjazd do Lwowa 8:02). Do i z Mostysk-2 są oprócz tego jeszcze dwa pociągi.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 14 Wrz 2021 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Jakie aktualnie kursują pociągi na trasie Dzierż Kordon - Lwów i powrotny ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group