Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Cze 2013 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Poniżej krótkie info na temat komunikacji w Petersburgu.

METRO

Żeton Metra kosztuje 28 rubli. Duża waliza wymaga drugiego żetonu (przejście znajduje się po prawej stronie od kołowrotków)
Można też kupić kartę na 10 przejazdów, ważną 7 dni za 265 rubli (niewielka oszczędność...)

Należy zaznaczyć że metro jest wykopane głęboko, zjazd schodami trochę trwa, a odstępy pomiędzy stacjami są spore, dlatego metro jest dobrym środkiem komunikacji jedynie jeśli mamy do pokonania duże odległości.

AUTOBUSY I TROLEJBUSY

Podczas zwiedzania zabytkowego centrum dobrą alternatywą dla metra są autobusy i trolejbusy. Jeżdżą dość często. Cena 25 rubli za bilet jednorazowy, płatny u konduktora przy wejściu.

UWAGA: Autobus i trolejbus jeżdżący na linii o tym samym numerze miewa inne trasy. Należy zwracać uwagę czy podjeżdżający bus ma pantograf.

Aby dotrzeć do Carskiego Sioła, należy dojechać metrem M2 do stacji Moskowskaja. Marszrutka ze stacji Moskowskaja do Puszkina kosztuje 35 rubli, płatne u kierowcy na wejściu. Marszrutka stoi bezpośrednio przy wyjściu ze stacji metra, do którego prowadzą oznakowania w kierunku lotniska Pulkowo. Cena autobusu na Lotnisko, na trasie Moskowskaja - Pulkowo 2 to 30 rubli płatne u kierowcy przy wyjściu.

GODZINNY REJS PO MOJCE I FONTANCE

Cena wyjściowa za godzinny rejs to 600 rubli. Przy 6 osobach nam udało się stargować do 400 rubli od osoby. W wielu punktach miasta stoją naganiacze, można targować się już u nich.

Wszystkie ceny z czerwca 2013.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 14 Cze 2013 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
aarekk napisał(a):
UWAGA: Autobus i trolejbus jeżdżący na linii o tym samym numerze miewa inne trasy. Należy zwracać uwagę czy podjeżdżający bus ma pantograf.


Nie pantograf, tylko odbierak prądu zwany wędką lub trolejem. :twisted:

:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Cze 2013 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
koncentrator napisał(a):
Nie pantograf, tylko odbierak prądu zwany wędką lub trolejem. :twisted:
:D


A dzięki za sprostowanie. To zmienia postać rzeczy. Pozdrawiam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2014 19:15 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
Czy jadąc metrem na jednym żetonie można się przesiąść na inną linię nie opuszczając stacji? Ktoś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lip 2014 20:07 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Polecam Kartę Podorożnik (rodzaj elektronicznej portmonetki) za 55 rubli. Bardzo użyteczna. Pieniądze na karcie można uzupełniać w automacie lub w kasie. Kartą można opłacić przejazd w metrze, autobusie, trolejbusie (w akwabusie chyba też). Okazało się, że działa nawet na autobusy w Puszkinie (Carskie Sioło) i w Peterhofie. Prawdopodobnie na marszrutki też działa, ale nie sprawdzałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Maj 2016 14:01 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
Karta Podorożnik kosztuje teraz 60 RUB i można ją uzupełnić na 10 przejazdów w ciągu 7 dni (330 RUB) lub 20 przejazdów w ciągu 30 dni (630 RUB).
Przy małej ilości przejazdów bardziej opłacają się bilety jednorazowe/żetony. Ja co prawda kupiłem kartę i doładowałem ją na 10 przejazdów + dokupiłem 1 żeton i 2 bilety jednorazowe. Łącznie wyszło 60 za kartę + 330 za doładowanie + 35 za metro + 60 za autobusy. Łącznie 485 r. Bez karty by wyszło 11x35 za metro + 60 za autobusy czyli 445. Jedyne co przemawia na korzyść karty w takim przypadku to wygoda, automaty przyjmują max 100 RUB (ale na dworcu głównym są takie, które przyJmują tylko 100 r i dają za to 2 żetony + 30 r w drobnych), poźniej żetony nam się mogą mieszać z drobnymi czy gdzieś się zapodziać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Paź 2016 23:21 

Rejestracja: 07 Paź 2016
Posty: 32
Marianna777 napisał(a):
Czy jadąc metrem na jednym żetonie można się przesiąść na inną linię nie opuszczając stacji? Ktoś wie?

Jasne - na jednym żetonie możesz jeździć choćby i cały dzień i w ogóle nie oglądać światła slonecznego :) Oczywiście jeśli wyjdziesz do naziemnego westybulu nie masz już możliwości powrócenia na podziemną stację i musisz znowu zapłacić na bramce.

-- 20 Paź 2016 23:29 --

Jeszcze w temacie metra i ogólnie komunikacji w Petersburgu:

- wszystkie przydatne informacje o petersburskim metrze, wraz z ciekawostkami i rysem historycznym tutaj:
http://popetersburgu.pl/miasto/2-peters ... -dzis.html

- najświeższe informacje o transporcie publicznym tutaj:
http://popetersburgu.pl/dla-turysty/transport.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Kwi 2017 02:00 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Metro w zeszłym roku kosztowało już 35 rubli. Plus taki, że to opłata nie za przejazd, a za wejście do metra - teoretycznie za 35 rubli dałoby radę zobaczyć każdą stację, gdyby czasu i chęci starczyło. Nie są tak piękne jak w Moskwie, ale za to wystrój każdej mniej lub bardziej subtelnie nawiązuje do nazwy stacji, np. Sportivnaya ma lampy stylizowane na modernistyczne znicze olimpijskie, Admiralteyskaya ma koła sternicze i cudowną, marynarską mozaikę, i tak dalej. No i można się dostać praktycznie wszędzie za te 35 rubli, dowolnie się przesiadać.

Autobusy to była dla mnie zagadka niesamowita, bo są tam różne sposoby zapłaty za przejazd. Na przykład w centrum po wejściu do autobusu po chwili podbiega babuszka i sprzedaje bilet, a gdzieś dalej wejście jednymi drzwiami, a wyjście drugimi i płatność przy wyjściu kierowcy. Jechałem samemu, nawet nie wiem co robiłem na jakimś blokowisku, zgubiłem się, wsiadłem do busa z zamiarem powrotu, ale cholera wie jak zapłacić, nawet języka nie znałem bardziej niż spasiba pażałsta, ale pomocni współpasażerowie zaraz rzucili mi się do pomocy, by wszystko wytłumaczyć i obyło się bez mandatów ani nieprzyjemności.

Największym minusem komunikacji są zawieszone trzy metry nad ziemią trasy przejazdów, w dodatku zapisane dobrym druczkiem. Mam nienajgorszy wzrok, ale niejednokrotnie nie miałem pojęcia dokąd jadę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Sie 2017 13:06 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Aktualnie metro 45 rubli. Żetony można kupować w kasach lub czasem w automatach. Niby trzeba mieć na bagaż dodatkowy żeton ale w praktyce nikt tego nie weryfikuje.

Autobusy 40 rubli. Rzeczywiście tak jak pisali poprzednicy, w każdym autobusie, którym jechałem siedziała pani, która robiła za "biletomat" i kontrolę i u niej kupowałem bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group