Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2015 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
Wyszukując informacje na temat Eilatu i okolic natrafiłem na Timna Park. Widzę, że zwiedzanie kosztuje ok. 60zł/os i odbywa się samochodem. Położenie znam dzięki google maps, ale zawsze lubię zasięgnąć rady kogoś kto był na miejscu.

Warto? ile poświęcić na zwiedzanie? Jak najtaniej dojechać z Eilatu? (będziemy próbować autostopem ale warto mieć alternatywę w postaci busa).
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 09 Gru 2015 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Zdecydowanie warto, tutaj masz dwie fotki z tego parku. http://www.fly4free.pl/forum/izrael-trzy-morza-w-szesc-dni,214,36928

Nie bardzo tylko wiem, jak go zamierzasz zwiedzić bez auta...skoro piszesz najpierw, że zwiedzanie samochodem, a potem o próbie dostania się autostopem. W samym już parku odległości są naprawdę spore.

Nawiasem mówiąc, w którymś temacie poruszany już był temat Timna Park.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Gru 2015 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
Szczerze mówiac naiwnie pomyślałem że jak płace i każdy wspomina o zwiedzaniu autem, to ktoś mnie tym autem przewiezie :D

W takim razie nie wiem co i jak zwiedzac w okolicach Eilatu bez auta (wyłączając rafę)
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Gru 2015 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Jest jeszcze tzw. Czerwony Kanion, do zwiedzenia pieszo, położony przy drodze nr 12, wiodącej przy granicy z Egiptem. Około 20km od centrum Eilatu. Ale tamta droga nie jest zbyt ruchliwa więc nie ryzykowałbym autostopem.

Nie wiem czy na zwiedzanie bez auta nie przenieść się do ... Jordanii. Jest na forum opisany sposób pokonania granicy. Przy dobrym planowaniu można pokusić się o odwiedzenie Wadi Rum. Zakładając nocleg na terenie Jordanii to i Petrę można spróbować.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Gru 2015 16:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Hehehehe, sądziłeś, że z podwózką będzie też darmowe zwiedzanko :lol: Och, naiwni autostopowicze.

Z tego czo wyczytałam jest tam na miejscu wypożyczalnia rowerów, więc da rade bez samochodu.
http://www.parktimna.co.il/EN/Atractions/

Ja nie byłam w tym parku tylko przejeżdżałam. Ale za to po drodze z Elat jest tam baza wojskowa i stały tam super ogromne działa przeciwlotnicze. Na mnie zrobiły ogromne wrażenie bo pierwszy raz w życiu widziałam taki sprzęt.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Gru 2015 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Hehehehe, sądziłeś, że z podwózką będzie też darmowe zwiedzanko :lol: Och, naiwni autostopowicze.


Wyszukując frazę na forum każdy pisał hasła typu koszt 60 zł/os. zwiedzanie autem więc pomyślałem, że jest to w cenie.

Japonka76 napisał(a):
Z tego czo wyczytałam jest tam na miejscu wypożyczalnia rowerów, więc da rade bez samochodu.
http://www.parktimna.co.il/EN/Atractions/


I to jest przydatna informacja :) Nawet jest ona w cenie biletu

" Your entry ticket includes:
Bike rental"

Idąc tym tropem poszukam wypożyczalni rowerów w Eilacie i w przypadku niepowodzenia na stopie dojedziemy na miejsce rowerem (to tylko 30km)
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Gru 2015 18:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
wrażenia z pobytu w parku:
izrael-ndash-krajobrazowa-objazdowka-w-5-dni,214,42349#p343149

rower to nie głupi pomysł, aż tak duży park nie jest :) choć pieszo nie da rady zwiedzać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Sty 2016 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2016
Posty: 22
Loty: 5
Kilometry: 10 423
Timna Park - zdecydowanie tak!!!! Przepiękny Park. My go zwiedziliśmy pieszo - ale zarezerwuj sobie cały dzień- i oczywiście nie zwiedzisz całego.
Moja relacja z Timnej:
https://gramwzieloneblog.wordpress.com/ ... 1/dzien-3/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Gru 2016 11:46 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Jakie są możliwości dostania się do Czerwonego Kanionu z Ejlatu z wyłączeniem wynajętego samochodu ?
Zakładam wypożyczenie roweru do zwiedzania samego Kanionu ( w cenie biletu wstępu ) ale jakoś trzeba się tam dostać i wrócić.

Jeździ jakiś autobus ?

Będę 7-10 stycznia 2017, ewentualnie chętnie dołączę się do jakiejś grupy i dorzucę do wynajmu auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Gru 2016 16:09 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌Marko33‌ Timna Park to nie to samo co Czerwony Kanion. Czerwony Kanion zwiedza sie pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Gru 2016 17:04 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Ok, dziękuję
Też już doczytałem na stronie Timna Park.
Swoją drogą ter rowery po parku nie są w cenie biletu jak Ktoś tu pisał tylko oddzielnie płatne.

Tak czy inaczej - jak dostać się bez samochodu do Czerwonego Kanionu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Gru 2016 12:24 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 46
Z tego czo wyczytałam jest tam na miejscu wypożyczalnia rowerów, więc da rade bez samochodu.
http://www.parktimna.co.il/EN/Atractions/
[/quote]

I to jest przydatna informacja :) Nawet jest ona w cenie biletu

" Your entry ticket includes:
Bike rental"

Idąc tym tropem poszukam wypożyczalni rowerów w Eilacie i w przypadku niepowodzenia na stopie dojedziemy na miejsce rowerem (to tylko 30km)[/quote]

Rowery w parku za dodatkową opłatą:
Dokładny cytat ze strony parku:

Your entry ticket includes:

Meeting the goddess of copper at the Mines of Time presentation
Self-guided visits of the park’s sites at three visitor centers
Filling bottles with colored sand

Timna Park has alternatives to Eilat that everyone will love.

For an added fee you can enjoy these great attractions:

Pedal boats

Bike rental
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Timna Park
#13 PostWysłany: 22 Sty 2017 20:09 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 10
Timna Park jest naprawdę przepiękny i polecam go każdemu, kto będzie w okolicy. Są bilety normalne i studenckie. Co ciekawe - bilet jest ważny trzy dni! I ludzie potrafią tam tyle spędzić :) My mieliśmy tylko trzy godziny - warto poświęcić więcej czasu - widoki są wspaniałe.
Na stronie jest informacja, że trzeba mieć auto. Jednak wapniakom udało się to obejść, weszki pieszo Izraelskim Szlakiem Narodowym - wstęp za darmo i pieszo. Jedyny minus - brak darmowej buteleczki na kolorowe piaski :-)
http://www.wapniakiwdrodze.pl/izraelski ... imna-park/

Załączniki:
Komentarz do pliku: Grzybek w parku
20170120_100911.jpg
20170120_100911.jpg [ 45.86 KiB | Obejrzany 6967 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Sty 2017 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 5
31 stycznia przetestuję opcję z safari po Timna Park. Wyjazd spod wrót hostelu do parku, safari po parku i powrót pod hostel. Taka przyjemność kosztuje tylko 15$, więc bardzo rozsądny pieniądz. :)
Szczegóły i rezerwacje tutaj: https://www.touristisrael.com/tours/tim ... le-safari/

Wycieczka nie obejmuje 10$ za wejście do Parku.
Mimo wszystko jest to 2 razy taniej niż powszechne wycieczki z przewodnikiem, których cena wynosi 50$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sty 2017 07:04 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Odnośnie Czerwonego Kanionu: w piątek i sobotę autobus nie kursuje (info z wczoraj). Sprawdzę kurs w niedzielę o 6:30, to dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off
aarongeru lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 29 Sty 2017 20:26 

Rejestracja: 23 Lut 2013
Posty: 110
Loty: 4
Kilometry: 8 792
Przetestowałam dziś autobus 392 do Czerwonego Kanionu, bilet do kupienia u kierowcy i tak, jak już było napisane autobus zatrzymuje się przy drodze do kanionu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lut 2017 13:49 

Rejestracja: 26 Gru 2010
Posty: 3
Kaspian napisał(a):
31 stycznia przetestuję opcję z safari po Timna Park. Wyjazd spod wrót hostelu do parku, safari po parku i powrót pod hostel. Taka przyjemność kosztuje tylko 15$, więc bardzo rozsądny pieniądz. :).


Kaspian, jak Twoje wrazenia z wycieczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lut 2017 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2017
Posty: 5
niestety wycieczka została odwołana bo byłem jedynym chętnym :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Lut 2017 22:46 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 060
srebrny
A mi się dzisiaj udało bo było pięciu chętnych - i okazało się że wszyscy z Polski... :D
Całość trwa ok. 3,5-4,0 godz. i składa się z kilku etapów:
- zbieranie chętnych z hoteli (0,5 h)
- dojazd do Timna Park (0,5 h)
- oglądnięcie filmu o parku (0,25 h) - warto, ciekawie zrobiony ten filmik, widownia wybiera większością głosów język lektora oraz język w jakim wyświetlane są napisy.
- dojazd do słynnej skały w kształcie grzybka (0,5 h)
- kolumny Salomona i skromne resztki świątyni Hathor (0,5 h)
- oaza (sklep, restauracja, napełnianie buteleczek kolorowym piaskiem :) ) i jeziorko (0,5-1,0 h)
- powrót
koszt 15$ oraz bilet wstępu do Parku 35 NIS.

Załączniki:
Timna Park - mushroom.jpg
Timna Park - mushroom.jpg [ 150.31 KiB | Obejrzany 6586 razy ]
Timna Park - kolumny Salomona.JPG
Timna Park - kolumny Salomona.JPG [ 172.22 KiB | Obejrzany 6586 razy ]
Timna Park - oaza.JPG
Timna Park - oaza.JPG [ 114.99 KiB | Obejrzany 6586 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Lut 2017 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2014
Posty: 65
Czerwony Kanion - przyjemne miejsce na spacer. Max godzina na miejscu. Polecam iść szlakiem niebieskim, potem zielony, powrót czarnym dla urozmaicenia. Po drodze drabinki, poręcze, ale szlak generalnie łatwy, każdy sobie poradzi :) Wstawiam mapkę z parkingu

Timna Park - przepiękne miejsce, warto spędzić tam kilka godzin. Bilet ważny 3 dni. My jeździliśmy wynajętym samochodem, ale rowerem też dałoby radę w jakiś ludzkich temperaturach.

Załączniki:
DSCN9139.JPG
DSCN9139.JPG [ 99.24 KiB | Obejrzany 6520 razy ]
_________________
The less you have, the more open you become.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group