Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 08 Gru 2017 10:46 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 29
Dziękuję za sprawną odpowiedź :D


Ostatnio edytowany przez krasnal, 01 Sty 2018 12:24, edytowano w sumie 1 raz
Na przyszłość - od podziękowań mamy odpowiedni przycisk :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#102 PostWysłany: 28 Gru 2017 19:27 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Bylismy dzisiaj w Ein Bokek. Bezplatna plaza jest zaraz po zjezdzie z glownej drogi, jadac od strony Ein Gedi, naprzeciw hotelu David. Sa prysznice ogolnodostepne. Sa lezaki (bezplatne dla gosci hotelu David). Mozna zaparkowac za darmo auto na drodze dojazdowej do hotelu (miejsc niewiele, w sezonie zapewne byłoby ciezko). Ewentualnie 100m dalej wiekszy parking platny. Sama plaza ok. Łagodne zejscie do wody, duzo krysztalkow soli w wodzie, praktycznie sama sol, wiec latwo nogi obetrzec. Około 200 metrow dalej centrum handlowe Petra ze sklepikami z kosmetykami/blotkiem. Blotko - 10 szekli za 600g lub za 15 szekli 2 opakowania. Duzy wybor kosmetykow Sea of Spa w przyzwoitych cenach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 28 Gru 2017 19:32 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Najlepsze plaże nad M. Martwym są po stronie jordanskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 29 Gru 2017 22:41 

Rejestracja: 29 Gru 2017
Posty: 4
A czy jest jakakolwiek szansa na bezpłatną plażę z prysznicem nad Morzem Martwym po stronie jordańskiej? Z chłopakiem wybieramy się za tydzień w tamte rejony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 29 Gru 2017 22:55 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Bylem po stronie jordanskiej 16 lat temu :) i slabo z bezplatna wtedy było. Znaleźliśmy cos na dziko ze strumyczkiem do oplukania sie - miejscowi nam powiedzieli gdzie szukac. Reszta byla platna. Tyle lat minelo, ze moze juz dzisiaj lepiej tam z infrastruktura i dostepnoscia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 30 Gru 2017 11:07 

Rejestracja: 29 Gru 2017
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź ;) czy może ktoś ma jakieś aktualne informacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 04 Sty 2018 21:56 

Rejestracja: 06 Wrz 2016
Posty: 16
Czy kąpanie w morzu martwym w połowie lutego jest możliwe czy jest to raczej średnia przyjemność ze względu na temperaturę wody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 04 Sty 2018 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ja się kąpałem na początku lutego 3 lata temu i spoko, na dworze było 25 stopni nie pamiętam ile woda ale i tak cieplej niż Bałtyk :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 04 Sty 2018 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Jak najbardziej możliwe, temperatura wody ma wtedy koło 19/22 stopni celsjusza.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 04 Sty 2018 22:10 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Powinna mieć ok. 20°C, więc bez rewelacji, ale z drugiej strony chyba lepsza taka temperatura niż ponad 30° zupa w lecie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 06 Sty 2018 23:07 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 15
Info z końca grudnia 2017
Zbiornik północny
- Kalya - 57 szekli za dzień
- Biankini Beach - też płatna, info od ochroniarza w Kalya
- Jest jeszcze trzecia plaża, ale też płatna, info od ochroniarza w Kalya
- Mineral Beach - była zamknięta brama, więc raczej zamknięta
- Ein Gedi - zamknięta z powodu zapadlisk, chodzi o to, że Morze Martwe coraz bardziej się zmniejsza, przez to wody głębinowe odpływają i odsłaniają się zapadliska (jest jedna wielka dziura na starej drodze), można się kąpać, ale nie ma prysznica, mimo iż trochę śmieci to jest malowniczo, można też rozbić namiot
Zbiornik południowy
- Ein Bokek - jest duża plaża publiczna, pięknie wyremontowana, z informacji od lokalnych wynika, że wszystkie plaże w Ein Bokek są darmowe, są prysznice
- przy Neve Zohar - przy hotelu Leonardo, darmowa, prysznice
- Neve Zohar - nie wiem jak teraz, ale 2 lata temu była plaża bez pryszniców

Pod koniec grudnia temperatura wody w Ein Bokek naprawdę zimna, chyba z 17 stopni. Może to kwestia tego, że dzień był pochmurny. Trzeba było wykorzystać wszystkie techniki relaksacyjne, aby się zanurzyć. Za to interesująco obserwować niczego nieświadomych ludzi jak ładują się do wody. Ten zbiornik bardziej na północ był cieplejszy (sprawdzany w Ein Gedi), ale też bez szału.
W Ein Bokek są dystrybutory z wodą, w sklepie można kupić humus i pieczywo (ale czasem go brakuje). My zawsze kupujemy pity i humus w Jerozolimie na taką całodniową wycieczkę jak jedziemy stopem. Jeżeli chodzi o błoto, to ktoś tam kopał na plaży, ale wydobyte błoto słabo pokrywało skórę. Takie ciemnie, w różnych sklepach do kupienia (najtaniej 5 albo 6 NIS).
Druga opcja, którą rozważaliśmy to całodzienna wycieczka z Jerozolimy do Kalya, bilet całodzienny na transport - 26,5 NIS + wstęp na plażę.

http://paulinaiartur.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 28 Sty 2018 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
W Ein Bokek i Neve Zohar plaże są za darmo, tak samo natryski.
Załącznik:
hotel_david_ein_bokek.JPG
hotel_david_ein_bokek.JPG [ 237.12 KiB | Obejrzany 2940 razy ]

Załącznik:
plaza_kolo_hotelu_david.JPG
plaza_kolo_hotelu_david.JPG [ 253.51 KiB | Obejrzany 2940 razy ]

Załącznik:
plaza_darmowa_przebieralnia_natryski.JPG
plaza_darmowa_przebieralnia_natryski.JPG [ 278.14 KiB | Obejrzany 2940 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 28 Sty 2018 22:37 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Po stronie jordańskiej polecam krótki pobyt w Holiday Innie - hotel opisałem tu: viewtopic.php?f=1577&p=1037562#p1037562 . Własna plaża, misy z błotkiem , leżaki. A na dłuższą kąpiel zimą basen z podgrzewaną wodą z widokiem na Morze Martwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 28 Sty 2018 23:10 

Rejestracja: 29 Gru 2017
Posty: 4
Plaże bezpłatne nad Morzem Martwym w Jordanii - info z pierwszej połowy stycznia

Jadąc główną drogą z Ammanu do Akaby wzdłuż Morza Martwego, warto zatrzymać się na plaży bezpłatnej na wysokości drogowskazu kierującego na "Hot springs", to jest za kanionem Zarca, a jeszcze przed Wadi Mujib, zejście jest lekko strome, na samej plaży kąpią się tylko miejscowi ludzie, ogromnym plusem jest strumyk! Warto wziąć ze sobą pustą butelkę i opłukać się, korzystając z ciepłej wody ze strumienia. Zbaczając z drogi w tym samym miejscu w górę, znajdziemy małe źródła ciepłej wody, znane tylko lokalsom. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 29 Sty 2018 10:01 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 195
niebieski
Kilka informacji odnosnie Kalya Beach.
Byłem w zeszłym tygodniu, wstęp dla dodrosłych 59 NIS, dla dzieci powyzej 3 lat 48 NIS. Nie ma rabatów od tych cen, nieważne czy wchodzisz na godzinę czy cały dzień opłata jest stała.
Na plaży lezaki, krzesełka, prysznice i ratownik na wieżyczce obserwacyjnej, ręczniki extra płatne (16 NIS za wypożyczenie). Na miejscu tez bar i mini sklepik.
Z przystanku autobusu z Jerozolimy można zamówić sobie bezpłatnego busika na plażę (numer telefonu po busika przyklejony na przystanku).
Osobiście uważam, że dla osób które nie mają zbyt wiele czasu, a chcą zobaczyć Morze Martwe to Kalia to dobry wybór.
Ja wyjeżdzałem o 13.30 z Jerozolimy i około 17stej byłem w Jerozolimie z powrotem. Nad Morzem Martwym spędziłem około 2 godzin, akurat żeby się popluskać i poleżeć trochę na leżaku i wygrzać.
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 29 Sty 2018 12:54 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Ein Bokek. Wizyta w styczniu. Bylismy po 15ej wiec juz slonce sie chowalo za szczytami gor.
Woda chyba troche zimniejsza niz w M. Czerwonym.
Ale ja sie kapalem chociaz sam przed Baltykiem zawsze mialem opory.

Plaza darmowa, prysznice sa. Lezaki juz byly pozbierane. Na 1.5h kapania starczylo nam czasu.
Nie kupilismy zadnego blotka bo czasu malo i strach, ze na lotnisku zabiora.

Temp powietrza 24-25st.

Parking platny, 5 ILS za 1h i polecam placic bo widzialem, ze jakas obsluga ciagle jezdzila i sprawdzala czy bilet parkingowy jest.
Oczywiscie sporo Polakow. W pewnym momencie chyba tylko nasi rodacy w wodzie przebywali. Troche szkoda, ze dluzej nie pobylismy ale wczesniej Masada na liscie byla. A jechalismy z Eilatu i tez nie wyjechalismy zbyt wczesnie ...

Polecam buty do wody. Na brzegu jest normalny piasek ale dalej juz tylko krysztalki soli. Zona zdjela te buty a potem musialem jej przynosic bo nieprzyjemnie bylo po tym deptac. Czasami sie trafiaja duze krysztalki, wielkosci Ferrero Rocher :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 29 Sty 2018 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Potwierdzam. Jak tylko podjechaliśmy na parking pod McDonald's to dwóch Japończyków/Koreańczyków dostawało mandat za brak biletu. Dlatego wysadziliśmy dziewczyny i podjechaliśmy na ten koło hotelu David (bo jest darmowy, bez problemu z parkowaniem, ale zastrzegam - byłem teraz w styczniu). Na plaży praktycznie sami Polacy. Brak opłat za leżaki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 01 Mar 2018 01:14 

Rejestracja: 30 Lis 2016
Posty: 1
Pod koniec lutego byliśmy w Ein Bokek
przejazdem, zahaczając oczywiście o Morze Martwe.
Jechaliśmy z Micpe Ramon (auto),
parking a raczej płac naprzeciwko hotelu David.
Przy parkingu pracowały koparki, ale mogliśmy
bez problemu parkować (za darmo!).
Grupa Polaków rozbijała tam nawet namioty.
Plaża zaraz za parkingiem, darmowa.
Błota na plaży nie ma, można było kupic gdzieś blisko, ale nie korzystałam.
Prysznice, przebieralnie ogólnodostępne i tez darmowe.
Plaża nie jest zbyt urokliwa, chociaż otoczenie gór znacznie poprawia standard :)
Więcej niż 1h i tak trudno wytrzymać w wodzie, wiec myśle że wystarczy jak na taką godzinkę :) buty do wody nie zaszkodzą.
21 luty temperatura wynosiła Ok. 20 st., woda dosyć zimna,
ale kąpieli w Morzu Martwym sobie nie odmówiliśmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 07 Mar 2018 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Fajna miejscówka, dzicz bez hoteli i innych wynalazków. Duży darmowy, dziki parking. Byłem w piątek i było sporo Żydów biwakujących, namioty, grillowanie itp. klimaty. Byli też ludzie pluskający się w wodzie, ale nie ma tam żadnej infrastruktury, więc żeby nie zostać słupem soli trzeba mieć ze sobą słodką wodę do umycia.
współrzędne geograficzne: 31°34'49.0"N 35°24'33.0"E
https://goo.gl/maps/nX2vjRhSrko
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 10 Kwi 2018 13:50 

Rejestracja: 31 Sty 2017
Posty: 7
sapos napisał(a):
Kilka informacji odnosnie Kalya Beach.
Byłem w zeszłym tygodniu, wstęp dla dodrosłych 59 NIS, dla dzieci powyzej 3 lat 48 NIS. Nie ma rabatów od tych cen, nieważne czy wchodzisz na godzinę czy cały dzień opłata jest stała.
Na plaży lezaki, krzesełka, prysznice i ratownik na wieżyczce obserwacyjnej, ręczniki extra płatne (16 NIS za wypożyczenie). Na miejscu tez bar i mini sklepik.
Z przystanku autobusu z Jerozolimy można zamówić sobie bezpłatnego busika na plażę (numer telefonu po busika przyklejony na przystanku).
Osobiście uważam, że dla osób które nie mają zbyt wiele czasu, a chcą zobaczyć Morze Martwe to Kalia to dobry wybór.
Ja wyjeżdzałem o 13.30 z Jerozolimy i około 17stej byłem w Jerozolimie z powrotem. Nad Morzem Martwym spędziłem około 2 godzin, akurat żeby się popluskać i poleżeć trochę na leżaku i wygrzać.


Cześć! Możesz podpowiedzieć gdzie szukać tego numeru, na jakim przystanku? Z góry dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group