Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#41 PostWysłany: 26 Maj 2016 14:30 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
@kumkwat_kwiat dzięki za podpowiedzi. A na GP na tych 2700m to po legalu się rozbija? Chcemy podejść wyżej, żeby nie robić góry w 1 dzień, myślałem raczej o miejscu gdzieś pod schroniskiem, ale można by wcześniej wyruszyć i faktycznie dojść do 2700.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#42 PostWysłany: 26 Maj 2016 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Jak byłem na GP to nikt przy schronisku się nie rozbijał. Nie sądzę aby jednak był problem z "Zezwoleniem".
Na Bishorn spałem pod samym czołem lodowca, tuż przy schronisku, które było zajęte w całości, a na podłodze nie pozwalali. Tam były nawet przygotowane takie kamienne platformy do namiotu w niektórych miejscach, które zostały usypane wcześniej przez innych wspinaczy.

Wy chcecie nocować na 2000m. Trochę nie widzę sensu chyba jednak. Schronisko Vittorio Emanuele II jest na 2700. Jeśli chcecie zaatakować GP, to raczej rano, a jak wyruszycie z 2000, to będziecie musieli sporo sił jeszcze wydać na dojście do schroniska i później iść za wieloma ludzkimi "tramwajami".
Szacuje że na samym szczycie będziecie mieli pokaźny korek...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
m00kry uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#43 PostWysłany: 26 Maj 2016 15:33 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Raczej miałem nadzieję , że nie dogonimy tych "tramwajów" przed szczytem, a będziemy się mijać z większością jak będą schodzić. Będą mieli sporo przewagi na starcie.
Gorzej by z tym było jak byśmy rozbili się na powiedzmy 2400.
Ale jeśli nie będzie problemu z biwakiem na 2700 to ja jestem za, zostaje tylko ekipę przekonać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#44 PostWysłany: 26 Maj 2016 22:26 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Ja nocowałem gdzies w tych okolicach, było kilka miejsc na namioty i nawet na google.maps się namiot załapał. W okolicy jest woda. Ze schroniska to ok 10-15 min:

https://www.google.pl/maps/place/45%C2% ... !4d7.23125

Jak nie dacie rady tak wysoko to są jakieś murki zaraz po zakończeniu trawersów, ale nie pamiętam jak tam z wodą było. Jednak w tym miejscu najcięższe podejście będzie już za wami więc możecie próbować dojść wyżej.

Wyjście koniecznie przed świtem.
Góra
 Profil Relacje PM off
m00kry uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#45 PostWysłany: 28 Cze 2016 18:05 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Odpadła nam z ekipy 1 osoba, chętnego na to miejsce proszę o kontakt 519605426, albo elektrycznymarek@wp.pl
koszt: 400zł (samochód, paliwo, opłaty drogowe, mosty, tunele...) plus ew. kolejka tramwai MontBlanc, bandzi...

Ramówka wyjazdu:

1) Sobota, 9 lipca
Rano zbiórka w Katowicach. Wyjazd do Liechtensteinu przez Niemcy.
Dojazd do Liechtensteinu i kilka godzin na zwiedzanie tego kraju.
2) Niedziela
Nocleg w namiotach i dojazd do Golden eye bungee. Kto chce niech skacze, kto się boi to niech nagrywa tych co się nie boją...
Dojazd do Pont, rozbijamy namioty na 2000m, jak czas pozwoli to wejdziemy na około 2800m io tam się rozbijamy. Aklimatyzacja.
3) Poniedziałek
Wejście na Gran Paradiso 4061m. Zejście do Pont.
4) Wtorek
Dojazd do Les Houches. Odpoczynek i przygotowanie do MB.
Jeżeli damy radę dojechać do Les Houches w poniedziałek i przygotować się do wejścia na MB i oczywiście będziemy na to fizycznie gotowi, to możemy przyśpieszamy start na MB o 1 dzień z środy na wtorek, ale to zobaczymy na miejscu (raczej w to wątpię). Myślę, że 1 dzień na regenerację będzie potrzebny.
5) Środa
Wejście na MB do Tete Rousse, rozbijamy namioty na 3200m.
6) Czwartek
Atak szczytowy MB i zejście do namiotu, w razie niepogody czekamy 24h.
7) Piątek
Zejście do samochodu z buta.
Jeżeli w czwartek nie było pogody to teraz atak szczytowy MB, zejście do namiotu i zjazd kolejką (żeby przyśpieszyć, nadrobić czwartkową niepogodę).
Jeśli dalej będzie, lało, wiało, padało, błyskało, mgliło to już nie zdążymy zdobyć Białej Góry, na pocieszenie mamy zdobyty inny czterotysięcznik Gran Paradiso.
Zależnie od czasu nocujemy w Les Houches lub jedziemy w stronę Luksemburga i nocujemy gdzieś po drodze.
8 )Sobota
Jedziemy do Luksemburga, kilka godzin na zwiedzanie i powrót przez Niemcy.
Nocleg po drodze, gdzieś...
9) Niedziela
Już każdy będzie z powrotem w domu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#46 PostWysłany: 15 Wrz 2016 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2016
Posty: 23
Loty: 25
Kilometry: 27 426
Czy udała się wyprawa i samo wejście na MB???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#47 PostWysłany: 16 Wrz 2016 23:15 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Wyprawa w alpy jako całość była super. Jechaliśmy w 6 osób 7-osobowym sharanem. Bylo ciasno ale wesoło i bardzo tanio. Cała szóstka zdobyla Gran Paradiso (4-tysięcznik we Włoszech), na rozgrzewkę... Na MB już nie było tyle szczęścia, było kilkudniowe załamanie pogody, chwilami do -27st. odczuwalnej na szczycie, silny wiatr i dużo opadów. Ale mimo trudnych warunków 3 osoby z 6 zdobyły szczyt :) Wyprawa w 6 osób trudna do ogarnięcie pod wzg. logistycznym i opóźnienia w terenie... ale klimat/atmosfera zgranej dużej ekipy wszystko rekompensują. Było naprawdę super! Przed wyprawą nie znałem nikogo z ekipy osobiście, wszyscy zobaczyliśmy się na żywo w Katowicach na zbiórce w nocy/nad ranem. Jak nie macie z kim jechać na wyprawę to szczerze polecam forum! To moja druga wyprawa z "człowiekami" z forum i dwie naprawdę w 100% udane. Nie mamy recenzji z wyprawy w necie, ani filmu na YT. Ale jest wywiad z kolegą co był z nami: http://kanals.pl/wideo,3202,rozmowa_tyg ... 82016.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#48 PostWysłany: 05 Sie 2017 22:37 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
m00kry napisał(a):
Ale mimo trudnych warunków 3 osoby z 6 zdobyły szczyt :)
Nie mamy recenzji z wyprawy w necie, ani filmu na YT. Ale jest wywiad z kolegą co był z nami: http://kanals.pl/wideo,3202,rozmowa_tyg ... 82016.html

Odkopałem temat, gdyż rozważałem wspinaczkę na MB. Jednak po obejrzeniu wywiadu i zdjęć z tej wyprawy stwierdziłem, ze to nie takie proste i trzeba się na to dobrze przygotować. Może w przyszłym roku, latem spróbuję.
Jedna jeszcze uwaga: m00kry napisał, ze 3 osoby zdobyły MB. Tymczasem z podanego wywiadu, wynika, iż tego czynu dokonało tylko dwóch braci z Lubartowa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#49 PostWysłany: 06 Sie 2017 12:39 

Rejestracja: 29 Mar 2015
Posty: 21
Loty: 61
Kilometry: 102 692
Czy przy wejściu na MB potrzebne są dobre umiejętności z wspinaczki górskiej? średnio sie orientuje jak wygląda trasa a tez chciałbym w przyszłym roku sie tam wybrac
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#50 PostWysłany: 06 Sie 2017 12:40 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
Bo Bracia z Lubartowa to była inna ekipa :) My atakowalismy szczyt dzień przed nimi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#51 PostWysłany: 06 Sie 2017 17:05 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Oni mówili, że przed ich atakiem na MB były bardzo trudne warunki i nikt nie atakował MB. Nawet ci co próbowali, to zawracali i dzięki ich śladom w śniegu, bracia mogli atakować szczyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#52 PostWysłany: 07 Sie 2017 00:43 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
-- 07 Sie 2017 00:25 --

julk1 napisał(a):
Oni mówili, że przed ich atakiem na MB były bardzo trudne warunki i nikt nie atakował MB. Nawet ci co próbowali, to zawracali i dzięki ich śladom w śniegu, bracia mogli atakować szczyt.


@julk1 Nie bardzo wiem o co Ci chodzi...
Chodzi Ci może o to, że ściemniam o naszym szczytowaniu dzień przed Bartkiem i jego bratem Kubą?

Wiem, że interesuje Cię zdobycie MB. Jak chcesz info z pierwszej ręki to znajdziesz mnie na FB i Messeng pod nazwą Marek Mokry. Bartek trochę przejaskrawił rzeczywistość. Pozdr

-- 07 Sie 2017 00:43 --

seba1902 napisał(a):
Czy przy wejściu na MB potrzebne są dobre umiejętności z wspinaczki górskiej? średnio sie orientuje jak wygląda trasa a tez chciałbym w przyszłym roku sie tam wybrac
pozdrawiam


No raczej nie polecam osobom nie obeznanym z rakami i czekanem. Tam co roku ginie wiele osób. Poza tym idąc szlakiem normalnym od strony Les Houches (Chamonix), niby najłatwiejszym... trzeba przejść przez kuluar gdzie umiejętności nie wystarczą. Tam trzeba mieć dodatkowo szczęście bo tam latem kamienie sypią się na głowę bez opamiętania...
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#53 PostWysłany: 07 Sie 2017 00:49 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@julk1
To najwyższa góra Alp zatem, zgadza się, do wejścia na nią należy się dobrze przygotować. Im lepiej się przygotujesz tym mniejsze szanse, że będą Cię zwozić w foliowym worku.

@seba1902
Jeśli nie orientujesz się jak wygląda trasa (a w sieci jest multum informacji) i nie wiesz co potrzeba aby wejść na szczyt to Tobie także polecam odpuścić sobie w najbliższym czasie wchodzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#54 PostWysłany: 07 Sie 2017 01:00 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
A czy najlepszy okres na zdobywanie MB to 15.08-15.09 jak ktoś już napisał? Od jakiej wysokości jest wówczas śnieg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#55 PostWysłany: 07 Sie 2017 01:07 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
m00kry napisał(a):
trzeba przejść przez kuluar gdzie umiejętności nie wystarczą. Tam trzeba mieć dodatkowo szczęście bo tam latem kamienie sypią się na głowę bez opamiętania...

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/nie- ... lacy/cpfvn

Cytuj:
Jego autorzy zwracają uwagę na największe pułapki czyhające na alpinistów, m.in. na popularnym źlebie Couloir du Gouter, zwanym też Couloir de la Mort (kuluar śmierci), gdzie w latach 1991 – 2011 zginęły 74 osoby. Największym zagrożeniem są tam spadające kamienie – w godzinach między 11 a 13.30 kamienie spadają średnio co 17 minut.

https://wiadomosci.wp.pl/polak-zginal-w ... 319452801a


troche jak na strzelnicy:




e: pomocna broszurka: https://www.petzl.com/fondation/foundat ... PL.pdf?v=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#56 PostWysłany: 07 Sie 2017 16:23 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Właśnie jeden z braci z Lubartowa, opowiadając o zdobyciu MB, powiedział, ze najtrudniejszym elementem w całej wyprawie było przejście 50 m gdzie były lawiny kamienne. Oni mieli szczęście, bo było chyba minus 10 (lato :) i kamienie były przymrożone do skał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#57 PostWysłany: 07 Sie 2017 18:54 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@julk1
Szczęście można zwiększyć używając rozumu i wychodząc o odpowiedniej porze.
A poziom pytań, które zadajesz ewidentnie wskazuje, że nie powinieneś wybierać się prędko na tą górę.
Góra
 Profil Relacje PM off
m00kry lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#58 PostWysłany: 07 Sie 2017 22:09 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 65
Loty: 44
Kilometry: 78 601
kumkwat_kwiat napisał(a):
@julk1
Szczęście można zwiększyć używając rozumu i wychodząc o odpowiedniej porze.
A poziom pytań, które zadajesz ewidentnie wskazuje, że nie powinieneś wybierać się prędko na tą górę.


Muszę przytaknąć koledze kumkwat...
To, że jest -10 i pół metra świeżego śniegu (bo tyle wtedy było w lipcu 2016 na wysokości około 3500m) nie znaczy, że nie ma zagrożenia od spadających kamieni, kamyczków i głazów! Tam jest prawie pionowo miejscami. Wystarczy, że jakiś debil powyżej będzie nieostrożny, eeee szkoda pisać chyba. Trochę wyobraźni wystarczy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#59 PostWysłany: 07 Sie 2017 23:11 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
kumkwat_kwiat napisał(a):
A poziom pytań, które zadajesz ewidentnie wskazuje, że nie powinieneś wybierać się prędko na tą górę.

Masz rację. Już cię nie męczę pytaniami. Popytam gdzie indziej kogoś, kto potrafi dzielić się swoja wiedza z innymi, a nie zajmuje się ocenianiem poziomu pytań. Bez odbioru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mont Blanc latem
#60 PostWysłany: 07 Sie 2017 23:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
te pytania to byly albo o jakims filmiku, albo o sniegu w Alpach.. sorry.

julk1 napisał(a):
A czy najlepszy okres na zdobywanie MB to 15.08-15.09 jak ktoś już napisał? Od jakiej wysokości jest wówczas śnieg?


w gorach odpowiadasz nie tylko za siebie, jak widze niedzielnych turystow w leginsach i adidaskach, ktorzy wjechali na Kasprowy i leca na Swinice albo lepiej Orla, bo trzeba cos zdobyc, to lepiej przyspieszyc...

tu masz zdjecie MB sprzed 3 tygodni, sam sobie odpowiedz co potrzeba, oprocz dobrej kondycji.

https://ibb.co/dxtb4k
Góra
 Profil Relacje PM off
julk1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group