Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2015 19:33 

Loty: 77
Kilometry: 194 843
Czy jest sens wypożyczać samochód czy może lepiej proszuac się busami i taxi?
jaki jest stan dróg jesli chcemy wypożyczyć samochód?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 20 Lut 2016 13:39 
Awatar użytkownika

Loty: 128
Kilometry: 147 716
Wie ktoś może, jak dojechać z Kiszyniowa do oddalonego o 50 km Hîncești?

#3 PostWysłany: 20 Lut 2016 14:34 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
HON fly4free
Z Gara Sud masz marszrutki co 5-15 minut:
http://www.autogara.md/orar/search.php
 Relacje PM off
Donovaninho lubi ten post.
Grzegorz40 uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 19 Mar 2016 23:13 

cześć,
macie może namiar na jakiegoś kierowcę z samochodem, który nająłby się wożenia przez dwa dni turystów po mołdawi (na północ od Kiszyniowa)? jakie są to orientacyjnie stawki?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 20 Mar 2016 03:04 

niebieski
nie lepiej wypozyczyc pojazd i bujac sie samemu ?? moldawskie drogi wcale nie takie straszne, no moze poza Kiszyniowem, gdzie czteropasmowe aleje nie maja wymalowanych pasow :lol: robi sie tak troche chaotycznie momentami, ale daje sie rade :D
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 20 Mar 2016 03:22 

niebieski
Też myślę nad wypożyczeniem samochodu, tylko jak tu jechać na zwiedzanie winnicy z degustacją :lol:
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 20 Mar 2016 03:54 

niebieski
w Moldawii masz troche wyzszy limit niz w Polsce, (0.3) czyli kielona winiacza mozna spokojnie przyjac :)
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 21 Mar 2016 12:49 

radzio666 napisał(a):
nie lepiej wypozyczyc pojazd i bujac sie samemu ?? moldawskie drogi wcale nie takie straszne, no moze poza Kiszyniowem, gdzie czteropasmowe aleje nie maja wymalowanych pasow :lol: robi sie tak troche chaotycznie momentami, ale daje sie rade :D

pewnie tak. tylko moje doświadczenie gruzińskie mówi: nie planuj samochodu w kraju winem płynącym.
nie mam pojęcia jak się tam kończą ew. problemu z alko u kierowców-turystów. nie chce mieć pełnej odpowiedzialności przed wypożyczalnią.
generalnie wolę mieć święty spokój i wypoczywać.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 19 Wrz 2016 16:44 

Loty: 52
Kilometry: 110 285
Byłem ponad tydzień w Mołdawii i przez cały czas podróżowałem wraz z żoną transportem publicznym lub auto stopem (na dłuższe dystanse). Auto stop z reguły nie jest płatny jak na Ukrainie. Ludzie nie upominają się o pieniądze za przejazd. Marszrutki są podobne jak na Ukrainie. Jesli chodzi o koszty to są stosunkowo niedrogie.

Cricova - zdecydowanie polecam wizytę w najdłuższych piwnicach winnych na świecie. Ponad 100 km piwnic pod ziemią, gdzie przechowuje się wino. Dojazd do Cricovej jest bardzo spoko. Jeździ marszrutka nr 2 z Kiszyniowa (na pewno z okolic cyrku, ale też gdzieś w centrum ma przystanki). Koszt dojazdu do końcowego przystanku w Cricovej to 9 lei. Stamtąd jest jakiś kilometr pieszo w dół ulicy aż do wejścia do winnicy. Najlepiej wykupić poranne zwiedzanie na 9 rano. Jest najtaniej po prostu.

Jeśli chodzi o wjazd i wyjazd do Mołdawii: wjechaliśmy marszrutką z Kamieńca Podolskiego aż do Bielców. Przejazd przez przejście graniczne Mamałyga - Criva. Oczywiście dają pieczątki. Koszt przejazdu z Kamieńca podolskiego to ok 150 - 200 hrywien. Przejazd trwa długo. Nawet jeśli kierowca będzie jechał szybciej, to i tak gdzieś po drodze zatrzyma się, bo ma znajomych i chce pogadać. jeśli wyjeżdża o 11 i mówi, że na przejściu granicznym będzie o 14, a to tylko 100 km, to trzeba mu wierzyć.

Ważne żeby nie wymieniać hrywien na lei od razu na granicy. Kurs jest wręcz złodziejski. Za to euro i dolary są w dobrej cenie, wiec można tam wymienić. Jeśli zachowa sie wstrzemięźliwość, to można poprosić kierowcę o zatrzymanie się w Lipkanach w mieście. Wtedy tam można wymienić walutę. Zazwyczaj znajda się jacyś Mołdawianie, którzy zaprowadzą do "zaufanego człowieka". My wymienialiśmy pieniądze "z ręki". Wielki facet trzymał wachlarz różnych walut i zamieniał na leje mołdawskie. Trochę strasznie, ale kurs lepszy niż w bankach. Pieniadze były w porzadku, bo przez całą drogę używaliśmy ich bez przeszkód.

Jeśli jakieś pytania, to śmiało, bo nie chcę pisać zbyt długiego postu od razu.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 19 Cze 2017 15:47 

Jaka jest częstotliwość kursowania marszrutek? W zeszłym roku z narzeczoną zrobilismy wycieczkę krajoznawczą po Gruzji i z marszrutkami nie było problemu. Jak jest w Mołdawii? Nocleg mamy w Kiszyniowie, więc chcąc zobaczyć Soroki, Tipovą, okolice Starego Orcheii, Gaugazję i Tyraspol nie będzie problemu z dojazdem do tych miejsc i powrotem? Google maps mówi, że do takich Soroków jedzie się 2,5 godz., więc jeśli to prawda to byłaby to całodniowa wyprawa ze stolicy..
I następne pytanie- w Kiszyniowie jest kilka dworców autobusowych, z którego najlepiej korzystać, żeby dojechać do w/w miejsc? Z tego, który znajduje się obok bazaru Pieta Centrala? Czy stamtąd kursują też busy do Odessy ?
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 19 Cze 2017 17:55 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
HON fly4free
Kierunki północne jak Soroki z Gara Nord, kierunki południowe jak Gagauzja z Gara Sud. Odessa również z Gara Nord. Rozkłady: http://www.terra.md/ro/timetable/default.aspx
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 30 Cze 2017 17:33 

Ile czasu jadą autobusy z Kiszyniowa do Odessy i do Jassy/Jassów i jaki jest koszt ?
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 28 Paź 2017 17:14 
Awatar użytkownika

złoty
Może ktoś wie czy są autobusy/marszrutki z Tyraspola do Komratu czy trzeba jechać przez Kiszyniów?

Image
 Relacje PM off  

[ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości