Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2018 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
W Mołdawii sprawa skorzystania z internetu mobilnego jest dosyć prosta i tania.
Ja skorzystałem z operatora Moldcell, którego startery SIM można kupić w każdym kiosku w Kiszyniowie. A kioski są na każdym kroku. Zakupionej karty sim nie trzeba nigdzie rejestrować, nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów. Wystarczy kupić, umieścić w telefonie i można od razu korzystać.
NA dzień dzisiejszy są 3 rodzaje pakietów, a szczegóły na obrazku poniżej. Jeden lej na dzień dzisiejszy to około 0,21 zł. Tak więc najtańszy pakiet to koszt około 8 zł.
Karta działa również w Naddniestrzu.
Załącznik:
internet mobilny mołdawia.JPG
internet mobilny mołdawia.JPG [ 57.34 KiB | Obejrzany 7311 razy ]

http://www.moldcell.md/rom/cartela
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 27 Lip 2018 12:02 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Trzeba to jakoś konfigurować w telefonie żeby działał internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Lip 2018 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Poszedł od razu. Nic nie konfigurowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Kwi 2019 00:49 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 24
Czołem!
Czyli rozumiem, że wkładamy kartę do telefonu i internet śmiga?
Bez zbędnych konfiguracji i aktywacji? ( po rumuńsku to raczej było by problematyczne...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Kwi 2019 08:41 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Teoretycznie tak powinno być.
Ja miałem pewne problemy, trzeba tam wysłać jakieś SMS'y aktywacyjne.
Pamiętam, że w końcu zadziałało, ale ogólnie to różnie bywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2019 08:48 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 223
U mnie karta Moldcell w telefonie Xiaomi nie chciała działać nawet po wpisywaniu różnych kodów aktywacyjnych, za to w Huawei zadziałała od razu po włożeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lip 2019 20:10 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Trochę off-topic, ale jeśli jednak internet mobilny zawiedzie, to byle kawiarnia, McD i muzeum ma bardzo szybkie wifi bez logowania. Złapało mi w trolejbusie stojącym w korku obok kawiarni :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lip 2019 07:31 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Wróciłem z Mołdawii i została mi karta sim Moldcell z około 4GB do wykorzystania (wykorzystałem tylko 1 GB). Kupowana w piątek (nie wiem ile one są ważne, ale na pewno jeszcze spokojnie działa).

Jeżeli ktoś teraz wybiera się do Mołdawii i jest/będzie w Warszawie to z chęcią oddam za przysłowiową czekoladę ;)
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group