Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Mar 2024 17:33 

Rejestracja: 04 Mar 2024
Posty: 3
Witam,
To pierwszy moj wpis na forum.
Dwa dni przed problemami z Naddniestrzem wykupilam dla siebie i meza wylot na 3 noce do Kiszyniowa, w polowie maja 2024. Nie wiem, czy ten wyjazd dojdzie do skutku.
Czy istnieja jakies lokalne biura podrozy, gdzie mozna kupic na miejscu jednodniowe wyjazdy, aby zobaczyc okolice? Gdzie?
Ktos pisal, ze na miejscu wykupil wyjazd do Tyraspolu, zakladam, ze byl to wyjazd organizowany. Czy ten kierunek bedzie mozliwy, nie wiem, choc mnie by on bardzo interesowal. Wiem, ze sa prywatne wyjazdy, samochodem osobowym, drogie, jednak my bysmy woleli wyjazd w wiekszej grupie, moze autobusem, lub chociazby minibusem. Prywatne wyjazdy nalezaloby zalatwiac juz duzo wczesniej, a teraz sam wyjazd stoi pod znakiem zapytania.
Czy ktos moze sie orientuje, gdzie w Kiszyniowie mozna cos takiego od reki wykupic? Sa juz takie biura? Mowie dosc dobrze po rosyjsku, wiem, ze istnieje transport publiczny, jednak wycieczka w grupie, moze z przewodnikiem, bylaby dla nas bezpieczniejsza, zwlaszcza w obecnej sytuacji.
Mamy dwa pelne dni, gdzie taki wyjazd bylby mozliwy. Chetnie wybralabym sie tez do Gagauzji, zwiedzenie Naddniestrza i Gagauzji udaloby sie pewnie nawet w ciagu jednego dnia.
Czy ktos mialby jakies informacje na ten temat? Z gory dziekuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 04 Mar 2024 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nikt nie wie co będzie z Naddniestrzem w maju.
Ale jest szansa, że aktualne napięcie rozejdzie się po kościach.

Co do wycieczki po samym Tyraspolu najprościej będzie zapytać Romana - on siedzi w Polsce, ale z pewnością będzie mógł kogoś polecić na miejscu

https://www.instagram.com/romanfanpolszy/
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2024 22:25 

Rejestracja: 04 Mar 2024
Posty: 3
Na Romana wpadlam juz kilka dni temu. Niestety on juz od kilku lat jest w Polsce, wiec nie wiem, czy bylby w stanie pomoc.
Nie korzystam z przekonania z zadnego social media, link mi sie nie otwiera, nie jestem w stanie nawiazac z nim kontaktu. Z doswiadczenia tez wiem, ze takze ambasady nie moga w takim przypdadku pomoc, tak bylo rok temu przynajmniej z albanska ambasada, kiedy chcialam zaplanowac tam kilka dni.
Dla formalnosci planuje jednak odwiedzic (napisac) moldawska ambasade, jest ona w moim miescie.
Dziekuje bardzo za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2024 22:52 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
nie wiem na ile samodzielni jestescie, ale najprosciej wynajac samochod na lotnisku i przekroczyc granice autem, ja tak zrobilam w zeszlym roku. Wtedy bedziecie tez miec czas na Gaugazje i winnice, monastyry w Moldawi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2024 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Nie wiem czy jakaś wypożyczalnia z Kiszyniowa pozwoli pojechać wypożyczonym samochodem do Naddniestrza.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Mar 2024 12:09 

Rejestracja: 04 Mar 2024
Posty: 3
To nie o to chodzi, zeby we dwojke wybrac sie wypozyczonym samochodem. A co bedzie, jak go tam zatrzymaja? Jak nas dwoch zatrzymaja?
Poza tym z Kiszyniowa jezdza czesto i tanio autobusy. Jak nas stamtad z jakiegos powodu wyprowadza, nikogo to nie wzruszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Mar 2024 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ale tak jest wszędzie gdzie jedzie się w trudniejszych warunkach.
Jest ryzyko - jest zabawa.
Naddniestrze nie jest jakoś ponadprzeciętnie niebezpieczne - jak nie będziecie chcieli na siłę fotografować wojska czy milicji to jest 99% szans, że nic się nie wydarzy.

Jeżeli znacie rosyjski to ja bym bez problemu jechał - w razie czego można się opowiedzieć co i jak.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group