Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Wrz 2011 19:33 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
Pozwalam sobie przerzucić tu dyskusję z promocje "milowe i nie tylko" (http://www.fly4free.pl/forum/posting.php?mode=quote&f=11&p=30249) dotyczącą lotu na Kubę. Myślę że to całkiem niezły sposób na wykorzystanie mil. Warszawa - Varadero w styczniu 2012 za 70 tys mil + 1500 zł podatków. Swiss + Edelweiss (lot przez Zurich, niestety z nocką tamże).

rob_sad napisał(a):
Nocleg w ZRH nie jest taki zły. Co prawda miałem taki lot w 2008 i mogło się coś od tego czasu zmienic, ale tam w strefie tranzytowej są pokoje do wynajęcia za około 100chf, co nie jest raczej sumą wygórowaną. Nigdzie nie trzeba wychodzić ;)


Wiem, ale teraz to jest 124 CHF (za pokój dwuosobowy) co przy obecnym kursie franka jest jednak dosyć wysoką ceną. Teoretycznie stać mnie, ale mam wiele pomysłów jak lepiej wydać te prawie 450 zł :) Więc raczej skończy się noclegiem na lotnisku

rob_sad napisał(a):
Teraz staram się dzwonić na numer dla FTL, są minimalnie milsi i bardziej pomocni (choc to te same osoby). Na pewno jest tam jedna pani która niewiele potrafi, trafiłem na nią kilka razy i zrobi co trzeba, ale gdy tylko poprowadzi się ją za rękę. Jest kolejna pani, która jest miła, ale wiedzą nie błyśnie. Jest też jeden pan który jest naprawdę dobry (chyba w ogóle jest tylko jeden pan). Na Twoim miejscu dzwoniłbym tam tak długo, aż usłyszałbym męski głos ;)


Dzięki za radę :) Rzeczywiście, chyba jedyna moja konstruktywna rozmowa z polskim M&M była właśnie z jakimś facetem - widać właśnie z tym o którym piszesz. Niestety następne dwa razy trafiałem już gorzej i straciłem do nich cierpliwość.

rob_sad napisał(a):
Do rozmowy lepiej się przygotować. Da się wczesniej sprawdzić w sieci dostępność miejsc za mile, dla lotów innych niż LO, LH, LX nie jest to proste, ale możliwe. Ciagle da się przez stronę ANA, ale tylko dla linia *A.


ANA, tzn ta japońska linia? Mógłbyś napisać coś więcej jak tam szukać, bo pierwsze słyszę? Szkoda że nie wiedziałem wcześniej że coś takiego istnieje, no ale trochę mil jeszcze mam, to przyda mi się w przyszłości, a pewnie też i innym.

rob_sad napisał(a):
Najlepiej poszukac kogoś z dostępem do płatnego programu typu expertflyer itp. Wtedy cały proces rezerwacji zajmie kilka minut. Pod koniec maja wykorzystując całe wcześniejsze doświadczenie rezerwowałem bilety poz-muc-sin-syd-chc // akl-kix-pvg-fra-poz, z stopoverami w syd i kix i dlugimi przesiadkami na zwiedzanie w sin i pvg. Wszystko zajelo mi ponizej 10minut, ale wczesniej dlugie godziny analizowalem rozklady lotow i dostepnosc biletow nagrod na stronach ANA.
Potem starałem się obniżyć kwotę dopłat, ale przez bałagan w systemie taryf w LO już się nie udało.

Mi byloby jednak szkoda 70tys mil na loty na Kubę. Wolalbym business do Tanzanii ;)


Heh, może masz rację. Ale mi zależało na Kubie z dwóch powodów - chcę się tam wybrać jak najszybciej (kto wie jak długo jeszcze ten kraj utrzyma swoją specyfikę). No i na Kubę wybierają się też znajomi, z którymi udało nam się zgrać termin. A do Tanzanii trudniej byłoby o towarzystwo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#22 PostWysłany: 11 Wrz 2011 22:24 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 981
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
W zasadzie wszyscy się zgadzamy: najlepszym pomysłem jest wymiana mil na bilet do Afryki (choć i ona pojawia się w promocjach Lufy w całkiem przystępnych cenach).
Przy mniejszej ilości mil, np. 20 000 dobrą opcją jest trafienie Kairu w promocji za 10 000 mil i stamtąd kombinowanie dalszego przelotu, np. Egyptair albo Ethiopianem w głąb Czarnego Lądu. Na koniec roku powinienem mieć 25 000 mil na koncie i taki właśnie wariant będę chciał realizować w 2012 (docelowo Nairobi lub Dar es Salaam).

A tak z innej beczki: czy ktoś z Was rozważał kiedyś wynajęcie samochodu za mile? W takiej np. Norwegii to mogłoby być niezłe rozwiązanie, bo tam ceny wynajmu są dość spore. Avis i Hertz bardzo często mają promocje "milowe".

PS. co do Etiopii to można ją raz w roku trafić całkiem tanio w Lufie - w zeszłym roku zapłaciłem 1518 PLN (z chińskim voucherem) za lot WAW-FRA-ADD-FRA-WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Wrz 2011 16:28 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
snooka napisał(a):
W zasadzie wszyscy się zgadzamy: najlepszym pomysłem jest wymiana mil na bilet do Afryki (choć i ona pojawia się w promocjach Lufy w całkiem przystępnych cenach).

A tak z innej beczki: czy ktoś z Was rozważał kiedyś wynajęcie samochodu za mile? W takiej np. Norwegii to mogłoby być niezłe rozwiązanie, bo tam ceny wynajmu są dość spore. Avis i Hertz bardzo często mają promocje "milowe".


Szkoda tylko że opłaty do Afryki są po 1500zł.

Co do samochodu to kiedyś tak wstępnie sprawdzałem sobie wynajem samochodu na lotnisku Alicante, w maju 2012, na 2 tygodnie. Wyszło coś ok. 100 000 mil :), samochód z niższej półki. Może jakieś promocje będa to będzie lepiej, w Eurosach to wychodzi jakieś 250 euro. czyli przelicznik 1 mila = 1gr. Słabo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Lis 2011 11:13 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
sprzedać 127000 mil za 2540zł. ( 1 mila = 2gr. ) to sensowne wg. Was ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Lis 2011 11:16 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
wilanowiak napisał(a):
sprzedać 127000 mil za 2540zł. ( 1 mila = 2gr. ) to sensowne wg. Was ?

Chyba żartujesz. To zdecydowanie za mało. 127k mil moim zdaniem jest warte ok. 5000zł lub nawet więcej.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Lis 2011 17:20 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
moim zdaniem przelicznik 3gr. za 1 mile jest dobry, ty proponujesz 4gr. Znajdź mi coś ( np. jakiś przelot lub 2 ) co normalnie kosztuje 5000zł a mi starczy na to mil ( pamiętaj o opłatach lotniskowych i podatkach )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Lis 2011 18:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7919
HON fly4free
wilanowiak napisał(a):
moim zdaniem przelicznik 3gr. za 1 mile jest dobry, ty proponujesz 4gr. Znajdź mi coś ( np. jakiś przelot lub 2 ) co normalnie kosztuje 5000zł a mi starczy na to mil ( pamiętaj o opłatach lotniskowych i podatkach )

Za 105 tys. można polecieć np. na Madagaskar w biznesie (+ podatki ok. 1500 pln oczywiście); za 70 tys. Afryka Centralna, Zachodnia, Wschodnia także w biznesie. )+ podatki.
To są z reguły najlepsze możliwości wykorzystania tej ilości mil, bo ceny na tych trasach (zwł. Afryka) nawet w Y są bardzo wysokie., a przy bilecie za mile dochodzi duża elastyczność podróży (np. po 1 stopie w cenie w każdą stronie i mozliwość podroży kilkusegmentowej) - więc nie da się tez zastosować "prostego" przeliczenia, że jeżeli bilet gdzieś tam trafia się w promocji za 2000 PLN to tyle samo jest warty ten "milowy".

Moim zdaniem przelicznik 4 gr/mile jest rozsądny, ale musisz mieć oczywiście konkretnego amatora. Niżej niż 3gr za mile bym nie sprzedawal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Lis 2011 23:52 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
a ja jednak 120000 mil mogę sprzedać za 3000zł - czyli 2,5gr. za 1 milę. Jest ktoś chętny? Szczegóły jakoś omówimy, ja komuś klepie za 120000 mil bilet/bilety, ten ktoś w tym samym czasie daje mi / przelewa 3000zł. Wiadomości na PW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Gru 2011 17:15 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Bartek w innym wątku zadał pytanie, jak sensownie wykorzystać 10-12k mil. Ja przekornie odpowiem w tym.

Tak małą liczbę mil najlepiej moim zdaniem spożytkować w promocji milowej. Przykłady:

http://www.fly4free.pl/?s=milowe

Tu za 10k mil + taksy można coś sensownego znaleźć.

Aktualnie jednak nie ma żadnej promocji milowej w LOT:

+-+-+-+ Ze względu na zmianę platformy technicznej Miles & More nie możemy w tej chwili zaproponować Państwu żadnych propozycji okazji milowych. Z przyjemnością przedstawimy je w terminie późniejszym - zapraszamy ponownie w połowie lutego 2012 r. +-+-+-+-+
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Gru 2011 17:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7919
HON fly4free
10-12 k mil tylko w promocjach milowych: jeśli nie ma ich LO (tu mozna upolować np. Kakukaz albo Bliski Wschod), warto śledzić LH : wybór tras jest zazwyczaj dużo bogatszy , choć podatki i oplaty do zaplacenia tez wyższe od LO bo nalicza je dla klasy Yflex + spora opłata paliwowa (razem zazwyczaj ok. 700-800 PLN) ale mozna trafić np. trasy balkańskie, rosyjskie i inne ktore zwzyczaj kosztuja ok. 1,5-2 k w eco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Sie 2012 18:16 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Odpowiedź na pytanie Mateusza z wątko M&M (przykład rezerwacji za mile z wykorzystaniem stopoverów):
poz-muc-sin (przesiadka 17h, czas na zwiedzanie)
sin-syd (stopover, 3 dni na zwiedzanie)
syd-christchurch (17 dni na zwiedzanie, bilet open jaw)
auckland-osaka (stopover, 5 dni na zwiedzanie)
osaka-shanghaj (przesiadka 13h, czas na zwiedzanie)
pvg-muc-poz
Suma dopłat na osobę 2280zł

Za kolejne mile planuję trasę: Europa-Kair(stopover)-Kigali // Zanzibar-ADD(stopover)-Europa.
Korzystnie wychodzi także kółko po Brazylii z odrobiną Aregentyny, o ile TAM jest jeszcze w *A.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 10 Sie 2012 00:08 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
100tys, to bilet wielostrefowy (3strefowy z nazwy) - wtedy możliwe są 4 segmenty (podobno + lot lokalny do waw).
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Gru 2012 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 65
Ja właśnie kupiłem bilety ORD-MIA-LIM-CUZ i powrót LIM-MEX, stopover i dalej MEX-ORD. Kosztowało to 65.000 mil (trzy osobne bilety) i około 400 zł. Przelot do Chicago kupiony za 1700 zł w LH. Zatem przelot do Peru plus 2 dni w Mexico City mam za około 2100 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Lut 2013 00:38 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Witam

W ofercie specjalnej Miles and More w tej chwili są loty do USA za 40 000 (Dallas)
Czy mogę kupić ten bilet ze stopoverem w Nowym Jorku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Lut 2013 01:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7919
HON fly4free
Zdaje się, że przy promocyjnych stawkach milowych stopy są wykluczone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Lut 2013 10:45 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Mój typ: GVA-JFK-VCE (PROMOJP) - 168 PLN (nieaktualne, gdyby ktoś miał wątpliwości)
JFK-HNL RT - 40k + 10 USD

Łącznie Hawaje z Europy za 200 PLN. To oczywiście przykład ekstremalny, ale właśnie w takich przypadkach mile najbardziej mi się przydają, czyli loty pozycjonujące przy błędach itp. oraz loty amerykańskimi liniami.

Przy okazji mam pytanie - z jakich narzędzi do sprawdzania dostępności biletów-nagród korzystacie?


Ostatnio edytowany przez blasto 25 Lut 2013 12:12, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Lut 2013 12:03 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 19
Loty: 2
Kilometry: 12 147
blasto napisał(a):
Mój typ: GVA-JFK-VCE (PROMOJP) - 168 PLN

Gdzie to można kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 25 Lut 2013 12:15 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Można było, swego czasu w "promocji" Alitalii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 25 Lut 2013 12:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Można było kupić: http://www.fly4free.pl/hit-kod-znizkowy ... y-za-free/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 25 Lut 2013 13:30 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
blasto napisał(a):
Mój typ: GVA-JFK-VCE (PROMOJP) - 168 PLN (nieaktualne, gdyby ktoś miał wątpliwości)
JFK-HNL RT - 40k + 10 USD

Łącznie Hawaje z Europy za 200 PLN. To oczywiście przykład ekstremalny, ale właśnie w takich przypadkach mile najbardziej mi się przydają, czyli loty pozycjonujące przy błędach itp. oraz loty amerykańskimi liniami.

Przy okazji mam pytanie - z jakich narzędzi do sprawdzania dostępności biletów-nagród korzystacie?


Czyli najbardziej opłaca się wydawać mile na loty po USA ?
Czy to dotyczy konkretnej linii, kierównków czy po porostu tam są mniejsze podatki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group