Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 24 Lis 2021 09:58 

Rejestracja: 13 Kwi 2019
Posty: 2
Witam,

Znalazłem lot z 2 przesiadkami AAA-->BBB-->CCC--->DDD ale chciałbym wysiąść na 2 transferze (CCC - lotu z AAA do CCC mi nie znajduje wyszukiwarna M&M). Czy orientujecie się czy jest możliwość nadania bagażi do CCC (czyli 2 miejsca przesiadki) ?

Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1142 PostWysłany: 25 Lis 2021 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Spróbuj kupić przez infolinię bilet do CCC o ile nie jest to jakiś stop techniczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1143 PostWysłany: 26 Lis 2021 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
MAD-BOG (AV) BOG-LIM (LP) Stopover LIM-GIG (LP)
GRU-BOG (JJ) Stopover BOG-MAD (AV) MAD-WAW (LO)

Booked. Infolinia US.
Lipiec/sierpień 2022.
80k mil + 153,60 USD

Wiem, że do bólu oklepane, ale się jaram, bo to ma być pierwszy raz w C4. 😁

Załączniki:
CED2BAEE-E916-42BA-A447-46EE1EDAE564.jpeg
CED2BAEE-E916-42BA-A447-46EE1EDAE564.jpeg [ 134.05 KiB | Obejrzany 1676 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1144 PostWysłany: 26 Lis 2021 11:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
A długie te stopy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1145 PostWysłany: 26 Lis 2021 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@kostek966 Lima - 2 tygodnie. Bogota - tydzień. W międzyczasie 10 dni w Brazylii. Dokupiłem już GIG-GRU-IGU-GRU bo dobra cena i super godziny i przesiadki - 280 PLN (Latam).
Jeśli chodzi o stopy w Bogocie i Limie, to generalnie dostępność jest tak duża, że można praktycznie dowolnie manewrować. Gorzej z lotem z Peru do Brazylii, bo tu (przynajmniej wg wyszukiwarki) jest bieda. A już lot LIM-GIG to jakiś ewenement, bo to jedyny lot (w ogóle, nie tylko *A), który lata bezpośrednio na tej trasie (3x w tygodniu i skaner pokazuje cenę 3,5k). Jest jeszcze np. LIM-GRU, ale też mała dostępność.
Początkowo miałem plan, żeby lecieć docelowo do SCL za mile i stamtąd za cash do Brazylii, ale kiedy znalazłem te pojedyncze połączenia z Limy do Brazylii, to pod nie zmodyfikowałem daty i odpuściłem Santiago (także ze względu na porę roku).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1146 PostWysłany: 06 Gru 2021 16:53 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Kolejne pytanie początkującego - chciałem zmienić loty zakupione za mile i wyszukałem sobie połączenia w interesującym mnie terminie na stronie m&m.
Zadzwoniłem na infolinię PL i Pani twierdziła, że ich nie widzi i nic nie da rady zrobić choć ja je widzę na stronie www m&m.
Zadzwoniłem na infolinię US chcieli mnie wysyłać do Meksyku przez USA i nie bardzo widzieli w moim terminie inne możliwości.
Zadzwoniłem na infolinię DE i Pani widziała jeszcze inne połączenia... (koniec końców mi pomogli)
Czy każda infolinia widzi coś innego w systemie m&m, a ja w wyszukiwarce lotów na stronie m&m jeszcze coś innego?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1147 PostWysłany: 06 Gru 2021 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@benedetti, jeśli a myślę że będzie otwarta lądowa granica z Boliwią do lata, to w czasie jednego wyjazdu możesz zobaczyć 3 prawdziwe cuda, mp w Peru, salar de uyuni w Boliwii i wodospady iguasu w Brazylii, mi to się udało w czasie 3 wyjazdów,
ogólnie super cena jak za tyle lotów
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#1148 PostWysłany: 06 Gru 2021 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@lluukk Ja, po swoich doświadczenia próbowałbym innego konsultanta na infolinii US, najlepiej w godzinach wieczornych (u nich) czyli nasze późnowieczorne/nocne. Może dałoby się zarezerwować to, co sam znalazłeś.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti 06 Gru 2021 18:15, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#1149 PostWysłany: 06 Gru 2021 18:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
lluukk napisał(a):
Kolejne pytanie początkującego - chciałem zmienić loty zakupione za mile i wyszukałem sobie połączenia w interesującym mnie terminie na stronie m&m.
Zadzwoniłem na infolinię PL i Pani twierdziła, że ich nie widzi i nic nie da rady zrobić choć ja je widzę na stronie www m&m.
Zadzwoniłem na infolinię US chcieli mnie wysyłać do Meksyku przez USA i nie bardzo widzieli w moim terminie inne możliwości.
Zadzwoniłem na infolinię DE i Pani widziała jeszcze inne połączenia... (koniec końców mi pomogli)
Czy każda infolinia widzi coś innego w systemie m&m, a ja w wyszukiwarce lotów na stronie m&m jeszcze coś innego?


No tak bo rózne rynki to rózna dostępność niestety
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1150 PostWysłany: 06 Gru 2021 18:23 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Ooo... to widzę, że to niezła zabawa będzie ;) (choć "różne rynki, różna dostępność" gdy widzę loty na www m&m a polska infolinia ich nie widzi trochę mi nie pasuje)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1151 PostWysłany: 06 Gru 2021 18:55 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
@lluukk Jak widzisz na M&M to kupuj tam. Infolinia pomaga znaleźć to czego nie widać. W sumie najlepiej atakować niemiecką od razu bo z reguły widzą najwięcej
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#1152 PostWysłany: 06 Gru 2021 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@lluukk Moje doświadczenia nie są zbyt bogate, ale nie udało mi się jeszcze żadnego nieco bardziej skomplikowanego składaka (bo to o to raczej chodzi - @oskiboski) złożyć przy pomocy polskiej infolinii. Już chyba więcej nie będę nawet próbował, szkoda czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#1153 PostWysłany: 06 Gru 2021 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@lluukk temat "point of sale" czy rynku sprzedaży jest bardziej zakręcony niż by Ci się mogło wydawać.
Nie wszystko co kupujesz przez stronę M&M w Polsce ma jako punkt sprzedaży PL (a w zasadzie tylko część ma) kupując np. krajówkę w Stanach za mile, możesz mieć jako miejsce sprzedaży Nowy Jork (albo czasami Frankfurt) więc tak jak pisze @oskiboski - różne rynki, różna dostępność.

@benedetti Próbowałeś sposobem pytania o dostępność każdego sektora z osobna i później o zestawienie tego razem na jednym bilecie? Czy odbiłeś się od braku dostępności na coś co widziałeś na www, a przez tel każdy Ci mówił, że nie ma?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#1154 PostWysłany: 06 Gru 2021 19:14 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Dzięki za odpowiedzi, faktycznie trochę zamieszane to kupno biletów nagród, no ale mile chcę jakoś sensownie zużywać. Tak naprawdę czasem nawet małe naprowadzenie/wyjaśnienia "jak to działa" rzeczy dla starych wyjadaczy oczywistych są dla takiego początkującego dobrą wskazówką.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1155 PostWysłany: 06 Gru 2021 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@billabong Tak, próbowałem. Zawsze zaczynam rozmowę od sprawdzenia czy „problematyczny” odcinek (lub coś w okolicy) jest dostępny.
W moim ostatnim przypadku PL i DE nie „widzieli” w ogóle lotów Latam.

BTW zauważyłem też, że w wyszukiwarka również dziwnie się zachowuje.
Przykładowo: szukam lotu na 2 sierpnia, wskakują loty na 2 sierpnia i kalendarz z widokiem tygodnia. W widoku tym np. 3 sierpnia widać „niedostępne” ale jak się wróci do wyszukiwarki i wklepie 3 sierpnia to loty się pokazują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#1156 PostWysłany: 14 Gru 2021 11:41 

Rejestracja: 14 Gru 2021
Posty: 7
Dzień dobry Szanownemu Gronu Ekspertów :oops: !

Po tym, jak mbank wypowiedział mi kartę Miles & More zostałem z 71 000 mil, na jakie szukam pomysłu - tak trafiłem na ten wątek i praktycznie od początku do końca przeczytałem. Wiedza to jedno, ale już praktyczne podejście to drugie i utknąłem.

Mile za chwilę zaczną mi przepadać, bo ostatnie loty z tego brałem ponad 2 lata temu do USA.

Obecnie planuje trip popracować zdalnie do Ameryki Południowej ( pierwszy raz w życiu lecę na ten kontynent ).

Plan jest taki, by długie loty polecieć LH ( cena na teraz 4k, wiem że szału nie ma, ale kupowane na ostatni moment by były)

31.12 - KRK-FRA-BOG
28.02 - GIG-FRA-KRK

Na miejscu ( ale bez sztywnych dat) :BOG-MDE MDE-CTG CTH-IGU IGU-RIO

Na wyszukiwarce z Miles and More prawie nic nie wyskakuje, na Delcie już lepiej, szczególnie wspomniane tu na forum loty z Rio do Europy. Jest też lot GIG-FRA-KRK poniżej 40 tys punktów i 85USD, ale jak bym kupił sam przelot KRK-FRA-BOG to zapłacę za bilet 3,8 tys, więc nie kalkuluje się to za nic.

Co sugerujecie z Waszym ogromnym doświadczeniem?

1) Jakieś rozwiązanie z milami w tych terminach
2) Niech mile przepadają, a potem sobie 40k wykorzystać na jakiś lot do Chin / Bali koło września
3) Wykorzystać mile by obniżyć ceny biletów o 1,1 zł w LH
4) Pierwszy raz się przelecieć biznes klasą za te mile

Ps.
Czy podane kwoty milowe za upgrade ( pomiędzy 30-40 tys. mil ) z ekonomicznego do biznesu, to za lot w jedną stronę czy obie. Myślę, czy by sobie samego kawałka GIG-FRA nie polecieć.

Z góry wielkie dzięki za rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1157 PostWysłany: 14 Gru 2021 12:09 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
A nie otrzymałeś maila z M&M o przedłużeniu ważności mil do 30 września 2022?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1158 PostWysłany: 14 Gru 2021 21:12 

Rejestracja: 14 Gru 2021
Posty: 7
Chupacabra napisał(a):
A nie otrzymałeś maila z M&M o przedłużeniu ważności mil do 30 września 2022?


Jestem wypisany z newslettera :roll: , przy czym większość pytań dalej zasadnych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 14 Gru 2021 23:16 

Rejestracja: 14 Gru 2021
Posty: 2
Mam pytanie, co jest nie tak, że jak wejdę na:
https://www.meilenschnaeppchen.de/index ... airline=lo
widzę, np lot z FRA do LAS Vegas za 15000 Mil, a gdy chce zarezerwować i przechodzę do wyszukiwarki to pokazuje mi np 60000 mil?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 14 Gru 2021 23:40 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Może musisz mieć niemiecki adres w m&m

Załączniki:
F-LV15.png
F-LV15.png [ 119.71 KiB | Obejrzany 851 razy ]
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1756 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group