Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Miles&More
#21 PostWysłany: 17 Paź 2013 14:17 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Miałem właśnie na myśli, że nie pobierają przy kupowaniu za mile.

Ale może i tu się coś ostatnio zmieniło?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Miles&More
#22 PostWysłany: 17 Paź 2013 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 476
niebieski
Szkoda że opuszczają StarAlliance na początku przyszłego roku bo ja się wybieram w połowie 2015, ale może United (o ile też się nie wypiszę z sojuszu) będzie miało coś ciekawego ;) Chociaż z drugiej strony może za półtora roku znów wrócą do StarAlliance :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#23 PostWysłany: 17 Paź 2013 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
LOT najtaniej, ok. 500zł opłat.
Zbieraj mile do programu UA, to wtedy będziesz miał 5x mniejsze opłaty niż w M&M.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#24 PostWysłany: 17 Paź 2013 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 476
niebieski
cart napisał(a):
LOT najtaniej, ok. 500zł opłat.
Zbieraj mile do programu UA, to wtedy będziesz miał 5x mniejsze opłaty niż w M&M.

LOT ok. 500zł ale to rzadkość a w UA mogę chyba latać za mile z lufy, no nie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#25 PostWysłany: 17 Paź 2013 16:55 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
grodek napisał(a):
cart napisał(a):
LOT najtaniej, ok. 500zł opłat.
Zbieraj mile do programu UA, to wtedy będziesz miał 5x mniejsze opłaty niż w M&M.

LOT ok. 500zł ale to rzadkość a w UA mogę chyba latać za mile z lufy, no nie?


Możesz, ale nawet jeśli lecisz UA, płacisz wysokie dopłaty programu LH czyli M&M, a nie niskie programu UA. Liczą się zasady programu lojalnościowego w którym kupowałeś loty za mile, a nie linia którą lecisz.

Dopłaty LO na poziomie 500 PLN to stała oferta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#26 PostWysłany: 17 Paź 2013 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2012
Posty: 476
niebieski
Ja będę polował na biznes i trochę dalej niż ORD lub JFK. Lufa w promo daje za 55k mil i niecałe 2 tysie dopłaty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#27 PostWysłany: 17 Paź 2013 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Połącz LO z UA, czyli LO do ORD i dalej UA, wtedy są niskie opłaty nawet w M&M. Tyle, że na żadne promo już się wtedy nie załapiesz.
Opłaty uzależnione są od programu i nawet lecąc tym samym połączeniem wykorzystując mile z M&M a z UA, za te ostatnie masz bardzo niskie dopłaty.
Przeszedłem rok temu na program UA i żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. A w pewnym momencie miałem prawie 300k mil w M&M.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#28 PostWysłany: 17 Paź 2013 20:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Zbieranie w UA ma sens jeśli robi się w roku min. kilka long hauli w sensownych (z pkt widzenia milowego) klasach rezerwacyjnych, do tego raz na jakis czas na ich własnym metalu (chcąc zrobić status). Jeśli ktoś lata rzadko, albo tylko po Europie, albo w najtanszych klasach rezerwacyjnych, albo zbiera głównie mile pozalotniczo (karty, promocje itp.) to program UA ma niewielki sens, a M&M daje mimo wszystko jakieś tam (choć coraz marniejsze) perspektywy uzbierania czegoś dla tzw. milociułaczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#29 PostWysłany: 17 Paź 2013 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Akurat UA daje na long haulach 100% mil, tam gdzie LH daje 50% albo teraz będzie dawać 25%.
Jak ktoś ciuła po Europie to faktycznie bez sensu, bo i tak dużo nie naciuła ;-)
Jak M&M zniesie możliwość płacenia podatków milami po EU to ten program już w ogóle będzie do niczego.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#30 PostWysłany: 18 Paź 2013 11:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
cart napisał(a):
Jak M&M zniesie możliwość płacenia podatków milami po EU to ten program już w ogóle będzie do niczego.


IMHO wydawanie mil na loty po Europie jest w 99% przypadków kompletnie bezsensowne no chyba że trzeba z dnia na dzień gdzieś lecieć i wszyscy wołają za Y po 3 k.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#31 PostWysłany: 18 Paź 2013 12:26 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Ja zbieram mile tak:
- Miles & Bonus: ze względu na tani, "dożywotni" status
- Miles & More: ze względu na współpracę z mBankiem
- LifeMiles: ze wzgędu na możliwość dokupienia mil w niskiej cenie, taniego łączenia kont i dobrych cen między niektórymi lotniskami ;)

W całej tej dyskusji dot. progamów milowych, sprzedawania mil itp. małą uwagę przywiązujemy do tego, że dla jednych uzbieranie kilkudziesięciu tysięcy mil to żaden problem, a dla innych to spore osiągnięcie. Moje propozycje są dla tych, którzy trochę latają, ale nie lubią przepłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#32 PostWysłany: 18 Paź 2013 14:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
blasto napisał(a):
W całej tej dyskusji dot. progamów milowych, sprzedawania mil itp. małą uwagę przywiązujemy do tego, że dla jednych uzbieranie kilkudziesięciu tysięcy mil to żaden problem, a dla innych to spore osiągnięcie. Moje propozycje są dla tych, którzy trochę latają, ale nie lubią przepłacać.


To jest jasne, jeśli ktoś jest w stanie uzbierać parę tys. mil rocznie, to w sumie ma niewielkie znaczenie gdzie to robi bo i tak na wiele mu to się w żadnym programie nie przyda :)

Z ciekawości: jakie loty naliczasz do LifMiles? Swego czasu założyłem tam konto, ale jakoś nigdy nie skorzystałem, a widziałem że mają trochę fajnych opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#33 PostWysłany: 18 Paź 2013 15:01 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
marek2011 napisał(a):
blasto napisał(a):
W całej tej dyskusji dot. progamów milowych, sprzedawania mil itp. małą uwagę przywiązujemy do tego, że dla jednych uzbieranie kilkudziesięciu tysięcy mil to żaden problem, a dla innych to spore osiągnięcie. Moje propozycje są dla tych, którzy trochę latają, ale nie lubią przepłacać.


To jest jasne, jeśli ktoś jest w stanie uzbierać parę tys. mil rocznie, to w sumie ma niewielkie znaczenie gdzie to robi bo i tak na wiele mu to się w żadnym programie nie przyda :)

Z ciekawości: jakie loty naliczasz do LifMiles? Swego czasu założyłem tam konto, ale jakoś nigdy nie skorzystałem, a widziałem że mają trochę fajnych opcji.


W tym roku do LM naliczam:
WAW-KUL TK rt (osoby towarzyszącej) - napisali, że dostanie 150%, bo bilet był kupowany jeszcze w lutym
RGN-NRT NH ow (innej osoby towarzyszącej)

To są oczywiście loty w biznesie.

Potem łączę konta podczas promocji i mam 25k mil za $45. Liczę też na to, że jeden z forumowiczów zdecyduje się na drobną wymianę (3 konta LM z milami za WAW-KUL w zamian za kupno biletu za 60k M&M z mojego konta), ale zobaczymy jak będzie.


Ostatnio edytowany przez blasto, 18 Paź 2013 16:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#34 PostWysłany: 18 Paź 2013 15:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
A zakup mil jest tam możliwy na każdym aktywnym koncie czy trzeba spełnić jakies wstępne warunki typu ileś segmentów naliczone/mil zgromadzone? U mnie na koncie LM pokazuje możliwość zakupu ale po 3 cpm (1000 LM za 30 USD + taxy).


Ostatnio edytowany przez marek2011, 18 Paź 2013 15:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#35 PostWysłany: 18 Paź 2013 15:48 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
marek2011 napisał(a):
A zakup mil jest tam możliwy na każdym aktywnym koncie czy trzeba spełnić jakies wstępne warunki typu ileś segmentów naliczone/mil zgromadzone?


Są dwie opcje:
- jeśli na koncie masz część mil niezbędnych do kupna nagrody to resztę możesz zawsze kupić w cenie 1000 mil za 15$ (edit: ta cena różni się w zależności od liczby zakupionych mil. 15$ mamy wtedy jeśli kupujemy maksymalną dozwoloną przy danej nagrodzie liczbę mil np. WAW-KRK kosztuje 5500 mil + 106,46$ (łączny koszt to 12.5k). Jeśli mil kupujemy mniej, cena rośnie - pierwszy 1000 kosztuje 28.06$
- jeśli mają promocję to możesz kupić mile w tej cenie na każdym koncie, które miałeś założone przed promocją

marek2011 napisał(a):
A zakup mil jest tam możliwy na każdym aktywnym koncie czy trzeba spełnić jakies wstępne warunki typu ileś segmentów naliczone/mil zgromadzone? U mnie na koncie LM pokazuje możliwość zakupu ale po 3 cpm (1000 LM za 30 USD + taxy).

To jest standardowa cena poza promocją.

Te promocje są różne np. przelewasz mile z konta na konto i dostajesz 100% bonusu (2 dni temu się skończyła taka promocja). Jeśli będziesz kupować mile w czasie promocji to koszt biletu np. z Warszawy do USA w biznesie to mniej niż 5000 PLN LH. I to bez żadnego kombinowania.


Ostatnio edytowany przez blasto 18 Paź 2013 17:33, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#36 PostWysłany: 18 Paź 2013 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
marek2011 napisał(a):
cart napisał(a):
Jak M&M zniesie możliwość płacenia podatków milami po EU to ten program już w ogóle będzie do niczego.


IMHO wydawanie mil na loty po Europie jest w 99% przypadków kompletnie bezsensowne no chyba że trzeba z dnia na dzień gdzieś lecieć i wszyscy wołają za Y po 3 k.


No, tylko na co innego wydasz jak trzeba teraz dołożyć wszędzie prawie 2 koła opłat? Zakładając, że chcesz lecieć z Polski.
Jasne, że mniejsze są opłaty na wylotach z innych kontynentów, ale tam też trzeba się najpierw dostać wydając nierzadko te 2k na bilet.

Ja zbieram do UA, latam prawie 100k mil rocznie. Obecnie przy statusie Platinum dostaję +75% bonus do każdego lotu, a powinienem jeszcze dobić w tym roku do 1k to będę miał 100% bonus (+6 upgrejdów do C). Wtedy za każdy lot międzykontynentalny będę więc kosił 2x więcej mil.
Do tego opłaty np. do NZ to 120$, a nie 2600zł jak w M&M. Dodatkowy smaczek to, że z Azji można polecieć na wyspy Pacyfiku za 30k RT.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#37 PostWysłany: 18 Paź 2013 16:03 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
cart napisał(a):
Dodatkowy smaczek to, że z Azji można polecieć na wyspy Pacyfiku za 30k RT.


Można i za 25k.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#38 PostWysłany: 18 Paź 2013 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Dla porównania z polskimi kartami kredytowymi pozwalającymi zbierać mile, gdzie na początku dostajemy np. 2 tys. mil, karta Barclaycard Lufthansa Premier Miles & More World Mastercard standardowo daje 20-30 tys mil na początek, ale teraz zrobili promocję i można dostać 50 tys. mil (20 tys. na początek i dodatkowe 30 tys. gdy wydamy płacąc tą kartą 5000 USD przez 90 dni).
BTW dostaje się tam 2 mile za wydanego 1 dolara za zakup biletów oraz 1 milę za 1 dolara wydanego gdzie indziej.
Roczna opłata za kartę to 79 USD.

https://www.barclaycardus.com/apply/Lan ... lNumber=11
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#39 PostWysłany: 18 Paź 2013 21:17 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
skrzat napisał(a):
Dla porównania z polskimi kartami kredytowymi pozwalającymi zbierać mile, gdzie na początku dostajemy np. 2 tys. mil, karta Barclaycard Lufthansa Premier Miles & More World Mastercard standardowo daje 20-30 tys mil na początek, ale teraz zrobili promocję i można dostać 50 tys. mil (20 tys. na początek i dodatkowe 30 tys. gdy wydamy płacąc tą kartą 5000 USD przez 90 dni).
BTW dostaje się tam 2 mile za wydanego 1 dolara za zakup biletów oraz 1 milę za 1 dolara wydanego gdzie indziej.
Roczna opłata za kartę to 79 USD.

https://www.barclaycardus.com/apply/Lan ... lNumber=11


Porównywanie nie ma sensu, bo to zupełnie inny rynek. W USA ludzie, którzy ogarniają temat credit card churning zbierają corocznie miliony mil w programach lotniczych i hotelowych wydając grosze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Miles&More
#40 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Można już kupować status FT za 500 EUR lub Senator za 2000 EUR :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group