Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Qatar No Show
#1 PostWysłany: 29 Paź 2013 11:44 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 47
Zbanowany
czesc w lutym lece qatar airways kupione na ten 4 dni promocja , mam taki pytania jesli sie spoznie na moj lot powrotne to czy musze placisz za kary 100-200$ czy odrazu kupione nowe bilet? ktos mial juz taki przygody??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#2 PostWysłany: 29 Paź 2013 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Jak się spóźnisz to nie płacisz żadnej kary tylko musisz sobie we własnym zakresie i u dowolnego przewoźnika kupić nowy bilet jeśli chcesz wrócić do domu, a Qatar nie ma już żadnych zobowiązań wobec Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#3 PostWysłany: 29 Paź 2013 11:51 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Nie ma kary za nie stawienie się na lot. Pamiętaj tylko, że w Qatar (jak u wszystkich innych przewoźników tradycyjnych) przepadają wtedy wszystkie kolejne loty w tej rezerwacji, jeśli to było multi-city, lot z przesiadką czy pierwszy odcinek zwykłego lotu w dwie strony.
Z tego co kojarzę obsługę w Qatar to w przypadku realnego spóźnienia na odlot (a nawet pomyłki w dniu lotu o dobę) Qatar często proponuje nowy lot w znacznie obniżonej cenie nawet jeśli pierwotny lot kupiony był w najniższej taryfie. Oficjalnego zapisu o takiej możliwości raczej nie znajdziesz. Warto jednak czasem wiedzieć, że jest to wykonalne.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#4 PostWysłany: 29 Paź 2013 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
Nie wiem skąd taka pewność wśród moich przedmówców, w warunkach mojego biletu Qatar jak najbardziej jest mowa o karze za no show, chodzi o bodajże 600 PLN.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#5 PostWysłany: 29 Paź 2013 12:10 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Awerik napisał(a):
Nie wiem skąd taka pewność wśród moich przedmówców, w warunkach mojego biletu Qatar jak najbardziej jest mowa o karze za no show, chodzi o bodajże 600 PLN.
Możliwe, że chodzi tu o podobną opłatę jak chociażby w Ryanair "Opłata za nie stawienie się na lot 522PLN". Chodzi tu o nieobowiązkową możliwość zakupu nowego biletu w przypadku spóźnienia na pierwotny lot, za stałą kwotę.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#6 PostWysłany: 29 Paź 2013 12:27 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 47
Zbanowany
ja mam pisane w bilet ze No Show - Not permitted czy jak ?? zeba placisz kary powiedzmy 600 zl i moge lecisz? czy musze placisz 600 zl + nisza ceny biletu do warszawa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#7 PostWysłany: 29 Paź 2013 12:35 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Awerik napisał(a):
Nie wiem skąd taka pewność wśród moich przedmówców, w warunkach mojego biletu Qatar jak najbardziej jest mowa o karze za no show, chodzi o bodajże 600 PLN.


Serio uważasz, że jeśli zdecydujesz się nie lecieć, linia ma prawo obciążyć Cię jakąkolwiek opłatą z tego powodu?

Fare rules mówią tak:
NOTE -
NO-SHOW
A PASSENGER FAILS TO CHANGE/CANCEL HIS/HER
RESERVATION 3 HOURS PRIOR TO DEPARTURE ANY RE-
BOOKING MADE WITHIN 3 HOURS PRIOR TO
DEPARTURE OR AFTER DEPARTURE OF FLIGHT AS SHOWN
IN THE E-TICKET WILL BE CONSIDERED AS A NO-SHOW.

Moja interpretacja jest taka - jeśli zmienisz/skasujesz rezerwację później niż 3 godziny przed odlotem, Twój lot traktoway jest jako no-show i w związku z tym, należy się m.in. 600 PLN fee (oczywiście oprócz wszystkich innych opłat wynikających z warunków taryfy). Jeśli natomiast zdecydujesz się nie lecieć, nie zmieniasz ani nie kasujesz rezerwacji, linia lotnicza nie ma prawa obciążyć Cię jakimikolwiek opłatami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#8 PostWysłany: 29 Paź 2013 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
blasto napisał(a):
Awerik napisał(a):
Nie wiem skąd taka pewność wśród moich przedmówców, w warunkach mojego biletu Qatar jak najbardziej jest mowa o karze za no show, chodzi o bodajże 600 PLN.


Serio uważasz, że jeśli zdecydujesz się nie lecieć, linia ma prawo obciążyć Cię jakąkolwiek opłatą z tego powodu?

Nie wiem, bo nie zagłębiałem się w warunki umowy, ale zasadniczo jest taka możliwość (wynikająca ze swobody kontraktowania) i wiele linii ją stosuję.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#9 PostWysłany: 29 Paź 2013 12:49 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 47
Zbanowany
mi chodzi bardziej ze sie spoznie na lot :p bo rano mam lot airasia do bangkok a o 18 mam lot do doha , powiedzmy ze lot zostane odlowane bo cos tam cos tam , to wtedy musze kupic nowe nisze ceny tylko jedne strony? czy przebookowali mi za darmo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#10 PostWysłany: 29 Paź 2013 12:54 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Awerik napisał(a):
blasto napisał(a):
Awerik napisał(a):
Nie wiem skąd taka pewność wśród moich przedmówców, w warunkach mojego biletu Qatar jak najbardziej jest mowa o karze za no show, chodzi o bodajże 600 PLN.


Serio uważasz, że jeśli zdecydujesz się nie lecieć, linia ma prawo obciążyć Cię jakąkolwiek opłatą z tego powodu?

Nie wiem, bo nie zagłębiałem się w warunki umowy, ale zasadniczo jest taka możliwość (wynikająca ze swobody kontraktowania) i wiele linii ją stosuję.


Trochę wracamy do niedawnych planów Ryanair i Wizza, które takie opłaty miały wprowadzić, a jednak tego nie zrobiły. Jakie linie mają takie klauzule? Czym innym jest wykorzystanie kuponów poza kolejnością lub hidden city ticketing, a czym innym opłata za niestawienie się na lot i jej egzekwowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#11 PostWysłany: 29 Paź 2013 12:57 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
bonta2323 napisał(a):
mi chodzi bardziej ze sie spoznie na lot :p bo rano mam lot airasia do bangkok a o 18 mam lot do doha , powiedzmy ze lot zostane odlowane bo cos tam cos tam , to wtedy musze kupic nowe nisze ceny tylko jedne strony? czy przebookowali mi za darmo


Za darmo? Zabulisz jak za zboże i oduczysz się bookowania dwóch lotów na różnych biletach w tym samym dniu. Takie rzeczy można z Ryanem po Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#12 PostWysłany: 29 Paź 2013 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Przy okazji "bitwy warszawskiej" dzwoniłem na infolinię Emirates z pytaniem co będzie, jeśli nie stawię się na lot. Dostałem odpowiedź, że nic (oprócz straty kasy). No show odnosiło się do zmiany rezerwacji wewnątrz tego krytycznego okna (o ile taryfa taką zmianę dopuszcza).
Góra
 Profil Relacje PM off
Fotoentra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#13 PostWysłany: 23 Lis 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
jakiś update w tym temacie?
o co chodzi z tą opłatą no-show fee?
W warunkach przy zakupie biletu znalazłem taką informację:

"No-show for first flight
Changes*: Not applicable (See reissue conditions)Reissue: Allowed with restrictionsPenalty fee for ticket reissue between: 3071 DKK / 3071 DKK (at today exchange rates 3071 DKK / 3071 DKK)New travel dates and change request must be prior to: Monday, November 23, 2020Maximum Reissue penalty fee for entire ticket: 3071 DKKNo-show for subsequent flight(s)
Changes*: Not applicable (See reissue conditions)Reissue: Allowed with restrictionsPenalty fee for ticket reissue between: 3071 DKK / 3071 DKK (at today exchange rates 3071 DKK / 3071 DKK)New travel dates and change request must be prior to: Thursday, October 28, 2021Maximum Reissue penalty fee for entire ticket: 3071 DKKPrior to Departure of first flight
Changes*: Not applicable (See reissue conditions)Reissue: Allowed with restrictionsPenalty fee for ticket reissue between: 0 DKK / 3071 DKK (at today exchange rates 0 DKK / 3071 DKK)New travel dates must be prior to: Monday, November 23, 2020Maximum Reissue penalty fee for entire ticket: 3071 DKKAfter departure of first flight
Changes*: Not applicable (See reissue conditions)Reissue: Allowed with restrictionsPenalty fee for ticket reissue between: 0 DKK / 3071 DKK (at today exchange rates 0 DKK / 3071 DKK)New travel dates must be prior to: Thursday, October 28, 2021Maximum Reissue penalty fee for entire ticket: 3071 DKK"

czy to oznacza, że jeśli nie stawię się na lot to linia ma prawo mnie dodatkowo obciążyć?
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Qatar No Show
#14 PostWysłany: 23 Lis 2019 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
A w jaki sposób?, takimi zapisami bym się nie przejmował, one są na wypadek nie pojawienia się, a wystąpienia z roszczeniem o zwrot kosztu biletu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group