Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 09 Lut 2022 16:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Przed napisaniem

In international flights to Mexico the Health Questionnaire must be filled only after arrive.

Czyli po wylądowaniu
Góra
 Profil Relacje PM off
tomczas uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#362 PostWysłany: 15 Lut 2022 11:43 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 111
Japończyk napisał(a):
@Tenroh Ten kod QR o którym piszesz to z formularza 'Vuela Seguro'?
Widziałem informację że wypełnienie tego nie jest wymagane od 1 stycznia, ale z drugiej strony formularz dalej działa, nasze MSZ też twierdzi że trzeba wypełniać. W końcu nie wiem czy jest wymagany czy nie.


Przed wylotem do Meksyku z ciekawości wypełniłem formularz vuelaseguro, żeby zmieścić się w godzinie zmieniłem datę w telefonie :). Oczywiście w Cancun nikt nie prosił o to. Potem lecąc linią wewnętrzną Viva Aerobus z Meridy do Mexico City wypełniłem formularz raz jeszcze, znowu niepotrzenie. Kolejne loty wewnętrzne i powrót z Mexico już się nie bawiłem. Meksykanka z którą lecieliśmy do Frankfurtu powiedziała, że już od dłuższego czasu nie jest to wymagane, a informacje umieszczone w sieci po prostu tam wiszą i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japończyk uważa post za pomocny.
 
      
#363 PostWysłany: 16 Lut 2022 21:03 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
@barbo wlasnie chyba znikly z polskiej strony MSZ. Ja juz nie widze zapisu o wymogu kodu QR czy to na wjezdzie czy wyjezdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 17 Lut 2022 14:56 

Rejestracja: 07 Lut 2021
Posty: 20
Witam.
Wczoraj leciałem trasą Ber-Lis-Cun. W Berlinie sprawdzali certyfikat szczepienia i PLF do Portugalii. W Lizbonie tylko paszporty. W Cancun tylko paszporty i formularz migracyjny FMM wypełniony przez Internet lub w samolocie. Tak więc formularz zdrowia nie wymagany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 08 Mar 2022 06:31 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Aktualizacja bieżąca:
- nigdzie nic oczywiście nie jest sprawdzane / pytane przy przylocie i na lotach krajowych
- absolutna większość lokalsów w różnych częściach Meksyku chodzi przez cały czas w maskach, także na zewnątrz; trudno powiedzieć, czy to obowiązek prawny w poszczególnych stanach czy kwestia "zwyczaju" (różne informacje w tej kwestii od rożnych lokalnych osób usłyszałem) - w każdym razie nie zdarzyło się, żeby mnie ktoś gdziekolwiek upomniał na ulicy / w innych miejscach o brak maseczki, policja również nie zwraca uwagi na to - jeśli to w jakiejś formie jest obowiązek a nie tylko zalecenie, to ewidentnie turyści są spod niego "wyłączeni"
- w komunikacji (busy itp.) zdecydowana większość ludzi ma maseczkę, ale nikt nie zwraca uwagi na tych co nie mają ; w samolotach załoga prosi o poprawne ubieranie, jeśli ktoś nie ma / ma odsłonięty nos itp.
- w niektórych miejscach przetrwały rytuały z samego początku pandemii: mierzenie temperatury, obowiązkowe spryskanie rąk lub prośba o ich umycie, a czasem nawet dezynfekcja całego bagażu; ma to właśnie taki rytualny wymiar bardziej, niż rzeczywisty.
- innych restrykcji nie widać i generalnie nikt sobie covidem tu głowy specjalnie nie zawraca - wszystko działa normalnie, żadne limity w autobusach czy innych miejscach nie obowiązują albo nie są respektowane.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#366 PostWysłany: 19 Mar 2022 14:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Pierwszy raz od początku pandemii, cały Meksyk na zielono :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#367 PostWysłany: 23 Kwi 2022 03:33 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Podczas check-in na lot AF z Cancun via CDG do Europy wymagali pokazanie certyfikatu szczepienia.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.


Ostatnio edytowany przez malawita 23 Kwi 2022 14:13, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 23 Kwi 2022 11:29 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
No jeżeli kraj docelowy tego wymaga to jest to normalne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#369 PostWysłany: 25 Lip 2022 15:41 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Widzę, że w tym temacie trwa od dawna cisza, a sytuacja trochę się zmieniła. Mianowicie w Meksyku trwa piąta fala covid, przynajmniej miejscowi tak nazywają obecny wystrzał zachorowań. Nikt nie lubi słuchać kiepskich wiadomości, ale tak to wygląda, sorry :? .

Mapka podana przez @Zeus wygląda pięknie, ale tylko dlatego, że przestali ją aktualizować :lol: Wystarczy wygooglać "Mexico covid" i dokładnie widać obecną falę. Rozmowy z miejscowymi (czytaj: próby :lol: ) potwierdzają wykres, ludzie widzą chorujących znajomych czy rodzinę. Widzą też, że choroba jest łagodniejsza niż na początku epidemii, ale jej nie lekceważą.

Generalnie potwierdzę to co napisał kilka miesięcy temu @marek2011, poza ostatnim punktem. Wygląda, że się jednak przejmują i są trochę wystraszeni. Leją te płyny do odkażania każdemu na ręce przy wejściu do sklepu czy restauracji, mierzą temperaturę. Miejscowi chodzą w maseczkach wszędzie, zdecydowana większość także na zewnątrz. Oczywiście w większości miejsc nikt turyście nie zwróci uwagi, taka jest to raczej kultura (policja przy wejściu do muzeum rzecz jasna zwróci uwagę, myślę bardziej np. o współpasażerach czy personelu). Natomiast fakt, czy gringo powinien wykorzystywać swoją w pewien sposób uprzywilejowaną pozycję paradując bez maseczki, to już każdy powinien sam decydować.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#370 PostWysłany: 23 Cze 2023 13:28 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
witam. upewniam sie bo duzo osob zabieram. kod qr nie jest wymagany? tylko paszport ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 23 Cze 2023 13:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Od ponad roku nie trzeba

https://www.traveloffpath.com/mexico-re ... alth-form/
Góra
 Profil Relacje PM off
Kian lubi ten post.
Kian uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 371 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group