Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Mar 2017 12:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Czyli kupić dwa bilety czy kupić bilet na zona 3 ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#62 PostWysłany: 27 Mar 2017 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@‌wave_pl‌ z centrum do Rio Fieramilano M1 musisz kupić bilet Cumulative U+1 Zone za 2.50€ ale prawdę mówiąc konia z rzędem temu kto się połapie co dalej.
Teoretycznie Arese jest w 2 strefie więc pewnie będzie to bilet U + 2 Zones (135 minuty) za 3.40 € ale głowy za to nie dam.
Góra
 Profil Relacje PM off
wave_pl lubi ten post.
wave_pl uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 31 Mar 2017 22:20 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Z Mediolanu do Museum Alfy Romeo w Arese
Metro M1 do Rhio Fiera - bilet dobrze oznaczony w automacie, nie da sie go pomylić; 2,5€ cumulative U + 1 zona.

Następnie z metra do samego konca przejściem podziemnym do autobusu.

Uwaga: na autobus kupujemy bilety przy metrze, przy autobusach nie ma biletomatow, ani przy postojach autobusow. Jest tylko wiata do siedzenia.

Następnie kupujemy bilet interurbano za 1,6 € 1 zona i jedziemy do samego końca. Mozemy wysiąść w rondzie Alfy Romeo lub dojechac 300 metrów dalej do Ilcentro, ogromne centrum handlowe. Nie zabierać żon, dziewczyn, kochanek bo pojdziecie z torbami. Musialem kupić zonie Obaga, jak nie wiecie co to, to zapytajcie drugich polówek.

Muzeum Alfay bardzo fajne. Relacja bedzie z niego w formie filmu jak wróce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 07 Lip 2017 16:37 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 31
Witam odnośnie biletu: viaggio ovunque in lombardia
Gdzie kupię go najbliżej po wylądowaniu w Bergamo?
Bądź czy dostanę go na głównej stacji pociągowej w Mediolanie, bo pociągiem z lotniska do Centrum Milanu mamy jechać?
Dziękuję za pomoc - jak to nie problem jakąś mapkę z tym punktem albo adresem żebym mógł w GPS wprowadzić. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 13 Lip 2017 21:09 

Rejestracja: 13 Lip 2017
Posty: 3
Czy jakikolwiek inny region oferuje bilety podobne do "Io Viaggio Ovunque in Lombardia"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 06 Paź 2018 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
W metrze w Mediolanie można płacić zbliżeniowo kartą płatniczą (debetowe, kredytowe, przedpłacone). Wg informacji z ich strony, należy przyłożyć kartę do pomarańczowego czytnika na wejściu i na wyjściu z metra. Można płacić jedną kartą tylko za jedną osobę.

artykuł na ATM: https://www.atm.it/en/ViaggiaConNoi/Pages/contactless_cards_metro.aspx
FAQ: https://www.atm.it/en/ViaggiaConNoi/Pages/FAQ_cless_eng.aspx
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 15 Paź 2018 01:02 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 8
Gdzie znajde rozkład jazdy pociągów ze stacji Milan Centrale? Czy strona www.goeuro.pl pokazuje poprawnie rozkłady i ceny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 15 Paź 2018 02:14 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
http://www.trenitalia.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Lut 2019 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Wracam z Genui flixbusem do Mediolanu i flix zatrzymuje się na takich Mediolańskich Młocinach czyli Milano San Donato. Z tego miejsca chcę się dostać jak najsprawniej do Bergamo. Z tego co mi podpowiada google przy planowaniu transportu w zakładce mapy to najszybciej dojechać jedną stację metrem linią M3 do Rogofredo a tam pociągiem podmiejskim jedną stację do Milano Porta Vittoria lub Milano Lambrate i stamtąd dopiero przesiadkę/przesiadki do Bergamo. Z tego co zrozumiałem na jednorazowym bilecie do metra mam 90 minut jeśli nie wykraczam za strefę czyli mogę się chyba śmiało przesiadać pomiędzy ww. stacjami? Jeśli tak to mam też pytanie od jakiej stacji granicznej w Mediolanie kupić bilet do Bergamo?
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 16 Lip 2019 19:37 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 8
Mam pytanie, może mądre, może głupie.
Jadę na tydzień w delegację do Mediolanu.
Będę potrzebował bilety na strefę M1-M3.
Z tego co czytałem sa bilety tygodniowe, ale chyba tylko na kartę miejską.
A taką kartę można założyć tylko mając numer włoskiego ubezpieczenia?
Zgadza się i pozostaje mi tylko kupno biletów 36h?
Czy jest jednak jakaś opcja kupna biletu tygodniowego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Lip 2019 20:12 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Mówisz o tej karcie?
https://www.atm.it/en/ViaggiaConNoi/Big ... icaMI.aspx

15 lipca wszedł nowy system https://nuovosistematariffario.atm.it/en/
https://www.atm.it/en/ViaggiaConNoi/Tur ... ietti.aspx
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 17 Lip 2019 00:04 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 8
jekyll napisał(a):
Mówisz o tej karcie?

Nie, chodzi mi o Weekly pass 17.00 € na karcie: https://www.atm.it/en/ViaggiaConNoi/Abb ... ronic.aspx
Bo z tego co wyczytałem tylko na niej można tygodniowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 25 Lis 2019 15:33 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 12
Loty: 10
Kilometry: 16 270
Proszę o pomoc kogoś kto korzystał z komunikacji miejskiej w Mediolanie po zmianach w lipcu tego roku:

1.Czy ciągle obowiązuje opłata za duży bagaż?
2.Czy bilet 3-dniowy za 12 euro jest ważny do końca 3 dnia czy przez 72h?
3.Czy bilet 3-dniowy po skasowaniu w metrze trzeba kasować także w tramwajach czy tylko 1 raz metro i potem korzystam 3 dni bez kasowania w całej sieci (metro, tramwaje)?

Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 29 Wrz 2020 17:10 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
dijek napisał(a):
zulu napisał(a):
@dijek Verona nie leży w Lombardii. Prawdopodobnie będziesz musiał wykupić jeszcze bilet od ostatniej stacji na tej trasie w Lombardii do Verony. Spójrz zresztą na legendę mapy.


Czyli od Peschiery do Verony.
Mimo wszystko troszke wprowadzają w błąd podając polaczenie RE6 Milano - Verona - objete kartą.


Ktoś może testował takie rozwiązanie??z użyciem karty na przejazdy po Lombardi .
Konkretnie potrzebuje dojechać z Bergamo do Werony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 29 Cze 2023 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Ktoś się orientuje czy we wszystkich tramwajach można kupić bilet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 30 Cze 2023 13:08 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
docent82 napisał(a):
Ktoś może testował takie rozwiązanie??z użyciem karty na przejazdy po Lombardi .
Konkretnie potrzebuje dojechać z Bergamo do Werony.
Ten przypadek jest nawet opisany w instrukcji do biletu sieciowego na Lombardię. Obowiązuje on do stacji Peschiera del Garda . Na odcinek Peschiera del Garda - Werona musisz mieć oddzielny bilet.

lukas63 napisał(a):
Ktoś się orientuje czy we wszystkich tramwajach można kupić bilet?
Ja bym powiedział, że jest odwrotnie. Nie nastawiaj się, że w jakimkolwiek tramwaju kupisz bilet. Bilety przede wszystkim kupuje się je w aplikacjach na smartfony i w automatach. W rożnych kioskach i barach również są powszechnie dostępne.

triposlaw napisał(a):
3.Czy bilet 3-dniowy po skasowaniu w metrze trzeba kasować także w tramwajach czy tylko 1 raz metro i potem korzystam 3 dni bez kasowania w całej sieci (metro, tramwaje)?
Ograniczenie do jednego razu na metro obowiązuje tylko na bilecie za 1,50 EUR w Rzymie. Jak kupisz sobie trzydniowy sieciowy to możesz wchodzić i wychodzić do stacji metra ile tylko razy sobie wymarzysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 13 Lip 2023 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Może ktoś będzie wiedział ?Bilet dobowy zakupiony w apce liczy się od momentu zakupu czy trzeba przy pierwszym użyciu zeskanować kod QR w tramwaju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Paź 2023 10:50 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
@lukas63 Zasadniczo we Włoszech ważność biletu na komunikację miejską liczy się od jego aktywowania w aplikacji. Aktywację przeprowadza się ręcznie w dogodnym momencie późniejszym od zakupu biletu. Ale jeśli u ciebie wyglądało to inaczej to koniecznie o tym napisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group