Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Gru 2023 22:48 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Członkostwo w Marriott Bonvoy-® od Platyny wzwyż daje od razu status Silver w KrisFlyer Singapore Airlines,
a po 4 lotach SQ w ramach wyzwania jest możliwość uzyskania tam Golda.

Działa też w drugą stronę czyli z SQ do MB, całe info:

https://blog.frequentflyerbonuses.com/2 ... flyer.html

Podobna kolaboracja od dłuższego czasu istnieje między MB i UA

Załącznik:
Screenshot_2023-12-12-21-45-44-25_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Screenshot_2023-12-12-21-45-44-25_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg [ 95.61 KiB | Obejrzany 1085 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 12 Gru 2023 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
To jest dużo lepsze, niż partnerstwo MB z UA (przynajmniej z mojej perspektywy), bo tam matchują tylko Titanium I Ambasadorów, a w przypadku SQ wchodzą w grę również Platinum (a akurat kończy mi się wkrótce).
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Gru 2023 01:49 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
KrisFlyer Silver jest nic nie warty warty, jak większość *S , nie wiem po co w ogóle Star Alliance utrzymuje tak bezsensowny status (nie dotyczy to UA i LH które dają jakieś przywileje swoim *S na swoich lotach).
Jeśli z challenge do Golda można korzystać wielokrotnie w kolejnych latach to ma to sens, jeśli jest to jednorazowa oferta to słabo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Gru 2023 02:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Takie oferty zwykle są jednorazowe.
A status *S, choć sensacyjny nie jest, to w różnych liniach jednak różne przywileje czy korzyści daje, wcale nie tylko w UA czy MM, ale z oczywistych względów są ewentualnie użyteczne głownie dla tych, którzy regularnie latają daną linią, podobnie jak FTL dla osób latających LO, LH itd.

Żeby potem odnowić *G w SQ trzeba wylatać w ciągu roku 50 k mil - nie jest to wcale aż takie trudne dla chcącego.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Gru 2023 09:09 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
To jest oferta "raczej":) dla tych co mają gdzieś status MB / SQ

Tu jeszcze można wspomnieć, (ja w to i tak raczej wejdę, mam w przyszły roku akurat 4 loty SQ,)
o możliwości otrzymania kolejnego statusu z KrisFlyer Elite Gold do Shangri-La Circle Gold, a po jednym noclegu jako wyznawanie da Shangri-La Circle Jade, z tych ważniejszych benefitów
(upgrade, śniadanie w restauracji, wcześniejsze zameldowanie / późne wymeldowanie - 11:00 / 16:00)

Nie wiem czy tu zadziała to jak swego czasu ruletki miedzy Hyatt / MGM Rewards / Caesars Reward / Wyndham ,
pozwalający utrzymać statusy przy odpowiednim odnawianiu kończących się z różnymi datami,
obecnie Hyatt/MGM Rewards zakończyli współprace, pewnie m.in żeby odsiać farbowanych Globalistów:)

Tutaj być może będzie można grać miedzy Shangri-La Circle / SQ / MB i w druga stronę, może nie bezkosztowo,
ale przyjrzeć się można, czy te współprace bede nam mogły ewentualnie coś sensownego dać:)

Załącznik:
Shangri.jpeg
Shangri.jpeg [ 452.16 KiB | Obejrzany 954 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Gru 2023 15:19 

Rejestracja: 15 Maj 2023
Posty: 25
niebieski
Przypominamy, że jest lot Singapore Airlines SQ 377 BCN - MXP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2024 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Ciekaw jestem, czy ktokolwiek się zarejestrował i wykonał już 4 loty?
W wątku na FT są niestety informacje oparte na odpowiedziach uzyskanych w SQ, że pod hasłem 4 loty należy rozumieć cztery oddzielne rezerwacje, a nie cztery odcinki. Jeśli potwierdzi się w praktyce, że SQ ma takie kuriozalne podejście, to zabawa traci sens, chyba że uda się znaleźć jakieś super tanie one way. Ja sam znalazłem całkiem znośne loty w Azji w cenie ok. 900 zł za 4 odcinki, no ale to w ramach 1 rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Sty 2024 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Do tej pory pisali ze OW wieloodcinkowy/segmentowy liczy sie jako jeden lot
Natomiast RT dwudcinkowy jako 2loty.
Tak wiec jest zabawa....
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Sty 2024 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Sprawa się najwyraźniej wyjaśniła (pozytywnie) :
https://milelion.com/2024/01/13/how-to- ... r-flights/
Na FT jest też już raport od osoby z goldem po 4 lotach na jednej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2024 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Ładne perpetum ktoś kombinuje :-) komentarze do artykułu:
Just a thought:
1) If I am KF Gold and status match to Bonvoy Gold
2) I lose KF Gold and managed to get upgraded to Bonvoy Platinum
3) Can there then be a Bonvoy Platinum to KF Gold status match?
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Lut 2024 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Nie będę tworzył nowego wątku (patrząc na liczbę komentarzy, jest to zagadnienie raczej niszowe :) ) i z cyklu "status za partnerstwo" dorzucam to:

https://loyaltylobby.com/2024/02/26/mar ... ast-track/

W skrócie: od platinum wzwyż dostajemy w CX silvera, a jeśli w czasie trwania tego silvera zdobędziemy min. 300 punktów (o 300 mniej, niż normalnie) dostaniemy golda. Jak dla mnie super, tylko że... niestety przy próbie zlinkowania kont ciągle dostaję komunikat, że oops, coś poszło nie tak, spróbuj jeszcze raz. W wątku na FT też piszą, że nie mogą.

EDIT: rozmawiałem z call center Bonvoya - mówią, że to prawdopodobnie wynik rozbieżności w danych na obu kontach. Faktycznie, miałem różne adresy (poprawiłem sam), ale również była różna kolejność imienia i nazwiska (w CX najpierw nazwisko, potem imię). Tą drugą sprawę poprawili mi w trakcie rozmowy, ale będzie to widoczne na koncie dopiero za jakiś czas i wtedy się okaże, czy linkowanie zadziała. Jeśli wtedy również nie, to już nie wiem, w czym problem. Przypominają mi się czasy przesyłania aviosów między BA i IB :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group