Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2015 20:46 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 2
Szukając dobrego połączenia między Marrakeszem a Agadirem zdecydowałem się na przewoźnika CTM ze względu na pasujące połączenia.
Chciałem zamówić bilety przez internet. Niestety, żadna transakcja kartą (mimo, że próbowałem użyć czterech z różnych banków) nie przeszła.
Czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? Z listy banków wybierałem "inny". Karta za każdym razem należała do osoby na która robiłem rezerwacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 26 Sty 2015 21:08 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 124
Temat juz przerabiany , polskie karty nie przechodzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Sty 2015 10:05 

Rejestracja: 26 Sty 2015
Posty: 2
To bardzo przepraszam za powielanie tematu. Czytałem, że najlepiej transport załatwić na miejscu. Jednak to nie ja tam lecę, a osoba, która prosiła, aby transport załatwić wcześniej. Czy ktoś się orientuje, który przewoźnik również oferuje sprzedaż biletów online? Strona supratours.ma nie działa. Czytałem, że ich rozkład jest na stronie kolei http://www.oncf.ma, jednak nie mogę znaleźć opcji bukowania biletów. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje :)

-- 27 Sty 2015 09:05 --

To bardzo przepraszam za powielanie tematu. Czytałem, że najlepiej transport załatwić na miejscu. Jednak to nie ja tam lecę, a osoba, która prosiła, aby transport załatwić wcześniej. Czy ktoś się orientuje, który przewoźnik również oferuje sprzedaż biletów online? Strona supratours.ma nie działa. Czytałem, że ich rozkład jest na stronie kolei www.oncf.ma, jednak nie mogę znaleźć opcji bukowania biletów. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sty 2015 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
Nie ma takiej opcji :-) wszystko załatwisz na miejscu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Maj 2018 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Rozumiem, że nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o płatność kartą online (odrzuca) ale czy może pojawił się jakiś sposób by to obejść, np. jakiś pośrednik? Lecę w październiku czyli trochę po sezonie ale mam dosyć napięty plan i uzależniony od 2 dłuższych przejazdów autobusami CTM, w tym jeden od razu po przylocie (Agadir-Casablanca), więc nie chciałbym ryzykować kupowania biletów dopiero na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2018 21:33 

Rejestracja: 16 Lis 2015
Posty: 78
Loty: 32
Kilometry: 65 416
Hej, próbowałem zakupu przez www.ctm.ma, niestety nie przechodzi płatność,...chyba wszystko do ogarnięcia na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2018 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Wygląda na to, że CTM się ogarnęło i już przechodzi płatność polską kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2018 18:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
w maju bez problemu zapłaciłem kartą aliorowskiego kantora (usd)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Wrz 2018 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Najwyraźniej ogarnęli się już jakiś czas temu :) Próbowałem wcześniej niż w maju i wtedy żadna karta mi nie działała. Teraz poszło bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2019 21:07 

Rejestracja: 26 Sty 2019
Posty: 2
Witam.
Płatność revolutem przeszła bez problemu ale nie wiem gdzie szukać biletu. Nie wysłali nic na maila, w aplikacji też nie mogę znaleźć. Wie ktoś jak to działa? Muszę to wydrukować czy jest gdzieś w apce zapisany? Jutro mam wylot więc zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Mar 2019 21:13 

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 6
Witajcie,
czy wyjaśniła się sprawa braku emaila i smsa z zakupionymi biletami przez internet??
Ja jadę z żoną lecę do Marrakeszu w środę 13.03.2019 i jeszcze tego samego dnia planujemy dojechać autobusem CTM do Warzazat (Ouarzazate).
Chciałbym kupić bilety przez stronę ctm.ma, rozumiem, że wybieram płatność międzynarodową kartą płatniczą (płatność w dewizach) a nie marokańską.
Ale później po podaniu danych jest wybór czy płatność przez Maroc Telecommerce ( Payer par carte bancaire via Maroc Telecommerce) czy płatność przez AkiPASS.
Co to jest? Którą opcję wybrać?
Wielka prośba o odpowiedź / podpowiedź - jak ta procedura ma wyglądać krok po kroku.
Z góry dziękuję
Waldek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Mar 2019 01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
O ile pamiętam to wybierałem "Maroc Telecommerce".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Mar 2019 13:35 

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 6
I bez problemu dostałeś ma emaila i SMS bilety elektroniczne?
Jak one wyglądały? Były w formie do wydrukowania?
Nr telefonu podałeś w formie +48..... ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Mar 2019 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Nie pamiętam już tak dokładnie ale raczej drukowałem / zapisywałem bilety (z kodem kreskowym) bezpośrednio ze strony od razu po zakupie. Na maila przychodziły tylko informacje o zakupie, z numerem transakcji ale bez właściwych biletów. W tym mailu był link więc być może dało się te bilety później pobrać przez ten link ale pewny nie jestem. Generalnie, jak już system CTM przestał odrzucać polskie karty, to proces zakupu nie był specjalnie skomplikowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Paź 2019 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Czy kupowaliście ostatnio z sukcesem? AkiPass wyrzuca błąd od razu, a po wybraniu karty mam lokalne banki lub:
Załącznik:
ctm.jpg
ctm.jpg [ 25.38 KiB | Obejrzany 1832 razy ]


i tu Revolut nie przechodzi... zarówno jako karta marokańska (płatnosć w MAD) jak i międzynarodowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Paź 2019 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Miałem to samo 2tyg temu, więc nie miałem wyboru i kupiłem na miejscu.
Myślałem, że poza sezonem nie będzie problemu z kupiwaniem na spocie, jednak się myliłem.
Na szczęście zs godzinę był kolejny, na który już się załapałem.
Dlatego na kolejną podróż bilety kupowałem już od razu po przyjeździe na dworzec.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 25 Paź 2019 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Ja mam napięty harmonogram, przejazd nocny (więc odpada czekanie na następny, bo nastepny jest rano) i nie mam jak kupić wcześniej.
Czy ktoś z forumowiczów będzie na jakimś dworcu w Maroko i może wyświadczyć przysługę? Ja lecę 22.11 więc jeśli ktoś przed tym terminem wróci i zdaży mi przekazać bilet to płacę jak za zboże ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lis 2019 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Czy korzystał ktoś z pośednika
Kod:
https://www.marrakechtickets.co.uk/
?

Za około 30zł, kupują bilet i dostarczają na recepcję do hotelu w Marrakeszu lub wysyłają mailem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Lis 2019 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Sam sobie odpowiem: po wypełnieniu krótkiego formularza z trasą, datami, godzinami dostałem linka do płatności PayPal. Po opłaceniu, jeszcze tego samego dnia bilet dostałem na maila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Gru 2019 01:22 

Rejestracja: 09 Cze 2019
Posty: 20
-- 16 Gru 2019 00:18 --

Działająca metoda kupna biletów online na stronie CTM:

W formularzu z danymi osoby należy wybrać "Payer par carte bancaire via Maroc Telecommerce", a w formularzu płatności z listy banków należy wybrać "AUTRES" (czyli inny).

Kartą VISA z PKO poszło bez problemu, Revolutem odrzuciło.

-- 16 Gru 2019 00:22 --

Zapomniałem dopisać, bilet można wydrukować od razu po dokonaniu transakcji, ale przychodzi też mail z linkiem do pobrania biletu. Samego biletu jako załącznik nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group