Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Gru 2015 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 47
Cześć. Jaki jest najtańszy sposób na dostanie się do centrum Manili?
Ląduję ok 1 w nocy (ChinaAir z Pekinu). Są tam jakieś tuktuki czy coś takiego?




.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2017 23:30, edytowano w sumie 1 raz
Edyt.tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 12 Gru 2015 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
Najtaniej to shuttle bus spod terminala do LRT EDSA za 20 PHP a poźniej jeepnay albo kolejka lrt za kilkanaście php, ale nie wiem czy o 1 w nocy jeżdzą. Swoją drogą, do strachliwych nie należę, ale nie wiem czy o 1 w nocy bym się włóczył kolejką.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bumelant.net uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Gru 2015 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2014
Posty: 47
Ok, dzięki :) a pamiętasz może ile kosztuje lotniskowa taksówka do centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Gru 2015 11:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
od 200 do 900 php - w zależności jak się dogadasz :)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Gru 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
To zależy o jakim centrum piszesz. Ale taksa z lotniska do hotelu w Makati kosztowała nas tydzień temu ok. 150PHP. Koniecznie trzeba jechać z włączonym licznikiem. Każde dogadanie się co do stałej ceny to naciąganie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Gru 2015 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
Ani razu nie jechałem taksówką więc nie wiem.
Tyle, że z Makati do United Nations, bo to rozumiem przez "centrum" jest porównywalna odległość albo dalej niż z lotniska na Makati :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Gru 2015 12:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja też myślę, że Makati to taka "połowa centrum". Dla mnie centrum to raczej okolice Central Terminal.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Gru 2015 20:06 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
O tej porze to raczej polecam taxi. Najlepiej wyjść przed terminal i łapać z ulicy, bo te lotniskowe już na wstępie mają wyższą opłatę lotniskową. Podobnie, jak się zamawia taxi przez hotel na lotnisko to przysyłają lotniskowe z wyższą opłatą. W Manili jeździłam wielokrotnie taksówką i zawsze w oparciu o wskazania taksometru, generalnie nie są b. drogie. Cena będzie zależała od tego jak daleko leży hotel od lotniska, dlatego trzeba znaleźć hotel nie na drugim końcu miasta, bo jest b. rozległe. W nocy nie będzie raczej drożej, bo w Manili są gigantyczne korki i to do późnych godzin. O 1.00 w nocy ruch na ulicach będzie dużo szybszy, więc taksometr nie będzie nabijał czasu oczekiwania w korku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Gru 2015 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2015
Posty: 215
Można też skorzystać z Ubera (szczególnie, że o tej porze nie powinno być masakrycznych korków).
Cenowo na pewno lepiej niż taksówka lotniskowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Gru 2015 03:09 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
dokladnie tak jak prawi Charles

bylem w Manili trzy dni (o dwa za duzo ;) ) i korzystalem z Ubera chyba z 5 razy, za kazdym bezproblemowo, za dnia korki w nocy ok, cenowo bardzo przyzwoicie - przyklady - za 7.77km czas 13:51 wyszlo 151 peso, za 1.46km czas 14:06 (korek byl) wyszlo 76 peso.

na lotnisku podlaczasz sie do wifi (jest za free) i zapodajesz Ubera. powodzenia :D
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Gru 2015 03:21 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
no to super sprawa, ogarne sobie ubera, dzieki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Gru 2015 03:32 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
maly offtop - jechalem tez Uberem w Dubaju :P Cebu sie spoznilo, byla sroda wieczor i ucieklo mi ostatnie metro (bo przeciez w czwartek oni maja weekend :lol: ) - hotel mialem na drugim "koncu" miasta przy ostatniej stacji metra, wzialem Ubera ;) podjechal Lexus (a jak) i za trase 48.51 km w czasie 37:38 (koles sie motal na lotnisku i potem na takiej bramce przed wjazdem do hotelu, wiec przyjmijmy pol godziny) zaplacilem 152 dirhamy czyli jakies 165 zeta :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lut 2016 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Koledzy i kolezanki,
W sobote wracamy do Manili na jeden dzien, krajowka terminal 4. Kimamy na Makati. Jak nam bedize dobrze dostac sie tam z lotniska ? Bedizemy na lotnisku w poludnie. Zerkalem na mape i widze ze linia metra 3 moze nas dostarczyc do stacji Buendia (tam bysmy juz wzieli jakis transport) ze stacji Taft Avenue ?

Jak tam jest z biletami na metro linii 3 ? Jakies karty trzeba miec czy po prostu jednorazowka ? probuje cos w necie ogarnac. ile moze kosztowac taki bilecik?
Ewentualnie jakbysmy sie zdecydowali na metro to do Taft Avenue czym tam smigacie?
Dzieki za odpowiedzi.

PS. pogoda na Filipinach rewelacja :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lut 2016 14:33 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Bilety kupujesz jednorazowe w automacie, nie ma z tym problemu. Jeśli dobrze pamiętam to kosztują do 20php.
Przed wejściem na stację jest kontrola bezpieczeństwa - sprawdzają pobieżnie plecaki i przechodzi się przez bramkę.

Ja odradzam tę formę transportu, tzn. możesz się przejechać i zobaczyć :d W wagonach panuje niesamowity ścisk i duchota.

Jeśli nie podróżujesz sam to brałbym białą taksówkę z taksometrem ;)


Ostatnio edytowany przez sqbaluki, 25 Lut 2016 14:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Lut 2016 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Shuttle bus a EDSA i dalej metro. Za bilet jednorazowy zapłacisz 15php. System podobny do tego w Tokio.
Metro klimatyzowane i generalnie ok, jak to metro. Jest tylko jeden wyróżnik - nigdy nie wiesz kiedy zamkną się drzwi, bo wcześniej nic nie dzwoni. Zdaje się, że obsłudze robi frajdę to, że ktoś zostanie bez plecaka przytrzaśniętego przez drzwi czy towarzysza podróży :lol:

Generalnie zasady takie jak w Indiach - pchać się, ale nie rozpychać ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Mar 2016 16:52 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
sqbaluki napisał(a):
W wagonach panuje niesamowity ścisk i duchota.


Warto pamiętać, że w Manili są dwa typy miejskiej kolejki
- PNR (Philippine National Railway) - http://www.pnr.gov.ph/
- LRT (Light Rail Transit System) - http://www.lrta.gov.ph/

PNR to najtańsza (8-10 PHP po mieście) dostępna kolejka, ze starym taborem. Jechałem nią dwukrotnie i faktycznie niesamowity ścisk (czy to o 11.00 czy o 18.00). Nie ma żadnej klimy, jedynie pootwierane górne lufciki w oknach. Jedzie strasznie powoli i wychodzimy lżejsi o litry potu.

LRT to jest to "metro" o którym można tu poczytać. Nowsze albo całkiem prawie nowe wagony, prawie zawsze klimatyzowane (nie oznacza to 18 stopni w środku, ale zapewnia 5-7 stopni mniej niż na zewnątrz). Są trzy linie (łatwo wygooglać trasy), a przejazdy cenowo wahają się 10-20 PHP. Ścisk zależy od tego kiedy jedziemy - raz ledwo się zmieściłem, a innym razem jechałem prawie w pustym wagonie. IMHO to najlepszy i najszybszy środek transportu po mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2016 17:10 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
@aeonflux chyba coś pokręciłeś (i chodziło Ci o MRT albo jakiś inny twór) albo zmieniają tabor ;p ja jechałem na 100% LRT do stacji United Nations Avenue i było tak jak pisałem - ścisk i duchota

i link możne to coś wyjaśni:
http://www.roomrent.ph/files/Manila-map.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2016 17:18 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Częściowo masz rację, choć dla mnie MRT i LNR to jedno i to samo - szybki transport po mieście (nawet jak widać na mapkach są razem ze sobą zaznaczane) :)

Anyway, w Manili zawsze trzeba się nastawić na ścisk. Z własnych obserwacji - rano przed 10 jest straszny tłok, potem dużo lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Mar 2016 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2014
Posty: 228
Powstała nowa stacja kolejki, więc teraz z lotniska NAIA bliżej niż do stacji EDSA jest do stacji BACLARAN. Niektórzy będą pewnie z buta szli, bo to tylko 3,9 km. ;) A za rok lub dwa (jeśli wierzyć optymistom z Filipin) metro będzie dochodziło do samego lotniska!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2016 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Stację Baclaran otwarto w 1984 roku, faktycznie MRT3 ma kiedyś sięgnąć lotniska i dalej:
https://en.wikipedia.org/wiki/Baclaran_LRT_Station

Co do LRT i MRT to jest to w miarę proste - MRT (Metro Rail Transit) jest głównie pod ziemią a LRT (Light Rail Transit) na estakadzie naziemnej (brzydko, ale taniej)
Mapka z wikipedii (https://en.wikipedia.org/wiki/Manila_Me ... sit_System):

Załączniki:
ScreenShot1031.jpg
ScreenShot1031.jpg [ 126.88 KiB | Obejrzany 3459 razy ]


Ostatnio edytowany przez jobi, 03 Mar 2016 22:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group