Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#41 PostWysłany: 04 Gru 2017 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Uwaga ku przestrodze w odniesieniu do ostatniego wypadku na Ghajn Tuffieha.
Wiele plaż na Malcie, a zwlaszcza Ghajn Tuffieha doswiadcza częstych pradów strugowych (rip current) Plaże te sa wyeksponowane w kierunku polnocno-zachodnim, co wiaze sie z czestym falowaniem z uwagi na dominujace wiatry wlasnie z tego kierunku. Ghajn Tuffieha ma kszalt kielicha, woda jest wtlaczana przez fale w strone brzegu, ale jakos potem musi wydostac sie z powrotem, co powoduje tworzenie sie kanałów pradu, ktory ciagnie w strone otwartego morza.
Moral z tego taki:
- Nie plywac przy wiekszej lub nawet sredniej fali - morze to nie jezioro, a plaza nie jest strzezona, zwlaszcza o tej porze roku. Nawet z pozoru niegrozne fale, moga oznaczac wystepowanie pradu, ktorego nie widac.
- Jesli juz zdarzy sie nam byc porwanym przez prad, to nie ma sensu z nim wlaczyc probójac plynac pod prad w strone brzegu. Powoduje to tylko strate energii i moze doprowadzic do tragedii. Nalezy starac sie utrzymac na powierzchni i plynac w bok, prad w ktoryms momentcie zacznie sie rozchodzic polkolami i pozwoli sie z niego wydostac.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%85dy_strugowe
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#42 PostWysłany: 30 Sie 2018 12:16 

Rejestracja: 19 Mar 2018
Posty: 33
Loty: 46
Kilometry: 63 891
Pozwolę sobie odświeżyć temat - czy któraś z plaż na Malcie lub Gozo oferuje możliwość zostawienia rzeczy w jakichś zamykanych szafkach lub pilnowanych szatniach? Jadę sam, a chciałbym skorzystać także z morza, co jest trudne, gdy trzeba pilnować swoich betów. Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#43 PostWysłany: 05 Wrz 2018 08:37 

Rejestracja: 14 Cze 2012
Posty: 2
Robert Rataj napisał(a):
Pozwolę sobie odświeżyć temat - czy któraś z plaż na Malcie lub Gozo oferuje możliwość zostawienia rzeczy w jakichś zamykanych szafkach lub pilnowanych szatniach? Jadę sam, a chciałbym skorzystać także z morza, co jest trudne, gdy trzeba pilnować swoich betów. Z góry dziękuję.

na Gozo takich nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#44 PostWysłany: 05 Wrz 2018 23:43 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 15
Robert Rataj napisał(a):
Pozwolę sobie odświeżyć temat - czy któraś z plaż na Malcie lub Gozo oferuje możliwość zostawienia rzeczy w jakichś zamykanych szafkach lub pilnowanych szatniach? Jadę sam, a chciałbym skorzystać także z morza, co jest trudne, gdy trzeba pilnować swoich betów. Z góry dziękuję.


Jeśli chodzi o Ghajn Tuffieha i Golden Bay, to również nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#45 PostWysłany: 20 Wrz 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
na Malcie dla amatorów plażowania czeka Golden Bay.
choć dla mnie dużo atrakcyjniejsze / mniej zaludnione są 2 miejsca w pobliżu: Gnajn Tuffieha Bay oraz Gnejna Bay
mega widoki!

na Gozo dla tych co lubią ustronne klimatyczne miejsca to polecam Ghasri Valley/Wied Il-Ghasri
cudna zatoczka zakończa malutką kamienistą plażą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#46 PostWysłany: 10 Kwi 2019 14:25 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
W maju będę miał przesiadkę na Malcie (ok. 5-6 godzin) i chciałbym wyskoczyć na jakąś plażę, chociaż nogi pomoczyć. Najpewniej będę poruszał się komunikacją miejską, bo chyba wypożyczenie auta na te kilka godzin będzie raczej zbędne.
Poleci ktoś jakąś plażę, stosunkowo niedaleko lotniska z dobrym dojazdem?
Zastanawiam się czy w pobliżu Blue Grotto jest jakaś plaża? Ewentualnie Playa Birzebbugia?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#47 PostWysłany: 10 Kwi 2019 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@witekkowal szału nie ma, ale blisko, możesz nawet z buta opędzlować i piaszczysta https://goo.gl/maps/TAG2rkTifC52
tylko widok na terminal kontenerowy słaby
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#48 PostWysłany: 10 Kwi 2019 22:50 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Dwa razy przy niej mieszkałem i byłem zadowolony. Owszem, terminal (i hałasy z niego) nieco psuje, ale plaża w porządalu.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#49 PostWysłany: 24 Cze 2019 12:19 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Siema. Warto wybrać się na cztery dni na Gozo w celu plażowania? Tak na prawdę jedyną plażą która wydaje się zachęcająca jest Ramla, tylko obok nie ma żadnych hoteli. W niewielkiej odległości jest Marsalforn, jednak nie jest to typowa plaża, bardziej dostęp do morza. Znajdująca się po drugiej stronie Xlendi wygląda podobnie.
Byłem mocno nastawiony na Gozo, bo mniej ludzi, bo krótki wyjazd i na Maltę przyjdzie jeszcze czas, jednak im bliżej wyjazdu (połowa lipca) i szukania noclegu tym więcej wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#50 PostWysłany: 24 Cze 2019 12:56 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 22
Loty: 25
Kilometry: 33 970
Ani Marsalforn ani Xlendi nie nadałbym kategorii plaży w celach plażowania. Są to raczej zatoki jako bazy wypadowe. Na pierwszej z nich jest minimalny kawałek miejsca do leżenia na kamieniach jak dobrze pamiętam przy ulicy. Za to druga nie ma takiego miejsca wg. mnie. Jest to bardziej taka zatoczka z dużą liczbą turystów w barach oraz budynkach zaraz obok. Ramla bay jest typową dużą plażą nad która po prawej stronie znajduję się bardzo fajna jaskinia do zdjęć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#51 PostWysłany: 24 Cze 2019 13:46 

Rejestracja: 03 Paź 2011
Posty: 150
niebieski
Wydaje mi się, że napisałem to samo innymi słowami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#52 PostWysłany: 30 Cze 2019 07:52 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
San Blas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: MALTA - plaże
#53 PostWysłany: 02 Lip 2021 14:56 

Rejestracja: 16 Cze 2021
Posty: 40
Aby łatwiej było znaleźć plaże na Malcie, można skorzystać z przygotowanej listy plaż w oparciu o mapy Google.

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewe ... 21095&z=11

Załączniki:
malta_plaze.jpg
malta_plaze.jpg [ 103.1 KiB | Obejrzany 2096 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
kiimi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group