Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2012 12:22 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Witam serdecznie! ;)
w październiku 13-20 z moją Kobieta wybieramy się na Maltę, nie ukrywam że już się doczekać nie mogę!, Przeglądnąłem wszystkie tematy związane z Maltą na forum i sa bardzo przydatne, jednak mam kilka pytań z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
1. Bilety teraz wychodzą jakieś 500zł od osoby (data musi być 13-20 październik bo już mamy hotel zaklepany ;)) - chcę się upewnić - pewnie uda się znaleźć w sierpniu coś taniej?
2. Czy Bugibba i St Pauls Bay to jest to samo? ;) może głupie pytanie, ale... raz piszą że mój hotel jest tam a raz że tam, na mapie obie "miejscowości"? sa koło siebie, czy może St Pauls Bay to dzielnica Bugibby?...
3. A może podam swój hotel, jest to San Pal Hotel (240zł/osoba tydzień beż wyżywienia) http://www.travelrepublic.co.uk/accomod ... =111365691 - chyba nie jest to zła cena? pewnie można taniej, ale i tak była dla nas już odpowiednia ;) może ktoś był i pomoże w transporcie?
4. Na dworcu po przylocie mamy się kierować się na Bugibba czy St Pauls Bay?
z góry dzięki! ;)

A i jeszcze jedno... niby mam wykaz temperatur, gdzieś też coś czytałem ale nie ma to jak bezpośrednia relacja.
W październiku będzie ciepło? zapewnijcie mnie że taaak ;) i że woda w morzu też... wszędzie jest napisane że dla nas ludzi zimna, będzie idealnie... na 25 stopni powinienem liczyć? (powietrze) ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#2 PostWysłany: 06 Lip 2012 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
2. Odwrotnie. Bugibba oraz np. Qawra (przylądek z wieżą) są częściami (dzielnicami) miasta St. Paul's Bay.
EDIT: Ja również byłem w październiku - temperatura była idealna. Nie za gorąco - tak około 20-23 stopnie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lip 2012 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Chyba pazdziernik 2010 wypad sroda-niedziela na Gozo wtedy krecili jak bylem Walke o tron.
Slonce, w dzien cieplo, zero deszczu, chłodne noce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lip 2012 13:59 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Byłem w drugiej połowie października w 2008 r. Słońce paliło niemiłosiernie. Oczywiście kąpiele w morzu na największej :D plaży na Malcie.
Byłem też w pierwszej połowie listopada w 2009. Śmiało można było się kąpać ale głupio mi było tak samemu bo tubylcy chyba już wymiękli a turyści w ślad za nimi. Wtedy jeden dzień padał ale raczej był to taki gwałtowny deszcz majowy.

Za hotel oczywiście strasznie przepłaciłeś. Bez wyżywienia kosztuje on prawie połowę z tego co zapłaciłeś (65 EUR za tydzień za dwie osoby). Bilety też powinny być tańsze ale to dopiero gdzieś od przełomu sierpnia/września.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lip 2012 15:58 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
szumny to tak na przyszłość dla mnie, na jakiej stronie zamawiałeś hotel i w jakim terminie kupowałeś? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lip 2012 16:36 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Ten hotel jest dostępny w tej cenie na alpharooms.com
Nie oznacza to że nie jest dostępny gdzie indziej w cenie jeszcze lepszej. Może tak być.
Generalnie korzystam zawsze z paru multiwyszukiwarek np. http://www.hotelscombined.com/ lub jej mutacji (a może ona jest mutacją innej) oraz http://www.hotelscomparison.com/ a potem jak znajdę coś ciekawego na co się decyduję to sprawdzam jeszcze na wielu typu tripsta, expedia, itd.
Oczywiście często pojawiają się różne kody zniżkowe. Ostatnio z wykorzystaniem takiego kodu na 30 GBP rezerwowałem na lowcostholidays.com w maju studio dla 2 osób w St Julians (Paceville) na 5 dni za ok.180 zł.
Oczywiście są zapewne na tym forum osoby które robią to o wiele lepiej niż ja ale sądzę że i moje podpowiedzi przydadzą Ci się i innym osobom.
Generanie, za przyzwoitą ofertę uważam taką której koszt hotelu(7dni)+przelotu+dojazdu dla 2 os. nie przekraczają 200 EUR. Nie jest trudno o takie oferty poza sezonem.
siara@ Aktualnienie na www.lowcostholidays.com ten hotel kosztuje 36 GBP (ok. 200zł) w datach jakie masz. Trzeba tylko użyć kodu zniżkowego JULYVCLCH. Trochę to smutna dla Ciebie wiadomość chyba że możesz anulować tę rezerwację którą zrobiłeś i zrobic drugą przez www.lowcostholidays.com
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lip 2012 14:11 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Spokojnie 240zł od osoby to nie majątek ;) i tak jak dla mnie 240 + 250 przelot (tak sobie liczę mniej więcej) to niespełna 500zł, a wiec jak dla mnie super niska cena za wakacje ;) kiedyś zaopatrywałem się w biurach podróży gdzie opcje all inclusive (brałem te tańsze) np. w egipcie wychodziły mi około 1700zł i pomimo opcji all... i tak zawsze trzeba było mieć coś do wydania to raz a dwa, opcja all jednak zbyt przykuwała mnie do hotelu (wiadomo, szkoda wydawać na jedzenie poza hotelem skoro ma sie opłacone w hotelu, a dla mnie wycieczka za 1700 to i tak już sporo, oczywiście jak dla mnie)

a tutaj 500zł za przelot + zakwaterowanie (nad naszym morzem mozna pomarzyć o takich warunkach w tej cenie) + zaoszczędzona kasa która moge wydac na mieście.

Ale dziękuję za wskazówki bo na pewno skorzystam następnym razem aby urlop był jeszcze tańszy ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2012 19:19 

Rejestracja: 23 Cze 2012
Posty: 2
Cześć!
Chciałbym się podpiąć pod temat ponieważ planuję od kilku godzin wylot pod koniec września.
Taka oferta noclegowa odpowiada mnie i mojej towarzyszce https://www.airbnb.pl/rooms/492930. Jeśli ktoś z Was ma doświadczenie airbnb+malta to proszę uprzejmie o rzucenie okiem i ocenę stosunku ceny do jakości oraz wiarygodności właściciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lip 2015 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Heja !

Powiedzcie do którego miesiąca, mniej więcej, woda w morzu jest na tyle ciepła na Malcie żeby dało się kąpać.
Myślę żeby wybrać się na końcu września lub na początku października.
Chciałoby się pokąpać :)
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lip 2015 22:12 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja się kąpałem 20 listopada. Wejście do wody chwilę trwało, musiałem się przyzwyczaić. Ale potem odczucie było tak cudowne, że mógłbym siedzieć godzinami.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 11 Lip 2015 23:19 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Jeśli chodzi o transport to z lotniska masz X3, najlepiej od razu kup bilet tygodniowy.
http://publictransport.com.mt/x1-x2-x3-x4-x5-x7
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Lip 2015 23:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Tygodniowy jest obecnie dość drogi, ale chyba mimo wszystko się zgodzę. Już przy 28 przejazdach się opłaca, a nie trzeba wtedy kombinować i można jeździć do woli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lip 2015 16:16 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
ELBE napisał(a):
Heja !

Powiedzcie do którego miesiąca, mniej więcej, woda w morzu jest na tyle ciepła na Malcie żeby dało się kąpać.
Myślę żeby wybrać się na końcu września lub na początku października.
Chciałoby się pokąpać :)


Ja bylam w polowe listopada i dalo sie kapac ale juz nie bylo az tak cieplo. Marzlam po wyjsciu z wody :)
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Lip 2015 22:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
wtrips napisał(a):

Ja bylam w polowe listopada i dalo sie kapac ale juz nie bylo az tak cieplo. Marzlam po wyjsciu z wody :)

Ją byłem w końcu listopada i było odwrotnie. Słońce tak prażyło, że nie chciałem wychodzić z cudownie chłodzącej wody.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 25 Lip 2015 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Przełom listopada i grudnia, woda jak Bałtyku w lato do 20 stopni i spokojnie można pływać, w połowie października byłem, woda zupa ok. 25 stopni, można nie wychodzić :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Wrz 2016 08:34 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Widzę, że na Malcie teraz pada, wczoraj była burza z piorunami. Lecimy tam za kilka dni, czy jest szansa, że pogoda poprawi się? Co mówią prognozy w maltańskiej tv ? Żonka liczy nawet na plażę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Wrz 2016 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Na 7 dni prognozowanie to wróżenie z fusów, ale na 48 godzin to spore prawdopodobieństwo, że się sprawdzi ;)
https://www.maltairport.com/weather/7-day-forecast/

https://www.maltairport.com/weather/
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 26 Wrz 2016 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Tak, szansa jest i to spora :) Ale jak będzie na 100% to nawet najstarsi górle nie wiedzą.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Paź 2017 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Trafię na Gozo w najbliższy czwartek 19 października i spędzę na nim tydzień czasu do 25 października.
Prognozy pogody pokazują, że temperatura przez cały ten czas w ciągu dnia będzie w okolicy 23-25 stopni.
Powiedzcie mi w jakich ubraniach teraz da radę zwiedzać Gozo za dnia.
Da radę chodzić w krótkich spodenkach i t-shircie ?
Czy może trzeba chodzić w długich spodniach i bluzce z długim rękawem ?
Myślę, że kurtka raczej będzie niepotrzebna :)
Chcę sobie odpowiednio przygotować garderobę na ten cały tydzień.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Paź 2017 17:59 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1745
Loty: 108
Kilometry: 175 682
niebieski
Wróciłam w tamtym tygodniu z Malty, na Gozo byłam tylko jeden dzień. Ogólnie to było upalnie :) Krótkie spodenki i T-shirt wystarczą. Wieczorami już nieco chłodniej i wiatr bardziej dokuczliwy.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group