Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malta - covid
#101 PostWysłany: 29 Paź 2020 13:44 

HON fly4free
@Chris Peen Jasne,że lecieć .Pogoda ma być super a jak nie polecisz teraz to w najbliższym czasie może być gorzej.Korzystaj.Ja wybierałam się na następny weekend,ale W6 skasował loty po 6.11 aż do połowy grudnia, więc mój lot powrotny też. :(
 Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 30 Paź 2020 02:50 

Chris Peen napisał(a):
Marcin Bartoszewski napisał(a):
Zastanawiam sie jak wygląda odwołanie rezerwacji lot+hotel w takiej sytuacji jaka jest obecnie na Malcie, pewnie nie da sie tego zrobić

Co masz na myśli pisząc o "takiej sytuacji jak jest obecnie na Malcie"? Zastanawiam się czy jutro tam lecieć na weekend czy nie.
Ja zrezygnowałem, za dużo stresu, a co do sytuacji to chodzi o powolne zamykanie wszystkiego z powodu braku turystów i ogólnie pandemii.
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 30 Paź 2020 09:58 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Jest rzeczywiście spokojniej i ciszej niż w październiku zeszłego roku. Turystów jest zdecydowanie mniej dzięki czemu jest więcej przyjemności ze zwiedzania :)
Restauracje nadal są otwarte ale faktycznie nie wszystkie. Nocnego życia raczej nie ma ale chyba nigdzie obecnie go nie ma.

#104 PostWysłany: 30 Paź 2020 11:38 
Awatar użytkownika

Loty: 75
Kilometry: 128 244
Ostrzeżenia: 1
W6 KRK MLA odwołane. Ostatnie loty 06.11
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 30 Paź 2020 12:15 
Awatar użytkownika

niebieski
@zywiec2018 Wizz nie lata z Krakowa. Chyba masz na myśli Katowice? Faktycznie listopad skasowany, ale loty wracają od 16. grudnia.
Edit widzę, że Warszawa na listopad też skasowana, loty dopiero od 15 grudnia.

#106 PostWysłany: 30 Paź 2020 15:20 

niebieski
Jak nie lata, jak baze tam otworzył...
 Relacje PM off  

#107 PostWysłany: 30 Paź 2020 15:43 

HON fly4free
Na Maltę z KRK nie lata ;) Za to FR lata, ma dobre ceny w XI i loty dostępne ( na razie) :)
 Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.

#108 PostWysłany: 30 Paź 2020 15:45 
Awatar użytkownika

niebieski
@potylika Wizz na Maltę lata ale nie z Krakowa ;)

#109 PostWysłany: 30 Paź 2020 20:55 

Loty: 20
Kilometry: 29 601
OK z relacji na żywo.. wylądowaliśmy właśnie lotem z Krakowa, wszyscy musieli okazać testy. Brak = badanie na miejscu. Jeśli podróżują pary to testują jedną osobę. Także już jest poważnie.. co prawda nie zaktualizowali listy i np. Katowice nadal teoretycznie bez testów.

Trzymajcie się zdrowo. Wyniki w ciągu godziny, idzie bardzo sprawnie bym powiedział.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#110 PostWysłany: 01 Lis 2020 09:33 

zastanawiam się czy lecieć za kilka dni Lufthansą, przez Frankfurt.
wylot z Warszawy, co prawda nie jest ona jeszcze na 'amber list' ale trzeba brać pod uwagę że za kilka dni dołączy do Gdańska i Krakowa
myślicie że pasażerów przylatujących z Frankfurtu też testują? bo przecież jeśli wypełniam formularz to widać że wylot był z Wawy przez Frankfurt...

nie bardzo mi się uśmiecha perspektywa przymusowego spędzenia 2 tygodni w pokojowym hotelu, nawet na ich koszt...
a test to wiadomo, na dwoje babka wróżyła...

druga sprawa, dostaję sprzeczne informacje, czy na plaży maseczki są obowiązkowe czy nie? czy policja to kontroluje?
wiem tylko że podczas uprawiania joggingu (a to też mam w planach) nie trzeba jej mieć założonej..
 Relacje PM off  

#111 PostWysłany: 01 Lis 2020 10:54 
Awatar użytkownika

niebieski
@harti Niemiec nie ma na bursztynowej liście więc ich nie testują. Tak właściwie to lecisz z Frankfurtu, nie z Warszawy i nie będziesz brany pod uwagę jeśli chodzi o testy. Nie ma to za bardzo sensu ale tak jest. Znajoma przyleciała z Berlina i mimo, że w karcie lokalizacyjnej miała adres z Polski jej wylot był z Niemiec i to było brane pod uwagę.

Nie wiem czy policja kontroluje same plaże, w sumie teraz już po sezonie i mało kto na plażę chodzi, ale, tak jak wspominałam wcześniej, polecam maseczkę przy sobie mieć: https://lovinmalta.com/news/disgraceful-pair-fined-for-not-wearing-a-mask-after-a-late-night-swim-in-desolate-ghar-lapsi/

Jeśli chodzi o bieganie to tu też jest problem bo przy bieganiu w miejscu gdzie chodzą ludzie (np promenada w Sliemie czy St. Julian's) taką maskę powinieneś mieć założoną.
Zasadniczo trzeba ją mieć zawsze przy sobie - bo jak przestaniesz biec to stoisz więc musisz maskę założyć. No nie polecam biegania ;)

Ostatnio edytowany przez orchidea04, 01 Lis 2020 11:16, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#112 PostWysłany: 01 Lis 2020 11:03 

orchidea04 napisał(a):
Jeśli chodzi o bieganie to tu też jest problem bo przy bieganiu w miejscu gdzie chodzą ludzie (np promenada w Sliemie czy St. Julian's) taką maskę powinieneś mieć założoną.
Zasadniczo trzeba ją mieć zawsze przy sobie - bo jak przestaniesz biec to stoisz więc musisz maskę założyć. No nie polecam biegania ;)

dzięki, bałagan tam macie niezły.. :lol: zależy od interpretacji:

https://lovinmalta.com/news/jogging-and ... ut-a-mask/
https://lovinmalta.com/news/after-borml ... -activity/

też zupełnie nie rozumiem przymusu maseczki na plaży, gdy utrzymuję dystans.. i niby w maseczce chirurgicznej mam pływać w morzu?
teoretycznie to i na zupełnym odludziu, np. gdzieś podczas eksplorowania Gozo trzeba mieć maseczkę na sobie.. chore..
 Relacje PM off  

#113 PostWysłany: 01 Lis 2020 11:09 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie, pływać w masce nie musisz, ale jak wyjdziesz z wody to musisz ją założyć. Oczywiście nie musisz jej trzymać w spodenkach do pływania :mrgreen: ale musi być w zasięgu ręki po wyjściu z wody, czyli np na ręczniku / w plecaku, a nie w samochodzie.
No nie jest fajnie.

Co do premiera to facet twierdził, że fale są w morzu (podczas wywiadu gdy został zapytany o drugą falę zachorowań). On ma ogólnie jakiś problem z maseczką bo jest jasno powiedziane, że trzeba ją mieć założoną, ale podczas wywiadów jakoś jej nie ma, a reporterzy stoją naokoło niego. Jako jedyny ściąga też maseczkę w czasie konferencji prasowych.
No ale to premier, może wirus się go boi :lol:
harti lubi ten post.

#114 PostWysłany: 03 Lis 2020 09:52 

Hej,

mam pytanie do osób, które lądowały na Malcie?

Jak wyglądało sprawdzanie wyników testów? Wystarczy wydrukowany wynik negatywny? Z pieczątką?

Pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

#115 PostWysłany: 11 Lis 2020 14:59 
Awatar użytkownika

niebieski
orchidea04 napisał(a):
Malta zaktualizowała bursztynową listę, Kraków i Gdańsk na liście: https://timesofmalta.com/articles/view/ ... hed.826351

Teraz już cała Polska na liście: https://timesofmalta.com/articles/view/ ... ers.831124
Są też Niemcy.
Ponownie informuję iż jeśli nie jesteście w stanie zrobić testu w Polsce przed przylotem to zostaniecie poddani testowi na lotnisku na Malcie. Test na Malcie darmowy. Aktualnie wykorzystywane są szybkie testy więc idzie ... szybko. Jedyny minus to to, że jeśli okaże się, że jesteście pozytywni no to czeka was kwarantanna. Nie jestem w stanie określić czy na koszt Malty czy nie.
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#116 PostWysłany: 15 Lis 2020 14:11 

Loty: 99
Kilometry: 135 170
niebieski
Ktoś leciał po aktualizacji listy i wrzuceniu wszystkich polskich lotnisk tzn. po 13.11? Na test biorą wyrywkowy tych co nie mają ich ze sobą, czy wszystkich, którzy ich nie mają?

a na stronie Ryanaira albo wprowadzają w błąd albo tak jest lub będzie " Pasażerowie, którzy nie podporządkują się nowym wymogom, mogą zostać poddani kwarantannie lub odpłatnie wykonać test na Malcie"??

#117 PostWysłany: 16 Lis 2020 09:28 
Awatar użytkownika

niebieski
@heide_berg w teorii powinni brać wszystkich, którzy nie mają zrobionego testu wcześniej. W praktyce... jest różnie. Na naszej polskiej grupie na fb ktoś pisał, że wzięli wszystkich, którzy testu nie mieli, a ktoś inny, że wzięli co piątą osobę. Więc można się przekonać dopiero po przylocie :|
Test jest darmowy. Odnośnie kwarantanny to są na nią wysyłani ci, którzy nie chcą robić testu z tych czy innych powodów. No i ci, którzy okażą się pozytywni po wykonaniu testu.
heide_berg lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.

#118 PostWysłany: 16 Lis 2020 12:23 

orchidea04 napisał(a):
@heide_berg w teorii powinni brać wszystkich, którzy nie mają zrobionego testu wcześniej. W praktyce... jest różnie. Na naszej polskiej grupie na fb ktoś pisał, że wzięli wszystkich, którzy testu nie mieli, a ktoś inny, że wzięli co piątą osobę. Więc można się przekonać dopiero po przylocie :|
Test jest darmowy. Odnośnie kwarantanny to są na nią wysyłani ci, którzy nie chcą robić testu z tych czy innych powodów. No i ci, którzy okażą się pozytywni po wykonaniu testu.

Cześć! Czy osobę, którą wyślą na kwarantanne obowiązuje pokrycie w 100% jej koszów ?
 Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.

#119 PostWysłany: 16 Lis 2020 12:38 
Awatar użytkownika

niebieski
orchidea04 napisał(a):
Nie jestem w stanie określić czy na koszt Malty czy nie.

@tasko0 jak widzisz, wspominałam wcześniej, że nie wiem. Tylko jedna ze znanych mi osób trafiła na kwarantannę, jednak mieszka na Malcie więc izolowała się we własnym mieszkaniu. Jak jest z turystami - nie mam pojęcia. Takie dane jakoś nie są podawane.
Ryanair ostatnio coś namieszał i kilka osób wspomniało, że nie zostały wpuszczone do samolotu bo nie miały zrobionego testu. To było ze dwa tygodnie temu jak jeszcze tylko Kraków i Gdańsk były na liście. Zasadniczo jest burdel.

#120 PostWysłany: 16 Lis 2020 12:44 

Rozumiem ,
czyli wylot w najbliższy weekend na Malte może być bardzo ryzykowny :/

Mod - wywiązała się poza tematem ściśle Malty taka nić:
latacie-planujecie-kupujecie,18,155033?start=140
 Relacje PM off  

[ 188 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości