Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 05 Mar 2017 00:03 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 20
Zna ktoś jakąś stronę z pogodą na Maltę i Gozo żeby była w miarę wirygodna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#222 PostWysłany: 05 Mar 2017 02:18 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 119
Sprawdź aplikacje na androida:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ltaweather

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 19 Mar 2017 08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Wie ktoś może czy w okolicach panwi solnych na Gozo można kupić wydobywaną tam sól morską? A jeśli nie tam to może gdzieś w innym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 19 Mar 2017 09:59 

Rejestracja: 24 Paź 2016
Posty: 9
Loty: 34
Kilometry: 50 159
Oczywiście , że kupisz. Byłem styczniu i chociaż turystów nie było zbyt wielu stoisko stało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 19 Mar 2017 12:26 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
co warto przywieść z Malty - chodzi mi głównie o rzeczy które będę w stanie kupić na bezcłowym (typu wino, tak jak kolega wcześniej pisał o soli itp).
Będę miał tylko bagaż podręczny więc raczej wina nie kupię przed bezcłówką
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 19 Mar 2017 12:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
Limunċell. Taki likier, prawie jak włoskie limoncello, ale pan, który nas poczęstował w knajpie na Gozo, powiedział, że ich gozeńskie jest o wiele lepsze, bo cytryny mają więcej słońca, niż we Włoszech. Przywieźliśmy i faktycznie różnica jest kolosalna.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#227 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:10 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Przez cztery dni będę na Malcie. Nigdy nie mam problemów z układaniem sobie planów wycieczek, no ale tu jest jednak cały kraj, a nie jedno czy dwa miasta, więc prosiłbym kogoś o weryfikację, czy wygląda to w miarę optymalnie. Mieszkam w okolicach Sliemy, tu będzie baza wypadowa.

Sobota - Sliema, promik do Valletty, kilka godzin tam, później na mecz (główny punkt wycieczki 8-) ) do Ta'Qali, wieczorem powrót do Valletty;

Niedziela - z samiutkiego rana autobus na Gozo i tam cały dzień, w planach mam wypożyczenie roweru/skutera (tu pytanie do znawców - siedziałem na ww. 2-3 razy w życiu i było to dawno temu - da radę się poruszać bez wstydu po tych drogach, czy lepiej sobie odpuścić?) i zrobienie objazdówki (jeszcze nie mam pomysłu w jakiej kolejności): Victoria/Rabat, Xaghra z Ggantiją, plaża Ramla Bay, Nadur, Xewkija z tym fenomenalnym kościołem, jak starczy czasu to jeszcze klify w Ta'Cenc. Na ś.p. Azure Window chyba nie ma sensu jechać, prawda?;

Poniedziałek - rano autobusem przez całą wyspę na plażę Golden Bay, porobienie ładnych zdjęć i powkurzanie znajomych siedzących w tym samym czasie w pracy 8-), później kościół w Moście, Mdina i Rabat, klify w Dingli;

Wtorek - tu mam cały dzień i prawdę mówiąc nie wiem co z nim zrobić - podejrzewam, że pewnie będę chciał wrócić do Valletty pochodzić po jakichś muzeach (coś polecacie szczególnie?) i odwiedzić Marsaxlokk, ale spokojnie jeszcze jest pół dnia do wykorzystania - jakiś pomysł? Czy może pominąłem coś superwartego uwagi? Niby jest jeszcze to Comino, ale raczej nie ma sensu jeszcze go upychać i trzeci dzień jechać w ten sam rejon wyspy.

Z góry pięknie dziękuję za wszystkie wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Fajny ten plan - krótko, zwięźle i na temat, czyli tak jak lubię :). Od siebie dodałabym jeszcze Blue Grotto na południu wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off
H778 uważa post za pomocny.
 
      
#229 PostWysłany: 05 Kwi 2017 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
W sobotę jeśli zdążysz jest o 10.00 Free Walking Tour po Valletcie: http://www.colourmytravel.com/index.html

W niedzielę klify Ta'Cenc zamień na Xlendi (koniecznie) i zjedz tam obiad (Ta' Karolina lub Talija). Ja bym chyba też odpuścił Xaghrę i Nadur na rzecz Marsalforn i panwi solnych, ale to już co kto lubi.

Na Golden Bay zarezerwuj dużo czasu - fajnie jest przejść wzgórzami na następną plażę Ghajn Tuffieha i znowu wzgórzami dalej żeby spojrzeć na te dwie i na Ġnejna Bay z góry. Klify Dingli możecie połączyć z Blue Grotto (chociaż tam powinno się być rano, do południa).

Jeśli nie starczy Ci czasu na plan poniedziałkowy, możesz we środę pojechać zobaczyć Blue Grotto i klify Dingli, a po południu Valletta i Birgu.

Jakby co polecam link w stopce - większość tych miejsc zrelacjonowana i obfotografowana:)
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
H778 uważa post za pomocny.
 
      
#230 PostWysłany: 05 Kwi 2017 14:21 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
No i wszystko ładnie się zgrywa. :) Na Gozo dołożę te miejsca, o których piszecie, natomiast we wtorek rano na chwilę skoczę do Valletty, później autobusem na Blue Grotto i zależy jak będzie z czasem - albo jeszcze do Marsaxlokku, albo (bardziej prawdopodobna opcja, bo dojazd pomiędzy dwoma ww. to niestety 1.5 h) prosto w stronę stolicy, zahaczając o Trójmiasto. Trochę żałuję tego Marsaxlokku, ale chyba nie ma co przesadzać z intensywnością wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 05 Kwi 2017 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Mi osobiście blue grotto się nie podobało, nuda i nic specjalnego. Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy.
Zdecydowanie wolałbym pojechać na Comino i popływać. Tutaj moje stare zdjęcia viewtopic.php?p=747592#p747592
Podobne formacje co blue grotto sa też na Comino tylko mniej i mniejsze i powinni was przy powrocie na Maltę obwieźć dookoła.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#232 PostWysłany: 05 Kwi 2017 16:58 

Rejestracja: 02 Kwi 2017
Posty: 66
realizowałem podobny plan kilka dni temu, rownież ze Sliemy tylko komunikacja miejska, tak jak poprzednicy dołożyłbym Blue Grotto no i Comino rownież fenomenalne widoki, w okolicy Marsaxlokk fajne miejsce St Peter pool(skoki z klifu)

PS Na jaki mecz idziesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 06 Kwi 2017 11:38 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Petra napisał(a):
realizowałem podobny plan kilka dni temu, rownież ze Sliemy tylko komunikacja miejska, tak jak poprzednicy dołożyłbym Blue Grotto no i Comino rownież fenomenalne widoki, w okolicy Marsaxlokk fajne miejsce St Peter pool(skoki z klifu)

PS Na jaki mecz idziesz?


W sobotę na Ekstraklasę Malty, w niedzielę na Ekstraklasę Gozo - nazw drużyn nie pamiętam, bo to w sumie i tak nie ma żadnego znaczenia. :lol:

No i po dłuższym namyśle wybieram Blue Grotto nad Marsaxlokk - to drugie ma za trudną nazwę. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 06 Kwi 2017 12:59 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 1
Wybiera się ktoś może na Matle od jutra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
cypel napisał(a):
Mi osobiście blue grotto się nie podobało, nuda i nic specjalnego. Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy.

To w sumie też trochę prawda. Ja trafiłem w wietrzny i pochmurny dzień (wtedy łódki nie pływają), popatrzyłem z góry i pojechałem dalej. W necie z kolei słychać, że straszna masówka z tymi rejsami - tłoczno, głośno, szybki objazd bez chwili na refleksję. Ale z drugiej strony to jedna z ikon Malty.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#236 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
mzukowski napisał(a):
W necie z kolei słychać, że straszna masówka z tymi rejsami - tłoczno, głośno, szybki objazd bez chwili na refleksję. Ale z drugiej strony to jedna z ikon Malty.

Otóż to, masówka, cały objazd trwa chwilę a widoki średnie. Cała Malta to przyrodniczo kiepska jest, więc wymyślają na silę jakieś ikony typu blue grotto czy nieistniejące i też kiepskie IMO azure window i dorabiają ideologię. Byłem kilka razy na Malcie i na pewno blue grotto nie jest dla mnie nawet w pierwszej 20 interesujących miejsc. Takich miejsc są tysiące w samej Europie. Malta to jednak architektura i miasteczka a nie przyroda (uboga fauna i flora).
Z ciekawości sprawdziłem o której zrobiłem pierwsze i ostatnie zdjęcie z tej ekspedycji blue grotto :mrgreen: Pierwsze o godz. 11.30 ostatnie o 11.47 i było po imprezie :lol:
Ten cud natury można obejrzeć w 5 minut dryfując na materacu dmuchanym z lidla.
Powtórzę się, podobne formacje są na Comino.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Atrakcja sama w sobie spoko, choć są ładniejsze miejsca na Malcie, Gozo i Comino. A na pewno jedno z ładniejszych miejsc "wodnych" na samej Malcie.

Za to w porcie przy Blue Grotto można potem posnorklować, a po drugiej stronie są skałki, z których można poskakać. Mniejsze, większe, co kto lubi. Polecam.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 15 Kwi 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Gdzie jest największa szansa na obejrzenie na Malcie meczu Barcelony z Realem? Gdzie jest najwięcej barów z tv? Nocuję w Birkirkarze, więc pasowałaby mi miejscówka możliwie blisko. Może Valetta?
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 15 Kwi 2017 21:46 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Donovaninho napisał(a):
Gdzie jest największa szansa na obejrzenie na Malcie meczu Barcelony z Realem? Gdzie jest najwięcej barów z tv? Nocuję w Birkirkarze, więc pasowałaby mi miejscówka możliwie blisko. Może Valetta?


Wszędzie. Choćby w Sliemie jest pełno barów, które pokazują futbol, w Vallettcie parę takich w typowo angielskim stylu, niestety nazw nie pamiętam. Gdzie nie pójdziesz, tam coś znajdziesz.

PS Na jakie klasyki na Malcie i Gozo się wybierasz? :mrgreen: Polecam Birkirkarę, fajną mają ekipę ultrasów, Valletta to z kolei obwoźna cygańska orkiestra z bębenkami. :lol: Na Gozo raczej kibicowska pustynia, ale fajny klimacik na stadionie pod palmami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Donovaninho uważa post za pomocny.
 
      
#240 PostWysłany: 15 Kwi 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
H778 napisał(a):
PS Na jakie klasyki na Malcie i Gozo się wybierasz? :mrgreen:


Sat-22-Apr 18:15 Victor Tedesco Stadium Hamrun Spartans vs Pembroke Athleta
Sun-23-Apr 16:00 National Stadium Sliema Wanderers vs Mosta
lub
Sun-23-Apr 18:00 National Stadium Birkirkara vs Hibernians

Na Gozo jest mecz 2. ligi w niedzielę, ale chyba logistycznie nie dam rady :)
Dzięki za info o pubach. Jeszcze sam czegoś poszukam.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group