Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 05 Mar 2017 00:03 

Zna ktoś jakąś stronę z pogodą na Maltę i Gozo żeby była w miarę wirygodna
 Relacje PM off  

#222 PostWysłany: 05 Mar 2017 02:18 

Sprawdź aplikacje na androida:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ltaweather

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#223 PostWysłany: 19 Mar 2017 08:32 
Awatar użytkownika

niebieski
Wie ktoś może czy w okolicach panwi solnych na Gozo można kupić wydobywaną tam sól morską? A jeśli nie tam to może gdzieś w innym miejscu?

#224 PostWysłany: 19 Mar 2017 09:59 

Loty: 26
Kilometry: 40 593
Oczywiście , że kupisz. Byłem styczniu i chociaż turystów nie było zbyt wielu stoisko stało.
 Relacje PM off  

#225 PostWysłany: 19 Mar 2017 12:26 

co warto przywieść z Malty - chodzi mi głównie o rzeczy które będę w stanie kupić na bezcłowym (typu wino, tak jak kolega wcześniej pisał o soli itp).
Będę miał tylko bagaż podręczny więc raczej wina nie kupię przed bezcłówką
 Relacje PM off  

#226 PostWysłany: 19 Mar 2017 12:30 

niebieski
Limunċell. Taki likier, prawie jak włoskie limoncello, ale pan, który nas poczęstował w knajpie na Gozo, powiedział, że ich gozeńskie jest o wiele lepsze, bo cytryny mają więcej słońca, niż we Włoszech. Przywieźliśmy i faktycznie różnica jest kolosalna.
 Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.

#227 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:10 

Przez cztery dni będę na Malcie. Nigdy nie mam problemów z układaniem sobie planów wycieczek, no ale tu jest jednak cały kraj, a nie jedno czy dwa miasta, więc prosiłbym kogoś o weryfikację, czy wygląda to w miarę optymalnie. Mieszkam w okolicach Sliemy, tu będzie baza wypadowa.

Sobota - Sliema, promik do Valletty, kilka godzin tam, później na mecz (główny punkt wycieczki 8-) ) do Ta'Qali, wieczorem powrót do Valletty;

Niedziela - z samiutkiego rana autobus na Gozo i tam cały dzień, w planach mam wypożyczenie roweru/skutera (tu pytanie do znawców - siedziałem na ww. 2-3 razy w życiu i było to dawno temu - da radę się poruszać bez wstydu po tych drogach, czy lepiej sobie odpuścić?) i zrobienie objazdówki (jeszcze nie mam pomysłu w jakiej kolejności): Victoria/Rabat, Xaghra z Ggantiją, plaża Ramla Bay, Nadur, Xewkija z tym fenomenalnym kościołem, jak starczy czasu to jeszcze klify w Ta'Cenc. Na ś.p. Azure Window chyba nie ma sensu jechać, prawda?;

Poniedziałek - rano autobusem przez całą wyspę na plażę Golden Bay, porobienie ładnych zdjęć i powkurzanie znajomych siedzących w tym samym czasie w pracy 8-), później kościół w Moście, Mdina i Rabat, klify w Dingli;

Wtorek - tu mam cały dzień i prawdę mówiąc nie wiem co z nim zrobić - podejrzewam, że pewnie będę chciał wrócić do Valletty pochodzić po jakichś muzeach (coś polecacie szczególnie?) i odwiedzić Marsaxlokk, ale spokojnie jeszcze jest pół dnia do wykorzystania - jakiś pomysł? Czy może pominąłem coś superwartego uwagi? Niby jest jeszcze to Comino, ale raczej nie ma sensu jeszcze go upychać i trzeci dzień jechać w ten sam rejon wyspy.

Z góry pięknie dziękuję za wszystkie wskazówki.
 Relacje PM off  

#228 PostWysłany: 04 Kwi 2017 22:46 
Awatar użytkownika

niebieski
Fajny ten plan - krótko, zwięźle i na temat, czyli tak jak lubię :). Od siebie dodałabym jeszcze Blue Grotto na południu wyspy.
 Relacje PM off
H778 uważa post za pomocny.

#229 PostWysłany: 05 Kwi 2017 07:44 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 129 850
srebrny
W sobotę jeśli zdążysz jest o 10.00 Free Walking Tour po Valletcie: http://www.colourmytravel.com/index.html

W niedzielę klify Ta'Cenc zamień na Xlendi (koniecznie) i zjedz tam obiad (Ta' Karolina lub Talija). Ja bym chyba też odpuścił Xaghrę i Nadur na rzecz Marsalforn i panwi solnych, ale to już co kto lubi.

Na Golden Bay zarezerwuj dużo czasu - fajnie jest przejść wzgórzami na następną plażę Ghajn Tuffieha i znowu wzgórzami dalej żeby spojrzeć na te dwie i na Ġnejna Bay z góry. Klify Dingli możecie połączyć z Blue Grotto (chociaż tam powinno się być rano, do południa).

Jeśli nie starczy Ci czasu na plan poniedziałkowy, możesz we środę pojechać zobaczyć Blue Grotto i klify Dingli, a po południu Valletta i Birgu.

Jakby co polecam link w stopce - większość tych miejsc zrelacjonowana i obfotografowana:)
H778 uważa post za pomocny.

#230 PostWysłany: 05 Kwi 2017 14:21 

No i wszystko ładnie się zgrywa. :) Na Gozo dołożę te miejsca, o których piszecie, natomiast we wtorek rano na chwilę skoczę do Valletty, później autobusem na Blue Grotto i zależy jak będzie z czasem - albo jeszcze do Marsaxlokku, albo (bardziej prawdopodobna opcja, bo dojazd pomiędzy dwoma ww. to niestety 1.5 h) prosto w stronę stolicy, zahaczając o Trójmiasto. Trochę żałuję tego Marsaxlokku, ale chyba nie ma co przesadzać z intensywnością wyjazdu.
 Relacje PM off  

#231 PostWysłany: 05 Kwi 2017 14:46 
Awatar użytkownika

złoty
Mi osobiście blue grotto się nie podobało, nuda i nic specjalnego. Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy.
Zdecydowanie wolałbym pojechać na Comino i popływać. Tutaj moje stare zdjęcia viewtopic.php?p=747592#p747592
Podobne formacje co blue grotto sa też na Comino tylko mniej i mniejsze i powinni was przy powrocie na Maltę obwieźć dookoła.
 Relacje PM off
mashacra lubi ten post.

#232 PostWysłany: 05 Kwi 2017 16:58 

realizowałem podobny plan kilka dni temu, rownież ze Sliemy tylko komunikacja miejska, tak jak poprzednicy dołożyłbym Blue Grotto no i Comino rownież fenomenalne widoki, w okolicy Marsaxlokk fajne miejsce St Peter pool(skoki z klifu)

PS Na jaki mecz idziesz?
 Relacje PM off  

#233 PostWysłany: 06 Kwi 2017 11:38 

Petra napisał(a):
realizowałem podobny plan kilka dni temu, rownież ze Sliemy tylko komunikacja miejska, tak jak poprzednicy dołożyłbym Blue Grotto no i Comino rownież fenomenalne widoki, w okolicy Marsaxlokk fajne miejsce St Peter pool(skoki z klifu)

PS Na jaki mecz idziesz?

W sobotę na Ekstraklasę Malty, w niedzielę na Ekstraklasę Gozo - nazw drużyn nie pamiętam, bo to w sumie i tak nie ma żadnego znaczenia. :lol:

No i po dłuższym namyśle wybieram Blue Grotto nad Marsaxlokk - to drugie ma za trudną nazwę. :mrgreen:
 Relacje PM off  

#234 PostWysłany: 06 Kwi 2017 12:59 

Wybiera się ktoś może na Matle od jutra?
 Relacje PM off  

#235 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:14 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 129 850
srebrny
cypel napisał(a):
Mi osobiście blue grotto się nie podobało, nuda i nic specjalnego. Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy.

To w sumie też trochę prawda. Ja trafiłem w wietrzny i pochmurny dzień (wtedy łódki nie pływają), popatrzyłem z góry i pojechałem dalej. W necie z kolei słychać, że straszna masówka z tymi rejsami - tłoczno, głośno, szybki objazd bez chwili na refleksję. Ale z drugiej strony to jedna z ikon Malty.
cypel lubi ten post.

#236 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:30 
Awatar użytkownika

złoty
mzukowski napisał(a):
W necie z kolei słychać, że straszna masówka z tymi rejsami - tłoczno, głośno, szybki objazd bez chwili na refleksję. Ale z drugiej strony to jedna z ikon Malty.

Otóż to, masówka, cały objazd trwa chwilę a widoki średnie. Cała Malta to przyrodniczo kiepska jest, więc wymyślają na silę jakieś ikony typu blue grotto czy nieistniejące i też kiepskie IMO azure window i dorabiają ideologię. Byłem kilka razy na Malcie i na pewno blue grotto nie jest dla mnie nawet w pierwszej 20 interesujących miejsc. Takich miejsc są tysiące w samej Europie. Malta to jednak architektura i miasteczka a nie przyroda (uboga fauna i flora).
Z ciekawości sprawdziłem o której zrobiłem pierwsze i ostatnie zdjęcie z tej ekspedycji blue grotto :mrgreen: Pierwsze o godz. 11.30 ostatnie o 11.47 i było po imprezie :lol:
Ten cud natury można obejrzeć w 5 minut dryfując na materacu dmuchanym z lidla.
Powtórzę się, podobne formacje są na Comino.
 Relacje PM off  

#237 PostWysłany: 06 Kwi 2017 13:56 
Czerwony raptus
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
Atrakcja sama w sobie spoko, choć są ładniejsze miejsca na Malcie, Gozo i Comino. A na pewno jedno z ładniejszych miejsc "wodnych" na samej Malcie.

Za to w porcie przy Blue Grotto można potem posnorklować, a po drugiej stronie są skałki, z których można poskakać. Mniejsze, większe, co kto lubi. Polecam.
 Relacje PM off  

#238 PostWysłany: 15 Kwi 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 151 196
Gdzie jest największa szansa na obejrzenie na Malcie meczu Barcelony z Realem? Gdzie jest najwięcej barów z tv? Nocuję w Birkirkarze, więc pasowałaby mi miejscówka możliwie blisko. Może Valetta?

#239 PostWysłany: 15 Kwi 2017 21:46 

Donovaninho napisał(a):
Gdzie jest największa szansa na obejrzenie na Malcie meczu Barcelony z Realem? Gdzie jest najwięcej barów z tv? Nocuję w Birkirkarze, więc pasowałaby mi miejscówka możliwie blisko. Może Valetta?

Wszędzie. Choćby w Sliemie jest pełno barów, które pokazują futbol, w Vallettcie parę takich w typowo angielskim stylu, niestety nazw nie pamiętam. Gdzie nie pójdziesz, tam coś znajdziesz.

PS Na jakie klasyki na Malcie i Gozo się wybierasz? :mrgreen: Polecam Birkirkarę, fajną mają ekipę ultrasów, Valletta to z kolei obwoźna cygańska orkiestra z bębenkami. :lol: Na Gozo raczej kibicowska pustynia, ale fajny klimacik na stadionie pod palmami.
 Relacje PM off
Donovaninho uważa post za pomocny.

#240 PostWysłany: 15 Kwi 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 151 196
H778 napisał(a):
PS Na jakie klasyki na Malcie i Gozo się wybierasz? :mrgreen:

Sat-22-Apr 18:15 Victor Tedesco Stadium Hamrun Spartans vs Pembroke Athleta
Sun-23-Apr 16:00 National Stadium Sliema Wanderers vs Mosta
lub
Sun-23-Apr 18:00 National Stadium Birkirkara vs Hibernians

Na Gozo jest mecz 2. ligi w niedzielę, ale chyba logistycznie nie dam rady :)
Dzięki za info o pubach. Jeszcze sam czegoś poszukam.

[ 246 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości