Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2015 13:36 

Rejestracja: 22 Lut 2012
Posty: 45
Hej,

W nadchodzące wakacje wraz ze znajomymi planujemy dwutygodniowego tripa po Gruzji. Połowę tego czasu chcemy spędzić na jej zwiedzaniu wypożyczonym autem. Czytaliśmy już sporo o atrakcjach wartych zwiedzenia, natomiast wszędzie się one powtarzają. Wiem natomiast, iż w Gruzji można znaleźć również bardzo atrakcyjne, lecz mało popularne miejsca, takie jak okolice Pankisi, gdzie można sobie popłynąć w dół rzeki na oponach, czy też wybrać się w Kaukaz na mułach.

Czy ktoś zna podobne miejsca, które są warte zobaczenia, a mało kto o nich wie? Wiem, że coraz większa grupa użytkowników tego forum odwiedza ten ciągle mało popularny turystyczny kraj, także proszę o pomoc. Chciałbym wyrwać się trochę z mainstreamowego zwiedzania, opartego na zabytkach, miejscach opisanych na każdej stronie internetowej.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#2 PostWysłany: 06 Maj 2015 19:23 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 128
Loty: 328
Kilometry: 648 974
Na przykład Szatili w Chewsuretii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2015 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 542
Kilometry: 1 003 523
niebieski
Okatse Canyon
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Maj 2015 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1110
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
Cziatura - miasteczko z siecią kolejek linowych funkcjonujących od lat sześćdziesiątych. Niezły klimat. Jak wygooglacie zdjęcia z Cziatury to zobaczycie o co chodzi. Warto przejazdem o nią zahaczyć lub przenocować (część kolejek też chodzi nocą).
Ciężko tam znaleźć miejsca noclegowe - zdecydowanie polecam Hotel Pirosmani, tanie nowe pokoje z łazienkami, bardzo pomocni właściciele.
https://goo.gl/maps/fR9WN
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Cze 2015 14:07 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
zoli napisał(a):
Ciężko tam znaleźć miejsca noclegowe - zdecydowanie polecam Hotel Pirosmani, tanie nowe pokoje z łazienkami, bardzo pomocni właściciele.
https://goo.gl/maps/fR9WN
z.


Tez planuje odwiedzic te miasto - tym bardziej, ze jest blisko Kutaisi czy Gori. Jednak z noclegiem tam ciezko albo bardzo ciezko. Nie wiem czy wpasc z Kutaisi czy Gori na wycieczke.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Cze 2015 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Moje doświadczenie z Gruzji jest takie, że z noclegiem nigdy nie jest ciężko. Wystarczy zapytać taksówkarza w centrum i na pewno będzie znał kogoś, kto udostępni pokój w domu/mieszkaniu za przystępną cenę. Luksusów nie będzie, ale dach nad głową na pewno.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Cze 2015 21:18 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Polecam Kolumnę Katskhi koło wsi o tej samej nazwie. Niedaleko miasta Chiatura.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Cze 2015 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1110
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
korpus napisał(a):
Moje doświadczenie z Gruzji jest takie, że z noclegiem nigdy nie jest ciężko. Wystarczy zapytać taksówkarza w centrum i na pewno będzie znał kogoś, kto udostępni pokój w domu/mieszkaniu za przystępną cenę. Luksusów nie będzie, ale dach nad głową na pewno.


generalnie mam takie same wrażenia odnośnie noclegów w Gruzji. Natomiast akurat do Cziatury dotarliśmy dość późno wieczorem i kierowca lokalny, który nas tam wiózł, rozpytywał długo i wiele napotkanych osób i po pierwsze ciężko było się dowiedzieć gdzie jest polecony wcześniej w Kutaisi Hotel Pirosmani a po drugie pytał o ewentualne alternatywne możliwości noclegowe i ... nic (jedynie niedojeżdżając do w/w hotelu jest przy głównej drodze inny dużo droższy i chyba nawet z gorszym standardem). Turystów tam praktycznie nie widzieliśmy, więc od razu ciężej o ew. pokoje itp.

Warto wiedzieć też, że część kolejek jest darmowa i działa również w nocy.

Co do Kolumny Katskhi to również polecam. Znajduje się pod Cziaturą i nawet udało nam się dogadać z właścicielami hotelu i nas tam zawieźli i przywieźli (chyba za drobną opłatą).
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bulsara uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Cze 2015 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Cziatura wygląda naprawdę ciekawie. Nie słyszałem o tym miejscu - następnym razem koniecznie trzeba będzie je odwiedzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 21 Cze 2015 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 38
Loty: 24
Kilometry: 60 209
Polecam rezerwat Lagodechii i cały region Kachetii. Jeśli chcesz coś naprawdę mało turystycznego to jedź też w region Tuszetii, jest jeszcze ładniej niż w Swanetii.
_________________
http://heading2somewhere.wordpress.com/ - Blog podróżniczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Cze 2015 13:15 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6222
HON fly4free
jak już jesteśmy w Kachetii, to polecam:
Signagi i gruziński wielki mur - http://georgiantour.com/sighnaghi/
a dla doznań duchowych - pobliski klasztor Bodbe z grobem św. Nino, patronki Gruzji, oraz spacer po 600 stopniach w dół (nie liczyłem - info od miejscowych ;) ) do świętego źródła celem rytualnej kąpieli
gruzińską Afrykę - http://georgiantour.com/vashlovani/
Telavi - stolicę gruzińskiego wina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lip 2015 22:10 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Lepiej sie wybrac do Szatili czy do tej miejscowosci co podales w pierwszym linku - Signagi.
No i jak sie z Tbilisi tam wybrac? Sa pociagi, marszrutki? I jakie koszty?

Pozdr.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896


Ostatnio edytowany przez Roku, 15 Lut 2016 23:57, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Lip 2015 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 91
Loty: 86
Kilometry: 176 838
Do Signagi jeżdżą marszrutki ze stacji Samgori, koszt to 6 lari.

Tu masz rozkład marszrutek do i z Kachetii.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalk


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Mar 2016 22:18, edytowano w sumie 1 raz
Link zhakowany
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Lip 2015 12:03 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6222
HON fly4free
mathew77 napisał(a):
pemat napisał(a):
jak już jesteśmy w Kachetii, to polecam:
Signagi i gruziński wielki mur - http://georgiantour.com/sighnaghi/
a dla doznań duchowych - pobliski klasztor Bodbe z grobem św. Nino, patronki Gruzji, oraz spacer po 600 stopniach w dół (nie liczyłem - info od miejscowych ;) ) do świętego źródła celem rytualnej kąpieli
gruzińską Afrykę - http://georgiantour.com/vashlovani/
Telavi - stolicę gruzińskiego wina

Lepiej sie wybrac do Szatili czy do tej miejscowosci co podales w pierwszym linku - Signagi.
No i jak sie z Tbilisi tam wybrac? Sa pociagi, marszrutki? I jakie koszty?
sorki za brak odzewu, ale byłem poza zasięgiem netu
jak widać można zawsze liczyć, że w takiej sytuacji ktoś inny udzieli informacji

co do Szatili, to tam nie dotarłem, więc niestety nie mam porównania
a co do Signagi - jest to małe miasteczko (podobno najmniejsze w Gruzji - 2000 osób), ale myślę, że warte odwiedzenia na jeden/max dwa dni
Góra
 Profil Relacje PM off
ambush lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Wrz 2015 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 109
Kilometry: 151 867
srebrny
Signagi jest małe, ale przyjemne. Warto odwiedzić miejscowe muzeum ze zbiorami archeologicznymi, etnograficznymi oraz obrazami gruzińskiego malarza prymitywisty Niko Pirosmaniego. Dodatkowo z muzealnego balkonu jest niesamowity widok na fragment twierdzy oraz dolinę rzeki Alazani. Sam widok jest wart tych kilku lari (bodajże 3) opłaty za wstęp :)
A dla tradycjonalistów, którzy lubią wysyłać widokówki z wyjazdów ważna informacja: w Signagi jest poczta, co w Gruzji jest ewenementem :o Znaczek do Polski kosztuje 3 lari.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 10 Wrz 2015 22:33 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6222
HON fly4free
Cicha_Woda napisał(a):
...w Signagi jest poczta...
oto ona
Załącznik:
poczta signagi.jpg
poczta signagi.jpg [ 162.81 KiB | Obejrzany 5849 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Wrz 2015 17:40 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
O Katshi było. Oprócz skały podobnej kształtem do naszej Pieskowej, z domkiem na szczycie, warto zajrzeć do wioski Katshi, jakieś dwa kilometry w górę. jest tam cerkiew mająca 1001 lat (według stanu na rok 2015). I całkiem przyzwoite widoki na Kaukaz.
Do tego jeszcze klasztor Mocameta niedaleko Kutaisi. Żadne zdjęcia nie oddadzą jego malowniczości. Wiem, bo próbowałem i zdjećia, jakie zrobiłem, też nie oddawały.
I Martwili, kolejny klasztor, może mniej malowniczy od Mocamety, ale nieznacznie, z pięknymi widokami na Kaukaz
I Gachedili, nieodległe wodospady i kanion rzeki Abaszy o niesamowitym, mlecznobłękitnym kolorze
Góra
 Profil Relacje PM off
bulsara uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Lut 2016 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
W Parku narodowym w Borjomi są naturalne gorące źródła.
Całość jest darmowa, przy basenie z gorącą wodą można spać w namiocie - w wakacje bywa tam sporo lokalsów. Miejsce raczej nie jest popularne (nie było kilka lat temu :) ) wśród turystów.

Kilka zdjęć tutaj:
https://www.google.pl/search?q=borjomi+ ... WHZpaTM%3A
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Lut 2016 11:32 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Potwierdzam - b.fajne miejsce. Znajduje sie ono ok 1h spokojnego spaceru od wejscia do parku. Woda nie jest specjalnie goraca, raczej letnia, ale w zimie mozna sie kapac :) mielismy cale miejsce dla siebie. Nie zapomnijcie tylko koniaku i zagryzki!

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lut 2016 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 163
Browar Kazbegi, Tbilisi

Jest to miejsce, w którym Gruzini leją świeże piwo ze szlauchów prosto do plastikowych kubków/butelek/baniaków.
Kilkadziesiąt metrów w kierunku północnym, wzdłuż głównej ulicy jest podwórko, w którym Gruzini się spotykają, piją piwo z baniaków, grają w gry, dyskutują - można też tam kupić przekąski (raki, śledzenie, inne rybki).
Miejsce unikatowe, oryginalne, nie mylić ze zwiedzaniem browaru :D

Tu się kupuje piwo:
https://www.google.pl/maps/place/Kazbeg ... 08!6m1!1e1
_________________
Nadaję prosto z podróży:
https://www.facebook.com/szach.mateusz.matt
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group