Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 252 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Cze 2013 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
alex74 napisał(a):
vipepol napisał(a):
Czy da się dojechać maszrutką z tbilisi na lotnisko ( kutaisi ) w ten sam dzień na lot o 6:30 do Katowic ?
- czy bezpieczniej przenocować dzień wcześniej w Kutaisi ?
- czy jechać taksówką w nocy z tbilisi ? ( byłby to przeogromny koszt ? )



Standardowo ostatnia marszrutka z Tbilisi wyjezdza o godzinie 20.00, ale tez moga byc jakies pozniejsze. Moga, ale nie musza. Ta z 20.00 bedzie na lotnisku okolo 24.00-1.00 . Przejazd z Tbilisi do Lotniska w Kutaisi kosztuje 15 lari ( okolo 10$). Jak juz pisalem wczesniej, zeby zajechac z Tbilisi prosto na lotnisko, trzeba jechac marszrutka do Batumi, Poti, Samtredia i t.d.


Co powinno pisać na marszrutce ?
Z Batumi niby ostatnia o północy odjeżdża ? Jedzie przez lotnisko, czy trzeba brać taxi potem ?

Co myślicie o takim planie:
15.06 Katowice - Kutaisi - 00:50 - 06:00, marszrutka do Tbilisi, ok 12:00 na miejscu, zameldowanie, odsypianie, zwiedzanie Tbilisi
16.06 Przejazd do Kazbegi, powrót tego samego dnia do Tbilisi + nocleg
17.06 Przejazd rano do Batumi, kąpiel w morzu, wyjazd późnym wieczorem na lotnisko KUT + nocleg na lotnisku
18.06 Kutaisi - Katowice - 06:30 - 07:45
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 14 Cze 2013 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
wntl napisał(a):
Co myślicie o takim planie:
15.06 Katowice - Kutaisi - 00:50 - 06:00, marszrutka do Tbilisi, ok 12:00 na miejscu, zameldowanie, odsypianie, zwiedzanie Tbilisi
16.06 Przejazd do Kazbegi, powrót tego samego dnia do Tbilisi + nocleg
17.06 Przejazd rano do Batumi, kąpiel w morzu, wyjazd późnym wieczorem na lotnisko KUT + nocleg na lotnisku
18.06 Kutaisi - Katowice - 06:30 - 07:45

Do zrobienia, ale straszna gonitwa
Wczoraj wlasnie jechalem marszrutka z Tbilisi, wyjazd ok. 11, przyjazd do Kazbegi ok. 14. Wejscie do Cminda Sameba skrotami na tzw. kreche i zejscie zajelo mi ok. 1,5 h, odpoczynek, robienie zdjec ok. 30 min.
Do Kazbegi zszedlem ok. 16.15. Marszrutka odjechala o 17 w Tbilisi byla ok. 20

Dobra rada a'propps marszrutek
Najlepsze miejsce to przy drzwiach suwanych, duzo miejsca na nogi i zarzadzanie oknem ;) im dalej od drzwi tym gorzej, ciasno i potwornie goraco.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Paź 2013 22:18 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 2
Witam wszystkich!Zaczynam na tym Forum
Wybieram sie do Kutaisi 12 stycznia,na 3 dni,lot z warszawy, ladowanie o 21.25.Zastanawiam sie czy o tak poznej porze ,bedzie jakis bus do Batumi.Czy bedzie chociaz Georgianbus? Czy pozwolic sobie na wyjscie z lotniska i poszukanie jakiejs marszrutki.Ostatecznie mozna chyba przespac sie na lotnisku do rana.
Tak czy siak, Batumi. Gdzie polecacie zjesc i przenocowac.Jakie atrakcje polecacie.Myslalem o Gonio i Sarpi.
Na ostatni dzien okolice Kutaisi.Myslalem o Motsameta,Gelati i jeszcze Park Sataplia.Jak ma sie to do czasu zwiedzenia,zwazywszy na wieczorny wylot.Dostanie sie do tych miejsc, to chyba pozostaje tylko taxi.Jak to wychodzi finansowo?
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Gru 2013 18:24 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 67
Nesut-biti napisał(a):
Jeśli już było, to przepraszam.
Lecę do Kutaisi z Wawy 23.03.2014 (74 PLN) i wracam 26.03.2014 (74 PLN).
Nigdy nie byłem w Gruzji, lądowanie jest dość późno.
1. Jak można dostać się z lotniska do centrum? Wiem, że są jakieś busy i taksówki, ale na tym moja wiedza się kończy, jeśli chodzi o Gruzję.
2. Orientujecie się, jak najtaniej i najszybciej można się dostać do Batumi lub innej nadmorskiej miejscowości (chyba że warto odwiedzić jakieś inne miejsce)?
3. Jak sprawa ma się z cenami za jedzenie etc.?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


humbak napisał(a):
Zasadniczo urocze planowanie podróży. Najpierw kupuję bilety, bo tanie, a potem dopiero patrzę dokąd lecę...


Przy tak krótkim pobycie nie widzę żadnego problemu z lotem "na żywioł". To nie miesięczna ekspedycja do Puszczy Amazońskiej. Inna sprawa, że odpowiedzi na te pytania możnaby znaleźć, gdyby się chciało poszukać.
Po przylocie: taksówka/marszrutka do Samtredii -> z Samtredii nocny pociąg do Tbilisi -> następny dzień - zwiedzanieTbilisi -> nocny pociąg do Batumi -> cały dzień w Batumi + nocleg -> w dniu wylotu o poranku wyjazd marszutką do Kutaisi, można zobaczyć np. Jaskinię Prometeusza i któryś z monastyrów Gelati/Motsameta i marszrutka/taxi na lotnisko.
_________________
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://pawellacheta.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Sty 2014 11:59 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 16
Witajcie

W tytułowym terminie będziemy w Gruzji, tzn. ja - Michał, żona - Agnieszka i córa - Michalina. Córa lat 2,5. Wylatujemy z Warszawy do Kutaisi, mamy tam już zarezerwowany hotel na jedną noc. Tu jednak trwają dyskusje, gdzie się dalej wybrać. Jedziemy w celach zaspokojenia fascynacji zabytkami, widokami i tułaniem się po miastach. Uczciwie piszę, że oboje nie mamy żadnych "modnych" potrzeb w stylu nawiązywania przyjaźni na całe życie z Gruzinami i spania w ich domach oraz brania udziału w suprze. Cel - turystyka popularna. Warunek najistotniejszy - bezpieczeństwo dziecka i jego względna wygoda.

Z lektury przewodnika wywnioskowaliśmy, że chcemy zobaczyć Tbilisi, Kazbegi, Mchetę, Wardzię lub skalne miasto koło Gori (zamiennie), Batumi (na koniec, w celu leniwego odpoczynku po zwiedzaniu i szybkiego dostania się na lot do Kutaisi). Mamy wątpliwości, jak to ułożyć w praktyczny plan. Zamierzamy poruszać się GeorgianBusem, ewentualnie wynajmować taryfę, ale nie wiemy, czy będzie to bezpieczne (styl jazdy i stan samochodów). Flota GB wygląda na dość nowoczesną.

Chcemy uniknąć wakacji "w drodze", stąd planujemy maksymalnie 4 różne bazy noclegowe - na pewno Tbilisi, Batumi, ale gdzie jeszcze warto spędzić noc/noce?

Nie będziemy chodzić po górach ze względu na dziecko, ale ślinimy się na widoki. Stąd pomysł z Kazbegi. Pytanie, czy jechać tam na jednodniową wycieczkę, czy zaplanować nocleg i ruszyć w pozostałą część kraju?

Chodzi nam o rady ludzi, którzy byli i mogą się swoją wiedzą podzielić. Przypominam cele - widoczki, monastyry, zabytki, klimat miast. Bez romantycznych historii w stylu "przygarnięci przez gruzińską rodzinę i ugoszczeni, jak królowie", nastawiamy się raczej na hotele.

Nie chciałbym, abyście odebrali nas jako rodzinę "lanserskich turystów, którzy mają głowy ponad naród, który odwiedzają". To zupełnie nie tak. Przed narodzinami córki zwiedziliśmy całe Bałkany w warunkach właśnie tego "romantyzmu", ale teraz Jej bezpieczeństwo i ograniczenie trudów np. codziennego podróżowania marszrutkami jest dla nas priorytetem.

Plan podróży musimy też ułożyć w celu uspokojenia zrozpaczonych dziadków, których wnusię "te świry znów zabierają do terrorystów" :)

Mam nadzieję, że nie zanudziłem i ktoś nam udzieli wskazówek.

Pozdrowienia dla Was,
Michał.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Sty 2014 13:05 

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 29
Cześć,

Jeśli chcecie jeździć bezpiecznie, to i taksówki odradzam.
Oni jeżdżą jak szaleni .... polecam natomiast pociąg np. Tbilisi-Batumi.
Aby kupić bilet na pociąg jedna osoba musi mieć paszport.
O ile pamiętam to bilet na pociąg nocny II klasa ( 4 leżanki w przedziale ) kosztował ok 50 zł

W Gonio (koło Batumi) jest interesująca twierdza.
Koło Kutaisi jest Jaskinia Prometeusza - bezpieczna dla dziecka, trasa wylana jest betonem z poręczami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Michał Lutek uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Sty 2014 13:11 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Byłem w Gruzji 5 dni , wszelkie informacje brałem z www.kaukaz.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sty 2014 14:08 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 16
Dzięki za informacje.

A powiedzcie, co sądzicie o takim planie:

9/10 maja - Kutaisi
10-15 maja - Tbilisi, w tym wycieczki do Kazbegi, Mchety, miasta skalnego koło Gori i zwiedzanie stolicy
15-17 maja - kwatera w Signagi, zwiedzanie miasta, wyjazd do Telavi i klasztoru David Gareti
17-21 maja - Batumi i chillout

Ma to ręce i nogi w kontekście chociażby dojazdów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Sty 2014 15:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Jaskinia Prometeusza oraz klasztory Bagrati, Mocameta i Gelati warto. To koło Kutaisi, da się objechać taksówką w 1 dzień za 100-120 zł. Nasz nie jeździł jak wariat, może weźcie taksówkarza 40+ po prostu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Sty 2014 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
Roku ma rację i dobrze prawi...
My w Kutaisi wzięliśmy starszego jegomościa i jeździł bardzo spokojnie, na kilku kierowców coś tam krzyczał w stylu "durok"...
Nie rozumiem za bardzo tego Batumi, ale co kto lubi...
pozdrav
R
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Sty 2014 18:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Batumi to również miłe miejsce na spędzenie spokojnych i uroczych chwil. Kurort i to całkiem niezły. No i da się go niedrogo ogarnąć, przystępne dla budżetowych turystów.

Tylko plaża to kamory, dno również... na ręczniku się nie poleży, chodzenie bez butów też jest interesującym przeżyciem :D Czyli wypada być zaopatrzonym w buciory i w coś (innego niż ręcznik) do leżenia. Ale reszta mnie się podobała. Zresztą mało kto nie lubi gór schodzących do morza :)

Image

Widać i plażę z kamorami i góry też :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Sty 2014 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 350
niebieski
bardzo polecam david gareti. po zwiedzeniu klasztoru ścieżką (uwaga! żmije) wejdźcie na wzgórze, roztoczy się piękny widok na stronę azerską i w ogóle na okolicę, dziecku będzie można pokazać żółwia, jaszczurkę lub żmiję. 2 lata temu można tam było dojechać tylko taksówką z najbliższego miasteczka (albo, przy 'odrobinie' szczęścia, stopem ;)) może coś się zmieniło. dla mnie to jeden z najpiękniejszych obrazów w gruzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Lut 2014 20:22 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
aliayah napisał(a):
Cześć,

Jeśli chcecie jeździć bezpiecznie, to i taksówki odradzam.
Oni jeżdżą jak szaleni .... polecam natomiast pociąg np. Tbilisi-Batumi.
Aby kupić bilet na pociąg jedna osoba musi mieć paszport.
O ile pamiętam to bilet na pociąg nocny II klasa ( 4 leżanki w przedziale ) kosztował ok 50 zł

W Gonio (koło Batumi) jest interesująca twierdza.
Koło Kutaisi jest Jaskinia Prometeusza - bezpieczna dla dziecka, trasa wylana jest betonem z poręczami.


Nie jest prawdą, że trzeba mieć paszport do zakupu biletu na kolej w Gruzji, wystarczy dowód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Mar 2014 16:15 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
A co myslicie o takim planie?
Moja podroz wyglada nastepujaco:
W6 1575 Warszawa Chopin 23. mar 2014 15:20 | Kutaisi 23. mar 2014 21:25
W6 1576 Kutaisi 26. mar 2014 21:55 | Warszawa Chopin 26. mar 2014 22:10

Stwierdzilismy, ze po przylocie chcemy od razu jechac do Tbilisi. Z tego, co czytalem, jest jakis pociag, ktory nad ranem jest w Tbilisi. Wiec wtedy chcema zwiedzic Tbilisi, tam mamy nocleg. Nastepnego dnia w planach okolice Tbilisi (szczegolnie interesuje mnie klasztor Cminda Sameba i okolice ze wzgledu na widoki i bliskosc gor). I jakos pod wieczor chcielismy wrocic do Kutaisi, nastepnego dnia zwiedzanie Kutaisi i powrot do Polski. Moje pytanie - czy rezerwowac nocleg w Kutaisi? W sumie zalezy to od pociagow lub marszrutek, ale totalnie sie nie orientuje, co sie oplaca a co nie. Jesli ktos nam pomoze, to bede bardzo wdzieczny.
Oczywiscie jesli polecacie jakies inne miejsca, to jestesmy otwarci. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Mar 2014 21:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Cminda Sameba, to nie okolice Tbilisi, ale dobre 100km z Tbilisi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Mar 2014 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Cminda Sameba (Kazbegi) to minimum jeden cały dzień. Z tego co kojarzę nie da się bezpośrednio stamtąd jechać do Kutaisi, tylko trzeba wrócić do Tbilisi. Więc w Tbilisi bylibyście 25.03 wieczorem, tak więc nocleg w Kutaisi przy takim planie nie byłby potrzebny. Powrót w nocy lub następnego dnia rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Mar 2014 22:43 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Rzeczywiście trochę daleko przy tak małej ilości czasu.

A gdyby tak:
23.03. przylot do Kutaisi, wyjazd do Tbilisi
24.03. pobyt w Tbilisi, nocleg
25.03. wyjazd do Batumi, nocleg
26.03. powrót do Kutaisi, lotnisko.

Orientujecie się, jak wygląda sprawa z dojazdami/marszrutkami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Mar 2014 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Hmm, a ja wpadłem na pomysł(za forum kaukaz.pl) żeby może jechać z Tbilisi do Kazbegi wieczorem, a następnego dnia z samego rana ruszyć do Cminda Sameba i mieć tym samym więcej czasu tam i w okolicy. Orientuje się ktoś o której odjeżdza ostatnia marszrutka z Tbilisi do Kazbegi i jak z noclegami tam? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Mar 2014 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Nie ma za dużo połączeń do Kazbegi z Tbilisi. Nam mówili, że ostatnia marszrutka jedzie ok. 10 rano (potem wraca na wieczór do Tbilisi).
Myślę, że to kwestia dogadania się na miejscu - jeśli jesteście grupą, to znajdziecie chętnego za odpowiednią kwotę do zrobienia takiego kursu.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Mar 2014 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Niestety lecę sam ;) kurde, a myślałem, że da jakoś radę to załatwić. No nic to w takim wypadku będę musiał zostać przy planie ruszania rano do Kazbegi i wracania tego samego dnia o 17 ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 252 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group