Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Majorka/Mallorca
#1 PostWysłany: 21 Cze 2011 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
a dokladnie Alcudia ;)

polecam restauracje sa taberna, w starej czesci miasta, acz nie przy samym 'glownym' placu tylko w bocznej uliczce [jakies 15 metrow w bok ;)]

pyszne dania rybne / owoce morza, kapitalny klimat w uroczym patio,niezwykle mila obsluga [taka troche nie - hiszpanska ; ) ]

parilla de mariscos bodajze nazywalo sie danie ktore zamawialismy, jakies 40 euro (to jest na 2 osoby, ale nie sadze, zeby sie obrazili jak sie zamowi to samo na inna ilosc osob ;) )ale naprawde warto
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 14 Sty 2024 16:16, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana tytułu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Mallorca
#2 PostWysłany: 18 Lip 2012 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Ja może nie polecę żadnej typowej restauracji, ale dla fanów fast foodów, albo przede wszystkim dla oszczędnych polecam na lotnisku zabrać dużo darmowych mapek, gdzie znajdziemy kupony rabatowe (w moim przypadku po wyjściu z rękawa, kierujemy się prosto za znakami w kierunku wyjścia z lotniska, w pewnym momencie dochodzimy do schodów ruchomych i na końcu na środku były te mapki ) . Mamy tam przy zakupie zestawu z Whooperem w Burger Kingu drugiego Whoopera gratis. U nas w hotelu były też mapki z rozmieszczeniem Burger Kingów po całej wyspie, gdzie były promocje w stylu płacisz za 1 masz dwie duże cole, frytki, kanapki itd. Polecam kupić dwie Cole w sumie za 2,50 euro w Palmie, jest tam bardzo dużo Burger Kingów, można cały dzień spacerować i robić sobie dolewki zimnego napoju :)
Góra
 Profil Relacje PM off
karol3wr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#3 PostWysłany: 19 Lip 2012 12:28 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
mapke mozna dostac tez w informacji turystycznej przy dworcu autobusowym/kolejowym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#4 PostWysłany: 11 Sie 2012 17:34 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 1
Witam,
wczoraj wróciłem z Majorki polecam w Can Pastilla promocje w Hotelu Gala blisko BurgerKinga. W niedziele za 15 euro można zjesc obiad owoce morza i nie tylko torty, różne pieczenie ogolnie szwecki stół. Osoby z poza hotelu również mogą z tej opcji skorzystać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#5 PostWysłany: 03 Cze 2013 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Kwi 2013
Posty: 14
Dla zwiedzających Majorkę samochodem - polecam obiad w miejscowości Porto Petro.
W porciku znajduje się restauracja La Caracola gdzie można naprawdę zjeść smaczny obiadek.
( np. tradycyjna zupa majorkańska 4,9 e - rybka (podają 2 kawałki) z ziemniakami i surówką 9e).

http://www.holidaycheck.pl/pm/9ee6dc76- ... detailView
_________________
Why did I pull the trigger?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#6 PostWysłany: 03 Lip 2013 00:08 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Wybieram się na Majorkę we wrześniu. Uwielbiam szwedzki stół w hiszpańskich hotelach. Nie wiem czy wykupię hotel z jedzeniem - HB więc mam pytanie. Zastanawiam się czy cenowo się opłaci kupić noclegi z wyżywieniem. Orientujecie się może czy jest możliwość zakupu na miejscu w jakimś hotelu pakietu HB np. dla 5 osób, czy cenowo wyjdzie taniej a może konkretnie po ile płaciliście w takim wypadku za śniadania i obiadokolację? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#7 PostWysłany: 03 Lip 2013 07:14 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
orfik11 napisał(a):
Witam. Wybieram się na Majorkę we wrześniu. Uwielbiam szwedzki stół w hiszpańskich hotelach. Nie wiem czy wykupię hotel z jedzeniem - HB więc mam pytanie. Zastanawiam się czy cenowo się opłaci kupić noclegi z wyżywieniem. Orientujecie się może czy jest możliwość zakupu na miejscu w jakimś hotelu pakietu HB np. dla 5 osób, czy cenowo wyjdzie taniej a może konkretnie po ile płaciliście w takim wypadku za śniadania i obiadokolację? Pozdrawiam


Taniej będzie pewnie pakiet HB, niż na miejscu kupować osobno (szczególnie jeśli preferujesz śniadania w formie szwedzkiego bufetu).
Warto też rozważyć apartament - śniadania i kolacje samemu (fajne mają produkty lokalne w miejscowych sieciach Mercadonna i Eroski), a obiady gdzieś na zewnątrz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#8 PostWysłany: 06 Sie 2013 14:08 

Rejestracja: 25 Lip 2013
Posty: 59
Może ktoś jeszcze ma do polecenia jakieś fajne miejsca w których warto zjeść (W Alcudii np. czy na wschodnim wybrzeżu)?
Śniadania mamy w hotelu, ale obiady postanowiliśmy jeść 'na mieście', poznać hiszpańskie jedzenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#9 PostWysłany: 06 Sie 2013 17:29 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Ostatecznie opcja z HB. Będę w Cala Bona więc również chętnie skosztuję czegoś na mieście/ jeżeli dam radę coś jeszcze wrzucić/. Kolego basmar myślę, że w hotelu również jesteś w stanie spróbować hiszpańskiej kuchni. Ja będąc w Cambrils miałem takie możliwości. A czasami na mieście idzie się nadziać. Np. paella w Barcelonie przy głównym wejściu do Park Güell. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#10 PostWysłany: 06 Sie 2013 18:29 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 36
basmar napisał(a):
Może ktoś jeszcze ma do polecenia jakieś fajne miejsca w których warto zjeść (W Alcudii np. czy na wschodnim wybrzeżu)?


Np. tutaj, rok temu za menu del dia (paella + jagniecina + deser + wino) płacilem coś kolo 12-13 e:
Restaurant Alcudia- Port d`Alcudia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#11 PostWysłany: 06 Sie 2013 18:34 

Rejestracja: 25 Lip 2013
Posty: 59
*koleżanko ;) wiem wiem, nick jest nick jest nieprecyzyjny :D

myślisz, że w hotelu będzie takie jedzenie? póki co mamy tylko śniadania wykupione. A chciałam też jakieś fajne knajpki, restauracje hiszpańskie zwiedzić, a nie tylko w hotelu przebywać. Stąd moje pytanie :) pewnie wybiorę się do polecanych tu miejsc i poszukam jakichś też nowych (wtedy na pewno się podzielę opinią:))

@onio: dzięki wielkie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#12 PostWysłany: 06 Sie 2013 20:44 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
basmar napisał(a):
*koleżanko ;) wiem wiem, nick jest nick jest nieprecyzyjny :D

myślisz, że w hotelu będzie takie jedzenie? póki co mamy tylko śniadania wykupione. A chciałam też jakieś fajne knajpki, restauracje hiszpańskie zwiedzić, a nie tylko w hotelu przebywać. Stąd moje pytanie :) pewnie wybiorę się do polecanych tu miejsc i poszukam jakichś też nowych (wtedy na pewno się podzielę opinią:))

@onio: dzięki wielkie :)

W Galaxii to raczej hiszpańskiej kuchni nie posmakujesz - kolacje są smaczne i tanie (bodaj za 5 euro masz bufet jesz ile chcesz), ale to raczej taka kuchnia turystyczna - prosto, dużo i tak, żeby każdemu podpasowało, a szczególnie Niemcom ;)

W Can Picafort fajny lanczyk można zjeść przy plaży na promenadzie niedaleko Galaxii. Nazwy niestety nie pamiętam, ale jest na promenadzie, jak się wyjdzie z Galaxii na promenadę to w prawo i to będzie pierwszy bar (po ok. 100 m) trochę w karaibskim stylu. W cenie 11 euro różne dania do wyboru już z karafką wina. Może nie jest to kuchnia najwyższych lotów, ale lokalna, przyzwoita i w dobrej cenie.

Za to ja się naciąłem w Alcudii na starówce na paellę z promocji... Masakrycznie niedobre to było. Na starówkach i blisko atrakcji turystycznych trzeba po prostu uważać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#13 PostWysłany: 06 Sie 2013 20:50 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Można sugerować się też ilością widelczyków na czerwonej tabliczce na niektórych restauracjach (od 1 do 3, gdzie 3 to najlepsze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#14 PostWysłany: 06 Sie 2013 20:55 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Przepraszam koleżankę. W czasie mojego pobytu w hotelu obowiązywały tzw. hiszpańskie piątki kiedy to na obiadokolację była kuchnia hiszpańska - owoce morza itp. Jednak w zasadzie codziennie były ryby w dosyć dużym wyborze. Coś tam zawsze można było skosztować z kuchni regionalnej. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#15 PostWysłany: 07 Sie 2013 09:08 

Rejestracja: 25 Lip 2013
Posty: 59
AlbertT napisał(a):
basmar napisał(a):
*koleżanko ;) wiem wiem, nick jest nick jest nieprecyzyjny :D

myślisz, że w hotelu będzie takie jedzenie? póki co mamy tylko śniadania wykupione. A chciałam też jakieś fajne knajpki, restauracje hiszpańskie zwiedzić, a nie tylko w hotelu przebywać. Stąd moje pytanie :) pewnie wybiorę się do polecanych tu miejsc i poszukam jakichś też nowych (wtedy na pewno się podzielę opinią:))

@onio: dzięki wielkie :)

W Galaxii to raczej hiszpańskiej kuchni nie posmakujesz - kolacje są smaczne i tanie (bodaj za 5 euro masz bufet jesz ile chcesz), ale to raczej taka kuchnia turystyczna - prosto, dużo i tak, żeby każdemu podpasowało, a szczególnie Niemcom ;)

W Can Picafort fajny lanczyk można zjeść przy plaży na promenadzie niedaleko Galaxii. Nazwy niestety nie pamiętam, ale jest na promenadzie, jak się wyjdzie z Galaxii na promenadę to w prawo i to będzie pierwszy bar (po ok. 100 m) trochę w karaibskim stylu. W cenie 11 euro różne dania do wyboru już z karafką wina. Może nie jest to kuchnia najwyższych lotów, ale lokalna, przyzwoita i w dobrej cenie.

o, czegoś takiego szukam :)

Cytuj:
Za to ja się naciąłem w Alcudii na starówce na paellę z promocji... Masakrycznie niedobre to było. Na starówkach i blisko atrakcji turystycznych trzeba po prostu uważać.

wiadomo. ale powiem Ci, że wolę czasem przejść się gdzieś dalej, gdzie nie ma tłumów turystycznych itd. i poszukać ciekawych miejsc z dobrym jedzeniem.

Cytuj:
Witam. Przepraszam koleżankę. W czasie mojego pobytu w hotelu obowiązywały tzw. hiszpańskie piątki kiedy to na obiadokolację była kuchnia hiszpańska - owoce morza itp. Jednak w zasadzie codziennie były ryby w dosyć dużym wyborze. Coś tam zawsze można było skosztować z kuchni regionalnej. Pozdrawiam

oo to bardzo miłe zaskoczenie, zawsze wydawało mi się, że w hotelach to takie 'typowe' jedzenie jest. raczej nie lokalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#16 PostWysłany: 22 Sie 2013 08:16 

Rejestracja: 29 Kwi 2011
Posty: 36
Zapytanie do tych osób, które przebywały w rejonie Palmanova-Terranova-Magaluf.
Jak wygląda sytuacja z supermarketami? czy znajdę tam knajpki z tanim Tapas podobnie jak w Madrycie? Pubów tam też jest trochę - co polecacie ze swojej strony? Mamy apartament z kuchnią, więc głównie będziemy gotowac według potrzeb na miejscu, jednak chcemy też trochę skorzystać z oferty lokalnego tapas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#17 PostWysłany: 17 Wrz 2013 21:25 

Rejestracja: 29 Kwi 2011
Posty: 36
odpowiem sobie sama na powyższe pytanie, może ktoś skorzysta.

Supermarkety: Tesco express, Spar są na porządku dziennym, lokalne hiszpańskie markety większe i mniejsze porozrzucane, ale bez problemu znajdziemy. Przebitka cenowa jeśli znajduje się w miejscu ruchliwym w okolicach duzych hoteli i pubów, najtańszy i zarazem największy market znajduje się przy 1-wszym przestanku w Magaluf. Większy Macadonia znajduję się przed Palmanova.
Knajpa na knajpie, każdy znajdzie coś dla siebie - jednak są to głównie knajpy angielskie :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#18 PostWysłany: 23 Paź 2013 16:40 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 8
Jeśli chodzi o budżetowe jedzenie, to najlepiej sobie kupić w Macadonii i zrobić w domu.
Pamiętajcie, żeby nie kupować w Sparach i Eroskich przy plaży - niestety tam ceny praktycznie zawsze są droższe od tych oddalonych od plaży.
_________________
Od 12 lat mieszkamy na Majorce, blisko pięć lat wynajmujemy pokoje turystom. Jeśli masz jakieś pytania co do samej Majorki, cen, czego szukać na co zwrócić uwagę - pisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#19 PostWysłany: 17 Wrz 2016 09:43 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Byłem na tapasach w knajpie Es Raco de Ronda i mi smakowało na tyle , że pamiętam nazwę.
Góra
 Profil Relacje PM off
gona31 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mallorca
#20 PostWysłany: 19 Wrz 2016 15:29 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Mogę polecić Cafeteria Carlos V (na górze hotel Apartamentos Carlos V - również polecam). 2 lata temu cena za dwa dania, deser i wino wynosiła 8EUR. Stołują się tam tubylcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
gona31 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group