Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Lut 2020 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
W drugiej połowie tego roku wybieram się na Malediwy - wstępnie wybór na bazę noclegową padł na Guraidhoo. W 2013 roku byłem na Maafushi i też tą wyspę potraktowałem jako bazę noclegową a codziennie brałem gdzieś wycieczki (głównie jednodniowe do resortów).
Ktoś wie jak obecnie kształtują się ceny takich wycieczek albo w ostatnim czasie ile kosztowały?
Napisałem do wszystkich guesthousów/hosteli/hoteli na Guraidhoo (czyli do wszystkich kilkunastu) i odpowiedział mi tylko jeden podając ceny z kosmosu... Dlatego chciałbym znać ceny żeby nie okazało się, że na Guraidhoo ceny są kilkukrotnie wyższe niż na Maafushi. Wtedy będę zmuszony znów wybrać Maafushi...

Poniżej ceny z kosmosu (wycieczek do resortów), które podał mi Athens View z Guraidhoo w lutym 2020 roku:
1.island hoping- free
2.Snorkling in coral reef- usd 25per person
3.Day visit to Olhuveli Beach and Spa- Usd130 per person
4. Day vist to Biyaadhoo island resort- Usd120 per person
5.Day visit to Holiday in Kandooma- Usd150 per person
6.Day visit to Fihalhohi Island Resort- Usd150 per person
7.Day visit to Adaaran club Rannaalhi- Usd160 per person

Dla porównania cen (zapewne rosnących z biegiem lat) wrzucam oferty, które uzyskałem w 2013 roku od poszczególnych guesthousów z Maafushi:

guesthouse White Shell
Excursions
Biyadhoo Island
Up & down full day trip USD 20 per person & minimum 02 pax required.
Island entrance fee USD 12.00 per person & payments direct.
Sand Bank
Up & down full day trip USD 20 per person & minimum 02 pax required.
Picnic Island
Up & down full day trip USD 45 per person including lunch & minimum 04 pax required.
Island entrance fee USD 11.00 per person & payments direct.
Snorkeling Trip
House Reef
One hour USD 20.00 per person & minimum 02 pax required.
Big Reef
One hour USD 35 per person & minimum 02 pax required.
Banana Reef
One hour USD 40 per person & minimum 02 pax required
Dolphin Trip
USD 50.00 per person & minimum 02 pax required.
Male or Airport
White Shell Explorer (Speed Boat)– USD 180.00 for the one way trip.
Night Fishing
USD35.00 per person for 02 hours & maximum 08 pax only.
Fish B.B.Q will be served free of charge.+
Holiday Inn (Kandhooma )
USD 45.00 per person for the up & down trip.
Entrance USD 100.00 per person, including foods & beverages (Up to USD 100.00).
Anannthara
USD 40.00 per person for the up & down trip.
Entrance USD 175.00 per person, including foods & beverages (Up to USD 175.00)
Fihaalhohi
USD 65.00 Per person Minimum 02 pax required.
Entrance USD 23.00 Per person.
Fun Island
USD 55.00 Per person Minimum 02 pax required.
Entrance USD 28.00 Per person.
Excursions – Local Islands
Guridhoo or Gulhi
USD 50.00 per person for 01 hour & for the additional hour USD 20.00 will be charged.
Minimum 02 pax required

Summer Villa Guest House
- Full day Picnic Island tour, our charge will be 41$ person Include lunch pack + bottle of water + Boat charge distance is about 20 minutes Departure 9am return 5 pm
- Full day Biyaadhoo Resort tour Resort 36$ per person
- Sand bank tour + Snorkeling 3 hours 30$ per person
- Night fishing from 5 pm until 9 pm + babercue dinner with you catch ! 25$ per person
- Visiting to Sand Bank $25 per person
- Resort Excursion: price from $25 to $75 per person
- Live Music $70 for two people
- Local excursion $35 per person
- Dolphin Cruise $35 per person
- Snorkeling from $20 to $45 per person

Kaani Beach Hotel
Candle Light Dinner on the Beach USD 25 ( for honeymoon couples)
Snorkeling Trip USD 15
Trip to Sand Bank USD 20
Trip to Picnic Island USD 35
Fishing Trip USD 35
Dolphin watching Trip USD 30
Big Game Fishing USD 75
Trip to Biyadhoo Resort USD 20
Trip to Kandoomaa Resort USD 25
Trip to Anantara Resort USD 25
Trip to Fihaalhohi Resort USD 55
Skin Diver USD 55
Discovery Scuba Dive USD 120
Open Water Dive Course USD 550
Catamaran Sailing ( 1 hour) USD 50
Jet Ski ( 1 hour) USD 100
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
#2 PostWysłany: 17 Lut 2020 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Ceny nie z kosmosu, ale niestety takie sa na dzien dzisiejszy. Plus minus kilka dych w zaleznosci od tego co jest wliczone (czy all-inclusive z alkoholem, czy nie, itp, itd).

Najtansza dzienna wycieczka do resortu to jest chyba do Embudu (ale to z Male), bo tylko 75 dolarow, ale bez alkoholu.

ICOM ma konkurencyjne ceny (bardziej niz guesthousey na Maafushi), ale ceny na ich stronie sa baaaardzo nieaktualne.
Mialam gdzies zdjecie cennika z Kaani z grudnia, ale nie moge znalezc. W Kaani mozna bylo sie targowac jesli bukowalo sie wieksza ilosc wycieczek.

Skontaktuj sie z Triton Beach Hotel na Maafushi i zapytaj o aktualne ceny. W maju zeszlego roku byli bardzo konkurencyjni.
Salt Beach Hotel na Maafushi tez mialo swietny cennik.

Ale o dziwo, najlepszy cennik dziennych wypadow do resortow jaki widzialam to byl akurat w Male w Somerset Inn.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Lut 2020 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Napisałem też do kilkunastu guesthousów/hosteli/hoteli z Maafushi ale widzę, że ciężko u nich z komunikacją, ponieważ raptem dwa odpisały...
Odpisał m.in. Triton Beach Hotel i jego oferta poniżej (stan na luty 2020 roku). Jak widać jednak mogą być jeszcze przystępne ceny - porównując do tych na Guraidhoo.

http://www.tritonbeachhotel.com/trips.p ... FwFcBlivTs
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
2catstrooper uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Lut 2020 06:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Widzisz, taki jest plus guesthouse'u na popularnej wyspie dla turystow - zaladuja na lodke 20 osob do jednego resortu, wiec ceny sa nizsze.
Na Guraidhoo gora 10 i trzeba bedzie ich rozwozic po roznych resortach w okolicy. A paliwo przeciez tyle samo kosztuje.

Ja osobiscie za Guraidhoo nie przepadam i jesli jechalabym bardzo budzetowo, to albo wybralabym Maafushi (z powodu lokalizacji i niskich cen), albo jakas wyspe w polnocnym atolu. Albo Dhangethi jesli budzetowo, ale bez liczenia kazdego dolara.

Jak mi sie moja wyprawa za cztery tygodnie rozsypie, to byc moze polece znowu na Malediwy 8-)
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Lut 2020 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
@2catstrooper
A dlaczego nie przepadasz za Guraidhoo? Po zdjęciach i opiniach innych osób wydaje się bardziej "malediwska" niż Maafushi, głównie ze względu na całkiem ładną bikini beach.

I info dla innych - dostałem odpowiedzi od dwóch miejscówek z Guraidhoo i już jest lepiej z cenami wycieczek (zbliżone do cen z Maafushi).

Madagali Inn
We will do all the excursion like island hopping, snorkeling, Dolphin watching, Turtle cruise, Sand bank trip, Night fishing, Day fishing and full day trip.
1. Snorkeling trip cost 20$ per person (time 02 Hours)
2. Island hopping to Maafushi 10$ per person (time 02 Hours)
3. Dolphin + Turtle Cruise 25$ per person (time 03 Hours)
4. Dolphin + Turtle Cruise + Sand bank 35$ per person with lunch (time 04 Hours)
5. Day visit to Olhuveli beach 90$ per person with all-inclusive, return transport 15$ per person
6. Day visit to Biyaadhoo Island 65$ per person with all-inclusive, return transport 15$ per person
7. Day visit to Holiday Island 130$ per person with all-inclusive, return transport 10$ per person
8. Day visit to Fihaalhohi Island 70$ per person with all-inclusive, return transport 20$ per person
9. Day visit to Adaaran Club Rannaalhi 70$ per person with all-inclusive, return transport 20$ per person

Ithaa Beach Maldives
Thank you for your interest in Guraidhoo
1. Island hopping (Gulhi Mafushi): $35 per person.
2. Snorkeling in coral reef: $25 per person.
3. Day visit to Olhuveli including boat: $120 per person.
4. Day visit to Biyadhoo including boat : $55.
5. Day visit to Holiday inn not allowed.
6. Day visit to Rannalhi, Fihalhohi including boat: $105 per person.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Lut 2020 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Guraidhoo moze i jest bardziej "malediwskie" ale nie az tak bardzo malediwskie.

Przede wszystkim bliskosc Holiday Inn totalnie psuje atmosfere na wyspie. Wiekszosc mieszkancow wyspy pracuje w Holiday Inn i maja podejscie do turystow jak do dojnych krow. Niestety to jest coraz czesciej spotykane na Malediwach, ale na Guraidhoo bylo to wrecz nachalne. Wiec zawsze sie upewniaj, czy ceny podawane maja juz wliczone wszystkie podatki, i czy obowiazuja tylko przy danej liczbie osob.

W zwiazku z bliskoscia Holiday Inn, faceci na wyspie maja tez inne podejscie do cudzoziemskich kobiet i jako kobiecie podrozujacej samotnie (badz z dzieckiem plci zenskiej) bardzo mi to przeszkadzalo.

Wkurzal mnie tez generalny tumiwisizm. Na Maafushi konkurencja jest ogromna i guesthousey i operatorzy w miare sie staraja. Na Guraidhoo juz nie bardzo. Nawet Japonka ktora prowadzi firme turystyczna na Guraidhoo strasznie stubylczala i kasowanie rezerwacji kilka godzin przed wycieczka to u niej normalka. I nie tylko u niej.

W moim doswiadczeniu, jesli chcesz bardziej malediwskie wyspy, to musisz opuscic atol South Male.
Juz nawet North Male jest lepsze. Albo w ogole poplynac na Ukulhas czy nawet gdzies dalej.

South Male jest dobre z powodu niskich cen i sporego wyboru resortow na dniowki.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Wrz 2022 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Loty o których pisałem w pierwszym poście z powodu koronawirusa zostały anulowane a siano zwrócone.
Jednakże w "międzyczasie" kupiłem ponownie bilety na Malediwy - na początek przyszłego roku na 7 dni.
Więc trochę odświeżam temat aczkolwiek pytanie trochę inne - jak wygląda w dobie koronawirusa kwestia wycieczek z Maafushi do resortów? Czy resorty w ogóle przyjmują takich jednodniowych turystów?
Wstępny plan mam taki żeby dostać się na Maafushi i praktycznie codziennie brać jakąś wycieczkę - co myślicie o takim planie? Jakieś za i przeciw? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Kwi 2024 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
poszwin napisał(a):
Wstępny plan mam taki żeby dostać się na Maafushi i praktycznie codziennie brać jakąś wycieczkę - co myślicie o takim planie? Jakieś za i przeciw? ;)


Wydaje mi się, że branie codziennie jakaś wycieczkę to jest jedyna opcja, żeby przetrwać pobyt na Mafushi i ten iście zakopiański klimat ;)

Wrzucam ceny wycieczek z marca '24, aczkolwiek wszystkie te wycieczki na ulicy da się zarezerwować 10-15 USD taniej.

Załączniki:
wycieczki.JPG
wycieczki.JPG [ 155.47 KiB | Obejrzany 63 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group