Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Fuerteventura
#1 PostWysłany: 27 Lut 2014 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Witam,
czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić na całej wyspie jakieś fajne i niedrogie knajpki oraz restauracje (typu all you can eat i nie tylko)???
Interesuje mnie opcja self catering, ale zastanawiam się czy nie wyjdzie to drożej niż hotel z HB (2 osoby).
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#2 PostWysłany: 23 Mar 2014 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Zależy ile zapłacisz za HB. W hotelu w którym pracuję upgrade z self catering do all inclusive kosztuje 23E dziennie - nie ma szans wydać tylko tyle jedząc pełne trzy posiłki dziennie+przekąski+drinki na mieście, tyle że All ogranicza psychicznie.
Za lunch w lokalnym barze płacę 5-8 euro, w restauracji za obiad z winem, przystawkami i deserem ok. 25-30 euro od osoby.
W Caleta de Fuste znajdziesz kilka knajpek z tanim jedzeniem (np. 8 euro obiad), w Corralejo brazylijski grill z mięsem (churrasco) za bodajże 13E od osoby, ale jakość jedzenia w takich knajpach nie jest najwyższa wg mnie. zdecydowanie wolę jeść "lokalnie".
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#3 PostWysłany: 18 Cze 2014 22:35 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
orientujecie się jakie są ceny w marketach sklepkiach itp. Zastanawiam sie czy brać na wypad rodzinny hotel z hb ( lub all) czy ekonomiczniej będzie bb i codzienne zakupy w markecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#4 PostWysłany: 18 Cze 2014 22:47 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
klimas napisał(a):
orientujecie się jakie są ceny w marketach sklepkiach itp. Zastanawiam sie czy brać na wypad rodzinny hotel z hb ( lub all) czy ekonomiczniej będzie bb i codzienne zakupy w markecie.

Generalnie ceny w sklepach podobne jak u nas, sporo rzeczy jest nawet tańsze.
Wg mnie HB jest fajną opcją bo przede wszystkim nie przywiązuje do hotelu, poza tym nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu może być zgubne dla zdrowia.
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#5 PostWysłany: 18 Cze 2014 22:53 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 136
Ceny w sklepach były przystępne. Z tego co pamiętam to pieczywo, wędliny i sery były droższe niż u nas, ale nie było tragedii. Szybkie obiady typu mrożone frytki i nuggetsy dosyć tanie, rum też nie najdroższy.
Restauracji nigdy nie odwiedziłem, sam się żywiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#6 PostWysłany: 18 Cze 2014 22:57 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
rożnica w hb a all w hotelach,które bierzemy pod uwage to jakieś 100-150E na tydzień dla rodzinki ( 2+1) do tego napoje do kolacji....więc sam nie wiem co będzie korzystniejsze....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#7 PostWysłany: 18 Cze 2014 23:08 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 136
klimas napisał(a):
rożnica w hb a all w hotelach,które bierzemy pod uwage to jakieś 100-150E na tydzień dla rodzinki ( 2+1) do tego napoje do kolacji....więc sam nie wiem co będzie korzystniejsze....


Nie wiem jak jest teraz, ja bylem 5 lat temu w czerwcu i 10 dni na samej wyspie wraz z noclegami (średnio 45zł doba) w 3 różnych miejscach(czyli doszła też komunikacja miejska) , wypożyczeniem auta na dobę, prawie codziennym piciem rumu, zakupami w sklepie wyniosło mnie 900zł.
Ale ja bardzo wymagający nie jestem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#8 PostWysłany: 19 Cze 2014 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Na Kanarach nie ma cła a vat ma jakieś 2-3%. Ceny są niskie, piwko w markecie nawet poniżej euraska, balaś litrowy za €6 i tym podobne. Jedzenie też nienajdroższe. Pizza nawet po €5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#9 PostWysłany: 30 Lip 2014 19:31 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
czyli jak dobrze rozumiem za ok 20 E spokojnie zje się w knajpce coś zjadliwego w dwie osoby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#10 PostWysłany: 19 Sie 2014 23:56 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
znacie jakaś fajną i tanią jadłodajnie w Playa del Jable?
w dzisiejszej promocji na hotels.com wzialem nierozważnie opcję hb dla 2+1 a dopłata do all była 20 $.....
więc chciałbym mieć alternatywę jak mi rodzinka do kolacji nie wytrzyma :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#11 PostWysłany: 27 Sie 2014 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
klimas napisał(a):
znacie jakaś fajną i tanią jadłodajnie w Playa del Jable?
w dzisiejszej promocji na hotels.com wzialem nierozważnie opcję hb dla 2+1 a dopłata do all była 20 $.....
więc chciałbym mieć alternatywę jak mi rodzinka do kolacji nie wytrzyma :D


Jaki hotel? Bo pierwszy raz słyszę o miejscowości Playa del jable
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#12 PostWysłany: 27 Sie 2014 17:14 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
hehehe... nie słyszałeś wyszedł z tego skrót myślowy :D
Aktualnie to będziemy miedzy Costa Calma a Morro del Jable więc tam szukam sensownej jadłodajni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#13 PostWysłany: 28 Sie 2014 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
klimas napisał(a):
hehehe... nie słyszałeś wyszedł z tego skrót myślowy :D
Aktualnie to będziemy miedzy Costa Calma a Morro del Jable więc tam szukam sensownej jadłodajni.


Pomiędzy costa calma a morro jable nie ma.w ogóle południe wyspy raczej ubogo jeśli chodzi o restauracje,w samym Morro jable również bez szału.
http://visitfuerteventura.es/en/downloads-descargas/ tutaj pod gastronomic guide znajdziesz przewodnik po restauracjach na fuercie
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#14 PostWysłany: 28 Sie 2014 12:01 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Pomiędzy costa calma a morro jable nie ma.w ogóle południe wyspy raczej ubogo jeśli chodzi o restauracje,w samym Morro jable również bez szału.
http://visitfuerteventura.es/en/downloads-descargas/ tutaj pod gastronomic guide znajdziesz przewodnik po restauracjach na fuercie[/quote]


fajna stronka. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#15 PostWysłany: 28 Sie 2014 12:34 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Ceny nie są wcale takie niskie (nie licząc tanich alkoholi, ale tym się nie najesz), żywność droższa niż w Niemczech czy Austrii, szczególnie drogie jest mięso, ryby, wędliny i owoce (ich cena w euro wynosi tyle co u nas w złotych), więc HB naprawdę się opłaci, a masz bez roboty, latania po sklepach i dźwigania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#16 PostWysłany: 28 Sie 2014 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Zupełnie się nie zgadzam. Ceny spożywki na kanarach są porównywalne do naszych. Niekiedy niższe, czasami wyższe ale ogólnie poziom zblizony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#17 PostWysłany: 13 Lip 2015 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
Trochę aktualnych informacji z 2015r ;)

Corralejo - do 10 euro/osoba można zjeść już fajną obiado-kolację z przystawką i daniem głównym.

Byliśmy parę razu na steku, i raz w China Buffet na głównej ulicy handlowej, gdzie płacimy 6,95euro i all You can eat - fajna opcja i jedzenie super biorąc pod uwagę, że można jeść np ile sie chce sushi . do tego napoje 1+1 free ,

Ceny w sklepach - Dino w centrum a Dino poza centrum to różnice w produktach duże. Przy rzeczach droższych to nawet 3-4 ero!

Polecam Aberdeen Steak House - za 10 euro mamy przystawkę ( pełnowymiarową, np sałatka cezara, bruschetty, kiełbaski, i wiele innych), steka ( polecam w sosie serowym) i deser np tiramisu.

Na południu ceny dużo wyższe ( costa calma , obiady średnio od 13 euro)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#18 PostWysłany: 16 Paź 2015 09:20 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 5
Nie wiem jak można polecać Aberdeen Steak House wg nas tragedia. Stek to chyba leżał obok prawdziwego steka.

Mieszkaliśmy w Corralejo i w pobliżu portu jest bardzo dużo fajnych knajp np Waikiki Beach Club. Tapas 25-30euro za 2 osoby. Inne dania do 15euro z napojami.

W Ajuy przy plaży są 2 knajpki, byliśmy w tej bliżej plaży, ryba rewelacyjna ok 11-13euro.

Przeglądając forum, ktoś równiez polecał knapke w La Pared, udało nam się tam trafić - rewelacja. Jedzenie przepyszne cena równiez ok 13 euro za rybke. Super widoki i można obejrzeć zachód słońca.

Co do zakupów w sklepach przetestowaliśmy 3 wymieniane na forum - Mercadona, HiperDino i eurospar padilla. Nie zauważyliśmy różnicy w cenach a EuroSpar jak dla nas miał najwiekszy wybór produktów.

Krewetki można kupic od 6 do 10euro za kg. Na poczatku mieliśmy problem z pieczywem ale okazało się, że w poblizu hotelu była piekarnia. Bagietka 1 euro. Z chlebem jest problem, jedzą pieczywo tostowe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#19 PostWysłany: 25 Cze 2016 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
b.montana napisał(a):
w ogóle południe wyspy raczej ubogo jeśli chodzi o restauracje,w samym Morro jable również bez szału.
Totalnie się nie zgodzę! W Morro Jable jedliśmy pysznie.
Po pierwsze mega tapasiarnia LA BODEGA DE JANDIA - na 1. miejscu na tripie ze wszystkich knajp Fuerty. Podczas 3 dób w Morro Jable jedliśmy tu tylko raz niestety, bo zawsze byliśmy najedzeni dobrociami w innych knajpach i nie było miejsca w brzuchu już na tapasa. Miejsce z klimatem, autentyczne, super właściciel robi zdjęcia wszystkim gościom i wrzuca na fejsa :D. Minus, że czynne tylko 18-23. Najlepiej zrobić sobie kolację z kilku tapasów, my tak zazwyczaj na obiad robiliśmy, a to miejsce wtedy niestety nieczynne.
Załącznik:
Kanary (602).jpg
Kanary (602).jpg [ 91.73 KiB | Obejrzany 13502 razy ]

AVENIDA DEL MAR - jedna z licznych knajpek z widokiem na ocean, przepyszne ryby, 13,5E za talerz.
Załącznik:
Kanary (45).jpg
Kanary (45).jpg [ 92.71 KiB | Obejrzany 13502 razy ]
Załącznik:
Kanary (42).jpg
Kanary (42).jpg [ 92.67 KiB | Obejrzany 13502 razy ]

LA LAJA - kolejna z widokiem na ocean - jedliśmy tu najpyszniejszą paellę całego wyjazdu, ryby i owoce morza w każdym kęsie.
Załącznik:
Kanary (401).jpg
Kanary (401).jpg [ 163.67 KiB | Obejrzany 13502 razy ]

Jeśli ktoś dla odmiany zatęskni za włoszczyzną to koniecznie do CHINCHORRO Szczególnie wtedy, gdy mają swoje występy przed knajpą. Oj dzieje się wtedy, wszyscy śpiewają - kucharz, kelnerzy, goście. :)

W porze obiadowej, jak to na południu dużo miejsc zamkniętych. Jest kilka otwartych knajp przy oceanie. Tapasy można zjeść wtedy np. w SAAVEDRA CLAVIJO, choć tutaj ceny zawyżone o 1-2euro w stosunku do zamkniętej obok Avenida del Mar. Na zdjęciu kanaryjskie ziemniaczki czyli papas arrugadas z sosami mojo rojo i mojo verde, miejscowy kozi ser z miodem i koktajl z krewetek.
Załącznik:
Prezentacja1.jpg
Prezentacja1.jpg [ 93.35 KiB | Obejrzany 13502 razy ]


jagodowy koszyk napisał(a):
Przeglądając forum, ktoś równiez polecał knapke w La Pared, udało nam się tam trafić - rewelacja. Jedzenie przepyszne cena równiez ok 13 euro za rybke. Super widoki i można obejrzeć zachód słońca.
My do La Pared trafiliśmy w porze obiadowej, fajny klimat - wino w szklaneczkach, duże porcje (te 2 ryby na 1 talerzu to jedna porcja) i niezapomniany widok na rozbryzgujące o skały fale + cały zwierzyniec dookoła;-)
Załącznik:
Prezentacja2.jpg
Prezentacja2.jpg [ 157.39 KiB | Obejrzany 13502 razy ]


Jeśli chodzi o Corralejo to miejsce opanowane przez steak house'y. :/ Mogę polecić pizzerię LA FACTORIĘ położoną nad oceanem. Przepyszna, włoska pizza z klasycznym, cienkim ciastem, ciekawymi smakami, również z miejscowym serem.
Załącznik:
pizza.jpg
pizza.jpg [ 116.5 KiB | Obejrzany 13502 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fuerteventura
#20 PostWysłany: 27 Cze 2016 09:07 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 45
Waikiki beach w Corralejo- super super super i znośnie cenowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group