Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Mar 2012 14:54 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 4
Polecam valldemosse, w ktorej znajduje sie muzeum Chopina z orginalnym rekopisem "Zima na Majorce" jego kochanicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 10 Mar 2012 11:35 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
a co warto wziąć na 6 dni nie chcemy wydać za dużo kasy na miejscu?
co jest droższe niż w Pl? (pewnie wódka;D)
znacie jakieś tanie restauracje?
czy dyskoteki będą otwarte w kwietniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Mar 2012 19:14 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Orientuje się ktoś czy można wypożyczyć rowery w okolicach Can Pastilla ? Jeśli tak to jaki mniej więcej koszt :). W maju lecę do Barcelony, ale zamierzam zrobić wypad na Majorkę - początkowo jednodniowy Ryanairem, ale myślę że jednak będę tam 2,3 dni - myślicie, że w jakimś hostelu w BCN nie będzie problemu z przechowaniem bagażu?
Pozdrawiam
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Mar 2012 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
TRISTAN napisał(a):
a co warto wziąć na 6 dni nie chcemy wydać za dużo kasy na miejscu?
co jest droższe niż w Pl? (pewnie wódka;D)
znacie jakieś tanie restauracje?
czy dyskoteki będą otwarte w kwietniu?


Zabieranie tam żarcia nie ma sensu. Ceny podstawowych produktów wyższe o 30-40%, nie ma co szaleć z kabanosami (chyba, że na drogę). Najtaniej w Lidlu i w Mercadonie.
Jeśli nie chcesz wydać dużo kasy, trzymaj się z daleka od restauracji ;-)
Oczywiście stosunkowo tanie są jak wszędzie fast-foody - kebab 5-6 Euro, Happy Meal w Mc Donalds (gdzie znajdziesz darmowy internet) 3,70 Euro.
Wódka jest nieco tańsza niż w Polsce, np. ten sam Gin 0,7l w Lidlu kosztuje w Polsce 27 zł, w Hiszpanii 4 Euro.
Co do dyskotek nie pomogę, ale na pewno niektóre działają, szczególnie po 15 kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Mar 2012 22:59 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
jobi napisał(a):
Ceny podstawowych produktów wyższe o 30-40%

Nie zgadzam się. Ceny podstawowych produktów są niemal w identycznych jak w polsce cenach, a czasem tańsze. Do Hiszpanii nie ma sensu zabierać jedzenia, włącznie z Balearami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Mar 2012 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
pehape napisał(a):
jobi napisał(a):
Ceny podstawowych produktów wyższe o 30-40%

Nie zgadzam się. Ceny podstawowych produktów są niemal w identycznych jak w polsce cenach, a czasem tańsze. Do Hiszpanii nie ma sensu zabierać jedzenia, włącznie z Balearami.


No co Ty, do naszej (czyli portugalskiej) Biedronki jest spokojnie 30-40% różnicy, bo oni nie maja biedacy biedronki - co nie zmienia faktu, że jest tanio. Chyba, że podstawowymi produktami są dla Ciebie piwo i gorzała - wtedy zgadzam się w 100% (pomijając bary i restauracje, tam piwko od 1 Euro za szklankę w promocji "usiądź i zjedz a piwko będzie tanio" a na ogół w restauracji to 4 Euro plus napiwek.
Poza tym mięsa i sery (a to przecież podstawowe produkty) są nieco droższe, za to np. ryby i owoce morza mogą być tańsze. Jak ktoś lubi wielkie krewety, w Mercadonie można upolować giganty za np. 7 Euro/kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Mar 2012 00:14 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Na Majorce jak i w całej Hiszpanii, zakupy opłaca się robić w sieci sklepów EROSKI
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Mar 2012 22:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
jobi napisał(a):
No co Ty, do naszej (czyli portugalskiej) Biedronki jest spokojnie 30-40% różnicy

Może porównujesz produkty ktore są produkowane dla tej sieci. Mam na myśli produkty znanych marek, a nie np. Magnetic a w środku krówka Wawel ;-)

JIK napisał(a):
Na Majorce jak i w całej Hiszpanii, zakupy opłaca się robić w sieci sklepów EROSKI

i SPAR oraz w takiej z króliczkiem w Logo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Mar 2012 00:23 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
Czy polecicie może jakieś sprawdzone miejsce na zaparkowanie auta w Palmie ? Nie musi być w samym centrum , ważne żeby było bezpłatne, aby można zostawić auto i zwiedzić Palmę na piechotę ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Mar 2012 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Mikolaj2206 napisał(a):
Orientuje się ktoś czy można wypożyczyć rowery w okolicach Can Pastilla ? Jeśli tak to jaki mniej więcej koszt :)

Podbijam...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 31 Mar 2012 17:17 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Majorka jest miejscem, gdzie trenuje masa kolarzy i triathlonistów. Więc jeśli interesuje Was rower szosowy, to można go wypożyczyć praktycznie w każdym miejscu za 9-12 EUR/dzień (w zależności od konfiguracji). Nie wiem natomiast jak z dostępnością i cenami zwykłych rowerów (miejskich, itp.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 31 Mar 2012 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 108
Lecę 22go Kwietnia na 3 dni i mam pytanie jak z cenami za przejazd z lotniska do Arenal no i czy w tym terminie będzie można sobie pozwolić na komfort plażowania?

dziękuję :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 31 Mar 2012 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
My lecimy 3 maja przez Bolonię, hotel też mamy w Arenal i z tego co pokazuje Google earth to odległościowo z lotniska to jakieś 4 km więc spacerem nawet można;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 31 Mar 2012 22:07 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Z lotniska do Arenalu jeździ autobus numer 21 - link do rozkładu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Mar 2012 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 108
ranek napisał(a):
My lecimy 3 maja przez Bolonię, hotel też mamy w Arenal i z tego co pokazuje Google earth to odległościowo z lotniska to jakieś 4 km więc spacerem nawet można;)



a nie wiesz jakich temperatur można się spodziewać? Czy wyjazd w celu kąpieli morskich ma sens czy nie bardzo? ;]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Kwi 2012 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Tylko ten autobus jeździ od 7 rano, a sporo lotów (w tym Ryan do KRK) jest po 6... Spacer nie jest złym pomysłem, szybkim krokiem w 35-40 minut pewnie można, zawsze to oszczędniej jak taxi...Na pewno trzeba na skos przeciąć Arenal do drogi Autovia de Llevant (Ma-19) i później przejść na drugą stronę i już widać lotnisko. Co prawda nie ma chyba tam chodników, ale od drogi do terminala jest jakieś 700m także poboczem jakoś dojdzie... Co do temperatur, obecnie pokazuje 20-22 stopnie, za miesiąc pewnie będzie około 25. Co do wody też się nastawiamy na kąpiel, ale nie wiem jakich temperatur można się spodziewać? Może ktoś kto był w maju da cynka jak z kąpielami w morzu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Kwi 2012 17:14 

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 10
Jako, że wróciłem dzisiaj ze słonecznej Palmy pozwolę się wypowiedzieć na temat pogody .

Pogoda rewelacyjna do zwiedzania i do tego lekki wietrzyk . Jeśli chodzi o kąpiele to polecam tylko tym najbardziej zdesperowanym bo po prostu woda jest chłodna .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 01 Kwi 2012 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 355
niebieski
Korzystałeś może z jakichś wycieczek/rejsów organizowanych na miejscu? Jak tak jakie ceny? I czy może rzuciły Ci się w oczy jakieś wypożyczalnie rowerów i ceny w nich obowiązujące?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 01 Kwi 2012 18:36 

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 10
Wszystko organizowałem na własną rękę . Majorka ma bardzo dobre połączenie autobusowe . Niestety nie mogę znaleźć biletów, ale z Palmy do Port Sóller Express kosztował w jedną stronę około 2,5 E . Roweru nie wypożyczałem ale jest od groma wypożyczalni .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Kwi 2012 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Ja wlasnie wrocilem z Majorki , byłem 3 dni, szczerze polecam taki wypadzik , oczywiscie jeszcze kilka dni wiecej by sie przydalo. Byłem w Santa Ponca , w apartamencie Deya, tanio - 3 noce-3 os - 47euro. jakosc taka sobie ale za te pieniadze rewelacja. Zreszta tam sie tylko spało. Ogolnie to wynajelismy auto - i zrobilismy małą objazdówkę. 1.04-04.04 - temp od 20 do 22 stopni. Smiało sie mozna bylo oplalic. Ogolnie wrazenia super:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 685 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group