Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 26 Wrz 2021 14:06 

Dzięki za cenne wskazówki.
Iberia cut off time na międzykontynentalne loty to 55 min.
Martwi mnie wspomniana możliwa długa kontrola paszportowa i dojście do odbioru bagaży (aczkolwiek możliwe, że przez to będzie trzeba czekać 5-10 min na jego wyjazd).
I tak nie wiem co zrobić, bo nikt z nas nie wie czy Wizzair będzie o czasie. Przy założeniu, że tak, to:
1) ok. 35 min na odbiór bagażu,
2) ok. 45 min na wyjście z lotniska, bus, dojście do check-in,
Ok. 15:20-15:25 powinien być w kolejce do nadania bagażu (20 min przed cut-off).
Jeśli nie będzie dużej kolejki do kontroli paszportowej to powinien być na styk.
Hmmmm
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 26 Wrz 2021 14:18 
Awatar użytkownika

srebrny
po kolei:
Martwi mnie wspomniana możliwa długa kontrola paszportowa
mało kto będzie w pośpiechu tak jak Ty, i większość ludzi, jeśli ładnie poprosisz, przepuści Cię w kolejce.To samo w ogóle dotyczy wszystkich innych kolejek na lotnisku, np do security check. Warto nie czekać do ostatniej chwili tylko prosić ludzi o przepuszczenie

i dojście do odbioru bagaży (aczkolwiek możliwe, że przez to będzie trzeba czekać 5-10 min na jego wyjazd).
sporo czasu minęło od mojego ostatniego lądowania na Barajas, ale, z tego co pamiętam, z samolotu do belt-roomu // luggage pickup idzie się bardzo długo (nie wiem, 10?15 minut minimum), co jest minusem, ale też plusem, bo w tym czasie obsługa wyrzuca już Twój bagaż z samolotu, czyli w większości przypadków nie czeka się na niego zbyt długo.

Potem - tu znowu dodam 'jeśli pamięc mnie nie zawodzi' - od samego odbioru bagażu do wyjścia na arrivals hall jest już całkiem blisko.

I tak nie wiem co zrobić, bo nikt z nas nie wie czy Wizzair będzie o czasie.

tego nikt nie wie, dlatego niezwykle ważny jest wspomniany przez mnie krok analizy tych lotów i na ile często się spóźniają a na ile przylatują o czasie

Ok. 15:20-15:25 powinien być w kolejce do nadania bagażu (20 min przed cut-off).

jeśli będziesz na minutę przed, to, nawet jeśli ciągle będą w niej ludzie, to przecież jej nie zamkną i nie powiedzą 'hahaha, spóźniłeś się januszu z flaja' tylko przepuszczą.

i jeszcze jedno: czytając Twój post mam wrażenie, być może błędne, że spodziewasz się kontroli paszportowej przy przylocie z Polski, dobrze rozumiem? takiej nie będzie, jedyna kontrola paszportowa będzie po security checku na T4 / T4S , przy przejściu do strefy wylotów na T4S.
Ogólnie dla Ciebie krytyczne jest żeby zdążyć zdać torbę przed zamknięciem check-inu na ten lot. Późniejsze kroki - security check & kontrola paszportowa - tu już trudno o wtopę, bo, założmy: jeśli checkin na lot zostanie zamknięty np. 35 min przed planowanym odlotem, ale będzie jakiś armageddon na lotnisku i będą długie kolejki do security czy kontroli paszportowej, to obsługa o tym wie i odlot zostanie opóźniony / będą wywoływać ludzi przez PA system itp itd. Poza tym, nawet jeśli jakieś wielkie kolejki będą (choć to bardzo rzadkie bo z reguły ten czas check-inu jest tak ustawiony, by spokojnie zdążyć przejść security & kontrolę paszportu) to poprosisz ludzi o przejście tak jak pisałem powyżej

daj znać co ostatecznie zdecydowałeś, a jeśli tą ciasną przesiadkę, to po niej daj znać czy się udało : )
 Relacje PM off
Kian lubi ten post.
Kian uważa post za pomocny.

#83 PostWysłany: 26 Wrz 2021 15:02 

Dzięki za powiew optymizmu :D
W sumie masz rację, dopóki otwarty jest check-in dopóty jest możliwość zdążyć na samolot. Pokazując boarding pass ludzie nas przepuszczą, zwłaszcza, że mam uroczą ośmiolatkę, która zawsze mogę poprosić żeby zaczęła płakać :p
Sprawdzę jutro jak wylądował Wizzair.
Dam znać.
Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 26 Wrz 2021 15:38 
Awatar użytkownika

Loty: 515
Kilometry: 798 199
platynowy
kosmo- napisał(a):
Dzięki za powiew optymizmu

Ok, wylatujac na odlegla wycieczke (zwlaszcza z malym dzieckiem) badz raczej realista. Optymizm wlacz w drodze powrotnej.
Czyli nie polegaj na punktualnosci Wizza, braku kolejek w MAD, sprzyjajacym bogom, lecz polec do Madrytu dzien wczesniej. Wyeliminujesz ryzyko i zaoszczedzisz sobie nerwow.
Cytuj:
Pokazując boarding pass ludzie nas przepuszczą

E tam, ludzie w kolejce raczej nie beda wam pokazywac swych kart pokladowych ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#85 PostWysłany: 26 Wrz 2021 16:48 

Masz całkowitą rację, genialna myśl, wielkie dzięki!!
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 26 Wrz 2021 18:34 

złoty
@p.wl ma rację, 9 razy się uda, a raz nie, miałem taki przypadek na lhr, leciałem lufą więc wydawało mi się, że będzie ok, wylot z Polski ok, we fra mój lot odwołany, ale za godzinę drugi, ten opóźniony, ale na styk, lądujemy a na lhr taka mgła, że pilot podrywa maszynę i odchodzi na drugi krąg, myślę to już koniec a następny lot miał być do Australii, za drugim razem wylądowaliśmy, bieg przez security do drugiego terminala, na szczęście samolot poczekał , bo bym nie zdążył,
powiedziałem sobie wtedy, że więcej nie polecę na styk.
P. S. Z pierwszego terminala będzie można jak już pisałem dojechać do 4s kolejką zdecydowanie szybciej niż busem
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#87 PostWysłany: 27 Wrz 2021 15:11 
Awatar użytkownika

HON fly4free
rw30 napisał(a):
nie chcę się mądrzyć.... albo dobra, ten jeden ostatni raz. Bo czy weźmiesz pociąg czy bus czy taxówkę między terminalami o czym pisali koledzy powyżej - to oczywiście ma jakieś znaczenie, ale nie kluczowe.
Kluczowe jest czy samolot z Polski przyleci mniej więcej o czasie, i, jeśli przyleci, to musiałbyś się dość mocno postarać, żeby się spóźnić na przesiadkę. Zrób sobie analizę kilku ostatnich & kolejnych lotów na flightradar, zobacz jakie jest ryzyko spóźnienia samolotu na tyle, by zepsuć Ci przesiadkę, i na tej podstawie podejmij decyzję.

Oczywiście jest kilka innych zmiennych które pominę, typu: jakie masz alternatywy wcześniejszego dolotu, na ile ważne jest dla Ciebie zaoszczędzenie kasy na tymże dolocie / noclegu etc.

Moim zdaniem (+ zakładając lądowanie na Barajas mniej więcej o czasie + przyjmuję że checking na lot to LATAM zamyka się na 60 min przed.... jeśli później, to tym lepiej dla Ciebie): zdążysz

Tydzien temu czekalem na bagaz 45min. Bo karuzela sie wlaczyla, wyrzucila z 20 walizek. Pozniej sie zatrzymala, po 15min znowu wlaczyla. Samo wydostanie z T4 zajelo nam 1h. Teraz jesli mam doliczyc czekanie na busika, plus transfer na kolejny terminal to robi sie 1h:25
kosmo- lubi ten post.

#88 PostWysłany: 30 Paź 2021 07:01 

Hej. Piszę właściwie z prośbą o poradę. Kupiłam już bilety na przesiadkę z w Madrycie, lot z Meksyku do Madrytu Iberia, następnie Ryanair z Madrytu do Warszawy. Iberia dolatuje na terminal 4S, wylot mamy z terminalu 1. Na przesiadkę mamy przy dobrych wiatrach ok 1 h 50 min. Nie bardzo moge przebukowac bilety że względu na to iż muszę tego samego dnia być w Warszawie. I tu proszę Was o poradę, jak zwiększyć swoje szansa na wyrobienie się z przesiadką? Czy mogę prosić obsluge Iberia o pierwszeństwo wyjścia z samolotu? I czy jest jakaś szansa żeby prosić Ryanair o poczekanie na nas (musimy nadać bagaż)Dodam iż jest lot poranny, dolatujemy po 6 rano.
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 30 Paź 2021 08:08 

złoty
No bardzo ciekawe pytania, może zadzwonić do MOLa, czy by opóźnił trochę odlotu żebyś zdążył, a tak na poważnie to jeśli przylot będzie punktualny to mając kartę pokładową na następny lot można pojechać kolejką na jedynkę i nie byłoby problemu z bagażem podręcznym, z nadawanym raz, że trzeba odebrać co zabiera czas, a dwa, że trzeba wyjść z airside i się ponownie odprawić, przy jednym bilecie też nie byłoby problemu, a tak to trzeba wybrać miejsca z przodu i liczyć na szczęście, a przydałoby się jeszcze znajomość lotniska żeby nie szukać i nie błądzić bo zabiera dużo czasu
 Relacje PM off
travellista lubi ten post.

#90 PostWysłany: 24 Sty 2022 19:51 

Hej,

pytanie jak przy locie do Meksyku na osobnych biletach i tranzycie dla osoby niezaszczepionej. dolot Wizzair lub Ryanair, a z Madrytu lot bezposrednio Meksyk. rozumiem ze wymaga to zmiany terminala, wiec pytanie czy da sie to zrobic bez opuszczania lotniska i w ramach tranzytu bez testow itp?

drugie pytanko na powrocie taka sama opcja czy bedzie mozliwosc wykonania testu na lotnisku w Madrycie przez wylotem do pl?

Ostatnio edytowany przez Gadekk, 28 Sty 2022 15:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 18 Lut 2022 12:37 
Awatar użytkownika

srebrny
Hej, mam pytanie do osób mających doświadczenia z przesiadkami w MAD - Czy myślicie0 że przesiadka z lotu TFN-MAD Ryanairem do MAD-WAW Wizzairem, czyli z tego co widzę ten sam terminal, da radę w 1,5 godziny?
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 18 Lut 2022 12:39 

Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Bez opóźnienia oczywiście tak, jeszcze dasz radę ewentualnie coś zjeść.
Wychodzisz do sali odlotów T1.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ncn uważa post za pomocny.

#93 PostWysłany: 04 Lip 2022 12:49 

Hej, chciałem zapytać, czy ktoś z Was ostatnio (mam na myśli okres ostatniego miesiąca, gdy wszystkie problemy z niedoborem zatrudnienia na europejskich lotniskach wyszły na jaw) przesiadał się na lotnisku Barajas i może potwierdzić czy te legendarne kolejki do kontroli paszportowej są faktem czy mitem? Mój dolot tanią linią (ze strefy Schengen) ma planowane lądowanie o 21 20, natomiast lot do Ameryki Południowej zaplanowany jest na 23 30. Czy sądzicie, że odbiór bagażu, ponowne go nadanie, przejście przez security i kontrolę paszportową w dwie godziny jest wykonalne? Dziękuję bardzo za wszelkie rady i podpowiedzi :)
 Relacje PM off  

#94 PostWysłany: 04 Lip 2022 12:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Kluczowa rzec to do jakiego terminalu przylot i z ktorego wylot.

IMO, może być bardzo cięzko, miesiąc temu zajęło mi ponad 30 minut z T2 do T4, bo autobusy jechały raz na 10 minut i były pełne.
 Relacje PM off
Liu lubi ten post.

#95 PostWysłany: 04 Lip 2022 15:47 

złoty
Kolejki do kontroli paszportowej w starym terminalu, bodajże 1 są gigantyczne. Większość podróżnych spoza Schengen, co wydłuża jeszcze odprawę paszportową. Jest ograniczona liczba stanowisk.
Jeśli lecisz z 4, np.Iberią, BA, to jest znacznie lepiej.
 Relacje PM off
Liu lubi ten post.

#96 PostWysłany: 04 Lip 2022 16:17 

HON fly4free
Liu napisał(a):
Hej, chciałem zapytać, czy ktoś z Was ostatnio (mam na myśli okres ostatniego miesiąca, gdy wszystkie problemy z niedoborem zatrudnienia na europejskich lotniskach wyszły na jaw) przesiadał się na lotnisku Barajas i może potwierdzić czy te legendarne kolejki do kontroli paszportowej są faktem czy mitem? Mój dolot tanią linią (ze strefy Schengen) ma planowane lądowanie o 21 20, natomiast lot do Ameryki Południowej zaplanowany jest na 23 30. Czy sądzicie, że odbiór bagażu, ponowne go nadanie, przejście przez security i kontrolę paszportową w dwie godziny jest wykonalne? Dziękuję bardzo za wszelkie rady i podpowiedzi :)

I bez bagażu nadawanego jest to tylko narażenie się na stratę kasy, bo na tak dużym lotnisku niewykonalne. Głównie z powodu, że nie masz tej przesiadki na jednym bilecie.

Należy pamiętać, że stanowiska odprawy zwykle otwierają się na 3-1,5 godziny przed lotem i zamykają 45 minut przed lotem. Po zamknięciu okienka linia lotnicza ma prawo odmówić przyjęcia na pokład pasażerów opóźnionych.
Bądź bardzo ostrożny z tymi ramami czasowymi, ponieważ nie wszystkie linie lotnicze się z nimi zgadzają.

Ktoś tu pisał, że na lotach do obu Ameryk check in otwierany i zamykany jest wcześniej.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#97 PostWysłany: 04 Lip 2022 17:02 

Loty: 896
Kilometry: 864 152
platynowy
Nie mogę się nadziwić, jak ludzie planujący podróż na drugi koniec świata dla zaoszczędzenia paru groszy decydują się na rozwiązania, które mogą zakończyć całą wyprawę zanim ona się jeszcze zaczęła?
Nawet w normalnych warunkach, kiedy nie było tych kolejek i zamieszania, kupowanie takiego połączenia z bagażem rejestrowanym na dwóch różnych biletach i z dwiema godzinami na przesiadkę jest w zasadzie nawet nie proszeniem, ale żądaniem nieszczęścia.
Prawdopodobieństwo zdążenia na kolejny lot jest znikome, rzekłbym iluzoryczne.
8 ludzi lubi ten post.

#98 PostWysłany: 04 Lip 2022 18:00 
Awatar użytkownika

srebrny
Tylko z bagazem podrecznym to byloby jak najbardziej wykonalne, z rejestrowanym do zrobienia ale potrzeba bedzie bardzo duzo szczescia. No i przede wszystkim zalezy jakie linie i ktore terminale, np.:
- przylot Ryanairem na T1 i dalszy lot Air Europa z tego samego terminala,
- albo przylot Vuelingiem na T4 i dalszy lot Iberia z T4S, tez moze sie udac.
Liu lubi ten post.

#99 PostWysłany: 04 Lip 2022 18:10 

HON fly4free
Tylko całość na jednym bilecie, inaczej dawanie złudnych nadziei.
99% tak by tego nie złożyła, a kto przesiadał się na Barajas to 100%
Zwłaszcza teraz i ta pora dnia.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#100 PostWysłany: 05 Lip 2022 14:58 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ostatecznie przylecimy do Madrytu rano i spędzimy w nim cały dzień. Lecimy do Boliwii z Islandii i mieliśmy do wyboru dwie opcje - przylot Playem - planowane lądowanie o 21 20 - (planowany wylot AirEuropą do Santa Cruz o 23 30), bądź przylot Iberią Express o 07 45 rano i 16 godzinny stopover. Dzięki waszym opiniom i sugestiom wybraliśmy tę drugą opcję. Pozdrawiam wszystkich.
 Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.

[ 104 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości