Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Santiago de Compostela
#1 PostWysłany: 27 Lip 2016 18:27 

Polecam:
Cervecería 100 montaditos na Rua do Franco - sieciówka z kanapkami, tanio. Jedyna wada to straszny syf w lokalu.

Antollos Pinchos e Viños na Orfas 25 - rewelacyjne tapas, fajny koncept. Przed płaceniem pokazuje się panu wykałaczki, które były wbite w przystawki. Barman sprawdza ilość i grubość wykałaczek, po czym wystawia rachunek (1-1.5 Euro za pinchos). Bardzo smacznie, porcje duże, często z owocami morza. Kelner przyjazny, mówiący dobrze po angielsku.

Porta do Camino przy skrzyżowaniu Rua de San Pedro i Rúa de Aller Ulloa - tanio (najdroższa pozycja z menu 8 euro), świeżo i smacznie. Obsługa dobra, chociaż słabo z angielskim.

Nie polecam:
Cafe Bar Estela na Pracina do Franco - beznadziejna obsługa: powolna, mało grzeczna i nierozgarnięta (przynieśli inny napój niż zamówiony). Słabo z angielskim. Drogo: Sangria 6.5 Euro, wino tinto za 3 euro (mało smaczne). Jedzenia nie próbowałem, ale też dosyć drogie.
Góra
 PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 26 Gru 2016 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Bardzo polecam restaurację Dakar przy Rua do Franco 13. Jedzenie jest tam pyszne, a porcje są duże. Medu del dia składa się z chleba z oliwą i octem winnym, 1 i 2 dania, deseru oraz napoju i kosztuje 9,9 euro. Jest po 4-6 pozycji do wyboru. Ja zdecydowałam się na zupę galicyjską, smażone dzwonko z łososia z sałatką i frytkami, tartę migdałową (tradycyjne lokalne ciasto) i kieliszek domowego wina. Na zewnątrz menu jest tylko po hiszpańsku, ale w środku jest również po angielsku. I warto mieć świadomość, że to samo menu del dia podane na stolikach na zewnątrz kosztuje 12 euro.

Smaczne i niedrogie jedzenie serwują również w Restaurante Cotolay przy Rúa de San Clemente, 8. W ramach kosztującego 12 euro menu del dia jest chleb, 1 i 2 danie, deser oraz ¼ litra domowego wina lub inny napój. Wybór też jest spory po ok. 4 pozycje. Tutaj się zdecydowałam na zupę rybną, rybę dnia i mus cytrynowy.

Jeśli przypadkiem ktoś będzie w Santiago w sobotę w godzinach okołopołudniowych bardzo polecam wybrać się na targ Mercado de Abastos de Santiago między Rua das Ameas i Rua da Virxe da Cerca. Można tam poczuć klimat lokalnego targu, gdzie do kupienia są: owoce i warzywa, ryby i owoce morza, wędliny oraz surowe mięso wieprzowe, wołowe i drobiowe, sery i nabiał, ciasta oraz gotowe lokalne wyroby np. różne empanady, czy miejscowe likiery. Ciekawą opcją może też być samodzielne zakupienie ryb, owoców morza czy mięsa i zaniesienie go do przygotowania do punktu znajdującego się na targu. Miejsce to nazywa się Mariscomania. Cena takiej usługi to 4 euro. Nie próbowałam tego osobiście, więc nie wiem czy nie ma jakiś dodatkowych opłat. Za to bardzo polecam spróbowanie empanady z rybą i owocami morza, której ciasto jest zabarwione na czarno atramentem kałamarnic. Empanady mięsno-warzywne też są bardzo dobre. Za dwa duże kawałki zapłaciłam ok. 10 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Cze 2022 01:10 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
W Santiago de Compostela śmiało mogę polecić:
- Restaurante Entre Rúas https://maps.app.goo.gl/qmEqtVR4fRxTTAFW6 . Lokal położony jest w samym sercu starego miasta w bocznej zacisznej uliczce. Menu dzienne w cenie 13,20 EUR to dwa dania, deser i nawet wino. Dania smaczne, porcje do najedzenia się.
- Restaurante Mac Burger https://maps.app.goo.gl/CxD9PiSxrzzSXwLh7 . Klasyczny osiedlowy bar dla mieszkańców okolicznych bloków . Bardzo tanio, smacznie i dużo jedzenia na talerzu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group