Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Z dworca PKP Przemyśl Główny odchodzą busiki do przejścia w Medyce. Koszt biletu wynosi 5 zł, odjeżdzają po zapełnieniu. Częstotliwość odjazdów duża (chociaż w święta i dni wolne wyraźnie mniejsza), wyjazd spod wyjścia z tunelu przy dworcu PKS), droga powrotna podobna - start spod wjazdu na bazar w Medyce.
Zarówno przy przejściu granicznym Medyka, jak i w Przemyślu łatwo można znaleźć parkingi. Cena parkingu przy przejściu 6 zł/doba. Przekroczenie granicy samochodem może wiązać się z długim oczekiwaniem.
Przekraczanie granicy pieszo - w obydwie strony - najlepiej poprzez wyraźnie oznakowane przejścia tylko dla obywateli UE (praktycznie bez kolejek) (All passports wiąże się z długim oczekiwaniem).

Po drugiej stronie w Szegini oczekują marszrutki, aktualna cena 130 UAH płatne u kierowcy wyłącznie gotówką, które w ciągu 1,5-2h przewiozą nas do Lwowa, do dworca zachodniego (Городо́цька/Gródecka 359) gdzie potem tramwajem dojedziemy do centrum, część jedzie dalej, np. do miejsca zwanego Skrynia (dom towarowy naprzeciw głównego dworca kolejowego), a część jeszcze dalej.
Najlepiej usiąść z przodu (z tyłu trzęsie mocniej). Ruch odbywa się również w niedziele i święta (w obydwu krajach).
Istnieje również możliwość dojazdu pociagiem ukraińskim z przejścia granicznego po stronie ukraińskiej (do Lwowa i z powrotem) pociągiem w cenie ~30 UAH, chociaż są to często te same marszrutki, co spod granicy (inne jadą przez Mościska np. z Sambora, Dobromila, czy Truskawca). Jest to omówione tutaj: http://www.fly4free.pl/forum/mostiska-2-lwow,177,30489

Od niedawna do Lwowa kursuje tez pociąg międzynarodowy Przemyśl - Kijów. Więcej na ten temat (ceny i godziny odjazdów) na stronie PKP https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/ ... ijowa.html
Bilety kupimy tu: http://booking.uz.gov.ua/

Z Szeginii do Lwowa można też popytać o transport prywatnym autem [popularne tam] lub taxi. Ceny do negocjacji, minimum to 150-200 UAH i w górę, nawet do 670. Często przyjmowane jest też 100 zł polskich (bez wymiany na hrywny) za auto. Może to być opłacalne i o wiele szybsze, bo ok. 1h20m. Marszrutka wjeżdża do każdej wioski i trwa to ok 2 godzin + tłok przeważnie.

Część marszrutek na tej trasie jedzie z Szegini do odległych o 10 km Mościsk (Mostiska) i później na Lwów, oraz ze Lwowa do Mościsk i później na Szegini. Można to wykorzystać np łącząc dojazdy Lwów - Mościska i Mościska - Szegini. W Mościskach mały dworzec autobusowy otoczony sklepami.

Należy pamiętać, iż na Ukrainę podróżujemy z paszportem (dowód nie jest akceptowany) oraz o przesunięciu czasu na Ukrainie (+1 godzina do czasu polskiego).

Przejście Hrebenne/Rawa Ruska nie obsługuje ruchu pieszego.

Z Ukrainy można aktualnie przywieźć 1l wódki i 2 paczki papierosów na osobę/na dobę (przy przekraczaniu granicy samochodem, pieszo lub pociągiem). Samolotem jest to 10 paczek papierosów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#21 PostWysłany: 14 Sie 2014 12:07 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2357
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
ulica Stryjska 109:
https://www.google.pl/maps/place/Stryis ... 3ee6128da2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#22 PostWysłany: 14 Sie 2014 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Wpisywałem stryjska 109 to nie mogłem znaleźć a tu wystarczyło "i" wstawić:D dzięki.
p.s. jakby kogoś to interesowało autobus ze Lwowa do Lublina bezpośredni odjeżdża o 6:00, 8:00, 15:00 i jeszcze jest jakiś późniejszy ale mnie nie interesował. Ten o 6:00 odjeżdża w dni powszednie i soboty, reszta jeździ codziennie. Informacja z PKS Lublin.

Aktualne info o dojeździe do Lublina:
the website bus.com.ua (only in ukrainian) shows that really Lviv-Lublin buses go everyday at 8am and 3pm and the tickets are approximately 177~187 uah. the eurolines.pl schedule shows buses departing for Lublin every 2 days, at 11pm, which costs ~40 pln.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#23 PostWysłany: 19 Sie 2014 19:54 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
To mi pomogłeś z tymi autobusami :) . Planowałem jazdę powrotną do Lbn przez Przemyśl, ten autobus o 8 ze Lwowa do Lublina mi idealnie pasuje. Jesteś pewien, że jeździ codziennie? Telefonując do PKS Lublin pani informowała mnie, że niektóre autobusy jeżdżą a niektóre nie. Pytałem o Kovel nie o Lwów. Jeszcze jedno jak z zakupem biletów, da radę u kierowcy czy tylko przedsprzedaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#24 PostWysłany: 21 Sie 2014 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
krystoferson112 napisał(a):
To mi pomogłeś z tymi autobusami :) . Planowałem jazdę powrotną do Lbn przez Przemyśl, ten autobus o 8 ze Lwowa do Lublina mi idealnie pasuje. Jesteś pewien, że jeździ codziennie? Telefonując do PKS Lublin pani informowała mnie, że niektóre autobusy jeżdżą a niektóre nie. Pytałem o Kovel nie o Lwów. Jeszcze jedno jak z zakupem biletów, da radę u kierowcy czy tylko przedsprzedaż?

Informacje mam z pierwszej ręki od Ukrainki mieszkającej we Lwowie. W każdym razie jeśli znasz trochę rosyjskiego/ukraińskiego można to sprawdzić na stronie, którą podałem. Dziewczyna mówiła mi, że najlepiej bilet kupić wcześniej, bo różnie z tym bywa.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#25 PostWysłany: 22 Sie 2014 10:47 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 256
Na ten autobus do Lublinu o 8 nie ma problemów z biletami, zawsze można kupić przed odjazdem autobusu w kasie.
Z dworca kolejowego do Stryjskiej jedzie autobus 10 koło godziny, kosztuję 50 gr. Albo taksówką min 15 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#26 PostWysłany: 22 Sie 2014 11:01 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 26
A jaki dojazd Rzeszów-Przemyśl polecacie? W ogóle te marszrutki w Lwowie gdzie się zatrzymują na dworcu głównym, bo już nie pamiętam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#27 PostWysłany: 22 Sie 2014 15:15 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
Rzeszów - Przemyśl to chyba najlepiej PKP, przynajmniej ja tak jeździłem. Marszrutki we Lwowie tak jak już pisano tu wcześniej dojeżdżają / odjeżdżają spod głównego dworca kolejowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#28 PostWysłany: 30 Sie 2014 09:59 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
morrex napisał(a):
Na ten autobus do Lublinu o 8 nie ma problemów z biletami, zawsze można kupić przed odjazdem autobusu w kasie.
Z dworca kolejowego do Stryjskiej jedzie autobus 10 koło godziny, kosztuję 50 gr. Albo taksówką min 15 zł.


Pytanie. Bilety na ten autobus można kupić u kierowcy czy tylko w kasie? Przyjeżdżam do Lwowa o 6 20 na dworzec kolejowy, muszę do 8 dojechać na Stryjski i kupić bilety, stąd moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#29 PostWysłany: 30 Sie 2014 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Olbor napisał(a):
A jaki dojazd Rzeszów-Przemyśl polecacie? W ogóle te marszrutki w Lwowie gdzie się zatrzymują na dworcu głównym, bo już nie pamiętam :D


...przed głównym wejściem do hali dworca kolejowego, po prawej stronie. Tuż obok pętli tramwajowej, skąd odjeżdżają m.in. tramwaje bezpośrednio na Rynek (Rynok). A tak generalnie, to polecam dogadywać się na prywatny transport do Lwowa zaraz po przekroczeniu granicy. Jeżeli zbierze się więcej osób, cena może być symboliczna (czytaj: porównywalna bądź niewiele większa od marszrutki) - a oszczędność czasu i komfort nieporównywalny. Miesiąc temu za dwie osoby dorosłe, dwójkę dzieci i spory bagaż, zapłaciliśmy 70 hrywien. Jechaliśmy komfortowym Oplem Vivaro z klimatyzacją, we Lwowie byliśmy po niecałej godzinie (marszrutka potrafi jechać przez wioski około 2h30min).
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#30 PostWysłany: 14 Wrz 2014 22:18 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
Zna ktos moze ukrainski odpowiednik bla-bla car?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#31 PostWysłany: 15 Wrz 2014 19:01 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
hienobiusz napisał(a):
Zna ktos moze ukrainski odpowiednik bla-bla car?


http://www.blablacar.com.ua/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#32 PostWysłany: 17 Wrz 2014 16:16 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
Dzieki, ale ja szukam jakiejs oryginalnej wersji.

Tak z grubsza biorac, u nas jest, byla( nasza klasa), na swiecie jest facebook. I szukam takiej miejscowej strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#33 PostWysłany: 17 Wrz 2014 19:01 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Zdziwiłbyś się z tym Facebookiem na świecie, np. w krajach rosyjskojęzycznych nadal dużo popularniejszy od niego jest serwis Odnoklassniki.

Nie wiem co masz do Bla bla car, ale jest to najpopularniejszy serwis tego typu na Ukrainie, więc nic lepszego lokalnego nie znajdziesz. Możesz szukać ogłoszeń na Slando, np. tu:

http://olx.ua/hobbi-otdyh-i-sport/poisk-poputchikov/

Ale będzie ich mniej niż w ukraińskim Bla bla car.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#34 PostWysłany: 23 Wrz 2014 10:19 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Uaktualnię, może komuś się przyda. Autobus Lwów- Lublin codziennie, cena 177 UAH, bilety bezproblemowo można kupić w kasie przed samym wyjazdem. W Lublinie dopiero o 14.00 ( granica robi swoje- szczególnie polscy celnicy trzepią autobus wydłużając tym czas podróży, przy czym oczekiwanie na "zajęcie" się autobusem jest najdłuższym okresem czasowym a faja i tak "idzie" przyklejona do ciała Ukrainek, które nagle robią się o 2 rozmiary większe ;) ) Dojazd na Stryjski z uwagi na małą ilość czasu tylko taxi-bez oznaczenia - 80 UAH, kierowca proponował bezpośrednio do Przemyśla za 150 PLN ale miło podziękowałem.
Lwów piękny choć to któryś mój raz w tym mieście to za każdym razem nie mogę odżałować, że ...., wiadomo co!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#35 PostWysłany: 01 Paź 2014 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
Witajcie
orientujecie się może jaka jest aktualnie cena za marszrutkę z Szegini do Lwowa? i ile kosztuje przejazd z dworca na lotnisko - autobus ew. taxi? i czy ten autobus (gdzieś czytałem, że numer 48) jest gdzieś blisko dworca marszrutek w Lwowie?
dzięki za podpowiedzi.
pozdrav
R
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Paź 2014 18:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22456
Jak poszukasz na forum, to znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off
Dominika Socha uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#37 PostWysłany: 02 Paź 2014 14:30 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 120
W sierpniu kosztowala okolo 25-27 hrywien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#38 PostWysłany: 03 Paź 2014 16:21 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
Adriatyk napisał(a):
Witajcie
orientujecie się może jaka jest aktualnie cena za marszrutkę z Szegini do Lwowa?

Aktualnie 28 UAH u kierowcy i 30 UAH w kasie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#39 PostWysłany: 06 Paź 2014 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Tak jak tu wcześniej rozmawialiście, obecnie chyba najlepszy sposób to blabla. Normalnie można wyszukać na polskiej wersji wpisując Lwów-Lublin np. Koszt takiej trasy to średnio około 28-30zł, więc szybciej i sporo taniej niż środki publicznego transportu. Dodatkowo jeździ jeszcze eurolines, ale nie pamiętam w jakiej cenie ;)
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - dojazd
#40 PostWysłany: 16 Paź 2014 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ostatnio jechałem z Lwowa do Gdańska firmą Ate Transport. Koszt:550 UAH. Po drodze zatrzumuje się w Lublinie (120 UAH i Warszawie 250 UAH) co wydaje się być rozsądną ceną.
Jedyne dziwne jest to że ceny na Ukraine są dużo droższe i nie bardzo rozumiem skąd ta rozbieżność. Z Lublina 45zł, z Warszawy 85zł a z Gdańska 200zł (ale można zrobić mały myk i kupić bilet z Elbląga, który kosztuje 135zł)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 648 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group