Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Infolinia Lufthansa: 48 22 512 3917
Poniedziałek - piątek 08:00 - 18:00
Sobota, niedziela, święto 08:30 - 17:00

Nr niemieckiej infolinii: +49 69 86799799


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2921 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 147  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 22 Maj 2018 10:21 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Cześć, pierwszy raz przygotowuje się do lotu Lufthansa LH z PL do USA (z przesiadką we Frankfurcie)
wylot z KRK przesiadka w FRA i ORD wszystko LH.
Nigdy nie leciałem LH i to jeszcze z przesiadką, nie znam też systemu odprawy on-line w LH.

Powiedzcie odprawa jest 24 godziny przed odlotem, Tak?
Robię dwie odprawy za jednym razem aby wszystko było na jednym bilecie czy mogę odprawy robić oddzielnie?
Jak wyglada sprawa z rezerwacją miejsc, rezerwacja jest darmowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#242 PostWysłany: 22 Maj 2018 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Cytuj:
Powiedzcie odprawa jest 24 godziny przed odlotem, Tak?

Tak. Czasami nawet 25 godzin przed.
Cytuj:
Robię dwie odprawy za jednym razem aby wszystko było na jednym bilecie czy mogę odprawy robić oddzielnie?

2 odprawy za jednym razem, dostajesz 2 osobne karty pokładowe.
Cytuj:
Jak wyglada sprawa z rezerwacją miejsc, rezerwacja jest darmowa?

Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 22 Maj 2018 11:32 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Dziękuje za odpowiedz. Czy robiąc odprawę na dwa loty nie z KRK-FRA i FRA-ORD powinienem mieć całej podróży na jednym bilecie? Gdyby wyniknęło jakieś opóźnienie z pierwszym odcinkiem lotu aby nie było problemów z przebookowaniem?
Bilet mam kupiony jako jeden z przesiadką we FRA ale odbywam faktycznie dwa loty w dwóch samolotach, w których chciałbym wybrać sobie miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 22 Maj 2018 11:37 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@ted07: dwie karty pokładowe nie wykluczają jednego biletu. Karta pokładowa wydawana jest na pojedynczy lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 22 Maj 2018 12:04 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Rozumiem, dzięki. Po dokonaniu odprawy w LH drukuje kartę pokładową i z nią już nadaje bagaż główny.
Bagaż nadany w KRK we FRA nie odbieram, przewoźnik się już nim zajmuje i odbieram go dopiero w ORD, zgadza się?

Jeszcze takie pytanie czy mogę podać kartę M&M innej osoby aby naliczyły się jej mile czy musi być to tylko moja karta M&M?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 22 Maj 2018 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
@ted07 kiedys takie rzeczy przechodziły. Spróbować zawsze można...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 22 Maj 2018 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1171
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@ted07 karta M&M nie zostanie nawet zaakceptowana w systemie na inne nazwisko. Jedynie dla siebie możesz naliczyć mile.

Bagaż: czy jeżeli wchodzisz w swoją rezerwację, masz oba segmenty widoczne? Jeden PNR (parametr rezerwacji)? Jeśli oba odcinki widoczne - bagaż nadajesz do ORD. Gdybyś miał go odbierać, ponownie musiałbyś przechodzić przez kontrolę bezpieczeństwa, itp. A tak pozostajesz w strefie zastrzeżonej (air side).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 25 Maj 2018 08:38 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Witam. Kupiłem online bilet na Lufthanse 10 godzin przed planowanym wylotem. Finalnie okazało się jednak że nie wyrobiłem się na ten samolot. Dziś patrzę na tranzakcję z karty kredytowej i widzę że zniknęła mi płatność za ten niewykorzystany bilet. Czy to normalne, dodam że nigdzie nie dzwoniłem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 25 Maj 2018 08:51 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Spokojnie pobiora pieniadze. Zdarza sie nawet i po miesiacu od Lotu.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#250 PostWysłany: 25 Maj 2018 08:54 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Ale właśnie u mnie była dziwna sytuacja bo pieniądze były zablokowane, potem płatność zaksięgowana. A teraz nie widzę jej w tranzakcjach na kredytówce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 25 Maj 2018 09:05 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2199
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nic nadzwyczajnego, serio. Na forum sa podobne przypadki. Oni nie zapominaja o nikim ?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
skarżyski uważa post za pomocny.
 
      
#252 PostWysłany: 27 Maj 2018 13:40 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 65
Masz racje @gruby_inversia, że niczego nie zapominają. Wczoraj na karcie pojawiała się znowu płatność z Lufthansy za ten lot.
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
#253 PostWysłany: 27 Cze 2018 01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2633
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Dla tych co nie śledzili, LH wprowadziło już taryfę "light" na loty z Polski do USA, co zresztą miało się stać od wakacji.
Byłem ciekaw czy ceny dużo spadną... Może za krótko szukałem ale np. do NY nie znalazłem z KRK i KTW taniej niż za 2200-2300 zł w tym roku i to z samym podręcznym.
Z tego co zauważyłem, najtańsza dotychczasowa taryfa "basic" z wliczonym bagażem rejestrowanym po prostu zmieniła się w "light" a "basic" podrożało :roll: :?
5*...

Załączniki:
LH.png
LH.png [ 37.21 KiB | Obejrzany 2633 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 27 Cze 2018 10:11 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
dokladnie, 5 *
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 27 Cze 2018 11:31 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2276
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@monroe: no przecież LH ma zarabiać a nie robić "przyjemność "podróżnym ;-) tak to teraz będzie wyglądało - pewnie więcej przewoźników wywali bagaż z ceny a na dalekich trasach jest on potrzebny większości więc de facto jest to dodatkowa kasa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 27 Cze 2018 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2633
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
No tak, z tymże wprowadzenie taryfy light miało dać oszczędności podróżnym ;) O ile działa to na innych, bardziej konkurencyjnych rynkach (Skandynawia, Holandia czy Niemcy, gdzie bilety do USA w "Economy Light" są w cenie 1000-1200 zł RT) to jak widać w Polsce jest niestety na odwrót :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 28 Cze 2018 00:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Większość zmian daje wpierw oszczędności liniom lotniczym, a dopiero potem cokolwiek skapnie pasażerom. W LH nie ma wyjątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 09 Lip 2018 20:04 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Lot na pokładzie A333 na trasie IAD-MUC - około 7000 km, 7:50 czas lotu. Klasa Premium Economy, miejsce 15K (okno, pierwszy rząd za biznesem)

Ogólnie jestem przyzwyczajony do serwisu Lufy - dokładnie, solidnie i bez fajerwerków. Tym razem zabrakło solidności.

Zacznę od dużego zdziwienia - samolot napakowany w biznesie i economy pod dach, a w sekcji PremiumE na 28 miesc zajętych jedynie 13(!), co potwierdza moje zdanie, że ceny PE o 50-70% wyższe niż zwykła economy to problem Lufy. Czym się różni PE od E? dodatkowy bagaż rejestrowany, 7 cali więcej na nogi, amenity kit i sztuće z metalu i szkło ze szkła. Koniec.

Boarding na Dullesie rozpoczął się z Gate B47 dla biznesu, a potem wchodziły rzędy od tyłu - zatem ja zostałem posadzony w ostatniej grupie, stojąc dobre 25 minut podczas boardingu. Miejsce bardzo dobre, ale tak samo wygodne jak exit row w Economy.
Brak w amienity kicie szczoteczki, pasty i klapek - nie wiem czy już nie dają (ostatnie dane własne mam z 6 stycznia) czy po prostu nikt nie zadbał. Dodatkowo okruchy an siedzeniu i ewidentnie używany wcześniej koc - obok miałem wolne miejsce więc wymieniłem sie z nieobecnym. Dalej tylko słabiej - rozdawane papierowe menu - można wybrać jedynie danie główne kurczak/pasta - porcja mała, niesmaczna (kurczak) wino białe bez problemu, ale drink złożony z Finlandii i soku pomidorowego z wielkim fochem - drugi raz nie dało się nawet sfochowanego wypić.
Sam lot bez historii, bardzo uboga rozrywka pokłądowa (filmów nie oglądam, jest ich multum) - nie działała żadna TV live i brak szachów w grach. Nie ma również opcji podglądu z ogonu samolotu...
Śniadanie to porażka. Dosłownie. Kawałki arbuza (3) posypane jakimś serem, kawałek sera, 2 plasterki wędliny, sól, pieprz i bułeczka. Na prośbę o snacki czy coś więcej - foch. Jeden z pasażerów głośno domagał się jedzenia z economy czego również nie dostał.
Transfer na MUC do WAW bez problemu, świetne lotnisko z automatyczną odparwą dla ALL-EU. Lot MUC-WAW na A319 bezproblemowo - jedyna uwaga, brak już kanapek o dacie przydatności >15 miesięcy. Teraz dostałem do 12 lipca 2018. I teraz nie wiem -> czy zmienili dostawcę i dają świeże, czy po prostu kanapki leżą w magazynie 14 miesięcy, żeby wyglądało, że są świeże z krótkim terminem.

Ogólnie za dopłatę około 1400zł OW PE jest kompletnie nieopłacalna. Sugeruję kalsyczną economy plus dopłącić za miejsce w exit rowie.

Za tydzień lecę AC na WAW-YYZ więc przyrównam moje odczucia.
A - żeby była jasność - owszem krytykuję Lufę z dówhc względów:
- zawsze ceniłem ich stabilny i powtarzalny standard - a wczoraj został on zachwiany
- cały czas leżę i kwiczę ze śmiechu z pwoodu LH- 5* airline
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#259 PostWysłany: 11 Lip 2018 12:14 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Na datę kanapek, też zwróciłem uwagę i na lotach z 6 i 9 lipca daty były do połowy lipca. Ogólnie na krótkim locie (LH Cityline) bez problemu dostałem winko, a w drugą stronę do kawy sami proponowali dodatkowo wodę lub sok. Niby nic, ale wrażenie mam dużo lepsze niż z LOTu, na prawie dwa razy dłuższej trasie gdzie standard jest jak na krajówkach.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 11 Lip 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Na ostatnim locie LH z MUC do LIS i MUC do GDN bez problemu dostałem wino, piwo i sok. Jedzenie za to symboliczne (jakieś przegryzki i kanapka) i paskudne.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2921 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 147  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wersus79 oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group