Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: loty krajowe
#21 PostWysłany: 10 Paź 2021 12:35 
Awatar użytkownika

srebrny
Hej rozumiem, że w Y4 i VB bilety kupione w OTA mają już w cenie TUA czy nie ? I drugie pytanie w jakiej taryfie z reguły OTA wystawia bilet ten z podręcznym przedmiotem czy też z dużym bagażem podręcznym? Ewentualnie jak bardzo sprawdzają wymiary chodzi mi o forumowy CabinMaX - latam z nim w FR i W6 i w okresie pandemii nie ma problemów chyba nieco przymykają oko.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 10 Paź 2021 12:41 

Loty: 456
Kilometry: 749 954
srebrny
Przez OTA nie kupowałem ale w Viva każdy musi podejść i zważyć bagaż oraz wsadzić do sizeera. Dostaj3sz wtedy zawieszkę.Myślałem,że w MEX są tylko tacy upierdliwi ale w MID sytuacja się powtórzyła więc to reguła.

Tip: leciałem na obu lotach w tej najtańszej taryfie. Do kolejki ustawiałem się kilkukrotnie, waga i wymiary po przepakowaniu już sprawdzonych bagaży zawsze się zgadzały

2 pax -1x Forclaz z Deca 50l i mały podręczny każdy ...
chester0 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 19 Paź 2021 12:29 
Awatar użytkownika

srebrny
@chester0 mały podręczny, ja jeszcze nie spotkałem dużego wliczonego w cenę
@OSK czyli nie czepiali się tego forclaza nic a nic :o ?

#24 PostWysłany: 19 Paź 2021 19:35 

Loty: 456
Kilometry: 749 954
srebrny
Ani razu nie było problemu. Ale tak jak pisałem trochę kombinacji było - podchodziłem 4 razy z 4 różnymi plecakami. Każdy zawsze mieścił się w granicach, nigdy nie mierzyli mi ich, tylko ważyli. Podejrzewam,że jakby LF był na poziomie 20% to cieżko byłoby podchodzic 4 razy jako nowa osoba ale moje loty były obłozone w 100% i był taki sajgon,ze nie ogarniali kto jak i ile razy podchodzi :)
kubus95 uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 18 Gru 2021 23:29 

platynowy
Czy ktoś może korzystał z "klubu" Volaris? Na pierwszy rzut oka działa to podobnie jak w Wizz i teoretycznie przy nawet kilku planowanych krajówkach dla 2 osób może się już to kalkulować.
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 19 Gru 2021 00:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Nie opila się. Na ota wychodzi tak samo jak nie taniej
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 21 Gru 2021 11:24 

Z góry przepraszam jeżeli ktoś uzna to za głupie pytanie. O co chodzi z tym OTA?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 21 Gru 2021 11:40 

srebrny
Zakup przez pośrednika - Online Travel Agency:
https://www.fly4free.pl/forum/platnosci-w-liniach-lotniczych,forum,1568
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 21 Gru 2021 13:19 

platynowy
@Zeus: a kojarzysz, czy w razie zmian w rozkładzie itp. rezerwacje via OTA da się potem zmienić bezpośrednio w Volaris, na podobieństwo rezerwacji FR czy W6 via OTA, czy odsyłają do pośrednika?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 21 Gru 2021 13:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Powiem szczerze ze nie wiem, bo nić mi się nie zmieniło/anulowało w lotach Volaris. Wszystko poszło gładko. Jedynie dokupienie bagażu jest ciut droższe potem, chociaż warto było sprawdzić bo strona i apka myliła waluty i wychodziło taniej później niż w trakcje kupowania.
 Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
marek2011 uważa post za pomocny.

#31 PostWysłany: 04 Sty 2022 13:26 

Loty: 216
Kilometry: 498 959
niebieski
marek2011 napisał(a):
@Zeus: a kojarzysz, czy w razie zmian w rozkładzie itp. rezerwacje via OTA da się potem zmienić bezpośrednio w Volaris, na podobieństwo rezerwacji FR czy W6 via OTA, czy odsyłają do pośrednika?

U mnie Volaris robiło wielki problem by przebookować w sytuacji gdy to oni mi przesuneli lot o kilka godzin, a był inny bliżej mojej pierwotnej wybranej godziny odlotu.

Tak BTW w Volaris chyba zmieniły się zasady bagażu, widzę, że tam gdzie wykupiłem duży podręczny mam teraz 2 duże podręczne, a tam gdzie był tylko mały podręczny jest już widoczne w rezerwacji jako duży.
 Relacje PM off
marek2011 uważa post za pomocny.

#32 PostWysłany: 04 Sty 2022 13:29 

platynowy
@rob_sad: z bagażami zauważyłem, różnica chyba polega na dopuszczalnej wadze teraz, ale nie studiowałem tego dokładnie.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 04 Sty 2022 13:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Α tak btw w Volarisie, duży podręczny może być nadany jako rejestrowany. Mieliśmy taką sytuację w TGZ, jak handlerka poprosiła czy mogę nadać mój duży podręczny, więc spytałem czy to ogólna praktyka w Volarisie i potwierdziła ze tak. To spoko opcja przy powrotach z krajów płynących rumu :)
 Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.

#34 PostWysłany: 08 Mar 2022 07:09 

platynowy
Kilka uwag praktycznych dot. Volarisa
- generalnie wrażenia bardzo pozytywne, sympatyczna obsługa, sprawnie działająca apka, błyskawiczna odprawa on-line itp.
- na 3 loty: dwa punktualne, jeden opóźniony o prawie 1,5 h (tu w dużej mierze wina zapchanego lotniska w MEX) - warto to brać pod uwagę przy planowaniu przesiadek na rożnych biletach itp.
- robiąc odprawę on-line i podróżując z bagażem podręcznym nie trzeba podchodzić do stanowiska odprawy na lotnisku - od razu można do kontroli bezpieczeństwa
- bagaże podręczne praktycznie nie były w żaden sposób kontrolowane pod kątem rozmiarów / wagi przy boardingu, na niektórych lotach można je nadać za free przy gejcie
- miejsca w czasie doprawy przydzielane losowo (można odpłatnie zmienić), ale bez celowego rozdzielania paxów z jednej rezerwacji itp.
- w czasie lotu brak oczywiście bezpłatnego serwisu, a ceny płatnego bardzo europejskie (woda 10 zł, kanapka ponad 20 zł itp)
- ceny w większości przypadków dużo atrakcyjniejsze od AM, a zarazem przyjaźniejsze taryfy pod kątem limitów bagażu podręcznego do VivaAerobus; więc ogólnie cenowo Volaris zwykle jest po środku między AM i "gołymi" taryfami VB.
- nie ma jakiegoś szczególnego mieszania rozkładami - żaden z trzech lotów rezerwowanych ok. 1,5-2 miesiące wcześniej nie zmienił się nawet o 5 minut więc oferta jest dość stabilna.
 Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.

#35 PostWysłany: 08 Mar 2022 14:34 

Loty: 888
Kilometry: 841 174
platynowy
Dodam też, że jak z nimi leciałem (było to ze 3 lata temu, więc może coś się zmieniło), to lot był opóźniony o godzinę/półtorej.
Już tego samego albo następnego dnia dostałem od nich maila z...voucherem na jakąś niedużą kwotę w ramach przeprosin za te opóźnienie. :shock:

#36 PostWysłany: 12 Mar 2022 08:13 

platynowy
Tym razem Aeromexico na krajówkach:
- odprawa on-line wystarcza, można iść od razu do kontroli bezpieczeństwa
- bagażu podręcznego nikt nie kontroluje w czasie boardingu
- w trakcie odprawy miejsca w Y przydzielane losowo - można je wcześniej wybrać lub potem zmienić za opłatą; można w trakcie odprawy też wykupić ewentualnie upgrade do biznesu, ale ceny nie są zachęcające na krótkich odcinkach (ok. 90-100 USD).
- samoloty generalnie lepiej wyposażone i wygodniejsze w porównaniu do Volaris: jest IFE, gniazdka, w większości działa internet w czasie lotu (darmowe korzystanie z social media itp.)
- w trakcie lotu oferowany jest bezpłatny serwis: mix orzeszków i spory wybór napojów (gazowane, soki, woda, kawa, a nawet tequila).
- loty krajowe często opóźnione tak jak i u konkurencji - problemem jest mocno ograniczona przepustowość lotniska w MEX
 Relacje PM off

[ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości