Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 455 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 18 Lis 2019 21:05 

Rejestracja: 17 Lis 2019
Posty: 19
Zbanowany
Warszawa ma wybór bezpośredni / z przesiadką.
Gdańsk nie ma wyboru.
Loty z Katowic na północ są podobnie rozwinięte jak GDN - w odwrotnym kierunku - nie.
Wpływa to na koszt lotu - nie ma konkurencji - jest drożej. Zostawmy już tą Norwegię i Zieloną Wyspę.
Żadna przyjemność odpoczywać nad tym samym/podobnym morzem w Szwecji czy Danii - mieszkając 500m od niego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#242 PostWysłany: 18 Lis 2019 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
cool_aka_romeo napisał(a):
Sam kiedyś płakałem nad siatką połączeń z GDN, ale patrząc na wszystkie dodatki jakie trzeba płacić do biletu w WizzAir czy RyanAir to wygodniej zaczyna się latać LH, KLM czy SK z przesiadką.
Dla porównania ceny połączenia GDN - BCN - GDN na wiosnę (2x w tygodniu) okres wiosna lub jesień kosztował zawsze więcej lub bardzo podobnie niż w LH.
Analogiczną sytuację mogę przytoczyć z już nie istniejącym połączeniem do LIS.

Ja jednak pozwolę się nie zgodzić, na podstawie porówniania SK i W6 w kierunkach skandynawskich, z których korzystam regularnie. W znakomitej większości połączenie z przesiadką robione przez SK jest droższe od analogicznego bezpośredniego robionego przez W6. Może w ten sposób - jeśli szukasz lotów wg cen biletów, to faktycznie można upolować tanie regularne linie (z odpowiednim wyprzedzeniem), chociaż wtedy zazwyczaj W6 daje 'mityczne' 39PLN, i nawet z priorytetem i torbą wychodzi w okolicach 300PLN, Za tyle w SK to już naprawdę super okazja musi być, a tak naprawdę wszystko poniżej 500PLN jest tanio. Jeśli termin masz sztywny, nieodległy, to W6 wychodzi pratycznie zawsze taniej od SK, którego ceny rosną liniowo wraz ze zbliżaniem się daty wylot. Gdzieś po drodze jest jeszcze Norwegian, ale różnica w cenie nie jest warta bawienia się w tanie linie z przesiadką i dziwnymi ograniczeniami bagażu. Używam awaryjnie, zazwyczaj przez OTA, gdy inni nie mają już miejsc lub chore ceny.
Jeśli już na coś narzekać odnośnie np W6, to że nie daje lotów codziennie (np w poniedziałki i piątki), przez co często po prostu nie ma wyboru i trzeba lecieć SK, mimo że wiadomo że drożej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 18 Lis 2019 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Po części masz racje, ale nie przeczytałeś uważnie tego co napisałem. Dałem przykład kierunków „nie- skandynawskich” ponieważ W6 i DY maja lepsza ofertę na trasach północnych, ale za cholerę nie są konkurencyjni na zachodnich i południowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 18 Lis 2019 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Przeczytałem. Podałeś przykłady kierunków południowych, ale treści wymieniłeś SK, które - jeśli mamy rozmawiać o jakiejkolwiek konkurencyjności - dotyka kierunków północnych. W kierunkach południowych SK stanowczo nie jest konkurencyjne. Z Norwegii do Hiszpanii prawie zawsze taniej jest np KLMem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 18 Lis 2019 22:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
kretan napisał(a):
Loty z Katowic na północ są podobnie rozwinięte jak GDN - w odwrotnym kierunku - nie.

Nie przepadam za uogólnianiem bez sprawdzania :(
GDN na północ - 22 kierunki, KTW - 8 (175% więcej lotów)
GDN na południe - 10, KTW - 15 (50% więcej lotów)
Czy podobnie rozwinięte? :roll:
Na moje oko Katowice siatkę na północ ma dość kiepską w porównaniu do Gdańska, a Gdańsk wbrew pozorom nie ma aż tak fatalnej siatki na południe wychodzi na to.
Pamiętaj, że generalnie Portugalia w ogóle praktycznie wyleciała z rozkładu Wizzair, niezależnie czy Katowice, czy Gdańsk, czy Londyn. Wizzair poprostu praktycznie wycofał się z Portugalii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 18 Lis 2019 22:40 

Rejestracja: 17 Lis 2019
Posty: 19
Zbanowany
Warszawa loty : CUN AGP LPA ACEFNC AGAPFO IBZ CTA MAH olb bcn lca .
A z tej wiochy Gdańska nic powyże. 700 w obie strony z 23 kg j..

Uwaga : tanie wczasy między rekjavikiem a narwikiem. Średnia temp wody 5-10stopniC.
Ceny w sklepach konkurencyjne do cen w Szwajcarii. No litości - nie katujcie mnie już tą siatką z Gdańska. Fjooorda Fjoooooorda ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 18 Lis 2019 23:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Myślałem że porównujemy lotniska regionalne, sam zresztą przytaczales w poprzednich postach te Katowice :/ wiadomo że stolica to co innego, inne możliwości, jak porównywać Białoruś i Rosję...

Jedyne co chciałem pokazać, że GDN po prostu skupia się na innych rynkach i gdzie indziej ma kontakty biznesowe, linie i lotniska zarabiają na takich lotach, nie wakacyjnych, gdzie przeciętna osoba poleci może dwa trzy razy w roku. W sumie nie wiem do kogo można mieć o to pretensje, sam już zdecyduj ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 18 Lis 2019 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Cytuj:
Uwaga : tanie wczasy między rekjavikiem a narwikiem. Średnia temp wody 5-10stopniC.


Image
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#249 PostWysłany: 19 Lis 2019 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Przeczytałem. Podałeś przykłady kierunków południowych, ale treści wymieniłeś SK, które - jeśli mamy rozmawiać o jakiejkolwiek konkurencyjności - dotyka kierunków północnych. W kierunkach południowych SK stanowczo nie jest konkurencyjne. Z Norwegii do Hiszpanii prawie zawsze taniej jest np KLMem.


Owszem podałem. SK poleciałem taniej przez CPH do MXP niż W6 czy FY do BGY. Ciężko w to uwierzyć, ale niestety tak było.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#250 PostWysłany: 19 Lis 2019 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
cool_aka_romeo napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
Przeczytałem. Podałeś przykłady kierunków południowych, ale treści wymieniłeś SK, które - jeśli mamy rozmawiać o jakiejkolwiek konkurencyjności - dotyka kierunków północnych. W kierunkach południowych SK stanowczo nie jest konkurencyjne. Z Norwegii do Hiszpanii prawie zawsze taniej jest np KLMem.


Owszem podałem. SK poleciałem taniej przez CPH do MXP niż W6 czy FY do BGY. Ciężko w to uwierzyć, ale niestety tak było.

Ja tam już różne cuda widziałem, to co mam nie wierzyć ;-) Sam latałem za śmieszne pieniądze i SK i LH. Tanie linie mają tendencję do drastycznego podnoszenia cen na wrażliwe terminy, wiedząc że ludzie i tak kupią, a część kupi bez sprawdzania, że konkurencja ma taniej (chociaż takich chyba coraz mniej). Ale statystycznie w skali roku tanie linie wychodzą jednak taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
 
      
#251 PostWysłany: 19 Lis 2019 13:03 

Rejestracja: 17 Lis 2019
Posty: 19
Zbanowany
Djorkaeff napisał(a):
Nie jestem jedynie pewien czarterów, tu rzeczywiście ich oferta jest znacząco słabsza od innych polskich lotnisk.


I o to głownie mi chodziło - czartery.
Ale na tej stronce u góry pojawiają się reklamy Funchal za 494 Porto chyba ok. 400 zł.

Funchal za 1000zł w obie strony to dla mnie bardzo akceptowalna kwota. Szkoda że nie z GDn - i to właśnie mi chodziło i nie zmienię zdania że to wina T.:) , samorządów i lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 19 Lis 2019 13:11 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
kretan napisał(a):
Djorkaeff napisał(a):
Nie jestem jedynie pewien czarterów, tu rzeczywiście ich oferta jest znacząco słabsza od innych polskich lotnisk.


I o to głownie mi chodziło - czartery.
Ale na tej stronce u góry pojawiają się reklamy Funchal za 494 Porto chyba ok. 400 zł.

Funchal za 1000zł w obie strony to dla mnie bardzo akceptowalna kwota.

Latem leciałem czarterem z POZ do Funchal za 400 zł RT i to było max co bym dał. Ale latem, bezpośrednio i z rejestrowanym to kupiłem. A Ty tysiaka byś dał ? Panisko. Weź sobie za te 600 różnicy taryfę z Gdańska do innego miasta, skąd polecisz. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 19 Lis 2019 13:21 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6231
HON fly4free
popcornu zaczyna mi już brakować...
uprze się taki na Maderę z Gdańska i mu daj...
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 19 Lis 2019 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Musze zmartwić wszystkich tych, którzy liczą na kierunki południowe z GDN :)

Z tych analiz, które były robione, wynika, że większość Polaków lata na południe Europy czy też do krajów afrykańskich. Czyli lotnisko położone na południe od Warszawy, jest bardzo dogodne dla przewoźników i dla pasażerów – stwierdził Marek Suski z PiS.

Nie za bardzo interesuje mnie polityka, ale to jest autentyk! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#255 PostWysłany: 19 Lis 2019 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale to pewnie o Radom chodziło...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 19 Lis 2019 17:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Tak, o Radom. I wnioskować można, że skoro Radom jest bardziej na południe, to będzie mniej lotów w tym kierunku z Gdańska, bo stamtąd jest bliżej. Mimo iż w zasadzie lotniska tam nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 19 Lis 2019 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Ciekawe czy jak zaczną w końcu latać z Gdyni, to czy analogicznie będą loty jeszcze bardziej na północ. :P Jakieś Vardo, Kiruna, Oulu, Kussamo, Kirkenes albo Grenlandia? ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#258 PostWysłany: 19 Lis 2019 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
@BooBooZB Nie zaczną.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
BooBooZB uważa post za pomocny.
 
      
#259 PostWysłany: 19 Lis 2019 20:36 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
kretan, źle sie do tego zabrałeś. Ja tez sie bilwersowałem, wyżalałem...i juz przestałem liczyc na ludzkie kierunki z Gdańska a kazda Grecja czy Włochy to normalnie szaleństwo...Po prostu, tutaj czesto wypowiadaja sie osoby które beda Ci wciskac loty LH albo SK bo mozna znaleźć taniej niz Wizzem..., (zaciekle niejako broniąc naszego skandynawskiego GDN). Pewnie ze mozna, jednak mi sie nie udało nigdy, nigdy jak leciałem gdziekolwiek nie bylo opcji by Lufka, czy Lot z GDN byl tańszy. Połączenia ze Skandynawia dla biznesu? Pracuję w nieźle prosperujacej stoczni, sprzedajemy głównie do Norwegii, serio - sporadycznie mamy wizyty biznesowe. Tam sie lata do pracy i tyle. Jakby Polacy nagle masowo zaczęli jeżdzic szlifować, spawac, budować i myc garnki w Portugalii, nikogo nie obchodziłoby ze jest dalej niz z Katowic... połączenia by były. Ot taki biznes, lata sie tam, gdzie linia zarobi. Po prostu pogódź sie z tym... ja nauczylem sie korzystac z innych lotnisk, Modlin jest znacznie tanszy i ciekawszy w połaczenia od Gdanska. A to naprawde nie jest daleko :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 19 Lis 2019 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Marcin_GWE napisał(a):
Połączenia ze Skandynawia dla biznesu? Pracuję w nieźle prosperujacej stoczni, sprzedajemy głównie do Norwegii, serio - sporadycznie mamy wizyty biznesowe. Tam sie lata do pracy i tyle

Widzę tutaj błąd logiczny - bo niby czym się różni latanie do pracy od wizyty biznesowej (czyli latania do pracy w tzw delegacji)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 455 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group